Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saistībā ar kultūras ministres un viņas dzīvesbiedra Austrālijas brauciena neatkarīgi no aviobiļetes apmaksas ir divi jautājumi par labuma gūšanu no valsts apmaksātās viesnīcas.

1. Vai Žanetas Jaunzemes-Grendes vīrs Ants Grende ir atlīdzinājis Latvijas valstij izmaksas par uzturēšanas viesnīcās Austrālijā laikā posmā no 25.12.2012. līdz 03.01.2013. vienā viesnīcas numurā kopā ar sievu, LR kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi, kura viesojās Austrālijā šajā laikā posmā dienesta komandējumā?

Ministru prezidents V.Dombrovskis 19.12.2012. izdevis Ministru prezidenta rīkojumu Nr.487 "Par Ž.Jaunzemes-Grendes komandējumu" http://goo.gl/eYnQB , kurā atļauj kultūras ministrei Žanetai Jaunzemei-Grendei doties komandējumā uz Austrālijas Savienību no 2012.gada 23.decembra līdz 2013.gada 5.janvārim.

Šajā rīkojumā nav pieminēta Anta Grendes nosūtīšanās komandējumā, un arī no kultūras ministres intervijām un Kultūras ministrijas izplatītās informācijas izriet, ka Kultūras ministrija nav nosūtījusi Antu Grendi komandējumā līdzi sievai Žanetai Jaunzemei-Grendei un ka Ants Grende atradās minētajā laikā posmā Austrālija ar privāto vizīti kā privātpersona.

Ministres intervijas un Kultūras ministrijas sniegtā informācija ir norādīts, ka vīrs šādu atlīdzinājumu nav paveicis, un tas ir paskaidrots ar vienvietīgā un divvietīgā viesnīcas numura cenu veidošanas īpašības, proti, ar saimnieciskām attiecībām starp Latvijas valsti un attiecīgo viesnīcu vai citu firmu.

Uzskatu, ka Antam Grendem bija jāatlīdzina faktiskās viesnīcas uzturēšanas izmaksas neatkarīgi no tā kādas likumsakarības ir manāmas 1v./2v. viesnīcu numuru iepirkuma cenu veidošanā.

Tā likuma "Par valsts un pašvaldību finansu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu" 5.panta pirmā daļa http://goo.gl/L7FFN nosāka, ka publiskas personas mantu aizliegts nodot privātpersonai bezatlīdzības lietošanā.

Šajā gadījumā valsts apmaksātās viesnīcas numura lietošanas tiesību nodošana Anta Grendes lietojumā bezmaksas ir tiešs minētā likuma priekšrakstu pārkāpums.

2. Kura persona ir pieņēmusi lēmumu, atļaujot Antam Grendem uzturēties minētājā viesnīcas numurā, un uz augstāk norādītiem finanšu nosacījumiem?

Tā kā Ants Grende atradās vizītē Austrālijā kā privātpersona, tad lēmumu par uzturēšanas vienā viesnīcas numurā ar savu sievu, Latvijas Republikas Kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi pieņēmusi Anta Grendes sieva, Žaneta Jaunzeme-Grende, būdama Latvijas Republikas kultūras ministre, ko apliecina kultūras ministres intervijas.

No tā izriet, ka lēmumu nepieprasīt valstij atlīdzināt uzturēšanas izmaksas viesnīcas numurā pieņēmusi arī Anta Grendes sieva Žaneta Jaunzeme-Grende, būdama Latvijas Republikas kultūras ministre.

Likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" http://goo.gl/jPQXG 4.panta pirmās daļas 3.punkts nosaka, ka ministrs ir valsts amatpersona , līdz ar to šā likuma normas ir piemērojamas arī attiecībā uz kultūras ministri.

Likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" http://goo.gl/jPQXG 11.panta pirmā daļa aizliedz valsts amatpersonai, pildot valsts amatpersonas pienākumus, sagatavot vai izdot administratīvos aktus, veikt uzraudzības, kontroles, izziņas vai sodīšanas funkcijas, slēgt līgumus vai veikt citas darbības, kurās šīs valsts amatpersonas radinieki ir personiski vai mantiski ieinteresēti.

Acīmredzams, ka Žaneta Jaunzeme-Grende, būdama Latvijas Republikas kultūras ministre, vispār nedrīkstēja lemt par valsts apmaksātās viesnīcas numura lietošanas tiesību nodošanu savam vīram Anta Grendes jebkādā situācijā, ar to pārkāpjot minētā likuma 11.panta pirmajā daļas priekšrakstus.

Ar šo Žaneta Jaunzeme-Grende ir pieļāvusi administratīvo pārkāpumu, par kuru atbildība ir paredzēta Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 166.29 panta. "Neziņošana par atrašanos interešu konflikta situācijā", 166.30 panta. "Valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšana".

KNAB ir atbildīga institūcija, kuras kompetencē ir izskatīt minētos pārkāpumus.

Vel jo vairāk, Žaneta Jaunzeme-Grende, būdama Latvijas Republikas kultūras ministre, nepieprasot no sava vīra Anta Grendes samaksu par valsts apmaksātās viesnīcas numura lietošanas tiesību nodošanu, ir nodarījusi Latvijas valstij zaudējumus, un viņai ir pienākums šos zaudējumus atlīdzināt.

Ņemot vērā, ka šo lēmumu, ar kuru tika pieļauta valsts mantas izšķērdēšana Žaneta Jaunzeme-Grende, būdama Latvijas Republikas kultūras ministre, pieņēmusi, atrodoties interešu konflikta stāvoklī, viņai ir pienākums atlīdzināt viesnīcas uzturēšanas izmaksas 100% apmērā, citādi interešu konflikta sekas netiktu novērstas, jo, piem., atlīdzinot tikai 50% no viesnīcas uzturēšanas izmaksām, Ants Grende būtu ieguvis labumu 50% viesnīcas numura cenas samazinājuma veidā, uz ko viņam šajā situācijā nevarēja likumiskās tiesības.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

9.maija svinības Maskavā kā līdzeklis Kremļa noziegumu leģitimācijai

FotoIesākumā precizēšu, ka runa šeit būs ne tik daudz par konkrētiem vēsturiskiem notikumiem, cik gan par šo notikumu izmantošanu sagrozītā veidā no Krievijas varas puses ar mērķi sasniegt savus ārpolitiskos un iekšpolitiskos mērķus tuvākajā un tālākajā nākotnē.
Lasīt visu...

21

Vairāk jautājumu nekā atbilžu...

FotoInteresanti, kurš tur bīda to Skultes LNG termināli. Ekonomikas ministra Nemiro draudziņš, kuru grib iestūķēt Latvenergo padomē kaut vai pa skursteni? Vai tomēr vecijaunā Vienotība? Vai NA? Vai JKP Eglītis ar Feldmanu? Varbūt visi kopā?
Lasīt visu...

21

Leksiskās debilitātes praktiķi

FotoLatvijā jau labu laiku ir tradīcija noskaidrot attiecīgā gada atraktīvākos (jocīgi piesaistošos) izteikumus. Ar to nodarbojas Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa. Tā izveido speciālu žūriju. Tai uztic akceptēt aizvadītā gada leksiski neveiksmīgākos risinājumus.
Lasīt visu...

21

Kāpēc FKTK atvainojās Maijai Treijai

FotoŠī gada 3. februārī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka FKTK atsauc savu 2019. gada. 29 aprīļa paziņojumu medijiem ar virsrakstu “FKTK no amata atstādina Atbilstības kontroles departamenta direktori  un izsaka nožēlu par goda un cieņas aizskārumu, kā arī iespējamo reputācijas kaitējumu, ko rīkojums ir radījis Maijai Treijai”.
Lasīt visu...

21

Ar atsevišķu tiesnešu atbalstu tiesu izpildītāji no iedzīvotājiem piedzen līdzekļus, kurus likums viņiem neliek maksāt

FotoParādījušies tiesu izpildītāji, kas atraduši jaunu, likumā neparedzētu veidu, kā no cilvēkiem, kas pabeiguši privātpersonas maksātnespējas procesu, piedzīt atlīdzību par piedziņas darbu. Neskaidru iemeslu dēļ daži tiesneši jaunatrasto paņēmienu atbalsta, atzīstot, ka tiesu izpildītāju darbs ir tikpat neaizskarams kā uzturlīdzekļi un sodi, radot bezprecedenta tendenci, kas pārkāpj iedzīvotāju tiesības.
Lasīt visu...

15

Lidostu un čemodānus es vairs neatceros, visi aicina mani par Rīgas mēru, bet es plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju

FotoPirmkārt, es uzskatu, ka esošā politiskā sistēma sevi ir izsmēlusi, tā ir bankrotējusi. Taču, lai piedalītos politiskajā procesā šobrīd, man būs nepieciešama partija. Tādēļ paziņoju, ka plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju.
Lasīt visu...

6

Divu gadu laikā Veselības ministrija nav ieviesusi nevienu no Valsts kontroles ieteikumiem, lai ģimenes ārsti būtu pieejamāki

FotoDivu gadu laikā, kopš klajā nāca Valsts kontroles revīzijas ziņojums par ambulatorās veselības aprūpes efektivitāti, nav izdevies ieviest nevienu no ieteikumiem, lai ģimenes ārstu loma veselības aprūpē daudz vairāk atbilstu pacienta interesēm un uzlabotos šo ārstu pieejamība.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā un risināšanā

Cienījamie laikabiedri! Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā...

Foto

Divi jautājumi Kristīnes Misānes izdošanas sakarā: vai tikai atbildes nebūs biedējošas ikvienam pilsonim?

Latvijā visaugstākajā līmenī pacelts jautājums par mūsu pilsones Kristīnes Misānes izdošanu no Dānijas...

Foto

Es redzēju, mīļais, tu šodien biji aizrāvies ar valstsgribu...

Nupat pieķēru sevi pie pavisam stulbas atziņas - pat iepriekšējie divi kretīni Bērziņš un Vējonis man nelikās...

Foto

Vai Ārstu biedrība kļuvusi par Veselības ministrijas suni?

Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijā notika Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sēde. Sēde bija iestudēta kā viena aktiera teātris. Režisore...

Foto

Kauns skatīties, kā daļa latviešu politiķu un ierēdņu nodur acis, mentāli savelkas čokuriņā un slīd zem galda

Šonedēļ „Attīstībai/Par” pakļāvās “Saskaņas” un lašoristu* spiedienam un uz...

Foto

Var noprast, ka Annai Jutai Maskavā pavadītais laiks nav pagājis pa tukšo

„Spēcīgs” vēstījums no savā laikā Maskavā, īpašā speciālā rajonā (augsta ranga kompartijas funkcionāru dzīvesvietā)...

Foto

Iesniegums Bordānam: nevajag aiztikt Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales robežas

Izlasījām, ka Varakļānu novada domei būs jānoskaidro savu iedzīvotāju viedoklis par palikšanu Vidzemē vai pievienošanos Latgalei....

Foto

“Nācijas tēvs” kā “nācijas tumsonis”

Nekas nemainās! Katra “nācijas tēva” (NT) publiskā uzstāšanās ir tumsonības apliecinājums. Izrādās, NT ir milzīgi robi izglītībā. Viņa zināšanas ir ļoti...

Foto

Skumji, ka pašreizējā bezoligarhu valdība tiek stutēta ar šī āksta un citu "kaimiņu" balsīm

Ir beidzot piepildījies Kaimiņa aktieriskais sapnis... viņš ir nokļuvis uz valsts lielākā...

Foto

Par “antisemītiskām cūkām” un poļu-čehu teritoriālo konfliktu

Savā nesenajā uzrunā Krievijas Aizsardzības ministrijas sanāksmē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies Otrā pasaules kara tēmai un, pieminēdams...

Foto

Lietuviešu uzņēmēji pret Latviju

Gribēju piemest savu pagali ažiotāžai ap VDD ēkas celtniecību bijušā velotreka vietā. Tad nu lūk, no vienas puses man izbrīnu raisa šiverīgu...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: janvāris

8.janvārī Rīgas lielākajos interneta medijos tika ievietota pēcpadomju gados tematiski klasiska un tāpēc emocionāli vienaldzīga informācija. Taču tai tomēr piemīt zināma atraktivitāte. Informācijā...

Foto

Kur Latvija?

Latvijai vairs nav nevienas no valsts pazīmēm, proti:...

Foto

Karaļa ēras beigas vai tomēr “Bauze uz pauzes”?

Otrdien Garkalnes novada iedzīvotājus sasniedza ziņa, ka Garkalnes Imperators ir atkāpies no amata, jo veselība vairs nav tā,...

Foto

Ornitologs Apinītis iestājas par skaidru dziesmu: nost ar šņabi un „cīgām”

Jūs jau būsiet pamanījuši, ka kādreizējais partijas „Latvijas ceļš” biedrs dakteris Pēteris Apinis, kurš tika...

Foto

Kas notiek ar Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadību?

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā arvien plašāk izskan ziņas par KPV LV ministru brīnumiem, vēlos informēt par kādu citu...

Foto

Nepieciešama jauna pieeja tam, kā Latvijas galvaspilsētā tiek risināti iedzīvotājiem būtiski jautājumi

Teikas apkaimes iedzīvotāji ir pauduši skaidru un nepārprotamu vēlmi bijušā velotreka “Marss” vietā redzēt...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 2. daļa. Vēl vakar sabiedrotie, bet šodien - nāvīgi ienaidnieki

Vācija nevarēja pabarot sevi. Valstij uzsākot Otro pasaules karu,...

Foto

No NT pūdernīcas. Padomiski formāli un iesaiste

Nevar būt nekādu šaubu! Mērķis ir skaidri redzams! NT (“nācijas tēvs”) vēlas latviešu inteliģenci uztaisīt par sapioseksuāļu inteliģenci. Atcerēsimies,...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 1. daļa. Kā sākās karš, jeb Molotova - Ribentropa pakts trīs dienu hronikā

Autortiesības uz šo “spārnoto” frāzi kļūdaini...

Foto

Ja mums nebūs jaunas ēkas par pārdesmit miljoniem eiro, kura stiprinās mūsu kapacitāti, mēs arī turpmāk nevarēsim notvert nevienu spiegu

Atbilstoši 2017. gadā pieņemtam valdības lēmumam...

Foto

Lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā

Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi likuma grozījumus, lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā. JKP atbalsta. A/Par neatbalsta. Vienotība un KPV vēl domā....

Foto

Mihoelss, ebreju antifašistu komiteja un “ārstu-indētāju” lieta

Pērnā gada nogalē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies vēsturei, necenzēti nolamājot pirmskara Polijas vēstnieku Vācijā par it kā...

Foto

Paveiktais veselības nozarē Artura Krišjāņa Kariņa valdības pirmajā gadā

Atbilstoši valdības deklarācijai: 1. Pieejamība. Ārstniecības personu darba samaksas pieaugums 2020. gadā. Panākts, ka 2020.gadā veselības nozares darbinieku...