Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Dialektika un sabiedrība

Dabas bērns Ģirts
13.08.2013.
Komentāri (65)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

M

17.08.2013. 07:19

»

N

Superīgs un loģisks komentārs, M. Autoram tagad vēlreiz viss tas pats jāuzraksta kā atbilde Tev, vai kā tieši to esi iedomājies


Nu nespļaudies pa labi, kreisi... nezinu un prasu, ja bija "izredzētajiem" domāts, tur ir savi blogi...
"Nav kauns nezināt..."

Palasīju komentārus.... - tie paši idiņi no lv neta, tik terminoloģija "aplaizītāka"....

Atbildēt

M

17.08.2013. 07:04

»

paija

Visdrīzak notiks tas,kas notika Krievijā, Bangladešā patreiz ēgiptē- pilsoņu karš ,genocīds slepkavības,īpasumu pardalīsana,varbūt arī pasaules karš cīņā par palikušajiem krajumiiem. Tados laikos izxpaužas tieši vissliktakas cilveku īpasibas un nekadus augstakās kvalitates cilvēkus neviens neuzklausa...


"augstākās kvalitātes cillvēki" dhja ko paveic... perfekti pielāgojas vai viņus "organisms" atgrūž, pēc tam uztaisa kniksi, es tā negribēju, un viņus apēd zemākiem cilvēkiem domātie tārpi....

Atbildēt

Nikolajs Bortņikovs

16.08.2013. 21:18

Te viss ir pateikts saistībā ar pašreizējo statistiku.

http://www.youtube.com/watch?v=iIR1dMgzHnA

Atbildēt

novus ordo seclorum

16.08.2013. 19:42

»

Dabas bērns

Un nobeigumā - ja jau seno zināšanu tēmai esam pieskārušies...


Ok!

Jo jebkurš orākuls ir tas pats kas Jehova, Kristus, Muhameds, Buda, tas pats kas ateisms, tas pats kas komunisms.

Ceļš uz priekšu ir attīstīt spēju būt zināšanā.

Atbildēt

par čekas maisu atvēršanu!

16.08.2013. 18:29

Parakstiet petīciju par čekas maisu atvēršanu! Paldies!
Un aiciniet citus tautiešus parakstīties!
http://manabalss.lv/aicinajums-par-cekas-maisu-atversanu/show

Atbildēt

Dabas bērns

16.08.2013. 15:35

»

novus ordo seclorum

Kamēr cIVILizācija nebūs atguvusi zināšanas, kuras no tās paslēpa dažus gadu tūkstošus atpakaļ, turpināsies kolektīvās apziņas depresija, regress un pakāpeniska atrofija. Cita starpā, Marksa sludinātais sadales princips, kolektīvisms un komunisms ( kagals) pastāv jau šodien Izraēlas kibucās (tās ir...


Un nobeigumā - ja jau seno zināšanu tēmai esam pieskārušies.

Cilvēcei neko nedos, ja tagad ieradīsies kāds orākuls, kurš šīs zināšanas darīs zināmas.

Atslēga ir cilvēka spējā BŪT ZINĀŠANĀ. Būt zināšanā un saņemt zināšanas ir dažādas lietas.

Savukārt, ja cilvēks ir zināšanā, tad nekādi orākuli no malas vairs nav vajadzīgi.

Atbildēt

Dabas bērns

16.08.2013. 09:02

»

novus ordo seclorum

Kamēr cIVILizācija nebūs atguvusi zināšanas, kuras no tās paslēpa dažus gadu tūkstošus atpakaļ, turpināsies kolektīvās apziņas depresija, regress un pakāpeniska atrofija. Cita starpā, Marksa sludinātais sadales princips, kolektīvisms un komunisms ( kagals) pastāv jau šodien Izraēlas kibucās (tās ir...


Patiesībā runa nemaz nav par Marksa mācību. Lai tā dus dieva mierā kopā ar autoru, -iem. Uz Marksa mācību var ar interesi paskatīties "garām ejot"

Galvenā runa ir par dialektiku. Par to, kas notiek tepat apkārt aiz loga. Par to, kas notiek cilvēkā iekšā. Tai skaitā par to, ko Tu pasaki pirmajā teikumā.

Atbildēt

novus ordo seclorum

16.08.2013. 07:27

Kamēr cIVILizācija nebūs atguvusi zināšanas, kuras no tās paslēpa dažus gadu tūkstošus atpakaļ, turpināsies kolektīvās apziņas depresija, regress un pakāpeniska atrofija. Cita starpā, Marksa sludinātais sadales princips, kolektīvisms un komunisms ( kagals) pastāv jau šodien Izraēlas kibucās (tās ir lauksaimnieciskās ražošanas kopienas, padomju kolhozu analogs).

No ticamiem avotiem ir ziņas un pierādījumi, ka Marksa rakstniecību un filozofisko darbību finansēja ne tikai viens pats Engelss, kā kādreiz mācīja skolās un augstskolās, bet lauvas tiesu deva starptautiskie augļotāji – tā pati finanšu oligarhija, kura finansēja 18.-19.gs. Eiropas revolūcijas, ieskaitot 1871.g. Parīzes komūnu, un kuras nākamās paaudzes jeb dinastijas organizēja un apmaksāja 1917.g. Krievijas sociālistiskās revolūcijas (apvērsuma) īstenošanu. Kas maksā, tas arī pasūta mūziku, tāpēc nevienā Marksa darbā nav analizēta finanšu kapitāla, kapitāla aizdevuma procentu (augļi) un augļošanas kā procesa loma tā saucamajā „kapitālisma formācijā”. Jautājumu Markss, tā teikt, atstājis aiz kadra. Finanšu oligarhija jeb augļotāji caur kredīta procentu ekspluatē kā ražotāju (kapitālistu, darba devēju), tā strādnieku, darba ņēmēju.

Bez šī faktora analīzes Marksa mācība par „kapitālisma formāciju” un pāreju uz „komunismu” ir impotenta – tikai kārtējā pasaka jeb utopija.

Atbildēt

Dabas bērns

15.08.2013. 19:37

Jaunajā žurnālā "Mistērija" ir interesanta intervija ar matemātikas zinātņu doktoru, Reālā laika sistēmu laboratorijas vadītāju Matemātikas informātikas institūtā Māri Albertu.

Intervijā ir virkne momentu, kas lieliski sasaucas ar šo rakstu. Zinātne ir ceļā uz daudzām jaunām atziņām; lielais jautājums - kad tā būs gatava vecās paradigmas mainīt.

Atbildēt

Osis

15.08.2013. 11:38

Aizmirsu. veca galva. Kāpēc sevi formējat kā dabas bērnu. Vai arī nemazgājaties? Mani arī sauc par dabas bērnu, jo esmu mežonīgi netīrs. Vajag saukties kā es Osis, bet nevis citādi. Kants taču sevi nemocīja kā dabas bērns. Domājiet. Gudram cilvēkam nevajag maskēties aiz dabas.Jūs taču esat tīrs. Jums jūrā ūdens ir siltāks nekā manā krānā.Varait mazgāties katru dienu.Kā jūs māte sauc? Atklājiet noslēpumu. Tautai tas ir jāzina.

Atbildēt

Osis-autoram

15.08.2013. 11:29

Man nav savējais dators. Nacbibliotēkā šorīt tā meitene nelaida pie datora. Neko nevaru darīt. Man mājā ir tikai aukstais ūdens. Uz pirti varu iet tikai reizi mēnesī. Nauda jātaupa. Redzu, ka mani uzskata par kaut kādu krievu Denīsu. Es esmu Elmārs Osis. Bet te jau visi tiek saukti par denīsiem. Ko tas nozīmē. Žēl, ka dzīvojat Liepājā. Bet varbūt atbraucat arī uz Rīgu pie mūsu filozofiem. Noteikti jau braucat apmienaīties ar filozofiju.

Atbildēt

Dabas bērns

15.08.2013. 10:09

»

Jānis

Ja savā ceļā stāsies, lai iemestu ar akmeni katram sunim, kas Tevi aprej, ceļa mērķi nekad nesasniegsi (c) Gruzīnu sakāmvārds...


Labi teikts!

Atbildu tad, ja nostrādā sajūta - ir jāatbild. Galu galā, krancim, saskaņā ar dialektiku, arī ir jāaug :)))). Ārējā berze to veicina.

Turklāt, man nav žēl, ka šādi pieaug portāla reitingi. Neesmu starā par visu, kā te lietas notiek, tomēr vairāk ir grūdienu "pareizajā" virzienā nekā otrādi.

Atbildēt

Jānis

15.08.2013. 09:45

»

Dabas bērns

Te bieži ietusē tāds Deniss - viens no Tavas personības dalīšanās brīnumiem...


Ja savā ceļā stāsies, lai iemestu ar akmeni katram sunim, kas Tevi aprej, ceļa mērķi nekad nesasniegsi (c) Gruzīnu sakāmvārds

Intreneta komentāros kranču koncentrācija ir krietni augstāka, nekā citur, laikam tāpēc, ka tā ir vienīgā vieta, kur viņu kuslos vaukšķienus kāds pamana, un, ja vēl atbild, tad diena izdevusies :)

Atbildēt

Dabas bērns

15.08.2013. 09:44

»

zane

Cilvēkam tak uz 15 miljoniem neironu vien ir, vismaz medicīnas enciklopēdijā tā stāv rakstīts. Ij medskolā tā savulaik mācīja


Filozofa iesaistīšanās diskusijā bija ļoti vērtīga. Pirmkārt jau ar augsto diskusiju kultūru - a priori nenoniecināt autoru, kurš acīmredzami ir totāls profāns filozofijā.

Otrkārt, vērtīgi ir ieraudzīt aktuālās paradigmas konfrontāciju ar šeit piedāvāto. Pēdējais Filozofa koments bija lielisks, jo ļoti daudzas lietas izgaismo. Jebkurš termins, kad no "kartes" pārceļamies uz "vietu" - piemēram, "dvēsele", "gars", arī savā ziņā "patiesība" - kļūst būtībā nenodefinējams, vai nodefinējams nepilnīgi. Un tajā pašā laikā tas viss ir pilnīgi reāls tiem, kas no savas pieredzes (pabūšanas "vietā") zina, par ko ir runa.

Atbildēt

Dabas bērns

15.08.2013. 09:34

»

Prātkopis-dabas filozofam

Ko biedrs teiktu par šitādu grūdienu: katrā formācijā formācijas formatizējošā formācija formējās bez formējošo vielu formējošās formativās formāciju formācijas, lai formācija formētos formativajos formācijas formējošajos formativajos formācijas formējumu formācijās.Ko formācijas formējošais formatīvais...


Te bieži ietusē tāds Deniss - viens no Tavas personības dalīšanās brīnumiem.

Viņš nesen pateica ļoti viedus vārdus:

"Bet tomēr kutina - talants pievelk arī slimos skauģus un prātā impotentos.Tādi viepļi parasti raksta komentus. Gudrie lasa un klusu domā. Muļķis tūlīt nolamā autoru, jo skaudība ir milzīga. Pats truls un tukšs."

Nē, nē, nedomā, ka uzskatu, ka man ir talants. Bet par pārējo gan padomā!

Atbildēt

Prātkopis-dabas filozofam

15.08.2013. 09:19

Ko biedrs teiktu par šitādu grūdienu: katrā formācijā formācijas formatizējošā formācija formējās bez formējošo vielu formējošās formativās formāciju formācijas, lai formācija formētos formativajos formācijas formējošajos formativajos formācijas formējumu formācijās.Ko formācijas formējošais formatīvais formators teiktu par šādu formatīvi formējošo formācijas formatīvo formāciju? Vai tā ir formatīvi formējusies svaigā formatīvi formējošā gaisā jebšu bezgaisa formatīvi formējošā formācijā? Ko formējat, stanga?

Atbildēt

zane

15.08.2013. 05:55

»

paija

Skaists raksts un skaists sapnis, tikai man nav ticība tam sapnim. Piemers par plakano zemi gan pierada tiesi pretewjo, zeme nemainījas un nekļuva plakana no tā, ka cilvēki tā iedomajas. Un tapat cilveki un sabiedrība nemainās no ta ,ko esam iedomajusies. Ezoterika literatūra liecina tikai par sabiedrības...


Nu, ja Jums azotērika domāta tumsoņiem, tad visdrīzāk pati esat tumsone, ja neko no izlasītā nespējat saprast. Jautājums jau protams slēpjas tajā, ko no Jūsu lasītā var uzskatīt ar ezotēriju un ko ne. Jūsu domas par to, kas ir ezoterisks, no tā, kas patiešām ir ezotērisks - var krasi atšķirties.

Atbildēt

Dabas bērns

14.08.2013. 23:37

Nu gan ar labunakti visiem!

Vēlos atgādināt, ka neesmu filozofs. Rakstā attēloti vērojumi un šādas tādas kopsakarības. Un tikai.

Atbildēt

Dabas bērns

14.08.2013. 23:35

»

antons mikoss

Nacionāla pēc formas, internacionāla pēc satura. Tāda būs nākotnes sabiedrība! Pag, kurā kongresā PSKP to pieņēma? Autors labi to iegaumējis


Johaidī, šito biju aizmirsis.

Bet es tam gluži nepiekristu. Šis nav gadījums, kad jāoperē ar formu un saturu.

Formas un satura būtība labi atklājas apziņas attīstības ķēdes etapos.

Atbildēt

Dabas bērns

14.08.2013. 23:27

»

paija

Pēc cik simtiem gadu Tavs scenārijs varetu piepildīties? Man liekas,ka manējais varetu būt pat vēl manas dzīves laikā un stipri atbīdīs Tavējo ,jo kavalitatīvie iespējams būs gajusi boja


Nu Tu arī uzdod jautājumu! Vai es kāds Nostradamuss??

Tavs scenārijs noteikti ir tuvāks, šaubu nav. Katrā gadījumā šādi Tevis aprakstīti notikumi ir redzami "pie apvāršna". Varbūt tas manu scenāriju patiešām atbīdīs. Varbūt, tieši otrādi, katalizēs. Taču jebkurā gadījumā mans scenārijs nav šīs paaudzes jautājums.

Te varētu pieskarties atsevišķam stāstam par cilvēku šī brīža nesapratni par to, ka zārkam nav bagāžas nodalījuma - sarausto bagātību kapā nepaņemsi. Bet jau tā daudz ir sarunāts, dziļāk tēmā laikam vairs nevajag iet.

Atbildēt

paija

14.08.2013. 23:01

»

Dabas bērns

Iespējams


Pēc cik simtiem gadu Tavs scenārijs varetu piepildīties? Man liekas,ka manējais varetu būt pat vēl manas dzīves laikā un stipri atbīdīs Tavējo ,jo kavalitatīvie iespējams būs gajusi boja

Atbildēt

antons mikoss

14.08.2013. 22:56

Nacionāla pēc formas, internacionāla pēc satura. Tāda būs nākotnes sabiedrība! Pag, kurā kongresā PSKP to pieņēma? Autors labi to iegaumējis!

Atbildēt

Jānis

14.08.2013. 22:51

»

Dabas bērns

Klātienē mani var satikt darba dienās Liepājā


Ja Tev vēl ir kāds sakars ar atsperēm, tad mēs esam pazīstami :)

Atbildēt

antons mikoss

14.08.2013. 22:45

»

Filozofs

Jau pie iepŗiekšējā raksta gribēju ieteikt autoram vispirms ķerties pie tā saucamās "apziņas" jēdziena noskaidrošanas un definēšanas. Kas īsti autora izpratnē ir apziņa? Nākamais būtiskais jautājums - kas ir patiesība un kādi ir tās kritēriji, lai tā patiešām būtu patiesība nevis fantāzija? Atbilde ...


Filomānam!...Pēc pēdējām fizikas atziņām matērija ir atdzisusi enerģija..... To jau zināja visi PSRS, jo tur zaga visu, izņemot karstu dzelzi. Enerģija lēta, to nevajadzēja, bet atdzisusi dzelzs noderēja.
Nav fizika mirusi, lai kaut ko tādu fiksētu par pēdējo fizikas atziņu. Viss atdzisis līdz absolūtai nullei. Nav enerģijas, bet matērijas cik uziet. Čum un mudž!

Atbildēt

antons mikoss

14.08.2013. 22:43

Filomānam!...Pēc pēdējām fizikas atziņām matērija ir atdzisusi enerģija..... To jau zināja visi PSRS, jo tur zaga visu, izņemot karstu dzelzi. Enerģija lēta, to nevajadzēja, bet atdzisusi dzelzs noderēja.
Nav fizika mirusi, lai kaut ko tādu fiksētu par pēdējo fizikas atziņu. Viss atdzisis līdz absolūtai nullei. Nav enerģijas, bet matērijas cik uziet. Čum un mudž!

Atbildēt

Juris

14.08.2013. 22:42

»

Dabas bērns

Klātienē mani var satikt darba dienās Liepājā


Aizgrābjoši novērots. Man arī svaigā gaisā kaut ko tūlīt gribās. Es arī sāku just domas brienam pa galvu. Bet man vēl tālu līdz tādiem atziņiem. Žēl gan, ka neesmu pie jūras. Tur noteikti liels gaiss. Liepāja, ja pareizi sapratu, vienmēr ir bijusi pilozofu pilsēta. Pilsēta, kur dzimst vējš un filozofija. Skaisti.

Atbildēt

Osis

14.08.2013. 22:37

»

Dabas bērns

Klau, Denis, beidz irst


Jā, Liepāja ir tāla. Man pensija maza.Bet svaigā gaisā esmu.Sēžu Nacbibliotēkā. Citi saka, ka es smirdot. Pats nejūtu. Ja esat Rīgā, Nacbiblitejkas avīžu zālē es būšu visu laiku.

Atbildēt

Dabas bērns

14.08.2013. 22:32

»

Jānis

Godājamais autor


Klātienē mani var satikt darba dienās Liepājā.

Taču vai par šiem jautājumiem ir vērts klātienē runāt?

Šādas atziņas rodas no "pabūšanas svaigā gaisā". Ko par svaigu gaisu runāt? Elpo to, baudi to, svini to un priecājies!

Atbildēt

Dabas bērns

14.08.2013. 22:23

»

Artis Sveces

Jūs nedomīgi esait mani ar kādu sajaucis. Es sapratu, ar kurējo puisieti. Bet es esmu cits. Feini, bet es arī esmu filozofs un mums abiem ir jāturās reizē pie tēmas


Jūs esat klons, ka ar tādu pašu vārdu, uzvārdu? Jeb Jums tas puisietis ka elks, etalons?

Ai, bet štrunts, kāda starpība!

Atbildēt

Osis

14.08.2013. 21:55

Mani pazīst kā domīgu vīru. Es arī gribu ar Jums tikties, cienījamais filozofijas autor! Vai tas ir iespējams? Redzu, būs rinda. Bet es no tā nebaidos. Izstāvēju rindā pie Kūļiem, Rouzenvaldiem. Bija jocīga domu apmaiņa. Es arī gribu tikt pie Jums. Rakstiet, neaset skops ar domām priekš pārējiem.

Atbildēt

Jānis

14.08.2013. 21:50

Godājamais autor,

Kādas ir iespējas ar Jums sazināties un tikties klātienē? Savā pieredzē esmu nonācis pie līdzīgiem secinājumiem, būtu vērtīgi pārrunāt šos jautājumus.

Atbildēt

paija

14.08.2013. 21:21

»

Dabas bērns

Nesaku, ka nākotnes cilvēks būs komunists...


Visdrīzak notiks tas,kas notika Krievijā, Bangladešā patreiz ēgiptē- pilsoņu karš ,genocīds slepkavības,īpasumu pardalīsana,varbūt arī pasaules karš cīņā par palikušajiem krajumiiem. Tados laikos izxpaužas tieši vissliktakas cilveku īpasibas un nekadus augstakās kvalitates cilvēkus neviens neuzklausa un cik tad tadu ir

Atbildēt

Artis Sveces

14.08.2013. 21:04

»

Dabas bērns

Jā, re kur ir...


Jūs nedomīgi esait mani ar kādu sajaucis. Es sapratu, ar kurējo puisieti. Bet es esmu cits. Feini, bet es arī esmu filozofs un mums abiem ir jāturās reizē pie tēmas.

Atbildēt

Dabas bērns

14.08.2013. 20:48

»

ALLA

Deficītā nav, varbūt neprecīzi kauko pateicu. Bet tas nenozīmē, ka nākotnes cilvēks būs komunists


Nesaku, ka nākotnes cilvēks būs komunists.
Nezinu, kas viņš būs.

Zinu to, ka,apziņai attīstoties, jaunas kvalitātes cilvēks radīsies. Patiesībā tie rodas jau šodien. Jaunas kvalitātes cilvēki veidos citas kvalitātes sabiedrību. Nosaukumu "komunisms" lietoju kā kaut ko, ko cilvēki saprot ar nakošo SAF. Cita nosaukuma jau pašlaik nav.

Gan jau kaut kas būtisks notiks brīdī, kad izbeigsies naftas krājumi. Ja pasaules finansu piramīda vēl nebūs sagāzusies līdz tam, tajā brīdī tā noteikti sagāzīsies. Dolāram vairs seguma nebūs (patiesībā jau tagad nav).

Tad ies vaļā jautrības!

Atbildēt

Dabas bērns

14.08.2013. 20:38

»

Filozofs

Kas ir meditācija? Tas ir individuāls, subjektīvs process, kura laikā cilvēks fantazē "par tēmu". Vārds "fantazē" šajā gadījumā nozīmē smadzeņu manipulācijas ar iepriekšējās dzīves laikā iegūtu informāciju, tēliem, faktiem, priekšstatiem. Tā rezultātā rodas individuāla, subjektīva realitāte, kas pieejama...


Atvainojos par šķietamu augstprātību, bet atļausos apgalvot, ka Tavi priekšstati par meditāciju nav precīzi (cita lieta, ka ar šo nosaukumu saprot visu kaut ko un daudz)

Meditācijas laikā cilvēks neko nefantazē. Domu kā tādu jau nav vispār. Ir tīra apziņa, kas pati sevi apzinās; šī pieredze no vienas puses, protams, ir subjektīva, jo pieejama tikai konkrētajam meditētājam. Un tajā pašā laikā tā ir objektīva, jo, sasniedzot šo stāvokli, tā visiem ir nosacīti vienāda (nevaru neko pierādīt. Tā ir neizmērāma lieta!)

"Tāds "es" neeksistē. Tavs "ego" ir tikai viedokļu kopums pašam par sevi, kas eksistē tavā ķermenī. Tu tikai domā, ka eksistē. Patiesībā aiz šī tava "es" nav nekādu reālu faktu."

Šis ir BINGO! Tur jau tā lieta, ka "es" neeksistē un meditācijā to var piedzīvot. Personības vairs nav. Robežu nav. Ir tagadnes mirklis, kas reizē ir mūžību garš!

Par gravitācijas likumu un pierādījumiem.

Zinātne kaislīgi dalās ar pierādījumiem parādībām, kas iekļaujas pašlaik aktuālajā eksistences paradigmā. Ja kaut kas tur neiekļaujas, fakti saprotamu iemeslu dēļ gan jau ka netiek afišēti.

Ir vairākkārt dzirdēts salīdzinājums - varbūtība, lai sprādziena rezultātā no haosa dzimtu kaut kas tik harmoniski strukturēts ka dzīvības apstākļi uz zemes, ir tāda pati kā lai sprādziena rezultātā metāllūžņu placī izveidotos lidmašīna (pārstāsts neprecīzs).

Pašrizējā aktuālā paradigma neatbild uz ļoti daudz jautājumiem.

Atbildēt

novus ordo seclorum

14.08.2013. 20:35

»

Filozofs

Kas ir meditācija? Tas ir individuāls, subjektīvs process, kura laikā cilvēks fantazē "par tēmu". Vārds "fantazē" šajā gadījumā nozīmē smadzeņu manipulācijas ar iepriekšējās dzīves laikā iegūtu informāciju, tēliem, faktiem, priekšstatiem. Tā rezultātā rodas individuāla, subjektīva realitāte, kas pieejama...


Sekli gan Jūs par meditāciju.

Ķīniešu dao, indiešu jogas, japāņu dzen meistari meditāciju uzskata par līdzekli apziņas paplašināšanai apkārtējās un kosmosa energoinformācijas plūsmu sensitīvākai uztverei.

Atbildēt

Dabas bērns

14.08.2013. 20:18

»

Artis Sveces-AUTORAM

Dārgais autor! Es gatavoju latviešu filozofu reitingu.Tos regulāri dara pieejamus Satori. Es gribētu, bet tas ir obligāti jādara, lasot Jūsu monogrāfiju,arī Jūs reitingot. Man riktīgi ir divi reitingi: 1) olgalvainajiem filozofiem, 2) plakangalvainajiem filozofiem. Man pašam ir olas galva. Tāpēc, lūdzu...


Jā, re kur ir:

http://www.diena.lv/kd/eksperti-blogeri/cuku-zogs-14020092

Komentētāji gan kaut kā Jūs tur nemīl, Sveces kungs! Bet viņi jau, muļķi, neko nesaprot, vai ne? Jūs taču piekrītiet, ka to, ko dod ēst lauvām, nespēj sagremot ēzeļi?

Nē, vienā reitingā ar Jums, Sveces kungs, nekādā ziņā, nekādā ziņā!

Atbildēt

ALLA

14.08.2013. 19:35

»

Dabas bērns

Klau, Alla, Denis, Paul Karel, uc...


Deficītā nav, varbūt neprecīzi kauko pateicu. Bet tas nenozīmē, ka nākotnes cilvēks būs komunists

Atbildēt

Filozofs

14.08.2013. 19:20

»

Dabas bērns

"Tomēr, kas ir apziņa, tam gan ir reālāks un pierādāmāks skaidrojums. Cilvēka smadzenes sastāv aptuveni no 100 miljardiem neironu, kas veido savstarpējos tīklus un apmainās ar elektriskajiem signāliem, un informāciju. Šie bioķīmiskie jeb bioelektriskie procesi mūsu smadzenēs veido mūsu sajūtas uztveri...


Kas ir meditācija? Tas ir individuāls, subjektīvs process, kura laikā cilvēks fantazē "par tēmu". Vārds "fantazē" šajā gadījumā nozīmē smadzeņu manipulācijas ar iepriekšējās dzīves laikā iegūtu informāciju, tēliem, faktiem, priekšstatiem. Tā rezultātā rodas individuāla, subjektīva realitāte, kas pieejama tikai konkrētajam meditētājam. Tā ir iekšējās lietošanas patiesība nevis patiesība, kas būtu tikpat neapstrīdama kā gravitācijas likums. Nākamais - kas attiecās uz tā saucamo "es". Tāds "es" neeksistē. Tavs "ego" ir tikai viedokļu kopums pašam par sevi, kas eksistē tavā ķermenī. Tu tikai domā, ka eksistē. Patiesībā aiz šī tava "es" nav nekādu reālu faktu. Vienīgais, kas reāli eksistē un par ko var pārliecināties katrs - tas ir tavs ķermenis. Viss notiek tajā. "Es" jeb viedokļu kopums pašam par sevi neeksistē ārpus tava ķermeņa. Tā eksistenci nav iespējams pierādīt. Un vēl - par sociālo neiroloģiju, neironu tīkliem ieguglē theory of everything of athen. Ārkārtīgi interesanta dokumentālā filma un viela pārdomām. Tiešām iesaku.

Atbildēt

Dabas bērns

14.08.2013. 19:15

»

Artis Sveces-AUTORAM

Dārgais autor! Es gatavoju latviešu filozofu reitingu.Tos regulāri dara pieejamus Satori. Es gribētu, bet tas ir obligāti jādara, lasot Jūsu monogrāfiju,arī Jūs reitingot. Man riktīgi ir divi reitingi: 1) olgalvainajiem filozofiem, 2) plakangalvainajiem filozofiem. Man pašam ir olas galva. Tāpēc, lūdzu...


Godātais Sveces kungs!

No vienas puses man būtu liels gods atrasties vienā reitingā ar Jums, neskatoties uz galvas formu. Tas būtu lieliski - atrasties vienā listē ar spīdekļiem!

No otras puses - vai tikai Jūs nebijāt tas, kas kaut kur filozofējāt par cūku žogu? Tobiš varbūt, ka vajag? Tobiš, varbūt, ka nevajag? Tobiš, varbūt, ka vajag, tapēc, ka varbūt, ka nevajag?

Ja tas nebijāt Jūs, es atvainojos. Ja bijāt - līdz tādam līmenim es noteikti nevelku, jo neprotu tik labi apcerēt lietas, kas redzamas pat ar neapbruņotu aci. Un, tā kā nevelku, man nav jābūt sarakstā.

Taču, ja Jūs kādreiz veidosiet sarakstu filozofiem bez galvas, tad gan izskatīšu iespēju pieteikties.

Atbildēt

Artis Sveces-AUTORAM

14.08.2013. 18:15

Dārgais autor! Es gatavoju latviešu filozofu reitingu.Tos regulāri dara pieejamus Satori. Es gribētu, bet tas ir obligāti jādara, lasot Jūsu monogrāfiju,arī Jūs reitingot. Man riktīgi ir divi reitingi: 1) olgalvainajiem filozofiem, 2) plakangalvainajiem filozofiem. Man pašam ir olas galva. Tāpēc, lūdzu, ievietojiet komentāru, kāda ir Jūsu lieliskā filozofējošā galva. Lūdzu, paskataties uzmanīgi spogulī un man atrakstiet. Skatieties uzmanīgi. Dažbrīd nevar īsti saprast formu - olas jeb plakana. Gaidīšu. Reitings jānodod redakcijai parīt. Jūs laikā uznācāt uz mūsu filozofijas deķa! Apsveicu! Ar mūžīgu cieņu, kolēga!

Atbildēt

Dabas bērns

14.08.2013. 18:01

»

paija

Skaists raksts un skaists sapnis, tikai man nav ticība tam sapnim. Piemers par plakano zemi gan pierada tiesi pretewjo, zeme nemainījas un nekļuva plakana no tā, ka cilvēki tā iedomajas. Un tapat cilveki un sabiedrība nemainās no ta ,ko esam iedomajusies. Ezoterika literatūra liecina tikai par sabiedrības...


Šis raksts var būt viskautkas, bet sapnis toč tas nav. Ja godīgi, man pašam ir gluži vienalga, vai tas tā notiks, vai nē.

Rakstā ir parādītas šādas tādas likumsakarības, ko katrs vērīgs cilvēks pats var pamanīt. Ko ar to pamanīto darīt - tas ir katra paša ziņā. Mans inženiera bekgrounds liek šadas lietas sistematizēt kaut kādā struktūrā.

Protams, šīs lietas var nepamanīt, var ignorēt. Galu galā, šāda uztvere veido pilnīgi citu eksistences paradigmu.

Atbildēt

Dabas bērns

14.08.2013. 17:51

»

ALLA

Cik var saprast, raksta autors turpina apgalvot, ka cilvēki vienmēr dzīvojuši kaukādās "ekonomiskās formācijās" un pēc šo "formāciju" evolūcijas cilvēki pieņemšot komunismu kā normālu dzīvesveidu...


Klau, Alla, Denis, Paul Karel, uc!
Es Tev varētu mierīgi ar konkrētiem piemēriem pierādīt, ka normāla, cilvēciska dzīve nav nekādā deficītā (tikai portāla ietvaros tas nav izdarāms). Atkal visu izšķir attiecīgā cilvēka apziņa.

Ja cilvēks sevī nēsā upuri, viņš atradīs savu varmāku. Kļūsti par princi un tu atradīsi dzīvē savu princesi. Cilvēkam grūtākā lieta saprašanai - lai saņemtu no Esamības, VISPIRMS ir pašam jāatver sava sirds. Tie atkal ir kārtējie vārdi, kas kādam neko nenozīmē, bet kāds, kas to ir izdarījis, sapratīs, par ko es runāju.

Formācijas ka tādas ir tukša čaula - jēdziens ilustrācijai. Un tikai.

Atbildēt

paija

14.08.2013. 17:29

Skaists raksts un skaists sapnis, tikai man nav ticība tam sapnim. Piemers par plakano zemi gan pierada tiesi pretewjo, zeme nemainījas un nekļuva plakana no tā, ka cilvēki tā iedomajas. Un tapat cilveki un sabiedrība nemainās no ta ,ko esam iedomajusies. Ezoterika literatūra liecina tikai par sabiedrības tumsonību, diez vai visi tagad zin,ka zeme nav plakana, jo popularzinatnisdas literatūras vietā lasa ezoterisko. Tadi sludinataji jau ir bijusi, bet praksē neviena tada komūna,sabiedrība nav spejusi pieradīt savu dzīvotspeju. ļaunums ir dzīves satavdaļa , pret to ir jacīnas,bet to izskaust nevienai sabiedrībai nav izdevies . ļaunas dveseles jau arī laikam atdzimst.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko gan citu darīt zaglim, kurš noķerts ar svešu maku rokā?

FotoŠorīt notērēju pārdesmit minūtes laika, lai kļūtu par divsimt deviņdesmit un nezin kuro cilvēku, kurš bija paskatījies „paša spēcīgākā opozīcijas pārstāvja” un vēl arī Gunāra Astras gara radinieka – tā vismaz viņam pašam gribētos – Alda Gobzema fantastiski populāro – jau atkal tā viņam pašam gribētos – taisnošanos viņa Bieriņu nekustamā īpašuma pirkšanas, pārdošanas, dāvināšanas un vēl nez kā sakarā.
Lasīt visu...

18

Latvieši vairs nav "varoņu tauta", drīzāk jau kalpu un pielīdēju tauta

FotoPolitmafija Latvijā visu ir nostādījusi tā, ka nav iespējams dzīvot Latvijā un nebūt šīs mafijas vergam. Par jebko, ko tu pērc, ir jāmaksā PVN. Viss tiek nozagts. Ja tu oficiāli strādā, jāmaksā sociālais nodoklis un ienākuma nodoklis. Viss tiek nozagts. Ja ir īpašums, tad ir jamaksā īpašuma nodoklis. Gribi lietot elektrību, maksā gan par to, gan arī OIK, un vēl nez ko.
Lasīt visu...

12

Ziņojums par komandējumu uz Amerikas Savienotajām Valstīm no 2019.gada 22.septembra līdz 24.septembrim

FotoSaskaņā ar Ministru prezidenta 2019.gada 19.augusta rīkojumu Nr.219 “Par Ilzes Viņķeles komandējumu” no 2019.gada 22.septembra līdz 24.septembrim biju komandējumā Amerikas Savienotajās Valstīs, lai piedalītos Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Augsta līmeņa sanāksmē par vispārējo veselības aprūpi.
Lasīt visu...

21

Gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr

FotoLatvijas satiksmes drošības telpā ir uzsprāgusi verbālā bumba, jo Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks paziņoja, ka no stacionāro fotoradaru sodiem valsts budžetā patlaban tiek iegūts mazāks finansējums, nekā sākotnēji plānots, līdz ar to esošo fotoradaru turpmāka darbība un jaunu fotoradaru iegāde esot zem jautājuma zīmes.
Lasīt visu...

21

Modernā banalitāte

FotoBanalitāte ir oriģinalitātes trūkums, pliekanums, bezgaumīgums. Sastopama, tā teikt, arhaiska banalitāte – sen zināma un sen apnikusi banalitāte. Sastopama relatīvi jauna banalitāte – moderna banalitāte, ja ar vārdiem “moderna banalitāte” apzīmējam kaut ko mūsdienīgu, sava laika prasībām un sasniegumiem atbilstošu, ar ko tiekamies nesen, bet kas jau ir ieguvis banalitātes statusu.  
Lasīt visu...

12

Auniem ir jāzina, ko viņi nobada

FotoJebkura jauna partija mūsu valstī, kas gribēs izmainīt sapuvušo, smirdīgo oligarhu sistēmu, tiks norieta un samīdīta. Tāds pats liktenis sagaida arī šo partiju ministrus, kas iedrošināsies veikt pārmaiņas savās nozarēs.
Lasīt visu...

21

Kādā veidā visiem aizbāztas mutes par Skultes gāzes termināļa afēru?

FotoNezināmu personu iecerētā Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa būve ir krietni nokavēta, un pašlaik tas ir cinisks ārzemnieku biznesa projekts. Es saprotu, ka abas augstākās valsts amatpersonas nav ar seju pret Latviju, bet tik atklāti lobēt privātpersonu biznesu...
Lasīt visu...

21

Partijas pamodušās no miega

FotoIzskatās, ka Latvijas politikā vasaras brīvdienas beidzot ir beigušās. Arvien aktīvāk izpaužas gan valdošās koalīcijas partijas, gan opozīcijas partijas. Līdz ar to politikas vērotājiem dzīve ir kļuvusi interesantāka.
Lasīt visu...

12

Objektīvā realitāte

FotoKo nozīmē «objektīvs»? (Runa nav par video vai foto kameras piederumu). Ko nozīmē – būt objektīvam? Vai es, šobrīd rakstot šīs rindiņas, esmu objektīvs? Vai jūs, kas to lasāt, spējat būt objektīvi pret mani, pret citiem? Kā to pārbaudīt, kā to izmērīt, un kā par to pārliecināties?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Skumīgi, bet varbūt godīgi…

Pagājusi Skolotāju diena. Kā prasta ikdienība. Nekas no aizgājušo dienu dāsno mūžu un goda plākšņu salkanās godības nav mainījies. “Gada skolotājs”, “Zelta...

Foto

Mīļie draugi, dārgie skolotāji, apsveicu jūs Skolotāju dienā

Mīļie draugi! Dārgie skolotāji! Apsveicu jūs Skolotāju dienā! Mēs visi esam izgājuši caur skolotāju rokām - mēs vispār...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: intelektuālisma iznīdēšana

XX gadsimta otrajā pusē Rietumu civilizācijā sāka ieviesties jauna vērtību sistēma. Tā kļuva masveidīga. Jaunajā vērtību sistēmā kardināli izmainās attieksme pret...

Foto

Likumpārkāpējs - valdība

Kas notiek ar iedzīvotājiem, kuri tiek pieķerti, pārkāpjot likumu? Atkarībā no likumpārkāpuma rakstura un smaguma pakāpes viņiem iestājas vai nu administratīvā vai kriminālatbildība...

Foto

Apķēzīšanas dinamika

Jau pašā sākumā tika rakstīts, ka “nācijas tēvs” centīsies apķēzīt visu, kas latviešu tautas vēsturē ir svēts. Tagad ir pienākusi kārta Latvijas Centrālajai padomei...

Foto

NMPD atbilde par pirmās palīdzības apmācību valstī

Saistībā ar Pietiek publicēto rakstu vispirms jāuzsver, ka pirmās palīdzības apmācība ir valsts pārvaldes iestādes funkcija, nevis bizness, kā...

Foto

Kā Rīgā pulcējās “Aukstā kara 2.0” zaudētāji

„Dažās valstīs ir izveidojusies īpaša akadēmisko prusaku kategorija, kas tekalē no vienas politiskās virtuves uz otru un atkārto tekstus,...

Foto

Jautrība valdošajā koalīcijā

Šķiet, ka valdošajā koalīcijā vajadzētu būt mieram un klusumam, jo valdība paziņoja, ka ir sagatavots nākamā gada budžets. Tomēr atsevišķas partijas un politiķi...

Foto

Prātojums par "labo budžetu" un "sliktajiem baņķieriem"

“PNB bankas” darbības apturēšana sagādājusi rūpestus un kreņķus tās klientiem, bet tie ir tīrie sīkumi, salīdzinot ar laikiem, kad...