Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Partija “Par cilvēcīgu Latviju” (PCL) ar Saeimas deputātu Māri Možvillo (attēlā) priekšgalā šā gada pavasarī Rīgā, Pļavniekos organizēja tikšanos ar iedzīvotājiem. Tad Māris Možvillo informēja par šīs partijas galvenajiem politiskās darbības virzieniem un nostādnēm, t.sk.- par tās sociāldemokrātisko ievirzi, par to, ka aizstāvēs vienkāršo cilvēku intereses utt.

Bija ieradušies arī vairāki cilvēki, kuru mājas apsaimnieko DZĪKS ”Jubilejas”. Viens no klātesošajiem Arkādijs (vārds mainīts) bija sevišķi ieinteresēts. Laika gaitā Arkādijs vairākkārt tikās ar Māri partijas birojā; paralēli citām problēmām Arkādijs detalizēti informēja Māri par kooperatīvo sabiedrību problēmām gan valstī kopumā, gan DZĪKS ”Jubilejas”, kā arī par to, ka ir nepilnības Kooperatīvo sabiedrību likumā, Dzīvokļu īpašumu likumā, Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā.

Svarīgākais ir tas, ka pašlaik nebagāts cilvēks ir neaizsargāts pret kooperatīva vadības patvaļu - ja nav pietiekami daudz naudas, tad tiesā savas tiesības aizstāvēt nav iespējams. Piemēram, ja “Jubilejas” vēršas Arkādijs vai kāds cits kooperatīva dzīvokļa īpašnieks, vai viņa pilnvarotā persona un prasa izsniegt kādus dokumentus (finanšu atskaites, mājas lietas, remonta darbu izmaksu tāmes un to pamatotību vai citus), parasti viņiem to atsaka izsniegt vai uzrādīt. Arkādijs par to ir pārliecinājies, jo lielāko tiesu dokumentu, izziņu no “Jubilejas” viņš ir spiests pieprasīt caur tiesu. Jāatzīmē, ka “Jubilejas” kantorī kā atbildīgās personas strādā A.Serebrjanskis un pārējie valdes locekļi, namu pārvaldnieks V.Radionovs, ēku un teritorijas pārzinis Andrejs.

Arkādijs ļoti nopriecājās par iespēju ar šīs partijas palīdzību iesniegt grozījumus likumos, lai tiktu aizstāvētas arī vienkāršā, nebagātā cilvēka intereses, un Māris to apsolīja. Arkādijs aktīvi iesaistījās, lai mutiski reklamētu partiju, izplatīja informāciju par to, aicināja balsot par to, brīvprātīgi ievietoja partijas reklāmas lapiņas “Jubilejas” iedzīvotāju pastkastēs, kā arī rakstiski iesniedza partijai izskatīšanai un tālāk virzīšanai grozījumus likumos. Zināšanai - “Jubilejas” apsaimnieko aptuveni 2500 dzīvokļus daudzstāvu mājās, t.i., ne mazāk kā 5000 cilvēku (piemēram, tikpat, cik visā Madonas pilsētā).

Bet kas tad notika? PCL, zinot iedzīvotāju un paša Arkādija pieredzi un visas nebūšanas, problēmas ar “Jubilejas” valdes priekšsēdētāju A.Serebrjanski, namu pārvaldnieku Valeriju Radionovu, aizmuguriski, ne vārda par to nesakot Arkādijam, savas partijas “Apvienība Latvijai” Saeimas deputātu kandidātu sarakstā iekļāva arī Valēriju Radionovu – DZĪKS ”Jubilejas” namu pārvaldnieku, kuram ir problēmas ar savu tiešo darbu izpildi, ir slikta reputācija kooperatīva apsaimniekoto māju iedzīvotāju vidū.

Nu, tad sanāca tā, ka Arkādijs (tāpat kā visa Latvija) “Apvienības Latvijai” deputātu kandidātu sarakstā ieraudzīja V.Radionova vārdu. Arkādiju PCL vienkārši “uzmeta”. Reklamējot PCL, pats to nezinot, reklamēja arī V.Radionovu (ja būtu zinājis, ne mūžam to nedarītu). PCL Arkādijam aiz muguras sadarbojās ar “Jubilejas” vadību un namu pārvaldnieku V.Radionovu, pret kuru patvaļu Arkādijs cerēja atrast PCL aizstāvību un atbalstu likumdošanas ceļā. Cilvēki, kas bija noticējuši iespējai, bija vīlušies. Arī Arkādijs bija viņus pievīlis, reklamējot šo partiju un V.Radionovu; pār viņu gāzās cilvēku pārmetumi.

Partijas PCL/ “Apvienība Latvijai” šāda pirmsvēlēšanu darbošanās vērtējama nevis kā politika, bet gan kā netīra spēle, apmāns.

* no DZĪKS ”Jubilejas” apsaimniekotās mājas

Novērtē šo rakstu:

57
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi