Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saeimas opozīcijas deputāti iesnieguši Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai virkni jautājumu par medicīnas darbinieku darba samaksu un medicīnas pakalpojumu sniegšanu, kuri varētu būt interesanti ne tikai šauram ierēdņu un politiķu lokam vien. Publicējam šos jautājumus.

1. Šobrīd valdība strādā pie valsts budžeta projekta 2015.gadam. Darba samaksa medicīnas darbiniekiem ir iekļauta veselības aprūpes pakalpojuma tarifos un nonāk ārstniecības iestādes rīcībā, kura tālāk šos naudas līdzekļus novirza līdz konkrētajam medicīnas darbiniekam.

1.1. Vai Jūsu vadītā valdība 2015.gada valsts budžetā plāno piešķirt papildus finansējumu veselības aprūpes tarifu pieaugumam?

1.2. Vai Jūsu vadītā valdība plāno un par cik - 2015.gada valsts budžetā paredzēt papildus līdzekļu piešķiršanu medicīnas darbinieku (atbalsta personāla) darba samaksas palielināšanai?

1.3. Kāds konkrēti darba samaksas palielinājuma pieaugums ar 2015.gada 1. janvāri sagaida Daugavpils reģionālajā slimnīcā strādājošos medicīnas darbiniekus (atbalsta personālu)?

2. Veselības ministrija spēj ietekmēt tikai medicīnas darbinieku algas minimumu, savukārt pilnvaras konkrētas atlīdzības noteikšanai medicīnas darbiniekiem ir tikai ārstniecības iestādēm.

2.1. Ko Jūsu vadītā valdība plāno izdarīt, lai veicinātu medicīnas darbinieku adekvātu atalgojuma izvērtēšanu un motivāciju strādāt Latvijā, cita starpā, novēršot atšķirīgu attieksmi darba samaksā atsevišķās reģionālajās slimnīcās?

2.2. Vai 2015.gada valsts budžeta ietvaros Jūsu vadītā valdība plāno risināt jautājumus par sociālā atbalsta programmu papildu mehānismiem medicīnas darbiniekiem?

3. Kāds ir 2015.gada valsts budžeta finansējuma apmērs veselības aprūpei Daugavpils reģionālai slimnīcai? Vai tas segs faktiskos slimnīcu sniegto ārstēšanas pakalpojumu izdevumus?

4. Kādi pasākumi 2015.gada valsts budžeta ietvaros tiks ieviesti ar mērķi - risināt slimnīcu stacionārās, ambulatorās veselības aprūpes sniegto pakalpojumu parādu apmaksu, valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu savlaicīgu pieejamību Latvijas iedzīvotājiem - rindu mazināšanai uz diagnostiku, speciālistu konsultācijām un operācijām?

5. Vai Daugavpils reģionālo slimnīcu sagaida papildu finansējuma piešķiršana 2015.gada valsts budžeta ietvaros?

6. Vai Jūsu vadītā valdība 2015.gada budžeta ietvaros plāno pārskatīt slimnīcu finansēšanas principus, paredzot kvotu sadali atbilstoši slimnīcas apkalpotās teritorijas iedzīvotāju skaitam? Ja nē, tad kā Jūs plānojat nodrošināt slimnīcām piešķirto apmaksāto ārstniecības pakalpojumu atbilstību reālajam sniegto pakalpojumu apjomam?

7. Vai Jūsu vadītā valdība 2015.gada valsts budžeta ietvaros plāno piešķirt papildu finansējumu pacientu līdzmaksājumu (ir viens no augstākajiem Eiropā) mazināšanai? Ja plāno, tad cik lielā apmērā tiks noteikts pacienta līdzmaksājums?

8. Vai Jūsu vadītā valdība 2015.gada valsts budžeta ietvaros plāno samazināt valsts budžeta finansējumu kādā no veselības aprūpes jomām?

9. Kāds ir Jūsu vadītās valdības viedoklis netaisnīgumā - ārstniecības personu atalgojums salīdzinot ar ierēdņu atalgojumu Veselības ministrijā un atsevišķu slimnīcu valdēs strādājošajiem?

10. Kādus pasākumus 2015.gada valsts budžeta ietvaros Jūsu vadītā valdība plāno veikt, lai novērstu speciālistu trūkumu Latvijas novados, piemēram, Daugavpilī? Vai tiks piedāvātas jaunas darba vakances?

11. Vai Jūsu vadītā valdība 2015.gada valsts budžeta ietvaros plāno piešķirt finansējumu profilakses aktivitātēm atkarību izraisošo vielu apkarošanas jomā? Kāds ir finansējuma apmērs un kādiem konkrētiem pasākumiem tie ir paredzēti?

12. Vai Jūsu vadītā valdība 2015.gada valsts budžeta ietvaros plāno piešķirt finansējumu hromotogrāfijas-masspektrometrijas laboratorijas iegādei SIA Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca vajadzībām, ka tas iepriekš ir noradīts Latvijas Republikas Ministru prezidenta 2014.gada 26/jūnija atbildē Nr.45/SAN-1056?

13. 2014.gada 11.septembri vērsāmies Veselības ministrijā ar 11.Saeimas deputātu jautājumu Nr.189. Vai Jūsu vadītā valdība 2015.gada valsts budžeta ietvaros plāno risināt minētajā vēstulē uzskaitītās problēmas Daugavpils reģionālajā slimnīcā?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Suverenitātes portrets pakta jubilejas sakarā

Foto2019.gada 23.augustā paiet 80 gadi kopš Vācijas un Padomju Savienības līguma noslēgšanas. Tas bija triviāls līgums par neuzbrukšanu. Līgumu parasti dēvē par Molotova-Ribentropa paktu. Līdz 1939.gada 23. augustam cilvēce pazina daudzus paktus, kā dēvē starptautiskos līgumus. Arī Latvijas Republika savas pastāvēšanas laikā ir bijusi līdzautore daudziem paktiem. Droši var teikt, ka neviens no tiem nekad nav ieguvis sabiedrības plašāku ievērību. Ne reti par paktiem sabiedrība netiek detalizēti informēta. Paktu producēšana ietilpst diplomātisko attiecību segmentā un ārlietu ministrijas rūpēs.
Lasīt visu...

21

Sabiedrībai jau tagad ir iespējams saņemt no iestādes informāciju par ielūgto personu sarakstiem uz valstiski nozīmīgiem notikumiem

FotoRakstam „Nodokļu maksātājiem nav jāzina, kādi cilvēki par nodokļu maksātāju naudu tiek uz sarīkojumiem, kas tiek finansēti no nodokļu maksātāju naudas” lūdzam pievienot Kultūras ministrijas (KM) viedokli, kas ir šāds – jau spēkā esošie normatīvie akti nosaka kārtību, kādā regulējams jautājums par ielūgumu izsniegšanu uz nozīmīgiem kultūras pasākumiem:
Lasīt visu...

21

Kā pārvarēt lielo masu mediju krīzi

FotoPašlaik ne tikai Latvijā, bet daudzās valstīs tiek celta trauksme par lielo masu mediju krīzi. Informācijas apmaiņa starp cilvēkiem pamazām pārceļas uz sociālo portālu vidi, un lielo masu mediju loma kļūst aizvien maznozīmīgāka. Risinājums - ieguldīt masu medijos aizvien lielākas finanses, manuprāt, neko nemainīs. Nauda vienkārši tiks sabērta tukšā mucā.
Lasīt visu...

21

Augstskolas autonomijas anatomija: brīvā Latvijā brīva Universitāte

FotoLatvijas kā nacionālas valsts ar parlamentāru valsts iekārtu pamatus veido Vilhelma fon Humbolta idejas par zinātnes un izglītības vienotību un izglītības kā personas un tātad arī valsts veidotāju.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

Latvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

Atsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas...

Foto

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

Šādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts....

Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...