Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2013.gada 10.septembrī tika apstiprināts akciju sabiedrības Liepājas metalurgs tiesiskās aizsardzības plāns - TAP, kurš tika sagatavots, balstoties uz SIA Prudentia Advisers sniegtajām konsultācijām un saskaņojot TAP ar minēto konsultantu.

Taču tiesiskās aizsardzības plāns tā arī netika izpildīts, un rezultātā akciju sabiedrība Liepājas metalurgs kļuva maksātnespējīga un tai uzsākama bankrota procedūra.

Neskatoties uz to, ka Prudentia darbība pierādīja tās nekompetenci un profesionālo nederīgumu, akciju sabiedrības Liepājas metalurgs maksātnespējas procesā minētais konsultants atkārtoti tika pieaicināts, lai sniegtu konsultācijas attiecībā uz akciju sabiedrības Liepājas metalurgs mantas pārdošanu, kur izdevumus par konsultanta atlīdzību sedz no valsts budžeta līdzekļiem.

Publiskajā telpā ir parādījusies informācija, ka, neskatoties uz to, ka akciju sabiedrības Liepājas metalurgs mantas pārdošanas plānā tika paredzēts pārdot uzņēmuma aktīvus kopā, administrators Haralds Velmers kopā ar konsultanta Prudentia pārstāvi Kārli Krastiņu veica darbības, lai sadalītu un atdalītu no akciju sabiedrības Liepājas metalurgs aktīvus.

Šim nolūkam 2014.gada 26.martā tika dibināta SIA 50.piestātne, reģ.nr.42103068851, kuras vienīgais dalībnieks un 100  kapitāldaļu EUR 2800 vērtībā turētājs ir akciju sabiedrība Liepājas metalurgs, bet valdes loceklis Andris Pauliņš.

Turklāt Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valde pagājušajā nedēļā ir pieņēmusi lēmumu akciju sabiedrības Liepājas metalurgs darbības nodrošināšanai atstāt tikai vienu no vairākām piestātnēm, vadoties no administratora Haralda Velmera un akciju sabiedrības Liepājas osta LM iesniegumiem.

Vadoties no minētā, lūdzam sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:

1. Vai akciju sabiedrības Liepājas metalurgs maksātnespējas procesā ir nodrošināta valsts kapitālsabiedrību (Latvenergo, Sadales tīkls un citu) parādu pienācīga administrēšana un to atgūšana? Kādas tieši darbības ir veiktas, lai minēto kapitālsabiedrību parādu administrēšana nebūtu vienīgi formālu darbību kopums? Kuras valsts amatpersonas nodrošinās uzraudzību par parādu administrēšanas / atgūšanas efektivitāti?

2. Vai vērtējot nepieciešamību akciju sabiedrības Liepājas metalurgs mantas pārdošanai pieaicināt par speciālistu Prudentia un apmaksāt tā pakalpojumus, Finanšu ministrija ir ņēmusi vērā šī speciālista iepriekšējo nekvalitatīvo darbu, kura ietvaros saskaņotais TAP tā arī netika izpildīts? Vai šāda rīcība atbilst labas pārvaldības principiem?

3. Vai akciju sabiedrības Liepājas metalurgs mantas pārdošanas plāns tika grozīts un vai par šādu faktu administrators Haralds Velmers ir sniedzis informāciju Finanšu ministrijai?

4. Vai Finanšu ministrija ir akceptējusi akciju sabiedrības Liepājas metalurgs meitas uzņēmuma – SIA 50.piestātne dibināšanu un tās dalībnieka nozīmētās valdes ievēlēšanu?

5. Vai ar Finanšu ministriju tika saskaņota meitas uzņēmuma – akciju sabiedrības Liepājas osta LM piestātnes pārlikšana uz SIA 50.piestātne? Gadījumā, ja Finanšu ministrija vai kāda cita valsts institūcija vai kapitālsabiedrība piekritusi minētajai darbībai, tad kuras valsts amatpersonas šādu piekrišanu devušas?

6. Vai ar Finanšu ministriju tika saskaņota kādu aktīvu atdalīšana no akciju sabiedrības Liepājas metalurgs vai tās meitas vai kontrolētiem uzņēmumiem?

7. Vai Finanšu ministrijas rīcībā ir informācija un ziņas par akciju sabiedrības Liepājas metalurgs meitas uzņēmumu, tostarp akciju sabiedrības Liepājas osta LM, finansiālo stāvokli un darbību? Ja jā, tad kāda ir šī informācija? Lūdzu iesniegt minēto uzņēmumu operatīvās bilances, kas būtu sagatavotas uz 2014. gada 15. aprīli.

8. Vai administrators Haralds Velmers ir saskaņojis ar akciju sabiedrības Liepājas metalurgs kreditoriem, tostarp arī Finanšu ministriju, atteikšanos no vairākām piestātnēm, kuras izmantoja akciju sabiedrība Liepājas metalurgs savas darbības nodrošināšanai, atstājot tikai vienu no tām?

9. Vai minētā administratora Haralda Velmera darbība un rīcība Finanšu ministrijas skatījumā nesamazina iespēju piesaistīt investoru akciju sabiedrības Liepājas metalurgs mantas pārdošanai atbilstoši apstiprinātajam plānam? Ja nē, tad lūdzu norādīt kādi racionāli apsvērumi minēto darbību veikšanas rezultātā investoru piesaistes iespējas ir palielinājuši?

10. Vai administrators Haralds Velmers ir izvērtējis jautājumu par akciju sabiedrības Liepājas metalurgs iespējamu apzinātu novešanu līdz bankrotam un attiecīgo personu saukšanu pie kriminālatbildības un par šiem faktiem un  apsvērumiem ir sniedzis atskaiti vai informāciju Finanšu ministrijai?

11. Vai administratora Haralda Velmera darbība un rīcība nav pretrunā ar kreditora - Finanšu ministrijas, un tātad ar valsts interesēm? Kādas tieši valsts intereses akciju sabiedrības Liepājas metalurgs lietā Finanšu ministrija uzskata par prioritāri aizstāvamām? Kādas darbības ir veiktas minēto interešu aizstāvībā? Kuras valsts amatpersonas ar atbildīgas par valsts interešu efektīvu un racionālu aizstāvību akciju sabiedrības Liepājas metalurgs maksātnespējas lietā?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

10

Nekad tā nav bijis, un še tev – atkal! Prātojums par krievu ruleti banku sfērā

FotoPagājušajā nedēļā kārtējā banka slēdza durvis klientiem, lai pēc kāda laiciņa vērtu tās administratoriem, likvidatoriem, makulatūras savācējiem un citiem biznesa meža sanitāriem. Šoreiz vērotāju un komentētāju vidē izbrīna nebija nekāda, jo "PNB Bankas" (pirms tam "Norvik") liktenis tika apspriests tikai kategorijās "kad", nevis "vai tiešām". Pērn kādā diskusijā pat publiski piedāvāju derības par to, ka šis finanšu zombijs, kas jau pasen kluburēja izēstām iekšām, būs beigts vēl pirms 2018. gada auditētā pārskata apstiprināšanas. Ikurāt tā arī notika.
Lasīt visu...

18

Sāpīgs kniebiens VARAM "kreisajā rokā"

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosina valdību pieņemt pavisam loģisku lēmumu: uz pāris gadiem aizliegt pilsētām un novadiem izstrādāt dažviet jau iesāktos attīstības plānošanas dokumentus 2021.-2027. gadam. Pašvaldībniekiem, to padzirdot, ir spuras gaisā…
Lasīt visu...

21

Suverenitātes portrets pakta jubilejas sakarā

Foto2019.gada 23.augustā paiet 80 gadi kopš Vācijas un Padomju Savienības līguma noslēgšanas. Tas bija triviāls līgums par neuzbrukšanu. Līgumu parasti dēvē par Molotova-Ribentropa paktu. Līdz 1939.gada 23. augustam cilvēce pazina daudzus paktus, kā dēvē starptautiskos līgumus. Arī Latvijas Republika savas pastāvēšanas laikā ir bijusi līdzautore daudziem paktiem. Droši var teikt, ka neviens no tiem nekad nav ieguvis sabiedrības plašāku ievērību. Ne reti par paktiem sabiedrība netiek detalizēti informēta. Paktu producēšana ietilpst diplomātisko attiecību segmentā un ārlietu ministrijas rūpēs.
Lasīt visu...

21

Sabiedrībai jau tagad ir iespējams saņemt no iestādes informāciju par ielūgto personu sarakstiem uz valstiski nozīmīgiem notikumiem

FotoRakstam „Nodokļu maksātājiem nav jāzina, kādi cilvēki par nodokļu maksātāju naudu tiek uz sarīkojumiem, kas tiek finansēti no nodokļu maksātāju naudas” lūdzam pievienot Kultūras ministrijas (KM) viedokli, kas ir šāds – jau spēkā esošie normatīvie akti nosaka kārtību, kādā regulējams jautājums par ielūgumu izsniegšanu uz nozīmīgiem kultūras pasākumiem:
Lasīt visu...

21

Kā pārvarēt lielo masu mediju krīzi

FotoPašlaik ne tikai Latvijā, bet daudzās valstīs tiek celta trauksme par lielo masu mediju krīzi. Informācijas apmaiņa starp cilvēkiem pamazām pārceļas uz sociālo portālu vidi, un lielo masu mediju loma kļūst aizvien maznozīmīgāka. Risinājums - ieguldīt masu medijos aizvien lielākas finanses, manuprāt, neko nemainīs. Nauda vienkārši tiks sabērta tukšā mucā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Augstskolas autonomijas anatomija: brīvā Latvijā brīva Universitāte

Latvijas kā nacionālas valsts ar parlamentāru valsts iekārtu pamatus veido Vilhelma fon Humbolta idejas par zinātnes un izglītības vienotību...

Foto

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji,...

Foto

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus...

Foto

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

Latvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

Atsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas...

Foto

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

Šādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts....

Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...