Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saeimas deputāts Imants Parādnieks pagājušā gada divos mēnešos nelegālos, nedeklarētos ienākumos ir saņēmis vismaz 1900 latus, - tas izriet no viņa oficiāli iesniegtajām valsts amatpersonas deklarācijām un publiski sniegtajiem paskaidrojumiem.

Kā rāda Parādnieka amatpersonas deklarācija par 2010. gada pēdējiem diviem mēnešiem, kurus viņš pavadījis Saeimas deputāta postenī, viņš algā un kompensācijā kopā saņēmis 3143 latus, līdz ar ko viņa ienākumi „uz rokas”, pat ņemot vērā ievērojamo apgādībā esošo bērnu skaitu, saskaņā ar Ludberks bilance algu kalkulatora aprēķinu ir aptuveni 1150 latu mēnesī.

Savā deklarācijā, kas atrodama Valsts ieņēmumu dienesta publiskajā datu bāzē, deputāts apliecinājis, ka tie arī ir vienīgi viņa pagājušā gada divu pēdējo mēnešu ienākumi. Turklāt Parādnieks nav tērējis arī oficiālos uzkrājumus – tie gan pagājušā gada novembra sākumā, gan gada beigās ir bijuši 3000 latu apmērā.

Taču vienlaikus Saeimas deputāts saskaņā ar viņa publisku atzinumu mēnesī maksā aptuveni 3000 eiro (2100 latu) lielu kredītmaksājumu. Parādnieka kopējās parādsaistības ir aptuveni 621 tūkstotis latu, un Db.lv viņš aizvadītajā nedēļā atzina – „kredīta atmaksai viņam palikuši vēl aptuveni 23 gadi un mēneša maksājums esot aptuveni 3000 eiro”.

Tas nozīmē, ka pat gadījumā, ja Parādnieks ne savām, ne savu divu ģimeņu un piecu bērnu vajadzībām neatvēl ne santīma, viņš tik un tā ik mēnesi nelegālos, nedeklarētos ienākumos saņem aptuveni 950 latu, - šāda ir starpība starp viņa nosaukto mēneša kredītmaksājumu un viņa deklarētajiem vienīgajiem oficiālajiem mēneša ienākumiem Saeimā.

Aģentūrai LETA Parādnieks aizvadītajā nedēļā apliecinājis, ka „ne jau Saeimas deputāta alga ir vienīgā, ar kuru norēķinos par parādsaistībām”. Savukārt intervijā Db.lv Parādnieks norādījis, ka naudu viņam ienesot „gan uzņēmums, gan bērnudārzs”, un no šiem līdzekļiem „arī maksāju - tā jau bija rēķināts. Nekādu problēmu šajā ziņā nav”.

Taču deklarācijā, kurā ikvienai amatpersonai obligāti jānorāda visi pārskata periodā gūtie ienākumi, par pagājušā gada pēdējiem diviem mēnešiem, kopš Parādnieks kļuvis par Saeimas deputātu, nav norādīti ne šādi legāli ienākumi, ne arī tērēti uzkrājumi.

Turklāt, ja Parādnieks tiešām guvis ienākumus no viņa īpašumā (60% kapitāldaļu) esošās SIA Bērnu radošais centrs Pūcīte, arī šī ienākumu gūšana ir bijusi nelegāla, - un ne tikai tāpēc, ka deputāta amatpersonas deklarācijā šādi ienākumi vispār nav minēti.

Kā rāda Lursoft datu bāzē atrodamie Pūcītes gada pārskati, 2008. gadā reģistrētais uzņēmums savu pirmo darbības gadu beidzis ar 10 609 latu zaudējumiem, bet 2009. gadu – ar 569 latu zaudējumiem: paša Parādnieka parakstītajā vadības ziņojumā atzīts, ka uzņēmums cietis ievērojamos zaudējumus audzēkņu rotācijas dēļ.

Līdz ar to ir skaidrs, ka uzņēmums nevar būt oficiāli un legāli izmaksājis tā kontrolpaketes īpašniekam kādas dividendes no peļņas, - jo tādas ne 2008., ne 2009. gadā vispār nav bijis. Ja arī Parādnieks no ar zaudējumiem strādājošā uzņēmuma izņem kādus līdzekļus, tas noticis citādā veidā.

Kāds Pietiek lasītājs pirmdien portāla atsauksmju sadaļā norādīja, ka „deputāts Imants Parādnieks savā amatpersonas deklarācijā nav norādījis ieņēmumus no īres maksām. Vai viņš būtu aizmirsis, ka īrnieki viņam maksā”.

Šie, ļoti iespējams, ir vieni no Parādnieka oficiāli nedeklarētajiem ienākumiem. Kā rāda Valsts vienotā datorizētā zemesgrāmata, viņš joprojām ir vienīgais īpašnieks daudzdzīvokļu ēkai Brīvības ielā 173, kuras pirmajā stāvā atrodas salons Agni, bet pārējos – lielākoties apdzīvoti dzīvokļi. Vienas īrnieces īres tiesības ir pat ierakstītas zemesgrāmatā.

Pats Parādnieks gan pirmdien, atbildot uz Pietiek jautājumu, palika pie sava – viņš cerot, ka savā amatpersonas deklarācijā visu likuma prasīto esot uzrādījis, lai gan tās aizpildīšanu uzticējis grāmatvedei.

Parādnieka amatpersonas deklarācija par 2010. gadu

Deklarācijas veids:

Kārtējā gada deklarācija - par 2010. gadu

Vārds uzvārds:

IMANTS PARĀDNIEKS

Darbavieta:

'LATVIJAS REPUBLIKAS SAEIMA'

Amats:

Deputāts

Iesniegta VID:

31.03.2011

2. Citi amati, kurus deklarācijas iesniedzējs ieņem papildus valsts amatpersonas amatam (t.sk. amati biedrībās, nodibinājumos, politiskajās, reliģiskajās organizācijās un arodbiedrībās), un citi darbi, kurus deklarācijas iesniedzējs strādā, kā arī informācija par uzņēmuma līgumiem vai pilnvarojumiem, kuros noteiktās saistības tas pilda

Amata nosaukums, darbi, informācija par uzņēmuma līgumiem un pilnvarojumiem

Juridiskās personas nosaukums; fiziskās personas vārds un uzvārds

Juridiskai personai - reģistrācijas numurs Komercreģistrā un juridiskā adrese

Valdes līdzpriekšsēdētājs

Partija "Visu Latvijai!"

40008082611 Latvija, Rīga, Ģertrūdes 46 - 2

pašnodarbināta persona

IMANTS PARĀDNIEKS

-

VALDES PRIEKŠSĒDĒTĀJS

"Hokeja klubs AGNI"

40008062009 Latvija, Rīga, Brīvības 173

3. Deklarācijas iesniedzēja īpašumā (kopīpašumā), valdījumā vai lietošanā esošie nekustamie īpašumi (arī tie, kurus tas nomā no citām personām un kuri atrodas tā valdījumā sakarā ar nodibināto aizbildnību vai aizgādnību)

Nekustamā īpašuma veids

Nekustamā īpašuma atrašanās vieta (valsts, pilsēta/apdzīvota vieta)

Atzīme par to, vai ir īpašumā (kopīpašumā), valdījumā vai lietošanā

Ja ir valdījumā, lietošanā vai kopīpašumā, norādīt īpašnieka vai līdzīpašnieka vārdu un uzvārdu

daudzdzīvokļu ēka, zeme

Latvija, Rīga

īpašumā

-

4. Komercsabiedrības, kuru dalībnieks, akcionārs vai biedrs ir deklarācijas iesniedzējs, kā arī norāde, ka deklarācijas iesniedzējs ir individuālais komersants. Deklarācijas iesniedzējam piederošās kapitāla daļas, akcijas un vērtspapīri (privatizācijas un kompensācijas sertifikātiem norāda tikai skaitu)

Juridiskās personas nosaukums

Reģistrācijas numurs Komercreģistrā un juridiskā adrese

Kapitāla daļu skaits

Summa

Valūta

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "BĒRNU RADOŠAIS CENTRS PŪCĪTE"

50103174301 Latvija, Rīga, Raunas 32 - 1

1200

1200.00

LVL

5. Deklarācijas iesniedzējam piederošie reģistrējamie transportlīdzekļi, kā arī tā valdījumā vai lietošanā esošie transportlīdzekļi un transportlīdzekļi, kurus tas ir iegādājies uz līzinga līguma pamata

Transportlīdzekļa veids

Marka

Izlaides gads

Reģistrācijas gads

Atzīme par to, vai ir īpašumā, valdījumā vai lietošanā

automašīna

Mercedes Benz S500

1999

1999

īpašumā

motocikls

Suzuki VS800

1995

1995

īpašumā

6. Deklarācijas iesniedzēja skaidrās un bezskaidrās naudas uzkrājumi, ja to summa pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas (attiecīgās valūtas vienībās)

Skaidrās naudas uzkrājuma summa ar cipariem

Valūta

Skaidrās naudas uzkrājuma summa ar vārdiem

3000.00

LVL

trīs tūkstoši lati

7. Visi deklarācijas iesniedzēja pārskata periodā gūtie ienākumi, piemēram, darba alga, piemaksas pie darba algas, prēmijas, honorāri, ienākumi no saimnieciskās un komercdarbības, apdrošināšanas izmaksas, kompensācijas, ienākumi no kustamās un nekustamās mantas realizācijas un nomas (īres), laimesti un dividendes, mantojumi, dāvinājumi un citi ienākumi

Ienākumu gūšanas vieta (avots) – juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs komercreģistrā un juridiskā adrese; fiziskās personas vārds un uzvārds

Ienākumu veids

Summa

Valūta

'LATVIJAS REPUBLIKAS SAEIMA', 90000028300, Latvija, Rīga, Jēkaba 11

Alga

2553.05

LVL

'LATVIJAS REPUBLIKAS SAEIMA', 90000028300, Latvija, Rīga, Jēkaba 11

Kompensācija

590.74

LVL

8. Deklarācijas iesniedzēja pārskata periodā veiktie darījumi, ja to summa pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas

9. Deklarācijas iesniedzēja parādsaistības, kuru apmērs pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas

Summa ar cipariem

Valūta

Summa ar vārdiem

6063.00

LVL

Seši tūkstoši sešdesmit trīslati

875097.00

EUR

Astoņi simti septiņdesmit pieci tūkstoši deviņdesmit septiņi eiro

10. Deklarācijas iesniedzēja izsniegtie aizdevumi, kuru apmērs pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas

Summa ar cipariem

Valūta

Summa ar vārdiem

226382.00

LVL

Divi simti divdesmit seši tūkstoši trīs simti astoņdesmit divi lati

60000.00

LVL

Sešdesmit tūkstoši lati

128791.00

LVL

Simts divdesmit astoņi tūkstoši septiņi simti deviņdesmit viens lats

13415.00

USD

Trīspadsmit tūkstoši četri simti piecpadsmit ASV dolāri

173319.00

EUR

Simts septiņdesmit trīs tūkstoši trīs simti deviņpadsmit lati

11. Informācija par citiem faktiem, kas, pēc deklarācijas iesniedzēja domām, attiecas uz viņa mantisko stāvokli un tā izmaiņām pārskata periodā un nav norādīti citos deklarācijas publicējamās daļas punktos

12. Deklarācijas iesniedzēja laulātais, brāļi un māsas, vecāki (arī adoptētāji), bērni (arī adoptētie)

Vārds, uzvārds

Radniecība

ANETE PARĀDNIECE

Meita

DINA PARĀDNIECE

Sieva

HĀRDIJS PARĀDNIEKS

Dēls

HELVIS PARĀDNIEKS

Dēls

IMANTS PARĀDNIEKS

Dēls

IMANTS PARĀDNIEKS

Tēvs

INĀRA PARĀDNIECE

Māte

JĀNIS PARĀDNIEKS

Brālis

MĀRĪTE JANKAUSKA

Māsa

RIHARDS PARĀDNIEKS

Dēls

Parādnieka deklarācija, stājoties pie deputāta pienākumiem 2010. gada 2. novembrī 

 

Deklarācijas veids:

Valsts amatpersonas deklarācija, kuru iesniedz, stājoties amatā - 2010. gada 2. novembrī

Vārds uzvārds:

IMANTS PARĀDNIEKS

Darbavieta:

'LATVIJAS REPUBLIKAS SAEIMA'

Amats:

Deputāts

Iesniegta VID:

02.12.2010

2. Citi amati, kurus deklarācijas iesniedzējs ieņem papildus valsts amatpersonas amatam (t.sk. amati biedrībās, nodibinājumos, politiskajās, reliģiskajās organizācijās un arodbiedrībās), un citi darbi, kurus deklarācijas iesniedzējs strādā, kā arī informācija par uzņēmuma līgumiem vai pilnvarojumiem, kuros noteiktās saistības tas pilda

Amata nosaukums, darbi, informācija par uzņēmuma līgumiem un pilnvarojumiem

Juridiskās personas nosaukums; fiziskās personas vārds un uzvārds

Juridiskai personai - reģistrācijas numurs Komercreģistrā un juridiskā adrese

Valdes līdzpriekšsēdētājs

Partija "Visu Latvijai!"

40008082611 Latvija, Rīga, Ģertrūdes 46 - 2

pašnodarbināta persona

IMANTS PARĀDNIEKS

-

VALDES PRIEKŠSĒDĒTĀJS

"Hokeja klubs AGNI"

40008062009 Latvija, Rīga, Brīvības 173

3. Deklarācijas iesniedzēja īpašumā (kopīpašumā), valdījumā vai lietošanā esošie nekustamie īpašumi (arī tie, kurus tas nomā no citām personām un kuri atrodas tā valdījumā sakarā ar nodibināto aizbildnību vai aizgādnību)

Nekustamā īpašuma veids

Nekustamā īpašuma atrašanās vieta (valsts, pilsēta/apdzīvota vieta)

Atzīme par to, vai ir īpašumā (kopīpašumā), valdījumā vai lietošanā

Ja ir valdījumā, lietošanā vai kopīpašumā, norādīt īpašnieka vai līdzīpašnieka vārdu un uzvārdu

daudzdzīvokļu ēka, zeme

Latvija, Rīga

īpašumā

-

4. Komercsabiedrības, kuru dalībnieks, akcionārs vai biedrs ir deklarācijas iesniedzējs, kā arī norāde, ka deklarācijas iesniedzējs ir individuālais komersants. Deklarācijas iesniedzējam piederošās kapitāla daļas, akcijas un vērtspapīri (privatizācijas un kompensācijas sertifikātiem norāda tikai skaitu)

Juridiskās personas nosaukums

Reģistrācijas numurs Komercreģistrā un juridiskā adrese

Kapitāla daļu skaits

Summa

Valūta

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "BĒRNU RADOŠAIS CENTRS PŪCĪTE"

50103174301 Latvija, Rīga, Raunas 32 - 1

1200

1200.00

LVL

5. Deklarācijas iesniedzējam piederošie reģistrējamie transportlīdzekļi, kā arī tā valdījumā vai lietošanā esošie transportlīdzekļi un transportlīdzekļi, kurus tas ir iegādājies uz līzinga līguma pamata

Transportlīdzekļa veids

Marka

Izlaides gads

Reģistrācijas gads

Atzīme par to, vai ir īpašumā, valdījumā vai lietošanā

automašīna

Mercedes Benz S500

1999

1999

īpašumā

motocikls

Suzuki VS800

1995

1995

īpašumā

6. Deklarācijas iesniedzēja skaidrās un bezskaidrās naudas uzkrājumi, ja to summa pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas (attiecīgās valūtas vienībās)

Skaidrās naudas uzkrājuma summa ar cipariem

Valūta

Skaidrās naudas uzkrājuma summa ar vārdiem

3000.00

LVL

trīs tūkstoši latu

7. Visi deklarācijas iesniedzēja pārskata periodā gūtie ienākumi, piemēram, darba alga, piemaksas pie darba algas, prēmijas, honorāri, ienākumi no saimnieciskās un komercdarbības, apdrošināšanas izmaksas, kompensācijas, ienākumi no kustamās un nekustamās mantas realizācijas un nomas (īres), laimesti un dividendes, mantojumi, dāvinājumi un citi ienākumi

8. Deklarācijas iesniedzēja pārskata periodā veiktie darījumi, ja to summa pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas

9. Deklarācijas iesniedzēja parādsaistības, kuru apmērs pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas

Summa ar cipariem

Valūta

Summa ar vārdiem

6800.00

LVL

seši tūkstoši astoņi simti lati

868030.62

EUR

astoņi simti sešdesmit astoņi tūkstoši trīs

10. Deklarācijas iesniedzēja izsniegtie aizdevumi, kuru apmērs pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas

Summa ar cipariem

Valūta

Summa ar vārdiem

543600.00

LVL

pieci simti četrdesmit trīs tūkstoši seši simti lati

11. Informācija par citiem faktiem, kas, pēc deklarācijas iesniedzēja domām, attiecas uz viņa mantisko stāvokli un tā izmaiņām pārskata periodā un nav norādīti citos deklarācijas publicējamās daļas punktos

12. Deklarācijas iesniedzēja laulātais, brāļi un māsas, vecāki (arī adoptētāji), bērni (arī adoptētie)

Vārds, uzvārds

Radniecība

ANETE PARĀDNIECE

Meita

DINA PARĀDNIECE

Sieva

HĀRDIJS PARĀDNIEKS

Dēls

HELVIS PARĀDNIEKS

Dēls

IMANTS PARĀDNIEKS

Dēls

IMANTS PARĀDNIEKS

Tēvs

INĀRA PARĀDNIECE

Māte

JĀNIS PARĀDNIEKS

Brālis

MĀRĪTE JANKAUSKA

Māsa

RIHARDS PARĀDNIEKS

Dēls

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

FotoLatvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas augstskolu starptautiskās konkurētspējas stiprināšanu, nodrošinot Latvijas studentiem iespēju studēt augstākā līmenī pašu mājās, pievienojas viedoklim, ka ir nepieciešams izveidot jaunu sistēmu un likumu par augstskolu darbību. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

FotoAtsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas projekti rodas bez akumulācijas – attiecīgā jaunā fenomena elementu pakāpeniskas uzkrāšanās, savākšanās. 
Lasīt visu...

6

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

FotoŠādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts. Aizliegts arī rakstīt par viņu okupācijas laika "varoņdarbiem". Ne internetā, ne masu medijos nav iespējams atrast neko par viņu līdzdalību cilvēku vajāšanās. Un ne jau tāpēc, ka viņi tajās nepiedalījās. Viņi piedalījās - tikai visu kategoriski noliedz, un masu mediji paklausīgi klusē.
Lasīt visu...

21

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

FotoPēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav māsu, kuras varētu dot ķīmijterapiju, te Daugavpilī aptrūkušies anesteziologi, un apstājusies plānveida palīdzība, joprojām nesarūk rindas valsts apmaksātiem izmeklējumiem un speciālistu konsultācijām, un problēmu virkne šķiet nebeidzama.
Lasīt visu...

21

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

FotoRīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē Oļegs Burovs no “Gods kalpot Rīgai” un “Latvijas attīstībai” frakcijas priekšsēdētājs Viesturs Zeps. Nedēļas beigās pēkšņi sarosījās vairāki Rīgas domē strādājošie politiķi.
Lasīt visu...

21

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

FotoPēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri ar stekiem sit un brutāli aiztur vienkāršus, miermīlīgus iedzīvotājus, kuri devušies uz kādu no publiskajām demonstrācijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...