Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Gan airBaltic vadītājs Bertolts Fliks ar savu 20 tūkstošu latu mēnešalgu, gan Latvijas Bankas vadītāji un Rīgas Brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs ir gatavie trūkumcietēji, salīdzinot ar tiesu izpildītājiem, kuriem aizvadītais ir bijis nevis krīzes, bet fantastisku ienākumu gads. Kā rāda Valsts ieņēmumu dienesta publisko datu bāze, ir bijuši tiesu izpildītāji, kuru ieņēmumi pērn pārsnieguši pat 60 tūkstošus latu mēnesī un miljonu eiro gadā.

Pagājušā gada absolūtais rekordists ieņēmumu ziņā, spriežot pēc VID datu bāzē atrodamajām deklarācijām, ir tiesu izpildītājs Jānis Stepanovs (attēlā): 2009. gadā ienākumos no saimnieciskās darbības un komercdarbības nopelnījis 510 tūkstošus latu, pērn viņš sniegumu vēl uzlabojis, nopelnot jau 735 tūkstošus latu.

Tikai nedaudz atpalicis tiesu izpildītājs Kalvis Dūrītis, kurš pērn ienākumos no saimnieciskās darbības un komercdarbības saņēmis vairāk nekā 534 tūkstošus latu: salīdzinot ar 2009. gadu, šī tiesu izpildītāja ieņēmumu pieaugums ir vairāk nekā 300 tūkstoši latu.

Jau būtiski atpaliek trešais – saskaņā ar pašlaik iesniegto deklarāciju apkopojumu – pērn vislabāk pelnījušais tiesu izpildītājs: Ainārs Šusts pērn ienākumos no saimnieciskās darbības un komercdarbības saņēmis 333 tūkstošus latu – par 121 tūkstoti latu vairāk nekā 2009. gadā.

Vēl vismaz trīs tiesu izpildītāji pērn ieņēmumos guvuši vairāk nekā ceturtdaļmiljonu latu: Sandis Tomsons sapelnījis 259 tūkstošus latu (gadu iepriekš – tikai 95 tūkstošus), Ginters Hmeļevskis – 257 tūkstošus latu (vienīgais, kam ieņēmumi sarukuši, - gadu iepriekš tie bijuši pat 354 tūkstoši latu), bet Andrejs Glumovs – 253 tūkstošus latu (pirms gada – 157 tūkstošus latu).

Savukārt vismaz četriem citiem tiesu izpildītājiem gada ieņēmumi pārsnieguši 100 tūkstošus latu. Tiesa, no šiem ieņēmumiem jāatņem tiesu izpildītāju izdevumi, rīkojot izsoles utml., taču pārpalikusī peļņa vienalga ir iespaidīga.

Šo peļņu apsviedīgākajiem tiesu izpildītājiem nodrošinājis Ministru kabinets: atkarībā no atgūtās mantas vērtības tiesu izpildītājs no tās saņem 3-15 procentus.

MInistru kabineta noteikumi nosaka, ka tiesu izpildītājs papildus fiksētajām likmēm saņem amata atlīdzību procentos no atgūtās summas šādā apmērā:

- līdz 3000 latu - 15 procentus no faktiski atgūtās summas;

- no 3001 lata līdz 10 000 latu - 450 latu plus 10 procentu no faktiski atgūtās summas, kas pārsniedz 3000 latu;

- no 10 001 lata līdz 100 000 latu - 1150 latu plus pieci procenti no faktiski atgūtās summas, kas pārsniedz 10000 latu;

- ja atgūtā summa pārsniedz 100 000 latu, - 5650 latu plus trīs procenti no faktiski atgūtās summas, kas pārsniedz 100 000 latu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tiesa atzīst – Valsts kultūrkapitāla fonda lēmums ir prettiesisks

FotoMūzikas un mākslas attīstības fonds “Balsis” ir guvis tiesas atzinumu par Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) lēmuma prettiesiskumu. Valsts finansējumu kultūras projektiem VKKF savos izsludinātajos konkursos sadala atbilstoši katras nozares ekspertu komisijas slēdzienam – VKKF padome pieņem lēmumu, balstoties uz šiem ekspertu ieteikumiem. Un tiesa lēmusi, ka konkrētais padomes lēmums par finansējuma nepiešķiršanu mūzikas un mākslas attīstības fondam “Balsis” ir prettiesisks.
Lasīt visu...

3

Ārlietu ministres Baibas Bražes pirmais gads Evikas Siliņas valdības komandā: lūdzu, nesmejieties pārāk skaļi!

FotoSaeima Baibu Braži ārlietu ministres amatā apstiprināja 2024. gada 19. aprīlī. Visu ministres darba vizīšu un tikšanos fokusā ir bijis atbalsts Ukrainai, Latvijas drošība un ekonomiskā izaugsme, un Latvijas cilvēki, viņu drošība un labklājība.
Lasīt visu...

18

Cerams, Latvijai ir kaut cik pašcieņas

FotoDaži mēļo, ka krievija esot piedāvājusi Trampam šādu gājienu: atbloķēt iesaldēto krievu naudu un par to iepirkt krievijai ASV lidmašīnas. Pagaidām civilās.
Lasīt visu...

3

Nu ko es varu darīt, ja nodokļu maksātāju nauda tik labi tērējas...

FotoPubliskajā telpā ik pa laikam uzvirmo kārtējie apgalvojumi par to, cik daudz kas Latvijas veselības aprūpes sistēmā nenotiek, cik daudz tiek kavēts, cik dārgi viss izmaksā. Taču daudz mazāk tiek runāts par to, kas patiesi tiek darīts, kas ir paveikts, kāpēc izmaksas ir tādas, kādas tās ir, kādi faktori to ietekmē un cik būtiska ir lēmumu pieņemšana slimnīcas un sabiedrības labā.
Lasīt visu...

12

Santa Ločmele – “patvēruma vietu” eksperte? Vai vienkārši nākamā glāze pirms vēlēšanām?

FotoKad Ogres deputāte, kura ir pazīstama vairāk ar vājību uz stiprajiem dzērieniem nekā ar konkrētiem darbiem, pēkšņi sāk uztraukties par droniem, pagrabiem un plūdiem, cilvēkiem ir pilnīgas tiesības uzdot vienu vienkāršu jautājumu: kur Tu biji visu šo laiku?
Lasīt visu...

21

Cik patiesībā maksā birokrātija?

FotoBirokrātijas mazināšana ir viena no valdības prioritātēm, kas tika definētas šī gada sākumā, izveidota arī birokrātijas mazināšanas rīcības grupa. Kamēr gari un plaši diskutējam par nepieciešamību samazināt birokrātiju, ik dienas tā izmaksā noteiktu summu no mūsu, nodokļu maksātāju, līdzekļiem. Turklāt birokrātija patērē ne tikai mūsu naudu, bet arī laiku, taču laiks, kā zināms, arī ir nauda. Diemžēl no birokrātijas šobrīd nav pasargāta neviena nozare, tostarp, arī izglītība.
Lasīt visu...

21

Nevainīguma prezumpcija un apsūdzības publicitāte

FotoIr kāds parasts žurnālistu – politiķu dialogs, kurš visbiežāk atkārtojas medijos pirms parlamenta vai pašvaldību vēlēšanām. Uz žurnālistu jautājumu par kāda apsūdzībā iesaistītā kandidāta iespējamo likuma pārkāpumu saņemts gandrīz automātisks partijas biedra vai sabiedrotā enerģisks atbildes atteikums, šoreiz kā vairogu priekšā liekot nevis parasto "nav komentāru", bet daudz iespaidīgāku nevainīguma prezumpcijas argumentu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi