Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vēl pirms dažiem gadiem SIA „Rīgas Namu pārvaldnieks” (RNP) bija labi pazīstama saistībā ar neskaitāmām valdes locekļu maiņām. Darbinieki ķiķināja, ka tikko krēslus aizņēmušie priekšnieki varbūt pat nepaspēs tos iesildīt, jo ar nākamo trolejbusu ieradīsies jau nākamā valde. Pēc tam nākamā. Pēc tam vēl viena. 

Pēdējos divus gadus valdes sastāvā bija iestājusies nosacīta stabilitāte. Savu krēslu zaudēja tikai viens valdes loceklis. Nomaiņu pieprasīja nesen izveidotā RNP padome, savu krēslu pieprasot pamest Elmāram Martinsonam. Medijos rakstīja, ka amats zaudēts par nepietiekamu efektivitāti. Kā bija patiesībā, man neviens nav pateicis. Iespējams, ka Oļega Burova ieliktenis līdz galam nesaprata, kur atrodas un kas viņam jādara.

Tā kā amorfais Martinsons RNP neiederējās, neviens darbinieks gaužas asaras nelēja. Kādu brīdi uzņēmums pat netipiski sāka iet uz augšu. Tika novēroti kaut kādi servisa uzlabojumi, izsīka runas par korupcijas shēmām, pat samazinājās kaut kādu pakalpojumu cenas. Darbinieki sāka uztver valdi kā tādu, kas varētu saglabāt savus posteņus ilgāk par 9 mēnešiem.

Tomēr, kā saka klasiķi, nav nekā pastāvīgāka par pārmaiņām. Darbinieki atkal sākuši likt likmes par iespējamām izmaiņām uzņēmuma vadībā. Pēdējā laikā palikušas biežākas arī izmaiņas darbinieku rindās. Tomēr lielāka uzmanība ir pievērsta “sarafāna radio” ziņām, ka briest izmaiņas arī RNP valdē. Likmes tiek liktas dažādas un visiem valdes locekļiem.

Pagaidām biežāk tiek piesaukts par finansēm atbildīgais Bernhards Maļinovsksis. Bijis „Lido” valdē. Runāja, ka esot labs finansists, bet patriarhālajā un viena vadoņa kultam pakļautajā „Lido” sistēmā viņam acīmredzami nav bijusi iespēja iemācīties sadarbību ar kolēģiem. Nerunājot par tādu “mazsvarīgu” grupu kā darbinieki. „Lido” tas nebija svarīgi. Izrādījās, ka normālam darbam RNP ierindā tomēr ar cilvēkiem ir jārunā.

Likmi pastiprinošs aspekts ir ne mazums faktu. Piemēram, pikets pie uzņēmuma un arī domes, kur kāds klients pieprasīja viņa patriekšanu. Arī tas, ka pirmo reizi RNP saskārās ar darbinieku streika pieteikumu, jo atbildīgais finansists “aiz skaitļiem neredzot cilvēkus”. Arī fakts, ka darbinieki viņam pakļautajās struktūrās mainās izteikti bieži. Ar kolēģiem viņš dzīvo paralēlās realitātēs. Darbu apgrūtina vēlme atriebties visiem, kuri kritizējuši viņa lēmumus vai pat tikai izteikuši atšķirīgu viedokli. Vēl nesen par to jokoja. Tagad situācija ir mainījusies.

Kāre atriebties dažiem darbiniekiem ir kļuvusi tik svarīga, ka B.Maļinovskis diskreditē uzņēmuma darbu, līdz ar ko kavējas svarīgi remontdarbi. Piemēram, daudzām mājām jau vairākus mēnešus nav normāla ūdens spiediena. Kā atbildīgais valdes loceklis par iepirkumiem viņš vairākus mēnešus kavē līguma noslēgšanu par sūkņu uzstādīšanu.

Pirmajā acu uzmetienā varētu domāt, ka šādā neizdarībā ir vainīgi kādi “parastie” RNP darbinieki. Tomēr zinātāji apgalvo, ka B.Maļinovskis nespējot atzīt savu kļūdu un turpina tās neatzīt, cerot, ka šo neizdarību varēs pierakstīt kādam citam. 

Pēc stāža jaunākā RNP valdes komandas locekle Laila Keisele, kas RNP nestrādā pat gadu, pagaidām saņem mazāku likmju daudzumu. Tomēr haotiskā darbošanās un nespēja atrast mugurkaulu dara savu. Daudziem nav skaidri viņas Minhauzena stila reorganizācijas plāni un darbinieku loma RNP pēc tam, kad plāni būs realizēti. Iespējams, ka ne vienmēr pārdomātās steigas pamatā ir ierobežotais laiks.

L.Keisele ir pagaidu loceklis RNP valdē. Lai nostiprinātos krēslā uz ilgāku laiku, nākamā gada pirmajā pusē būs jāuzrāda padomei darba rezultāti. Loģiskai uzņēmuma evolūcijai nav laika, tāpēc tiek organizēta revolūcija. Pagaidām L.Keisele vismaz mēģina savus plānus skaidrot, uzturot labas vai neitrālas attiecības ar visiem, tāpēc ticams, ka viņa savu vietu varētu saglabāt vismaz līdz pavasarim.

Jautājumi ir arī par valdes priekšsēdētāja Ronalda Neimaņa darbu. Likmes gan ir zemākas nekā B.Maļinovskim, bet jautājumi ir palikuši. Pirmais jautājums ir par to, kāpēc viņš pieļauj, ka viņa tiešais kolēģis merkantilu interešu vārdā sabotē uzņēmuma darbu. No tā cieš iedzīvotāji. Tāpat ir jautājums par to, kāpēc RNP tik ilgi kavējās lēmumi par algas pieaugumu. Valde to solīja atrisināt rudenī, bet faktiski vairums darbinieku aptuvenu informāciju saņēma tikai pašās gada beigās. Ja jautājumu bremzēja finansists B.Maļinovskis, R.Neimanim kā valdes priekšsēdētājam bija jāpanāk, lai solījumi darbiniekiem tiek pildīti. Tāpēc viņš ir valdes priekšsēdētājs, nevis valdes loceklis. 

Nevienam nav skaidri zināms, kad tieši valdes vilciens sastāvs sadalījās atsevišķās frakcijās un kad katrs vagons aizbrauca savā virzienā. Likmju likšana turpinās. Skaidrs, ka par svarīgu remontdarbu kavēšanu, kā dēļ iedzīvotāji paliek bez ūdens vai citiem svarīgiem pakalpojumiem, kādam būs jāatbild. Likmju likšana uzņēmumā turpinās. Nevar izslēgt, ka jautājumus saņems arī padomes locekļi. Kā noprotams, viņi joprojām nesaprot, kādā jomā un kā labā strādā. Neesot arī sapratuši, ka šajā nozarē nav laika nedēļām un mēnešiem ilgām apspriedēm, nav iespēju izvairīties no atbildības, nepieņemot lēmumus. 

Laiks sagādāt popkornu un iekāroties ērtāk. Risinājums ir tuvu.

Novērtē šo rakstu:

67
11

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi