Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Anna

24.01.2016. 23:22

»

AJA

ZEMES PIESPIEDU NOMA diskriminē zemes īpašniekus...


It kā viss pareizi, bet vai tev ir arī saprāts - kā lai dzīvo tie latvieši un viņu paaudze, kuri 60 gadus strādā un dzīvoja Latvijā un viņiem bija liegtas iespējas attīstīties, iegūt īpašumus un mantu, kalpot okupantiem par vēdertiesu (tagad tāpat demokrātijas okupantiem tauta kalpo par vēdertiesu) un visus saražoto sagrāba atsevišķi brīvokupanti? Tauta atstāta atkal tukša.
Vai tev nav saprāta, nerunājot, kādas kurš izcieta represijas, attiecībā uz īpašumu visi tika pataisīti par okupācijas upuriem, vienādi un tagad plātīties - man atdod, padzeniet dzīvokļu īpašniekus no mājām, vai likt viņiem maksāt meslus - ir riebīgi un necilvēcīgi, tā ir naida kurināšana, tautas sanaidošana.
Izbeidziet savas bledīgi riebīgo hitleriski- stalinisko tautas dalīsanu.

Atbildēt

Zigfrids

22.01.2016. 13:53

Pamatā es piekrītu un atbalstu šai failā paustajiem viedokļiem. Tai pašā laikā, neizprotama ir Saeimā ievēlēto 100 Tautas pārstāvju klusēšana jomā, kas rupji aizskar ievērojamas sabiedrības daļas vitāli svarīgas intereses saistītas ar tām saucamām piespiedu zemes nomas attiecībām zem daudzdzīvokļu mājām! Un vai tiešām, mūsu pašu Tautas ievēlēto pārstāvju intereses aprobežojas tikai ar visai ievērojamās deputāta atlīdzības un citu priviliģēto labumu saņemšanu, piemirstot to vēlētājiem solīto?

Atbildēt

AJA

20.01.2016. 01:09

ZEMES PIESPIEDU NOMA diskriminē zemes īpašniekus.

Pastāvošā likumdošana nespēj nodrošināt zemes īpašnieku tiesības saņemt zemes nomas maksu no daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašniekiem.
Apskatot vienu konkrētu gadījumu kur kādreiz vienam vīram piederēja 5 ha zemes ar mājiņu.
Kā mēs visi labi zinām, ka otrajā pasaules karā bija daudzi genocīdi pret daudzām tautām, tai skaitā pret Latviešu tautu tas bija īpaši nežēlīgs. Kā zināms daudzi tika noslepkavoti, daudzi aizbēga uz ārzemēm, bet citi nonāca koncentrācijas nometnēs Krievijā no kurienes atgriezās tikai daži.
Dabīgi, ka praktiski visi zemes īpašnieki bija Latvieši, kuri vēlējās atgūt tieši savu vai savu senču zemi, par kuru bija drosmīgi cīnījušies, lējuši savus sviedrus un asinis.
Lielākā daļa problēmu ir tieši Rīgā, jo tur visvairāk uz zemniekiem piederošas zemes, kur 1945.gadā bija pļavas un ganības govīm, tur pēckara gados tika uzcelti mikrorajoni-Purvciems, Pļavnieki un citi, kā rezultātā uz viena īpašnieka zemes bija vairākas mājas.
Protams, šajās mājās dzīvokļus iedalīja ne jau labākajiem latviešiem, bet gan dažādiem imigrantiem un iebraucējiem no PSRS, kuri lielākā daļa bija latviešu tautas nīdēji. Protams, laika gaitā šis tas nedaudz pamainījās, bet pamatā šajās daudzdzīvokļu mājās dzīvo tie paši cittautieši, kuru uzskats vairākumā ir- principā nemaksāt zemes īpašniekam neko!
Arī latviešu „gudrinieki” netrūkst, kas vienā balsī bļauj, ka 8 eur/mēn. no dzīvokļa ir pārāk liela maksa .... ! Viņi spekulē situācijā, kad netaisnība ir vairākumā un var turpināt viegli izvairīties no maksāšanas.
Līdz ar to zemes īpašniekam pie esošās NĪ nodokļa likmes veidojas gigantisks parāds, kas dažu gadu laikā ir pieaudzis par piecpadsmit tūkstošiem. RD ieņēmumu pārvaldei un RD šo situāciju izmanto, lai atņemtu pēc būtības zemi un nekādā veidā nenāk pretī zemes īpašniekiem, lai šo netaisnīgo situāciju kaut kā risinātu.
Savukārt zemes īpašniekam nav citas izvēles kā lielā pazemojumā vairāk kā 10 gadus cīnīties tiesā, lai dabūtu savu minimālo nomas maksu un ar pēdējo cerību gaidīt, ka „Rīgas kungi” neuzspēs atņemt zemi pirms izdosies izcīnīt tiesu par zemes nomas maksu.
Dotajā brīdī vēl joprojām daudzi no zemes īpašniekiem nav saņēmuši ne santīma no tiem saucamajiem „nabaga” dzīvokļu īpašniekiem, bet dzīvokļa īpašnieki brukā ar jauniem BMW, reģistrē dzīvokļos firmas un turpina tēlot nabagus.
Uzsāktā tiesvedība pret apsaimniekotāju beidzās nesākoties, jo tas iesniedza slaveno maksātnespēju, bet policija nevar vai negrib šo lietu par krāpšanu jau četrus gadus atrisināt...!
Savukārt citi ir iemanījušies nepilnvarot apsaimniekotāju iekasēt nomas maksu un apsaimniekotājs sūta „trīs mājas tālāk”, jo viņi redziet neesot līgumslēdzējpuse.
Vārdu sakot reāli notiek ņirgāšanās par zemes īpašnieku!
Rīgas domes atbilde ir apmēram tāda-mums ir svarīgākas mūsu balsotāju intereses nevis kaut kādas nelielas čupiņas(zemes īpašnieku) taisnība.
Savukārt dzīvokļu īpašniekiem īpaši nekas nedraud, jo zemi viņi lieto tāpat, nodokļus par zemi nemaksā, nomu nemaksā, puķītes pie logiem stāda, dzīvokļus pērk un pārdod un tādus zemes īpašniekus īpaši galvā neņem.
Karuselis tiesā turpinās jau 9 gadus, bet īpašnieks tikai maksā nodokļus par savu zemi, kuru izmanto citi. Līdz ar to nav saņēmis ne tikai nomas maksu, bet viņam ir radīti zaudējumi 15 600 eur (NĪ nodokļa maksājumi). Ir saprotams, ka arī šogad neviens neko netaisās maksāt. Atbilde ir-tiesājieties! 
Savukārt Rīgas domes ieņēmumu pārvalde jau ir iesniegusi dokumentus tiesu izpildītājam un zeme visticamāk nonāks izsolē, kurā taisnīgais, nejaušais, RD ierēdņa brālēns to nopirks par brīnumaini zemu cenu un ātri tiks galā ar tiem parādniekiem...???!!! Shēma darbojās ...., tikai savējiem!!! „SUPER TAISNĪBA”!!!
Bet zemes īpašnieks, kas jebkurā normālā attīstītā valstī būtu turīgs cilvēks un valsts parūpētos, lai viņš saņem savu minimālo maksu par savu TĒVU ZEMI!
Bet Latvijā viņš ir spiests pazemoties, vilkt dzīvību un mēģināt sakrāt 3400 eur valsts nodevai, 2000 eur advokātam, lai tikai uzsāktu tiesvedību par parāda piedziņu no dzīvokļa īpašniekiem un desmit gadus tiesāties pēc būtības tikai par to, lai kāds viņam samaksā to, kas jau ar likumu it kā noteikts.
Tā ir taisnīgā LATVIJA...?!
Vai tas ir normāli ...???!!!
Kā lai Latvietis dzīvo savā zemē ...?! Kā ....!?

Stāsts ir reāls bez izdomājumiem.

Atbildēt

Tautu spīdzināt ļauts

25.11.2015. 18:24

Zemes iespiedu noma, piespiedu dzīvokļu īre, piespiedu zeme!
Termiņš - "piespiedu dalītais īpašums" ir tad, ja par vienu īpašumu, teiksim, pastāv strīds par īpašuma tiesībām, kur vienu dzīvokli, vienu māju vai vienu zemi ar tiesas spriedumu sadala vairākās ideālās vai konkrētās daļās vairākiem indivīdiem. Mūsu gadījumā daudzdzīvokļu mājas un zeme kā apbūves gabals ir bijis vienots īpašums vienīgi nacionalizācijas periodā, kas nav ņemams vērā kā vienots īpašums, bet kā atjaunotais mājas un zemes vienotais īpašums nav pastāvējis. To īpašumu, kas nav pastāvējis, nevar sadalīt. Katrs īpašums - māja un zeme atsevišķi iegūts bez piespiedu elementiem. Piespiedu normas apzīmējums, kā attiecību izkropļojums, radās uz zemes nomu, ko var apzīmēt ar vārdiem - "zemes piespiedu noma", kur piespiedu subjekti ir dzīvokļu īpašnieki. Likumdošanas izkropļojumu gadījumā ir izveidots arī otrs piespiedu institūts - "dzīvokļu piespiedu īrē" (kaut to pagaidām tā nesauc), bet jau apgriezti piespiestā procesā - piespiedu subjekti ir namīpašnieki, kuriem valsts ar likumu piespieda slēgt īres līgumus vai saglabāja esošos ar namu pārvaldi noslēgtos īres līgumus (likuma "Par dzīvojamo telpu īri" 8.pants, ko atzina par atbilstošu Satversmei arī ST) .
Liekas, ka TM strādā augsti kvalificēti juristi, bet likumprojekta nosaukums (arī viss likums ir virzīts vienos vārtos - zemes īpašnieku interesēs) ir juridiski nekorekts, ja neteikt - aplams. Lasām likumprojekta nosaukumu "Piespiedu dalītā īpašuma tiesisko attiecību privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likums". Atrodam, ka: (1) daudzdzīvokļu mājās īpašums ir dzīvokļos dalītais īpašums, bet starp dzīvokļiem nav atrodami piespiedu elementi; (2) tāpat neatbilst patiesībai vārdi likumprojekta nosaukumā - "privatizētajās daudzdzīvokļu mājās", jo mājas kā tādas kopumā nav privatizētas, bet tikai tās ideālās daļas, bet zemesgrāmatā mājas ierakstītas uz pašvaldības vārda;
(3) likumprojekts šajās mājās arī neparedz nekādu tiesisko attiecību izbeigšanu, tajā skaita starp dzīvokļiem; (4) Dalītais īpašums pastāv starp daudzdzīvokļu mājām un tai būvprojektā piesaistīto zemi; (5) Tāpat uzskatu, ka nosaukums - "funkcionāli nepieciešamais zemes gabals", ja vēl ņem vērā, cik liels un kam tas vairāk nepieciešams (pašvaldībai un zemes īpašniekam gūt peļņu), ir nekorekts apzīmējums, patvaļīgi, piespiedu kārtā izdomāts un notreikts, kuru pareizāk būtu apzīmēt - piespiedu "funkcionāli nepieciešamais zemes gabals" (pie tam iegaumēsim, ka mājai "nepieciešamo" zemi izmanto visi valsts iedzīvotāji, ne tikai mājas dzīvokļu īpašnieki), tad visu Rīgas zemi jāsadala uz visiem iedzīvotājiem un jāliek izpirkt, kā pa daļai to dara Ušakovs un viņa kapitālsabiedrības - mājām pieušuj klāt jaunus zemes gabalus un piedrau - nemaksāsi par iemērīšanu, tiesāsim vai piespiedīsim nomāt ...; 6) piespiedu "funkcionāli nepieciešamā zemes gabala" izmaiņas likumprojektā ir paredzamas vienīgi uz palielinājumu (pieliekot liekos zemes gabalus), jo to nosaka uz jau spēkā esošo likumu pamata, kas vārds vārdā ieskenēts likumprojektā un ministru kabinetā noteikumos, ar papildus korupcijai pakļautu mērauklu - "ņemot vērā" vai neņemot vērā.

Atbildēt

Alkaš

25.11.2015. 18:17

»

Socilano opasnyj element

klementij rancan ne dowolen zakonprojektom po kotoromu gosudarstva za schet nalogoplatelscikow budzet skupats zemliu pod mnogokvartirnymu domami a ne konfiskowywatj u ,,u socialni opasnyh elemntow.. Da sdractwyjet bolshewizm


Da zdravstvuet ograblenije naroda,žizņ za šcot naroda. Grabitj, grabitj, grabittj, naživatsja - eta naša pravda, drugim kombinacija treh paļcev.

Atbildēt

Socilano opasnyj element

24.11.2015. 23:22

klementij rancan ne dowolen zakonprojektom po kotoromu gosudarstva za schet nalogoplatelscikow budzet skupats zemliu pod mnogokvartirnymu domami a ne konfiskowywatj u ,,u socialni opasnyh elemntow.. Da sdractwyjet bolshewizm

Atbildēt

Imants

24.11.2015. 22:51

Lasām likumprojekta nosaukumu "Piespiedu dalītā īpašuma tiesisko attiecību privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likums".

Atrodam, ka:
(1) daudzdzīvokļu mājās īpašums ir dzīvokļos dalītais īpašums, bet starp dzīvokļiem nav atrodami piespiedu elementi;
(2) tāpat neatbilst patiesībai vārdi likumprojekta nosaukumā - "privatizētajās daudzdzīvokļu mājās", jo mājas kā tādas kopumā nav privatizētas, bet tikai tās ideālās daļas, bet zemesgrāmatā mājas ierakstītas uz pašvaldības vārda;
(3) likumprojekts šajās mājās arī neparedz nekādu tiesisko attiecību izbeigšanu, tajā skaita starp dzīvokļiem;
(4) Dalītais īpašums pastāv starp daudzdzīvokļu mājām un tai būvprojektā piesaistīto zemi;
(5) Tāpat uzskatu, ka nosaukums - "funkcionāli nepieciešamais zemes gabals", ja vēl ņem vērā, cik liels un kam tas vairāk
nepieciešams (pašvaldībai un zemes īpašniekam gūt peļņu), ir nekorekts apzīmējums, patvaļīgi izdomāts, kuru pareizāk būtu apzīmēt - piespiedu "funkcionāli nepieciešamais zemes gabals" (pie tam iegaumēsim, ka mājai "nepieciešamo" zemi izmanto visi valsts iedzīvotāji, ne tikai mājas dzīvokļu īpašnieki);
6) piespiedu "funkcionāli nepieciešamā zemes gabala" izmaiņas likumprojektā ir paredzamas vienīgi uz palielinājumu (pieliekot liekos zemes gabalus), jo to nosaka uz jau spēkā esošo likumu pamata, kas vārds vārdā ieskenēts likumprojektā un ministru kabinetā noteikumos, ar papildus korupcijai pakļautu mērauklu - "ņemot vērā" vai neņemot vērā.

Atbildēt

Izrādās, ka šis "kartupeļis" nav nemaz karsts

21.11.2015. 20:54

Lūk, gandrīz tas pats stāstījums, kā iepriekš teiktajā rakstā, ko saka Sergejs Zaletajevs runā TV7, kā atrisināt zemes un mājas dalītā īpašuma karikatūru: http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/30.10.2015-jizn-segodnja.id59001/.

Risinājuma pamatnostādne skat iniciatīvu ManaBalss.lv „Par piespiedu nomas zemes kadastrālo vērtību”, kur vajag vēl daudz parakstu, lai iniciatīvu iesniegtu Saeimā. Atver ManaBalss.lv, spied – „parakstīt” un paraksti iniciatīvu, ievadot savā internetbankā bankas rekvizītus, banka tavu parakstu nosūtīs ManaBalss.

Skat Googlē arī Jāņa Karpoviča atklāto vēstuli Saeimai: Netaisnīgā piespiedu noma, spied uz saiti : http://www.la.lv/netaisniga-piespiedu-noma/

Atbildēt

Re, kā maskē likumu

16.11.2015. 21:21

"Piespiedu dalītā īpašuma tiesisko attiecību privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likum"-
skat, TM likuma nosaukums, kas tulkots Googlē krievu valodā:

Вынужденные общие отношения собственности приватизированные жилые здания прекращение закон.

Bet ja to tulko angļu valodā:
Forced shared ownership relationships privatized apartment buildings termination rule.

Šāds likuma nosaukums, liekas nav nejaušs, tas ataino nevis saturu likumā, bet nodomu, kā raksta autors rakstā - likvidēt dzīvojamo māju dalītos īpašumus - dzīvokļu īpašumus, tos pakļaujot īrei, atsavinot un visādi citādi.

$9 % dzīvokļu, ja nolemj 51% izpirkt - nevarēs tik pārdoti, dāvināti, ieķīlāti vai visu parāda slogu zemei izpirkšanai būs jāuzņemas pircējam. Kas man pirks tādu dzīvokli? Acīmredzams, ka mani VISLATVIEŠU tautas ministrs cer padarīt par viņa lielīpašnieku kalpu, vergu. Tā ir VISLATVIEŠU "latvietības"glābšanas programma.

Atbildēt

sakaitļi

16.11.2015. 07:00

Piemērs-ja pie 100 pieliek 1,18 koificentu,tad 1,18 matemātiski pārveršam % tas ir + 118% un rezultāts ir 100 + 118% =218 %

Atbildēt

skaitļi

16.11.2015. 06:43

Kas ir 1,18 koificents tas ir =118 % saprotamā valodā,koificenti ir viens no manupulacijas instrumentiem ,jo % ir skaidri katram,tad koificenti nē.

Atbildēt

goldmans

15.11.2015. 19:32

»

Zigrīda

Likumprojekts piespiedu dalīta īpašuma sakarā pauž šauras zemes spekulantu grupas savtīgās intereses un neatbilst visas Tautas interesēm


Zigrīdai piekrītam. nekas neatliks kā vēlreiz maksāt no nodokļu siles, lai izbeigtu riņķa danci.

Atbildēt

trakums

15.11.2015. 19:27

»

K

vesela plejāde TM bezsmadzeņu radījumu, kas algās saņem ap 3000


un tas viss ir tīra zagšana un spekulācija.

Atbildēt

nu tad

15.11.2015. 04:00

»

Pareizi dara

Slimiem cilvēkiem jāārstējas, nevis jāraksta komentāri


ej ārstējies, nevis raksti slimus komentārus..

Atbildēt

Pareizi dara

15.11.2015. 02:02

»


Slimiem cilvēkiem jāārstējas, nevis jāraksta komentāri

Atbildēt

Zini

14.11.2015. 19:30

»

R

Tas ir negodīgi! jo vienai daļai dzīvokļu īpašnieku paveicās - tie ieguva dzīvokļus ar zemi par sertifikātiem,turpmākos gadus tiem nebija jāmaksā zemes noma un tagad nebūs jāizpērk.Otrai daļai nepaveicās - tie ieguva dzīvokļus par sertifikātiem, visus šos gadus maksāja zemes nomu un tagad vēl jāizpērk...


Ka visās mājās, kuras saņēma korupcijas dāvanu - piespiedu nomu, tajās nebija apsviedīgu korumpantu maksāt kukuļus pašvaldību amatpersonām, privatizācijas komisijām, tajās nebija cilvēku, kuri pārvaldīja informāciju, kas notiek pašvaldībā ar zemes atdošanu, šo daudzdzīvokļu māju ļaudis, kuru mājas pakāra gaisā, tika pazemoti, apkrāpti un piesmieti.

Atbildēt

nav jābloķē

14.11.2015. 12:55

»

Jābloķē

Jābloķē šozofrēniskie murgojumi komentāros, kas piesārņo portālu, ļoti pareizi, ka bloķē


Varbūt šizofrēniski murgi, varbūt nē. Var nepatikt tas, ko saka viens cilvēks, bet cenzūra ir amorāla. Šodien cenzē tev netīkamu viedokli, rīt cenzēs tevi. Un tas, ka vispār tiek piemērota cenzūra, liecina par to, ka šis portāls lieliski iekļaujas manipulatīvajā sistēmā.
Turpini atbalstīt.

Atbildēt

K

14.11.2015. 03:06

»

ps

Mantisko grupējumu "veiksmes stāsts" nav tikai šis likums...


vesela plejāde TM bezsmadzeņu radījumu, kas algās saņem ap 3000

Atbildēt

R

14.11.2015. 02:51

»

??!!

Varbūt, ka dzīvokļu īpašniekiem vajadzētu izpirkt zemi zem saviem dzīvokļiem? Nevisvaimanāt un gaidīt, lai to izdara valsts , t.i. citi cilvēki par saviem samaksātajiem nodokļiem


Tas ir negodīgi! jo vienai daļai dzīvokļu īpašnieku paveicās - tie ieguva dzīvokļus ar zemi par sertifikātiem,turpmākos gadus tiem nebija jāmaksā zemes noma un tagad nebūs jāizpērk.Otrai daļai nepaveicās - tie ieguva dzīvokļus par sertifikātiem, visus šos gadus maksāja zemes nomu un tagad vēl jāizpērk par tūkstošiem. Grūtupkomandas izveidotais likums bija netasinīgs tieši pret šiem, kuriem nepaveicās. Jaunais likums tieši pret šo grupu vēl netasnīgāks. Kur te ir samērīgums, tasnīgums, ja vienai daļai ir visu laiku jāmaksā?

Atbildēt

ha

13.11.2015. 18:19

»


Interesanti, kāpēc lapsa nemitīgi bloķē vienu cilvēku? Savādi tāpēc, ka zūd komentāru konteksts, un šķiet, ka mēs visi te esam ibioti pilnmēnesī, kuri murgo paši nezinot, ko.

Atbildēt

mhm

12.11.2015. 23:49

»

uķuķuuu

Kautri pajautāšu: kas valda Latviju - kampēji vai kaut kāds tārpiņš Rasnačs? "Galvenais VZD secinājums – vairumā gadījumu šobrīd zeme zem daudzdzīvokļu mājām vairs nepieder bijušajiem zemes īpašniekiem vai viņu mantiniekiem (pieder tikai 10% gadījumu), bet tā ir iegūta pirkuma darījumu rezultātā, kas...


Zeme nepieder bijušajiem īpašniekiem, jo viņi nebija nekādi īpašnieki. Liela daļa zemju tika privatizēta "grūtupveida shēmas" rezultātā - divi liecinieki un uzticams tiesnesis. Strīdus gadījumos, ja kāds iedomātos apstrīdēt zemes atgūšanu, jo nekādu īpašuma dokumentu nebija, "īpašnieki" varēja iesēsties par krāpšanu, bet trešām "labticīgām" personām neko vairs nevar nedz atņemt, nedz prasīt. Tas gan nenozīmē, ka patiesie labuma guvēji ir vistiņi perepjolkini.
Tagad tiek īstenota šās shēmas otrā fāze. Noplēst ādu tiem, kuri privatizēja dzīvokļus.
Risinājumi ir divi - 1. valsts izpērk zemi (netaisnīgs risinājums pret visiem nodokļu maksātājiem), 2. valsts nacionalizē zemi zem mājām minimāli ēkas vajadzībām un "īpašniekiem" kompensē ar zemi Abrenē (zemi dabā ierādīs vaira, pabriks, kalvītis un st tiesneši, ja zemi Abrenē šie atrast nevarēs, tad kompensēs no savas kabatas, piesaistot visus tos tiesnešus, kuri "grūtupa shēmu" rezultātā zemi atdeva "īpašniekiem" (taisnīgs un godīgs risinājums attiecībā pret nodokļu maksātājiem un spekulantiem, kā arī spekulantu pakalpiņiem).
Trešais variants - nojaukt bezjēdzīgo sistēmu un sākt visu no jauna.

Atbildēt

akhha

12.11.2015. 23:35

»


Runas ir garas.. labāk iedzert un aizmirst.

Atbildēt

uķuķuuu

12.11.2015. 22:45

Kautri pajautāšu: kas valda Latviju - kampēji vai kaut kāds tārpiņš Rasnačs? "Galvenais VZD secinājums – vairumā gadījumu šobrīd zeme zem daudzdzīvokļu mājām vairs nepieder bijušajiem zemes īpašniekiem vai viņu mantiniekiem (pieder tikai 10% gadījumu), bet tā ir iegūta pirkuma darījumu rezultātā, kas norāda, ka zemes īpašnieki apzināti iegādājušies ar svešu būvi apgrūtinātu īpašumu, ar mērķi gūt ienākumus."

Atbildēt

Slima galva?

12.11.2015. 21:58

»


Ja tev slima galva, ej ārstēties vai atpūties, neraksti šizofrēniskus murgus.

Atbildēt

Re kā raksta

12.11.2015. 21:32

»

Annele no laukiem

...Šī te ir vāvuļošana un cilvēku rīdīšana savā starpā, jo pieņemtus likumus var apstrīdēt tikai Satversmē 6 mēnešu laikā no tā stāšanās spēkā , tas ir, Satversmes tiesa vērtē vai jaunā likuma kaut viens pants ir vai nav atbilstīgs Satversmē noteiktajam, piemēram, 105. pantam par katra cilvēka tiesībām...


Annelīt no Rīgas
Tu tā kā melojies, Annelīt. Skaudība ir tad, kad apskauž sūri grūti nopelnīto, bet te parazītiska peļņa uz citu rēķina, kas ir pirmkārt.

Otrkārt, tu, Annelīt Rīgā ieguvi mantiņu - zemes strēmelīti, varbūt nelikumīgi, tagad tu gribi raust nelikumīgu naudiņu no nabagiem. Skumji, tas tev labumā neies, meitiņ(?)
Treškārt, tu iegādājies īpašumu, drīzāk saņēmi dāvanu, par cenu, kas bija tuvu reālai, ja ne lielāka kā reālā, un jau daudzus gadus saņēmi nomas maksu, kura ir arī izpirkuma maksa un tagad tu gribi dabūt desmit vai pat 100 reiz lielāku naudiņu.

Tev nav kauns iznīcināt, pazemot, apsmiet savu tautu, tuvāko kaimiņu, māsu, brāli, latvieti, iebraucēju (lasi: cilvēkus), grābt kā no pārpilnības raga?
Latviski teiktu - tu, Annelīkt, atvainojos uzreiz, esi cūka! Vai - tā ir cūcība, kā tu rīkojies un pēc kā tu tīko.

Atbildēt

akhaa

12.11.2015. 17:50

»


Tātad - JA tu uzskati, esi spējīgs un vēlies sarunāties pienācīgi sakarīgi - iespējams (vismaz teorētiski), ka varētu izrādīties +/- interesanti (jo - par jebkādu lietderību runākt nenākas, vismaz pagaidām) veltīt šādai iespējamajai komunikācijai zināmus laika u.c. resursus. Tādā gadījumā - pacenties beidzot tomēr savākties Cilvēka cienīgā kondīcijā un piesakies, lieki nekautrējoties.
________
Ko ar to gribēji pateikt? Ka zini, kas, kā, kāpēc notiek šajā valstī? Un vari par to pastāstīt lumpeņiem kā man? Pastāsti! Piesakos uzklausīt! Un pastāsti, kas būtu darāms! Tev nepatīk lapsas sūbportāls? Man arī ne. Varam parunāt skype, snapchat, talkshoe, tango, line, kik, viber, chatOn, voxer.. izvēlies diskusiju platformu
Tikai neaicini reģistrēties tajā kaktu juristu forumlapā, neatceros, kā saucās.

Atbildēt

problema

12.11.2015. 17:24

Problema ir nevis 51% pret 49%, bet piemeram 20%, kas grib zemi izpirkt, lai nebutu jamaksaa muzigaa zemes ire, pret 80%, kas ari gribetu, bet nevar atlauties, jo nabagi. Tatad tiem 20% gribetaju bus muzigi jamaksaa zemes noma?!

Atbildēt

Zigrīda

12.11.2015. 14:57

Likumprojekts piespiedu dalīta īpašuma sakarā pauž šauras zemes spekulantu grupas savtīgās intereses un neatbilst visas Tautas interesēm!

Atbildēt

Nav ko teikt

12.11.2015. 11:20

»


"CENZĒTS" - šozofrēnijas apsēsts autors, patiesi, jāliedz komentēt.

Atbildēt

uh, kas par darbu!

12.11.2015. 04:35

Ir rasts risinājumss - PROBLĒMU ir izdevies izbīdīt ārpus Rasnača ministrēšanas laika. ZAJABIS!!!!

Atbildēt

no malas

12.11.2015. 03:11

galnais ir mērķis-atbrīvot tautu no kapitāla (zemes)!

Atbildēt

R

12.11.2015. 01:38

tiem, kuriem bija visnetaisnīgākie privatizācijas noteikumi un kuriem visus šos gadus nācās maksāt nomas maksu 6% tagd vēl arī jāizpērk??? Kur te taisnīgums???? Ebrejiem u.c kam atdeva zemes ( dauzdiem uzdāvināja bez pierādījumiem un dokumentiem) tika uzdāvināta iespēja saņemt nomas maksu un tagad arī izpirkuma maksu. otrai privatizeto dzīvokļū īpasnieku grupai , kuriem zemi uzreiz ļāva privatizet , nomas maksa nebija jāmaksā un izpirkt neko nevajag. Grozi kā gribi, bet ar izpirkumu vēl vairāk tiek pasliktināta tikai tās kategorijas situācija, kuriem arī līdz šim tā bija vissliktākā. Tad kas tas, bļ..., par likumu, ja tas tikai pasliktina situāciju? Tikai morāli kropļi, galīgi degradanti var izdomāt tādu likumu.

Atbildēt

pietiek demagoģijas

11.11.2015. 19:08

»


To faktiski paredz spēkā esošā prakse, ja kopsapulces 51% pieņem lēmumu, ka pārējie 49% ir jāizslauc, tiesas neskata nekādus argumentus. Maksā ragā vai tavs dzīvoklis nonāk izsolē.
Un beidz demagoģēt ar "likumi, likumi, likumi..!" Amorāli likumi, amorāla tiesa, amorāla valdošā kliķe, kura pieņem likumus par labu miljonāriem-sērdieņiem.
Starp citu, pieņemt likumu, kur kopīpašumā 51% īpašnieku ir vienlīdzīgāki par 49%, varēja tikai juridiski psihopāti. Tas ne tikai ir pretrunā Civillikumam un noteikumiem par kopīpašumu, tas ir pretrunā veselajam saprātam, elementārai taisnīguma apziņai un morālei. Dzīvokļa īpašuma likums un ap to samurgotie būtu jāiegrūž dziļi rīklē tiem, kuri tos uzrakstīja un pieņēma.

Atbildēt

Likuma 18.pants

11.11.2015. 16:22

»


(1) Izpirkuma tiesība izbeidzas, ja:

1) šā likuma 9.panta otrajā daļā norādītajā termiņā zvērinātam tiesu izpildītājam nav iesniegts pieteikums par piespiedu dalītā īpašuma tiesisko attiecību izbeigšanas lietas ievešanu;
2) šā likuma 7.pantā norādītajā termiņā nav pieņemts dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums par izpirkuma tiesības izmantošanu;
3) šā likuma 16.panta otrajā daļā norādītajā termiņā zvērināta tiesu izpildītāja depozīta kontā izpirkuma cenas daļu nav iemaksājuši dzīvokļu īpašnieki, kam kopā pieder vairāk nekā puse no visiem piespiedu dalītā īpašuma ēkā esošajiem dzīvokļiem.

(2) Izbeidzoties izpirkuma tiesībai, dzīvokļu īpašnieku turpmākās attiecības ar zemes īpašniekiem apspriežamas atbilstoši Civillikuma noteikumiem par nomu.

Atbildēt

Likuma 8.pants

11.11.2015. 16:17

(2) Ja dzīvokļa īpašumu atsavina citai personai, tā ieguvējs iestājas iepriekšējā dzīvokļa īpašnieka vietā, pārņemot visas viņa tiesības un saistības, kas izriet no izpirkuma tiesības - proti, ja gribi nopirkt zemes izpirkuma parādnieka dzīvokli, pērc arī zemi, maksā viņa vietā. Kāda būs "brīvā" no parādiem un zemes izpirkuma - no 49% parādnieka (tas nav Imants) - dzīvokļa cena?
Pat Staļins tādu vardarbību neizdomātu!

Atbildēt

Lasi TM Anotācijas izdruku

11.11.2015. 16:05

»


Respektīvi, saskaņā ar likumprojektu, ja izpirkuma tiesība ir izmantota, bet izpirkuma cenu nav samaksājuši visi dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieki, tad uz likuma pamata uz to dzīvokļa īpašumu, kura īpašnieks nav samaksājis savu izpirkuma cenas daļu, nodibina hipotēku par labu piespiedu dalītā īpašuma zemes gabala īpašniekam kā nodrošinājumu prasījumam nesamaksātās izpirkuma cenas daļas apmērā. Likumprojekts paredz, ka šādai hipotēkai ir pirmtiesība pret visām agrāk zemesgrāmatā nodibinātajām hipotēkām. Šāda juridiska konstrukcija dod iespēju atzīt izpirkuma tiesību par izmantotu un nostiprināt visu dzīvokļu īpašnieku īpašuma tiesības uz izpērkamo zemi, pat tad, ja izpirkuma cenu ir samaksājuši tikai tie dzīvokļu īpašnieki, kam pieder tikai vairāk nekā puse no visiem dzīvojamā mājā esošajiem dzīvokļu īpašumiem, vienlaicīgi aizsargājot piespiedu dalītā īpašuma zemes gabala īpašnieka tiesības uz pilnu izpirkuma cenas saņemšanu.
No otras puses, nolūkā samērot piespiedu dalītā īpašuma zemes gabala īpašnieka un nesamaksājušā dzīvokļa īpašnieka tiesības, un nodrošināt, ka nesamaksāšanas gadījumā piedziņa automātiski netiek vērsta uz dzīvokļa īpašumu, likumprojekts paredz, ka piespiedu dalītā īpašuma zemes gabala īpašniekam nav tiesību prasīt nesmaksātās izpirkuma cenas daļas samaksu 10 gadus no hipotēkas nodibināšanas brīža (šāda termiņa izvēle ir saistīta ar noilgumu un tā termiņu.

Atbildēt

izlasi

11.11.2015. 15:23

»


Lasi anataciju šim likuma projektam un atradīsi, ka 49% nemaksātāju dzīvokļi tiek ieķīlāti uz 10 gadiem

Atbildēt

Cirks

11.11.2015. 11:36

Zemei zem ēkām jāpieder ēku īpašniekiem, tas skaidrs. Problēma ir cena, par kādu zemi varētu izpirkt. Liktos godīgi, ja tā būtu kadastrālā vērtība, bet vai tā ir godīga? Protams nē, tā ir speciāli saskrullēta debesīs, lai pašvaldības varētu iekāst pēc iespējas lielākas nekustamā īpašuma nodokļa summas. Lūk kas ir jāmaina, kadastrālā vērtība, tā ir netaisna. Piemēram viens no kadastrālās vērtēšanas kritērijiem ir apkārtnē notikušie pirkumi pēc zemesgrāmatu datiem. Bieži vien tie ir fiktīvi darījumi, bankas par nereāli augstām cenām izpērk savu klientu īpašumus, maksātnespējas administratori slēdz ieskaitu par milzu summām, kur īpašumi pāriet itkā kreditoru rokās nenomaksājot ne centa. Tiek uzrādītas tirgus siruācijai neatbilstoši augstas zemes vērtības, par kādām neviens šos īpašumus nepirktu. Tikmēr reāli darījumi nenotiek, jo nav pieprasījuma pēc zemes, gruntsgabalus tirgo 10 un vairāk gadus. Bet kadastrālo vērtību nosaka pēc šīs viltus darījumu cenas. Tā valsts mūs apkāš.

Atbildēt

Karstais kartupelis?

11.11.2015. 11:21

Dalītā īpašuma likums - nevis karstais kartupelis, bet korupcijas maska. Atsevišķi masu mediji problēmu nosauc par "karsto kartupeli". Cienījamie žurnālisti, šis kartupelis, kā stāsta pati "latviešu glābēja"-lasi-latviešu iznīcinātaja partija ar šādiem savas TM likumiem VL/TB/LNNK), vērts esot 130 000 000 - 150 000 000, bet ja pievieno 18% + vēl 5 gadi ceļot kadastrālo vērtību, zemes cena jau sasniedz ap 200 000 000 - 300 000 000, ko pārdot ar daudziem citiem TM vīzētiem vai sagatavotiem likumiem piesmietajai un pazemotajai tautai. Tas nav kartupelis, bet bieza lāčāda, biezs kumoss, kurā iekodušies ļoti daudzas zemes "haizzivis" un varas turētāji, un plaša līmeņa korumpanti.
Žurnālisti, sauciet lietas īstajos vārdos. Šajā jomā viens likums pēc otra, kā raksta arī autors, ir ar bezkaunīgām korupcijas un visatļautības, neierobežotas rīcības pantiem. Vai jūs neredziet, ka likumus taisa priekš korupcijas paplašināšanas un nostiprināšanas, priekš alkatības.

Atbildēt

dzivokla ipasniece

11.11.2015. 11:08

Es labprat izpirktu zemi zem savas daudzivoklu majas, kaa bija solits jau pasaa sakumaa sakoties zemes privatizacijai. Bet kas notika. Visa solitaa zeme zem majam pazuda un tika atdota it kaa zemes ipasnieku "mantiniekiem", kuri nu jau 25 gadus slauc majas ipasniekus.
Ko paredz likums?
1)Ja, izpirkt gribetaju ir mazak par 50%, tad zemi izpirkt nevar, kas nozimee muza piespiedu zemes noma.
2) Bet kapec daudzi dzivoklu ipasnieki neparakstis zemes izpirksanu zem majas, jo viniem vienkarsi nav naudas maksat tik parspieletu cenu, par jaa, bijuso purvu.
Valdiba kaa parasti telos, ka vini piedavaja izpirkt, bet cilveki negribeja! Un ir balti un pukaini! Tiesi taapat kaa par katra pateretaja tiesajiem maksajumiem par siltumu, udeni utt. Vini uztaisa likumu, kas ir vesrts pret cilvekiem un tad vaino cilvekus. Kriminala saeima.

Atbildēt

??!!

11.11.2015. 09:49

Varbūt, ka dzīvokļu īpašniekiem vajadzētu izpirkt zemi zem saviem dzīvokļiem? Nevisvaimanāt un gaidīt, lai to izdara valsts , t.i. citi cilvēki par saviem samaksātajiem nodokļiem?

Atbildēt

Vaira

11.11.2015. 00:15

Likumprojekta „Piespiedu dalītā īpašuma tiesisko attiecību privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likums” sākotnējās ietekmes novērtējuma ziņojums (anotācija)

I. Tiesību akta projekta izstrādes nepieciešamība ... - ieej TM mājaslapā un izkopē šo Anatociju, palasi, kaut tā pārāk gara un atradīsi "šedevru" - vienās kļūdas vērtējumā, aplamības, piemēram, varot "apstrīdēt zemi" - kā tas iespējams. Nostājies uz zemes un strīdies, nekas nesanāks, uzraksti tiesai - es apstrīdu zemi ... nu un?
Par pagātnes noziegumiem veicot zemes reformu, privatizāciju - izveidojusies situācija, ka ir dalītais īpašums utt. No gaisa nokrita, atpūta vējš situāciju, kad jāsaka patiesība - nelikumīgu likumu pieņemšanas rezultātā tika izveidots ...... vai tml., proti, kad un kas to izveidoja utt.

Šis likums un Anotācija - ir vienas VL/TB/LNNK TM šausmu darbi jau no reformu pirmsākumiem, jo tieši šī "partija" ilglaicīgi pārvalda šo prihvatizācijas jomu TM ietvaros.

Atbildēt

Antiņš

10.11.2015. 23:23

»

Zemes īpašnieks

Raksts ir totālas muļķības. Murgains sacerējums, apnika lasīt jau pēc 4 rindkopas. Autors nesaprot fundamentālas lietas...


Tu gudrīts. Raksts manā skatījumā ir izcili izsvērts kā raksts, tā juridiski. Raksti, bet neesi padomājis, ka pats nonāci pretrunā sev, ka raksts ir muļķības, te likums ir slikts. Tu laikam bērnībā saņēmi maz vitamīnu un neesi lasījis grāmatas. Tu laikam esi cēlies no īpašnieku "varenās cilts", kur lielīpašnieki ir cilvēki, pārējie - salašņas. Man gan liekas, ka te "fundamentāla lieta", par ko raksta autors rakstā, ir viena - zemes spekulantu tieksme izsūkt tautai asinis, atbalstīt korupciju, kas ir gājusi īpašumu lietās jau no 1990.gada un nostiprinājusies. Ja tu gudrīts, ko tu klusē ar savu juridisko briedumu? Uz priekšu, teiktu Domburs.

Atbildēt

Zemes īpašnieks

10.11.2015. 22:39

Raksts ir totālas muļķības. Murgains sacerējums, apnika lasīt jau pēc 4 rindkopas. Autors nesaprot fundamentālas lietas.

Bet, jā, likumprojekts arīdzan ir konkrēti nepārliecinošs, pat nevaru iedomāties kā tas varētu darboties praksē, faktiski neiespējami. Arī neizdevīgi zemes īpašniekiem. Prognozēju, ka apstrīdēs to Satversmes tiesā un apstrīdēs paši zemes īpašnieki, jo netaisnīgs. Dažādu iemeslu dēļ.

Proti, nedomāju, ka šādā redakcijā to pieņems, tur jāveic kardināli uzlabojumi, šaubos vai kāds Saeimas sastāvs riskēs un mēģinās aiztikt šo kutelīgo tēmu. Lai gan vajadzētu, situācija prasa risinājumu, bet ne tādu kādu piedāvā patlaban.

Atbildēt

ķoķa Soņa sūta sveicienus!

10.11.2015. 22:37

Valsts zemi vai nu izpērk, vai nacionalizē. Citi varianti vienkārši ir nelaiķa Grūtupa un poģeļņiku savārīto sūdu trula atgremošana ...

Atbildēt

Annele no laukiem

10.11.2015. 21:58

...Šī te ir vāvuļošana un cilvēku rīdīšana savā starpā, jo pieņemtus likumus var apstrīdēt tikai Satversmē 6 mēnešu laikā no tā stāšanās spēkā , tas ir, Satversmes tiesa vērtē vai jaunā likuma kaut viens pants ir vai nav atbilstīgs Satversmē noteiktajam, piemēram, 105. pantam par katra cilvēka tiesībām uz īpašumu. Drizāk jau vēstule jāadresē prezidentam, lai neizsludina likumu.
.... cik es noprotu, tad šī jaunā likuma vergi būs fiziskās personas ar mazu pieredzi likumu apstrīdēšanā, jo tās nebūs pašvaldības, kas pieprot to lietu um māk juridiski pareizi apstrīdēt nepareizi izdota likuma pieļautās kļūdas.
.... te jau ož pēc skandāla un eiropas tiesas un kā piemērs ir jāmin Vistiņš un Perepjolkins, kad valsts par nieka grašiem no viņiem nopirka Rīgas brīvostas zemi un par dārgiem grašiem to pārdeva ārzemju biznesmeņiem....., kas to zemi nu ir tiesīgi iztirgot tālāk par vēl lielākiem eiro grašiem nekā valsts bija piespiedu kārtā atsavinājusi!!!!
..... tāda pat nākotne būs arī Rīgas daudzdzīvokļa dzīvokļa īpašniekam, jo lētāk tam piepirks klāt zemi vistiņa un perepjolkina variantā, jo dārgāk dzīvokli ar visu zemi būs tiesīgs pārdot jaunais ieguvējs un diez vai atradīsies kāds nebiezais, kas būs spējīgs iegādāties zemi kopā ar dzīvokli un diez vai bankas dos tik lielus kredītus jaunajai ģimenei mājokļa iegādei.
.... vienīgais risinājums ir šo likumu izdot tikai Rīgais pašvaldībai un likt Ušakovam izpirkt zemi zem tiem dzīvokliem , zem kuriem grib pirkt un pašam arī noteikt to kadastrālo vērtību x 1.18 un tad abiem ar zemes īpašniekiem iet uz Satversmi un cīnīties par savām vienādajām tiesībām uz īpašumu. Citās pilsētās tādas problēmas nepastāv un nepastāvēs, kā vien tikai RĪGĀ.

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

10.11.2015. 21:41

Šeit ir publicēti jau simtiem līdzīgu rakstu par dažādām klaji pret tautas intersēm vērstām epizodēm. Varbūt kļūdos, bet nekad netiek runāts par cēloņiem. Cilveki kautko sprēgā tikai tad kad tas tieši skar viņus, epizodēs kur itkā tas viņus neskar, viņi neliekas ne zinis.
Tas ir klajākais apstiprinajums tādai parādībai kā bauri, nespējai redzēt cēloņus, visu notikumu vienas ķēdes saiknei, nesvarīgu lietu izvirzīsanai par prioritārām

Domaju ir vērts vēlreiz iemest linku uz ļoti vērtīgu sarunu
https://www.youtube.com/watch?v=EM4kb9O6bHc

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

FotoAtbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem.
Lasīt visu...

6

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

FotoIzlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”
Lasīt visu...

21

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

FotoEs te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti, jo šī māja bija savienota ar Ļeņina ielas 61 namu (Stūra māja). Šo jautājumu uzdevu, jo Egila Levita iesniegumā ir norādīta dzīvesvietas adrese Ļeņina iela 59 dzīvoklis 4.
Lasīt visu...

21

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

FotoLīdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam mājoklim 100 000 eiro apmērā. Par šo vajadzību mēs runājam vairāk nekā gadu, taču tikai tagad atsevišķi valdības partneri un pašvaldību vadītāji (pagaidām gan tikai daži) sāk saprast, ka, neko nedarot, nodokļa maksājums par mājokli no 2022. gada daudziem iedzīvotājiem var pat dubultoties.
Lasīt visu...

21

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

FotoKatram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu dzīvē pieredzētā. Satiekoties mēs dažkārt ne tikai runājam par ikdienišķām lietām, bet arī diskutējam un strīdamies par tādiem jautājumiem, kas saistās ar politiku, ekonomiku, morāles vērtībām, dzīves jēgu…
Lasīt visu...

15

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

FotoEs, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru iedvesmot teicēniešus!
Lasīt visu...

21

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

FotoTālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc vairumam iedzīvotāju pieļaujams dot zemākas kvalitātes izglītību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...

Foto

Muļķība vai pasūtījums?

Sliktāku variantu kā noplēst Pasaules tirdzniecības centra (PCT) labi saglabāto ēku Elizabetes ielā 2 (attēlā - idejas "bīdītājs", kultūras ministrs Nauris Puntulis) tikai...

Foto

Prezidents un Drāma

Katra globāla krīze ir būtiski mainījusi pasauli. Pirmais pasaules karš sievietēm saīsināja matu un kleitu garumu, jo vīriešu skaits bija dramatiski samazinājies, bet...

Foto

Kad "sabiedriskā radio personība" ignorē sabiedriskā radio ētikas kodeksu

Šī gada 19.jūnijā Latvijas Radio 5 darbiniece Karmena Stepanova savā oficiālajā LSM “radio personības” profilā norādītajā twitter.com...

Foto

Augstākā tiesa gandrīz visā mums piekrita, bet spriedumu nez kāpēc tomēr atcēla

Kultūras ministrija (KM) turpina uzsvērt, ka valsts ir pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas...

Foto

Politiķa statuss pats par sevi nav pietiekams pamats atklāt sabiedrībai informāciju par politiķa privāto dzīvi – ka Juta Strīķe universitātē iestājās kā Anna Potapova

Augstākās tiesas...

Foto

Izglītība

Grūti laiki rada stiprus cilvēkus, stipri cilvēki veido labus laikus, labus dzīves apstākļus. Labi dzīves apstākļi rada vājus cilvēkus, un vāji cilvēki rada grūtus laikus....

Foto

Bagātie un slavenie arī raud, jeb turīgie prasa pabalstus

Koronavīrusa radītā krīze pamatīgi iedragāja daudzus biznesa sektorus, piemēram, restorānu un viesnīcu biznesu, tūrisma un izklaides industriju....

Foto

Mēs enerģiski aizņemamies uz nākotnes rēķina

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi! Šodien noslēdzas spraigs darba cēliens, un turklāt vairākus mēnešus...

Foto

Sabiedriskās televīzijas blēņas par okupāciju „skatītājam parastajam”

Filma "Parasta okupācija" diemžēl ir kārtējais piemērs tam, ka, mēģinot iztikt bez vēsturniekiem vēsturei veltītu jautājumu analīzē, nekas izcils...

Foto

Esam pret jebkādu Augstskolu likuma redakciju, kurā pieļauta tādu rektoru ievēlēšana, kas nezina latviešu valodu un nespēj to lietot

Saskaņā ar pašlaik plaši apspriesto un kritizēto...

Foto

Ārstu blakusdarba ierobežošana var novest pie medicīnas personāla kritiska trūkuma

Latvijas Slimnīcu biedrība kategoriski iestājas pret publiskajā telpā izskanējušo politikas veidotāju ideju ierobežot ārstu darbību -...

Foto

Valsts politiskā vadība izšķīrās palikt savā vietā un pielāgoties, nevis cīnīties pret agresiju un protestēt pret notiekošo

Latvijas patrioti! Godātie klātesošie! Pirms 80 gadiem – 1940....

Foto

Džordž Stīl, tiec galā ar saviem kompleksiem

Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz "Tu". Uz šo ierakstu mani...

Foto

Saprātīga izvēle

Cilvēkus nosacīti varētu iedalīt divās grupās: tajos, kuri pieņem saprātīgus lēmumus, un tajos, kuri pieņem nesaprātīgus lēmumus....

Foto

Pūces kundze nodokļu maksātāju naudu mums un citiem sadalīja ļoti labi un pareizi; kas nemācēja pareizi paprasīt, pats vainīgs

Var piekrist pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" publikācijas...

Foto

Par nodokļiem, dzīvi un brīvību

Obligātie nodokļi nozīmē, ka zeme ir iekarota, tā pakļāvusies kādam pārspēkam. Tautu var pakļaut un paverdzināt kā vietējie, tā svešzemju varmākas....

Foto

Kad rasisma apkarotājiem entuziasma vairāk nekā saprāta

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā)...

Foto

Lai nepieļautu nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā, sākta iedzīvotāju parakstu vākšana

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna...

Foto

Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas...

Foto

„Wagner” algotņi Lībijā – Putina naivā lielgabalgaļa

Krievijas karavīru mentalitāte būt par naivu lielgabalgaļu nav mainījusies kopš Ivana Bargā laikiem, - šādu secinājumu var izdarīt no...

Foto

Cilvēku un mājlopu čipošana un čipi

Pašreiz, iespējams, notiek viena no pasaules vēsturē lielākajām kriminālām krāpšanām un apmaušanām – pasludināta viltus kroņa vīrusa izraisītās slimības viltus...

Foto

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī...

Foto

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai....

Foto

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

SIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā...

Foto

Dieva valstība

Jānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko...

Foto

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot,...

Foto

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

Ar nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

Latvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu...

Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...