Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Noticis kas nebijis Latvijā. Zinātāji stāsta, ka laikam pirmais gadījums atjaunotās Latvijas vēsturē. Par savvaļas putna lielā ķīra ligzdu postīšanu un olu iznīcināšanu kādai personai ir piespriests sods labas, nu ļoti labas automašīnas vērtībā. Svarīgi, ka pirmo reizi sods piespriests, pamatojoties uz Krimināllikuma 115.pantu.

Starp publikas gaviļu, sašutuma un arī vainīgā aizstāvības komentāriem aiz ziņas portāla LA Facebook lapā uzmanību piesaistīja viens, kurš atklāja kādu pavisam neglaimojošu faktu par mūsu galveno dabas vērtību uzraugošo iestādi - Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP). Tās liekulību un, kā var saprast, atsevišķu noziegumu neizmeklēšanu vai piesegšanu.

Komentāru, pirms tas ticis dzēsts, izdevies piefiksēt:

“Oi, oi, oi! kaut kas nebijis no DAPa puses! Kādu negaidītu dedzību tiesiskā nihilisma nosodīšanā pēkšņi "ieslēdzis" DAP ierēdnis Miks Brakovskis! Miks tagad daudzina: "Tad jau arī pat cilvēka bērna nogalināšanu varot nesodīt: ja pēc gada sieviete piedzemdē vietā citu... "

Kā tad, Mik, tur ar to lāču lietu un DAPa nihilismu? Kā tad ar Valkas - Gulbenes lācēna eitanāzijas lietu?! Kā tad ar kliedzošo DAP nihilisma paraugakciju kaitnieciska nodarījuma piesegšanā Limbažu lāču lietā?! Ar lāču migas trīs lācēnu atklātu, reālu, cinisku pakļaušanu bojāejai?! Atstāšanu bezpalīdzīgā stāvoklī. Kā tad ar to visu?!

Tur, kā zināms, DAP ierēdņa Mika atbilde esot bijusi - lāču migas dabā iztraucējot daudzi un dažādi apstākļi… un kaitnieku filmēšana lācēnus nemaz netraucējot, un vispār, ja tā pēc vietējo ekspertu pārdomām, - dabiskā mirstība ir normāla parādība… kā var saprast, arī valsts "neklapē ausīm" un tai nemaz, pēc vietējo DAP ekspertu pārdomām, nav pienākums tās "klapēt" -, tas pilnīgi vienalga esot, vai tā ir prioritāri stingri aizsargājama suga, kuras aizsardzībai jānosaka īpaši pasākumi, vai nav. Bet nu, kā par brīnumu, šajā lietā DAP ierēdnis tā kā uzmodies, vai? Tiesā citējis pat Dzīvnieku aizsardzības likumu!

"Cilvēces ētiskais pienākums ir nodrošināt visu sugu dzīvnieku labturību un aizsardzību, jo katrs īpatnis pats par sevi ir vērtība. Cilvēkam ir morāls pienākums cienīt jebkuru radību, izturēties pret dzīvniekiem ar iejūtīgu sapratni un tos aizsargāt. Nevienam nav atļauts bez pamatota iemesla nogalināt dzīvnieku, nodarīt tam sāpes, radīt ciešanas vai citādi kaitēt," Dzīvnieku aizsardzības likumu tiesā citēja M. Brakovskis.

Tāpēc, lūdzu, ieklausieties, kungi un dāmas, it sevišķi tie, kuri sēž Jēkaba ielā, vai tieši jums nevajadzētu beidzot atmosties un pasekot līdzi Dabas aizsardzības pārvaldes negribēšanai izmeklēt atsevišķus noziegumus pret īpaši aizsargājamām sugām -ziemošanas vietu traucēšanu, migu filmēšanu, savvaļas dzīvnieku piebarošanas bezkontroli, - kuru pastrādātāji, iespējams, ir iestādes “mikiem” tuvāk stāvoši personāži.”

Novērtē šo rakstu:

72
15

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi