Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

...

21.06.2017. 05:45

»

A.P.

Varbūt Jums būs interesanti palasīt šo tekstu: http://khazin.ru/articles/153-geopolitika/51682-mnogie-znanija-mnogie-pechali


Es izlasīju un uzskatu to par ļoti nepatīkamu veidu kā rakstīt jebko. Pilns ar sevis izdomātiem terminiem, mistiku, maģisko domāšanu, reliģiju, arī nepārbaudītiem faktiem (nevienā nopietnā medijā nav Kisindžera citāta par Izraēlas galu 2022. gadā), bet nav paša svarīgākā - kāds būs šo jauno, supranacionālo varu pārvaldes tips, kāda būs nodokļu sistēma; kāpēc vispār rietumu globalizācija būtu sliktāka par austrumu? Un vēl viņi, smieklīgā kārtā, stāsta par jauno Zīda ceļu, domājot tikai Ķīna-Mongolija-Kazahstāna-Krievija, lai gan realitātē tajā plānā ietilpst arī Indija, Tuvie Austrumi, Eiropa, kā arī jūras ceļš. Kopumā tā saruna ir "krievu pasaules" cauraustas, miglainas fantāzijas.

Atbildēt

A.P.

20.06.2017. 22:07

»

...

Priedīša kungs, varētu tomēr manus komentārus kaut pavirši izlasīt un vismaz vispārīgos vilcienos norādīt, kur es maldos. Mans mērķis nav troļļošana, es vienkārši nesaprotu, kā mans viedoklis var tik ļoti atšķirties no Jūsu - neapšaubāmi mācīta un dažādus laikus pieredzējuša vīra. Mans uzskats ir tāds...


Citāts: "Cilvēci gaida zinātnes cita paradigma un pasaules kārtības maiņa. Vai tā bus ekzistenciālā krīze, nezinu." Ne visai labi saprotu, par ko Jūs uztraucaties. Citātā (t.i., Jūsu viedoklī) viss ir pareizi: zinātne jau diezgan stabili jūtas jaunajā postneklasiskajā paradigmā; pasaules kārtība arī mainās (kaut vai it kā triviālajā atziņā par vienpolārās pasaules izveidošanos); vēl tikai nav zināms, ko izdarīs unikālā demogrāfiskā pāreja; tas būs redzams gadsimta otrajā pusē; "baltajai" rasei jau ir stabila eksistenciālā krīze - eiropeīdi izmirst. Uzdrošinos teikt, ka manas zināšanas par dotajiem procesiem neatšķiras no Jūsu zināšanām. Atkārtoju: nav pamata uztraukumam par mūsdienu pasaules neizpratni. Lai katram būtu tāda izpratne kā Jums!

Atbildēt

...

20.06.2017. 21:41

»

A.P.

Šī portāla komentāru vidē, dārgais dzejniek, Jūsu atsaukšanās uz Bodlēra asprātību ir negaidīta, bet ļoti patīkama reminiscence; proti, atmiņas par izglītotiem un smalki inteliģentiem cilvēkiem. Atkal gribas atcerēties Fainu Raņevsku: "Esmu tik veca, ka atceros godīgus cilvēkus...


Priedīša kungs, varētu tomēr manus komentārus kaut pavirši izlasīt un vismaz vispārīgos vilcienos norādīt, kur es maldos. Mans mērķis nav troļļošana, es vienkārši nesaprotu, kā mans viedoklis var tik ļoti atšķirties no Jūsu - neapšaubāmi mācīta un dažādus laikus pieredzējuša vīra. Mans uzskats ir tāds, ka jābūt gatavam jebkurā brīdī mainīt savus uzskatus par 180 grādiem, ja ir dati, kas norāda uz šādu nepieciešamību. Permanenti nepiederu nevienai ideoloģiskai vai politiskai bāzei, aktīvi meklēju pretējas idejas tām, kuras jau esmu pieņēmis, jo tas, šķiet, ir vienīgais veids, kā maldīties pēc iespējas mazāk.

Atbildēt

A.P.

20.06.2017. 18:51

»

pēteris karlovs

Cilvēci gaida zinātnes cita paradigma un pasaules kārtības maiņa. Vai tā bus ekzistenciālā krīze, nezinu


Šī portāla komentāru vidē, dārgais dzejniek, Jūsu atsaukšanās uz Bodlēra asprātību ir negaidīta, bet ļoti patīkama reminiscence; proti, atmiņas par izglītotiem un smalki inteliģentiem cilvēkiem. Atkal gribas atcerēties Fainu Raņevsku: "Esmu tik veca, ka atceros godīgus cilvēkus...".

Atbildēt

pēteris karlovs

20.06.2017. 18:37

Cilvēci gaida zinātnes cita paradigma un pasaules kārtības maiņa. Vai tā bus ekzistenciālā krīze, nezinu.
Kā teica Šarls Bodlērs - lai nāve, bet ka tikai kaut kas jauns.

Atbildēt

XFILE

20.06.2017. 14:45

Ar lielu interesi gaidu nākamo AP rakstu/darbu.
Vērtīgi. Diskutabli, jo ne vienmēr var piekrist autora viedoklim. Interesanti.

Atbildēt

Pomeranču vainadziņš

19.06.2017. 15:13

»

Rozenbergs Alfrēds

Pie jaunajiem latviešiem apzīmējumi „trollis” un „trollings” neder. Pie jaunajiem latviešiem ir vajadzīgi citi apzīmējumi. Iespējams, iederās „tašķis” un „tašķīšanās”. Bet varbūt „vēmeklis” un „vemšana”. Var piedāvāt „smirdoņa” un „smirdēšana”, „pļūtītājs” un „pļūtīšana”. Skandināvu folklorā trollis...


Priedīšpap, jā, jā un vēlreiz jā!
Komentāru bēršana apakš pseidonīmu čupas nav troļļošana! Tas ir viss tas, ko te savas dzejiskās kompetences ietvaros uzskaiti.

Tik skaisti apzīmējumi, ka aš sirds gavilē! Malacis, onkul!

Atbildēt

R.A.

19.06.2017. 15:03

»

Rozenbergs Alfrēds

Pie jaunajiem latviešiem apzīmējumi „trollis” un „trollings” neder. Pie jaunajiem latviešiem ir vajadzīgi citi apzīmējumi. Iespējams, iederās „tašķis” un „tašķīšanās”. Bet varbūt „vēmeklis” un „vemšana”. Var piedāvāt „smirdoņa” un „smirdēšana”, „pļūtītājs” un „pļūtīšana”. Skandināvu folklorā trollis...


Vai tad kāds gaida problēmas risinājumu? Var negaidīt! Latvieša riebīgums izpaužas daudzējādi un arī nevēloties risināt problēmu, bet gan tā vietā visu savu zemisko eneŗģiju veltot problēmas pieteicēja personības zākāšanai. Latvietis ir riebīgi īpatns putns. Viņam nav svarīga problēma, bet svarīgi ir nozākāt to cilvēku, kurš ir norādījis problēmu. Tāpēc latvietis ir riebīgs tārps.

Atbildēt

Strausa galva

19.06.2017. 11:56

Pagāja vairāki gadi, līdz lumpeņi aptvēra, ka Rungaiņa pravietojums par pensijām piepildīsies. Cik ilgam laikam jāpaiet, līdz latvieši sapratīs, ka balto rase Eiropā ir uz izzušanas robežas? Sliktākais ir tas, beigas var būt ātras un visai vardarbīgā veidā. Ceru, ka tā nebūs, ļoti ceru....

Atbildēt

Rozenbergs Alfrēds

19.06.2017. 09:39

Pie jaunajiem latviešiem apzīmējumi „trollis” un „trollings” neder. Pie jaunajiem latviešiem ir vajadzīgi citi apzīmējumi. Iespējams, iederās „tašķis” un „tašķīšanās”. Bet varbūt „vēmeklis” un „vemšana”. Var piedāvāt „smirdoņa” un „smirdēšana”, „pļūtītājs” un „pļūtīšana”. Skandināvu folklorā trollis ir pārdabiska mežu un kalnu būtne milža vai pundura izskatā. Mūsdienās troļļa tēls Skandināvijā tiek interpretēts romantiski simpātiskā veidā. Arī internetā „trollings” asociējās ar patīkamu čalošanu. Taču pie jaunajiem latviešiem „trollings” nav patīkama čalošana. Jaunais latvietis, pateicoties savai vispārējai neattīstībai, mežonībai, neinteliģencei, neizglītotībai, literāri radošajam trulumam, lingvistiskajai kroplībai, bezizmēra stulbumam un bezizmēra nekaunībai, naidam pret zināšanām un talantu, kā parasti citur izdomātu un citur ieviestu garīgo formātu savā sētā ir pārvērtis par mēslu čupu, savā darbībā atkal panākot kaut ko pretīgu, atbaidošu, smirdošu, bezjēdzīgu, nekulturālu. Jaunais latvietis „trollingu” ir transformējis atbilstoši savām cilvēciski nevērtīgajām smadzenēm un atbilstoši sava gara un dvēseles primitīvismam, vulgaritātei, amorāliskumam, kā arī atbilstoši pēcpadomju laika izglītības, audzināšanas, zinātnes, garīgās kultūras grandiozajai devalvācijai un degradācijai.

Atbildēt

Sorry

18.06.2017. 12:04

Pèc jaunrades izskatàs, ka A.P. śos savus iztirzàjumus raksta totàlà pàlî, otrà dienà pats izredigè saturu, saliek pieturas zîmes, pieslîpè logiskàs pàrejas un gatavs. Tad treśajà dienà pats saraksta sev slavinośus " studentu komentàrus" un nedèła galà.

Atbildēt

meh.

18.06.2017. 11:10

»

manuprāt

Nevienam nav absolūta taisnība, arī visādiem špengleriem ne. Piemēram, indiešu kultūra, ļoti sena kultūra, tā arī vēl nav gājusi bojā...


Krievi ne pie kādas sibīriešu(vai kā vēl dēvē mūsdienās - unikālas eirāziešu) kultūras nepieder - tā pieder pie rietumu civilizācijas. Krievi patērē rietumu kultūras produktus, izmanto rietumu bankas un pērk īpašumus rietumos, brauc uz rietumiem atpūsties un vistrakākais - sūta savus bērnus skolās rietumos lai šie piesūcas ar rietumu kultūru, kas viņus attālina no "krievu kultūras". Arī latvieši pieder pie rietumu civilizācijas.

Rietumu civilizācijai pieder ne tikai Eiropa(uz kuras Rietumu daļu ir koncentrējies raksta autors), bet arī ASV, Austrālija, Jaunzēlande un arī Kanāda.

Par rietumu kultūras norietu raksta jau vismaz 1000 gadus - tās ir pasakas, kas radušās kristietības iespaidā, kas gaida pasaules galu. Bez tam - kristiešiem liekas, ka rietumu pasaules pamatā ir kristietība...

Rietumu civilizācija parādījās pēc Tumšajiem laikiem, kad kristietības tumsoņi tika izstumti no zinātnes un kultūras.
Tumšajos laikos kristietība atradās savā kulminācijas punktā, kad Eiropa degradējās līdz līmenim, ka aizmirsa kā taisīt cementu, būvēt tiltus utt. Viskristietīgākā grieķu valsts Bizantija savos 1000+ pastāvēšanas gados nav atstājusi neko priekš pārējās Eiropa, atšķirībā no viņu nekristīgajiem priekštečiem... kuru kultūra un idejas ir Rietumu civilizācijas pamatā.Rietumu civilizācija noriets ir filozofiskas dabas jautājums un tā notikšana ir tāds pats process, kā entropija. Par to satraukties nav nekādas jēgas, ja pašiem ir citas - reālas un daudz nozīmīgākas Problēmas, nevis "problēmas".

Latviešu kultūras pamatā ir atziņa, ka nekas nedzīvo Saules mūžu un ka lai rastos jauns ir jānomirst vecajam.

Ja rietumu civilizācija norietēs, parādīsies kaut kas jauns - kuru varētu dēvēt par Rietumu civilizāciju Nr. 2, jo Krievija nav spējīga nest civilizācijas nastu un pārējie uz civilizācijas nesēju lomu pretendēt nevar.

Atbildēt

...

17.06.2017. 21:04

Nekādā norieta nav un nebūs, cilvēkiem nav nekādas sūtības, nav nekādas starpības, kurā pasaules malā dzīvo kādas kultūras un krāsas cilvēki, svarīgi ir tikai, lai būtu pēc iespējas augstāka dzīves kvalitāte un labsajūta pēc iespējas plašākam cilvēku grupu lokam. To cilvēce kopumā arvien vairāk sasniedz. Nekas vairāk arī nav vajadzīgs vai iespējams.

Pekstiņi, histēriski pekstiņi ir Jūsu raksti, Priedīša kungs.

Atbildēt

manuprāt

17.06.2017. 20:41

Nevienam nav absolūta taisnība, arī visādiem špengleriem ne. Piemēram, indiešu kultūra, ļoti sena kultūra, tā arī vēl nav gājusi bojā.
Arī baltu kultūra ir sena, kā rakstīja Ž.Simenons - ir trīs tautiņas pie Baltijas jūras, kas pamatā nodarbojas ar zemkopību un kopj aizvēsturiskus dialektus. Lūk, tādēļ mums ir jāsaglabā mūsu senā valoda un kultūra.
Ja Špenglers teica, ka Rietumu kultūras vietā var nākt krievu - sibīriešu kultūra, tas vēl nav "akmenī iecirsts".

Atbildēt

...

17.06.2017. 19:54

»

A.P.

Mūsdienās Rietumu civilizācijas bojāejas laikmetā spilgti izpaužās diahronijas trūkums; proti, loģiski secīgas virzības trūkums, kad parādības un procesi savā vēsturiskajā virzībā pakāpeniski sasniedz jaunu kvalitatīvu un kvantitatīvu līmeni. Teiksim, pret cilvēces evolūciju ir pamats izturēties kā ...


Mīts nav nekāds bezapziņas sfēras pārstāvis. Tā ir daļa no cilvēces attīstības, tāda pati cilvēka prāta izpausme kā zinātniskā metode. Pat kad cilvēks domā pēc visstingrākajiem, piemēram, algebras likumiem, viņš vienalga domā aptuveni - nav iespējams aptvert dažus konceptus pilnībā, piem, viena dalīšanu ar trīs. Mīts ir tāds pats realitātes skaidrojuma un atspoguļojuma mēģinājums cilvēka prāta robežās kā jebkāds cits skaidrojums. Tikai nepareizāks, fiziskajā pasaulē rezultātu nenesošs, tāpēc atmests (garīgajai pasaulei gan der labāk, jo tur galvenais rādīt izjūtas, t.i., ģenerēt ķermenī dažādas dabiskās narkotikas).

Tātad, šis mīta un logosa sadalījums ir nepamatots - abiem ir viena kategorija, abi ir uz vienas progresa līnijas. Tāpat cilvēku un "postcilvēku" dalījums ir absurds - ja paņems jaundzimušo no Homo Sapiens pirms-civilizācijas laikiem un ieliks mūsdienu ģimenē, viņš būs tāds pats cilvēks ar mūsdienu kultūras un citas informācijas bāzi. Ja ieliks mūsdienu jaundzimušo mednieku-vācēju ģimenē, viņš būs šis sabiedrības pārstāvis, ticēs, ka dabas parādībām ir kāds pārdabisks cēlonis u.c. mītiem. Nekad nav noticis nekāds kvalitatīvs intelekta lēciens šīs sugas robežās - tikai daudz inkrementālu uzlabojumu, mantotu un vēlāk pārtaisītu tūkstošu tūkstošos paaudžu gaitā.

Atbildēt

Maniaks

17.06.2017. 19:22

»

A.P.

Žel,ka nokavēju pilnmēnesi, tad komentaru būtu vairak un raksts butu garāks


Neintresē pilnīgi, skatertju droška! Vemekļi.

Atbildēt

Viktors

17.06.2017. 15:44

Enciklopēdija varētu tikt veltīta Špenglera grāmatas lielajai jubilejai pēc gada, vai ne?

Atbildēt

A.P.

17.06.2017. 15:40

Žel,ka nokavēju pilnmēnesi, tad komentaru būtu vairak un raksts butu garāks.

Atbildēt

CenzejaisMapizsānzs- Monokakis

17.06.2017. 15:04

»

Maniaks

izèd ateju, idiot, skatjertju dorśka


Mu.,?! Nav du. Oma kai vajdzetu loogiku starp rīmēm pasalabot, lai duoma zīmes no atejas neklibo?!

Atbildēt

Re kā

17.06.2017. 09:36

Etniskā renesanse
XXI gs. globālo sociālo problēmu analītiķi saskata etnisko renesansi – masu interesi par etnisko identitāti. Etniskā renesanse ir starptautiskā tendence. Iespējams, tā ir savdabīga pretreakcija globalizācijai, kas sevī ietver etnisko nivelēšanu. Cits iemesls – „baltās” rases izmiršana, kas arī var kāpināt interesi par etnosu/tautu kā izmiršanas novēršanas līdzekli, kolektīvi pievēršoties demogrāfiskā stāvokļa uzlabošanai. Vēl viens iemesls etniskai renesansei var būt neoliberālisma uzbrukums, akcentējot galēju individuālismu, kad indivīds tiek tik pamatīgi „individualizēts”, ka zaudē pamatus zem kājām un tauta/etnoss tiek izvēlēts kā aizsardzības līdzeklis. Tas saskan ar etnosa/tautas misiju kā psiholoģisko kopību, palīdzot cilvēkam 1) orientēties pasaulē un iegūt informāciju par pasauli, 2) saņemt dzīves vērtības un 3) vispār aizsargāt cilvēku sociāli un fiziski. Etniskai renesansei acīmredzot var būt tikai paliatīvs vēriens, – etniskā renesanse var būt tikai daļējs risinājums, pagaidu līdzeklis. Nākas stipri šaubīties, vai demogrāfiskā pāreja var tikt pārvarēta, ierobežota ar etniskās renesanses projektu. Tāpat nākas šaubīties par etniskās renesanses spēju uzvarēt neoliberālisma enerģijas galveno dzinēju alkātību un egoismu. Neoliberālisms cilvēkos strauji iznīdē taisnīguma, patiesības, līdzcietības un īstenības dziļas izpratnes spēju, talantu. Pat vēlēšanos dzīvot „ar galvu”. Empātija kā fundamentāla nacionālā iezīme strauji izzūd neoliberālisma morālajā atmosfērā. Cilvēkos izzūd spēja un vēlēšanās iedziļināties citu cilvēku pārdzīvojumos, problēmās. Cilvēks nevar paļauties uz citu cilvēku atbalsta. Praktiski tas nozīmē, ka nevar paļauties uz etnosa/tautas atbalstu. Etniskā renesanse netiek galā ar tādām problēmām kā attiecīgās tautas morāli psiholoģiskie arhetipi personīgās labklājības, bagātības vairošanas, egoistisko impulsu jomā. Etniskā renesanse nevar pilnā mērā atdzīvināt kolektīvisma instinktus – kolektīvisma kā dzīves jēgas izpratni. Kolektīvisma instinktu apklusina egoistiskais instinkts.

Atbildēt

Cenzitais Muzpisànc- Mainikaks

16.06.2017. 23:16

»

Maniaks

Gribu jums sacît - draudzèjieties vismaz ar gramatiku ja ar logiku nekas nesanàk


Tis lobi, tai turpinit!

Atbildēt

Maniaks

16.06.2017. 22:40

»

Cenzetaizs Mazspisànzs- Manikakmonokaks

Izteikti slima latvieśu degeneràta murgi, kuros nepàrprotami kaut kam redzams gals


Gribu jums sacît - draudzèjieties vismaz ar gramatiku ja ar logiku nekas nesanàk..

Atbildēt

Paldies

16.06.2017. 20:51

»

re, kur ir

tipiskākais deģenerāts, kuram līdz Ontūna Mazpisāna intelektam tālāk, kā cūkai līdz hadronu paātrinātājam


Ontûnam Mazpisànam par epopeju dzejà Mułku zeme, XXI g. s. pirmo dału.

Atbildēt

Vadims

16.06.2017. 20:37

»

Moyartr

Rakstiet, turpiniet rakstīt, lūdzu


Lûdzu, lûdzu pasniedzèj, pasniedziet man mèteli, ja reiz stràdàjat akadèmijas garderobè!

Atbildēt

re, kur ir

16.06.2017. 19:57

»

Cenzetaizs Mazspisànzs- Manikakmonokaks

Izteikti slima latvieśu degeneràta murgi, kuros nepàrprotami kaut kam redzams gals


tipiskākais deģenerāts, kuram līdz Ontūna Mazpisāna intelektam tālāk, kā cūkai līdz hadronu paātrinātājam
trollis pat latviešu valodu nespēj bez kropļojumiem lietot

Atbildēt

Moyartr

16.06.2017. 19:17

Rakstiet, turpiniet rakstīt, lūdzu!
Es lasu, kaut arī komentēju maz, ir interesanti, ļoti noderīgas atziņas.

Atbildēt

S.S.

16.06.2017. 19:16

Vai tas utīm var garšot?

Atbildēt

Kaspars K.

16.06.2017. 19:11

»

A.P.

Mūsdienās Rietumu civilizācijas bojāejas laikmetā spilgti izpaužās diahronijas trūkums; proti, loģiski secīgas virzības trūkums, kad parādības un procesi savā vēsturiskajā virzībā pakāpeniski sasniedz jaunu kvalitatīvu un kvantitatīvu līmeni. Teiksim, pret cilvēces evolūciju ir pamats izturēties kā ...


Vai ir vērts, pasniedzēj, rakstīt komentārus, ja te pēdējā laikā vairs nav komentāri šajā portālā, kā tas bija agrāk. Tagad te ārdās kaut kāds trollis ar dzīvnieka smadzenēm. Nesaprotu, varbūt labāk likvidēt komentārus, jo kāds labums no tāda lopiskuma, kas tagad ir pie visiem rakstiem.

Atbildēt

Cenzetaizs Mazspisànzs- Manikakmonokaks

16.06.2017. 17:50

Izteikti slima latvieśu degeneràta murgi, kuros nepàrprotami kaut kam redzams gals.

Atbildēt

A.P.

16.06.2017. 17:41

Mūsdienās Rietumu civilizācijas bojāejas laikmetā spilgti izpaužās diahronijas trūkums; proti, loģiski secīgas virzības trūkums, kad parādības un procesi savā vēsturiskajā virzībā pakāpeniski sasniedz jaunu kvalitatīvu un kvantitatīvu līmeni. Teiksim, pret cilvēces evolūciju ir pamats izturēties kā pret diahronisku parādību. Senatnē valdošo mežonību un mīta lomu cilvēku apziņā pakāpeniski nomainīja civilizētība ar logosu cilvēka apziņā, kad ar jēdzienu „logoss” vienā vārdā apzīmē cilvēka apziņas stāvokli, kura struktūrā ietilpst jēdzieni, kategorijas, definīcijas, domas, slēdzieni, sakarības, pamati, principi, cēloņi, argumentācija, pierādījumi, pētījumi, hipotēzes, teorijas, metodes, likumi, zinātne, sapratne, prāts, vārds, teikums, izteikums, izklāsts, runa, saruna, patiesība. Tādējādi jēdziens „logoss” apzīmē to visu, kas tradicionāli asociējās ar cilvēka normālu intelektuālo darbību, balstoties uz veselo saprātu, loģiskumu, racionalitāti, zināšanām utt. Logosa pretmets ir mīts, kas ir izdomājums, nostāsts, kas neatbilst patiesībai. Tiek uzskatīts, ka mīts cilvēka evolūcijā bija vissenākais apziņas saturs. Cilvēks garīgi pilnveidojās un laika gaitā mītu apziņā nomainīja logoss. Turpretī mūsdienās nākas konstatēt logosa izzušanu, un logosa vietā atkal sāk dominēt mīts, kas liecina par atgriešanos mežonībā un kolektīvās bezapziņas sfērā, ko savā laikā analizēja Jungs. Mežonība ir sava veida sociālās kolektīvās bezapziņas sfēra, kurā valda arhetipi, mīti. Sociālās kolektīvās bezapziņas sfēras pretmets ir sociālā logosa sfēra, kad sabiedrisko apziņu nosaka logoss, bet nevis arhetipi un mīti, kā tas ir sociālās kolektīvās bezapziņas sfērā. Protams, tagad mēs zinām, ka cilvēces vēsturē sabiedriskajā apziņā mīti un arhetipi nekad nav pilnā mērā izzuduši. Sabiedriskajā apziņā vienmēr ir eksistējusi sociālās kolektīvās bezapziņas sfērā kopā ar sociālā logosa sfēru. Citiem vārdiem sakot, sabiedriskā apziņa vienmēr ir sastāvējusi no patiesības (logosa) un himēriskuma (nerealizējamas fantāzijas augļiem). Tātad runa var būt tikai par dominēšanu, prioritāti, tendenciozitāti, kad zināmā laika posmā un zināmos sociālajos apstākļos priekšroka ir patiesībai vai himēriskumam. XX gadsimtā eiropeīdu kontingentā sociālā logosa sfērā strauji nostiprinājās hēdonisms, jutekliskums, materiālisms, izturoties pret īstenību no baudas, emocionāli jutekliskas, labuma un izdevīguma viedokļa. Par sociālā logosa sfēras degradāciju Rietumos rakstīja daudzi zinātnieki (sociologi) un filosofi. Savukārt XX gadsimta beigās uzmanība tika pievērsta sociuma fundamentālai kvalitatīvai metamorfozei; respektīvi, pagrimumam. Logosa inflācija kļuva ikdienišķa izpausme. Mūsu gadsimta sākumā nācās atzīt postcilvēku ģenēzi, apliecinot diahronijas trūkumu.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Universitāte degpunktā. Un turpmāk?

FotoAp Latvijas Universitāti ir sakurti sārti, un liesmas jau skar tās iekšieni, lai gan šī gada pavasarī nelikās, ka var notikt kaut kas tāds.
Lasīt visu...

6

Par atkritumu krīzi

FotoEsmu atkārtojis N reizes un atkārtošu vēlreiz - cilvēki, domājiet kā nodrošināt sevi ar dzīves pamatelementiem. Tie ir mājvieta, ūdens, pārtika, elektrība, degviela... Esmu par to rakstījis savā prezidenta programmā, sk. "Cilvēks kontrolē pašu galveno". Esmu to izskaidrojis attiecīgajos video 1.daļa un 2.daļa. Atkritumu izvešana ir viens no dzīves pamatelementiem, it sevišķi pilsētā.
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 5. Absurda tirānija un iegūšana savā īpašumā

FotoBrīdināšana par absurda tirāniju nav analītiskais beztaktiskums vai konspiroloģiska tēma līdzīgi konspiroloģijā iecienītajai “pasaules valdnieku” tēmai. Brīdināšana par absurda tirāniju nav arī antivēsturiska kaprīze. Jau senie dievi mītos filosofiski sprieda par cilvēku, vai viņš ir labs vai viņš ir slikts, pieļaujot bezjēdzības un bezjēdzīgai rīcībai izdomājot dažādus attaisnojumus.
Lasīt visu...

21

Vai par šāda veida balagāna organizēšanu valsts iestādē, kāda ir Valsts robežsardze, kādam nav jāsaņem bargs sods?

FotoKā izriet no publikācijas par centralizēto parakstu vākšanu robežsardzē tās bijušā priekšnieka atbalstīšanai, mēs, pensionāri, un ne tikai pensionāri, bet visi Latvijas pilsoņi tiekam apzagti. Jo mūsu, nodokļu maksātāju nauda tiek izmantota, lai vieni priekšnieki no Valsts robežsardzes, izmantojot administratīvo resursus, organizētu parakstu vākšanu zem raksturojuma par citu Valsts robežsardzes priekšnieku (nu jau izbijušo) Normundu Garbaru.
Lasīt visu...

12

Karteļa dēļ tā dalībniekiem - lielajiem būvniekiem - vairs nav tik lielas vajadzības pirkt politiķu “pakalpojumus”

FotoKarteļa pazīmes Latvijas būvniecības tirgū bija redzamas jau sen - ne tikai sadārdzinātās pasūtījumu tāmēs, bet arī savdabīgi uzvarētos iepirkuma konkursos un visatļautīgā attieksmē pret pasūtītāju.
Lasīt visu...

21

Par Timati un viņa putinkrekliņiem „Alfā”: kas ir kas

FotoCeturtdien tirdzniecības centrā “Alfa” Rīgā, tika atklāts “Black Star Wear” apģērbu veikals.(1) (2) Zīmola īpašnieks un reklāmas seja ir reperis – miljonārs Timurs Junusovs jeb Timati. Viena no viņa pēdējām kolekcijām ir radīta sadarbībā ar Krievijas aizsardzības ministrijas akciju sabiedrības “Vojentorg” veikalu tīklu “Krievijas armija”.(3)
Lasīt visu...

21

Tvaiks

FotoKad tvaiks, kuru savalda ar labi pieskrūvētu vāku, izkļūst no katla? Tad, kad katla vāka skrūves tiek palaistas vaļīgāk.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai tiešām valsts prezidentam bērni jāmudina mācīties, lai ņemtu kredītu?

Laikā, kad Tieslietu ministrija izstrādā Parādu dzēšanas likumu, Valsts prezidents Egils Levits, uzrunājot skolēnus Zinību dienā,...

Foto

Perversā solidaritāte

Pirms deputātu balsojuma Saeimā “nācijas tēvs/pravietis” teica: “Ir trīs virzieni, par kuriem kopējā labuma vārdā es gribu domāt un pārliecināt savas prezidentūras gados. [..] Šie...

Foto

Mēs Latviju pārvaldām koleģiāli: valsts prezidenta Egila Levita uzruna Saeimas 2019. gada rudens sesijas atklāšanā

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi!...

Foto

Atklāta vēstule par notiekošo „Olainmed” un arī „Olainfarm”

2019. gada augusta mēnesī pret mūsu gribu esam ievilkti nesaskaņās starp "Olainfarm" valdi un "Olainmed" bijušo vadību Darju...

Foto

Godīgums kā cilvēkus vienojoša ideja

Klausoties valstsvīru runas par to, kas cilvēkiem būtu jādara, lai dzīve kļūtu labāka, atmiņā visvairāk iespiedušies negatīva rakstura ieteikumi un spriedumi...

Foto

Jaunā konservatīvā partija cīnās par ietekmi valdībā

Visās valdošajās koalīcijās ir bijusi partija, kas darbojas kā iekšējā opozīcija. Daudzās valdībās šo lomu pildījusi Nacionālā apvienība, regulāri...

Foto

Aicinām iedzīvotājus neslēgt līgumus ar AS „Tīrīga”

Rīgas Apkaimju alianse kategoriski iebilst pret atkritumu apsaimniekošanas monopola izveidi Rīgā. Iedzīvotāji aicināti neslēgt līgumus ar AS "Tīrīga"....

Foto

Ikonu nomaiņa - vissāpīgākais process

Cilvēki jau no bērnības ir pieraduši, ka ir autoritātes, kurām jātic un kurām jāklausa – vecāki, skolotāji, jau vēlāk vadītāji un priekšnieki....

Foto

Absurds ap Rimšēviču

Par valstiskās suverenitātes trūkumu un latviešu necienīgo stāvokli savā zemē, kā arī par šī necienīgā stāvokļa izraisītajām nelietībām uzskatāmi liecina absurds ap Ilmāru...

Foto

Bankas, banciņas un droši paredzamais PC: prātojums pēc "Norvik/PNB" aizvēršanās

Neizbēgamajam blīkšķim mūsu banku un banciņu saimniecībā ļoti piemēroti ir LPSR Tautas dzejnieka Ojāra Vācieša vārdi,...

Foto

Eiroparlamentārieša aicināšana uz inaugurāciju, neievērojot viņa rīcību, kas neatbilst LR Satversmē noteiktajam, ir šādas antikonstitucionālas rīcības faktiska atbalstīšana

Valsts prezidents ir valsts amatpersona, bet inaugurācija ar...

Foto

Sākušies Burova laiki Rīgas domē

19.augustā par “Gods kalpot Rīgai” pārstāvi Oļegu Burovu kā Rīgas domes mēru nobalsoja 35 no 60 deputātiem. Tas nozīmē, ka vismaz...