Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

...

21.06.2017. 05:45

»

A.P.

Varbūt Jums būs interesanti palasīt šo tekstu: http://khazin.ru/articles/153-geopolitika/51682-mnogie-znanija-mnogie-pechali


Es izlasīju un uzskatu to par ļoti nepatīkamu veidu kā rakstīt jebko. Pilns ar sevis izdomātiem terminiem, mistiku, maģisko domāšanu, reliģiju, arī nepārbaudītiem faktiem (nevienā nopietnā medijā nav Kisindžera citāta par Izraēlas galu 2022. gadā), bet nav paša svarīgākā - kāds būs šo jauno, supranacionālo varu pārvaldes tips, kāda būs nodokļu sistēma; kāpēc vispār rietumu globalizācija būtu sliktāka par austrumu? Un vēl viņi, smieklīgā kārtā, stāsta par jauno Zīda ceļu, domājot tikai Ķīna-Mongolija-Kazahstāna-Krievija, lai gan realitātē tajā plānā ietilpst arī Indija, Tuvie Austrumi, Eiropa, kā arī jūras ceļš. Kopumā tā saruna ir "krievu pasaules" cauraustas, miglainas fantāzijas.

Atbildēt

...

20.06.2017. 21:41

»

A.P.

Šī portāla komentāru vidē, dārgais dzejniek, Jūsu atsaukšanās uz Bodlēra asprātību ir negaidīta, bet ļoti patīkama reminiscence; proti, atmiņas par izglītotiem un smalki inteliģentiem cilvēkiem. Atkal gribas atcerēties Fainu Raņevsku: "Esmu tik veca, ka atceros godīgus cilvēkus...


Priedīša kungs, varētu tomēr manus komentārus kaut pavirši izlasīt un vismaz vispārīgos vilcienos norādīt, kur es maldos. Mans mērķis nav troļļošana, es vienkārši nesaprotu, kā mans viedoklis var tik ļoti atšķirties no Jūsu - neapšaubāmi mācīta un dažādus laikus pieredzējuša vīra. Mans uzskats ir tāds, ka jābūt gatavam jebkurā brīdī mainīt savus uzskatus par 180 grādiem, ja ir dati, kas norāda uz šādu nepieciešamību. Permanenti nepiederu nevienai ideoloģiskai vai politiskai bāzei, aktīvi meklēju pretējas idejas tām, kuras jau esmu pieņēmis, jo tas, šķiet, ir vienīgais veids, kā maldīties pēc iespējas mazāk.

Atbildēt

pēteris karlovs

20.06.2017. 18:37

Cilvēci gaida zinātnes cita paradigma un pasaules kārtības maiņa. Vai tā bus ekzistenciālā krīze, nezinu.
Kā teica Šarls Bodlērs - lai nāve, bet ka tikai kaut kas jauns.

Atbildēt

XFILE

20.06.2017. 14:45

Ar lielu interesi gaidu nākamo AP rakstu/darbu.
Vērtīgi. Diskutabli, jo ne vienmēr var piekrist autora viedoklim. Interesanti.

Atbildēt

Pomeranču vainadziņš

19.06.2017. 15:13

»

Rozenbergs Alfrēds

Pie jaunajiem latviešiem apzīmējumi „trollis” un „trollings” neder. Pie jaunajiem latviešiem ir vajadzīgi citi apzīmējumi. Iespējams, iederās „tašķis” un „tašķīšanās”. Bet varbūt „vēmeklis” un „vemšana”. Var piedāvāt „smirdoņa” un „smirdēšana”, „pļūtītājs” un „pļūtīšana”. Skandināvu folklorā trollis...


Priedīšpap, jā, jā un vēlreiz jā!
Komentāru bēršana apakš pseidonīmu čupas nav troļļošana! Tas ir viss tas, ko te savas dzejiskās kompetences ietvaros uzskaiti.

Tik skaisti apzīmējumi, ka aš sirds gavilē! Malacis, onkul!

Atbildēt

R.A.

19.06.2017. 15:03

»

Rozenbergs Alfrēds

Pie jaunajiem latviešiem apzīmējumi „trollis” un „trollings” neder. Pie jaunajiem latviešiem ir vajadzīgi citi apzīmējumi. Iespējams, iederās „tašķis” un „tašķīšanās”. Bet varbūt „vēmeklis” un „vemšana”. Var piedāvāt „smirdoņa” un „smirdēšana”, „pļūtītājs” un „pļūtīšana”. Skandināvu folklorā trollis...


Vai tad kāds gaida problēmas risinājumu? Var negaidīt! Latvieša riebīgums izpaužas daudzējādi un arī nevēloties risināt problēmu, bet gan tā vietā visu savu zemisko eneŗģiju veltot problēmas pieteicēja personības zākāšanai. Latvietis ir riebīgi īpatns putns. Viņam nav svarīga problēma, bet svarīgi ir nozākāt to cilvēku, kurš ir norādījis problēmu. Tāpēc latvietis ir riebīgs tārps.

Atbildēt

Strausa galva

19.06.2017. 11:56

Pagāja vairāki gadi, līdz lumpeņi aptvēra, ka Rungaiņa pravietojums par pensijām piepildīsies. Cik ilgam laikam jāpaiet, līdz latvieši sapratīs, ka balto rase Eiropā ir uz izzušanas robežas? Sliktākais ir tas, beigas var būt ātras un visai vardarbīgā veidā. Ceru, ka tā nebūs, ļoti ceru....

Atbildēt

Rozenbergs Alfrēds

19.06.2017. 09:39

Pie jaunajiem latviešiem apzīmējumi „trollis” un „trollings” neder. Pie jaunajiem latviešiem ir vajadzīgi citi apzīmējumi. Iespējams, iederās „tašķis” un „tašķīšanās”. Bet varbūt „vēmeklis” un „vemšana”. Var piedāvāt „smirdoņa” un „smirdēšana”, „pļūtītājs” un „pļūtīšana”. Skandināvu folklorā trollis ir pārdabiska mežu un kalnu būtne milža vai pundura izskatā. Mūsdienās troļļa tēls Skandināvijā tiek interpretēts romantiski simpātiskā veidā. Arī internetā „trollings” asociējās ar patīkamu čalošanu. Taču pie jaunajiem latviešiem „trollings” nav patīkama čalošana. Jaunais latvietis, pateicoties savai vispārējai neattīstībai, mežonībai, neinteliģencei, neizglītotībai, literāri radošajam trulumam, lingvistiskajai kroplībai, bezizmēra stulbumam un bezizmēra nekaunībai, naidam pret zināšanām un talantu, kā parasti citur izdomātu un citur ieviestu garīgo formātu savā sētā ir pārvērtis par mēslu čupu, savā darbībā atkal panākot kaut ko pretīgu, atbaidošu, smirdošu, bezjēdzīgu, nekulturālu. Jaunais latvietis „trollingu” ir transformējis atbilstoši savām cilvēciski nevērtīgajām smadzenēm un atbilstoši sava gara un dvēseles primitīvismam, vulgaritātei, amorāliskumam, kā arī atbilstoši pēcpadomju laika izglītības, audzināšanas, zinātnes, garīgās kultūras grandiozajai devalvācijai un degradācijai.

Atbildēt

Sorry

18.06.2017. 12:04

Pèc jaunrades izskatàs, ka A.P. śos savus iztirzàjumus raksta totàlà pàlî, otrà dienà pats izredigè saturu, saliek pieturas zîmes, pieslîpè logiskàs pàrejas un gatavs. Tad treśajà dienà pats saraksta sev slavinośus " studentu komentàrus" un nedèła galà.

Atbildēt

meh.

18.06.2017. 11:10

»

manuprāt

Nevienam nav absolūta taisnība, arī visādiem špengleriem ne. Piemēram, indiešu kultūra, ļoti sena kultūra, tā arī vēl nav gājusi bojā...


Krievi ne pie kādas sibīriešu(vai kā vēl dēvē mūsdienās - unikālas eirāziešu) kultūras nepieder - tā pieder pie rietumu civilizācijas. Krievi patērē rietumu kultūras produktus, izmanto rietumu bankas un pērk īpašumus rietumos, brauc uz rietumiem atpūsties un vistrakākais - sūta savus bērnus skolās rietumos lai šie piesūcas ar rietumu kultūru, kas viņus attālina no "krievu kultūras". Arī latvieši pieder pie rietumu civilizācijas.

Rietumu civilizācijai pieder ne tikai Eiropa(uz kuras Rietumu daļu ir koncentrējies raksta autors), bet arī ASV, Austrālija, Jaunzēlande un arī Kanāda.

Par rietumu kultūras norietu raksta jau vismaz 1000 gadus - tās ir pasakas, kas radušās kristietības iespaidā, kas gaida pasaules galu. Bez tam - kristiešiem liekas, ka rietumu pasaules pamatā ir kristietība...

Rietumu civilizācija parādījās pēc Tumšajiem laikiem, kad kristietības tumsoņi tika izstumti no zinātnes un kultūras.
Tumšajos laikos kristietība atradās savā kulminācijas punktā, kad Eiropa degradējās līdz līmenim, ka aizmirsa kā taisīt cementu, būvēt tiltus utt. Viskristietīgākā grieķu valsts Bizantija savos 1000+ pastāvēšanas gados nav atstājusi neko priekš pārējās Eiropa, atšķirībā no viņu nekristīgajiem priekštečiem... kuru kultūra un idejas ir Rietumu civilizācijas pamatā.Rietumu civilizācija noriets ir filozofiskas dabas jautājums un tā notikšana ir tāds pats process, kā entropija. Par to satraukties nav nekādas jēgas, ja pašiem ir citas - reālas un daudz nozīmīgākas Problēmas, nevis "problēmas".

Latviešu kultūras pamatā ir atziņa, ka nekas nedzīvo Saules mūžu un ka lai rastos jauns ir jānomirst vecajam.

Ja rietumu civilizācija norietēs, parādīsies kaut kas jauns - kuru varētu dēvēt par Rietumu civilizāciju Nr. 2, jo Krievija nav spējīga nest civilizācijas nastu un pārējie uz civilizācijas nesēju lomu pretendēt nevar.

Atbildēt

manuprāt

17.06.2017. 20:41

Nevienam nav absolūta taisnība, arī visādiem špengleriem ne. Piemēram, indiešu kultūra, ļoti sena kultūra, tā arī vēl nav gājusi bojā.
Arī baltu kultūra ir sena, kā rakstīja Ž.Simenons - ir trīs tautiņas pie Baltijas jūras, kas pamatā nodarbojas ar zemkopību un kopj aizvēsturiskus dialektus. Lūk, tādēļ mums ir jāsaglabā mūsu senā valoda un kultūra.
Ja Špenglers teica, ka Rietumu kultūras vietā var nākt krievu - sibīriešu kultūra, tas vēl nav "akmenī iecirsts".

Atbildēt

...

17.06.2017. 19:54

»

A.P.

Mūsdienās Rietumu civilizācijas bojāejas laikmetā spilgti izpaužās diahronijas trūkums; proti, loģiski secīgas virzības trūkums, kad parādības un procesi savā vēsturiskajā virzībā pakāpeniski sasniedz jaunu kvalitatīvu un kvantitatīvu līmeni. Teiksim, pret cilvēces evolūciju ir pamats izturēties kā ...


Mīts nav nekāds bezapziņas sfēras pārstāvis. Tā ir daļa no cilvēces attīstības, tāda pati cilvēka prāta izpausme kā zinātniskā metode. Pat kad cilvēks domā pēc visstingrākajiem, piemēram, algebras likumiem, viņš vienalga domā aptuveni - nav iespējams aptvert dažus konceptus pilnībā, piem, viena dalīšanu ar trīs. Mīts ir tāds pats realitātes skaidrojuma un atspoguļojuma mēģinājums cilvēka prāta robežās kā jebkāds cits skaidrojums. Tikai nepareizāks, fiziskajā pasaulē rezultātu nenesošs, tāpēc atmests (garīgajai pasaulei gan der labāk, jo tur galvenais rādīt izjūtas, t.i., ģenerēt ķermenī dažādas dabiskās narkotikas).

Tātad, šis mīta un logosa sadalījums ir nepamatots - abiem ir viena kategorija, abi ir uz vienas progresa līnijas. Tāpat cilvēku un "postcilvēku" dalījums ir absurds - ja paņems jaundzimušo no Homo Sapiens pirms-civilizācijas laikiem un ieliks mūsdienu ģimenē, viņš būs tāds pats cilvēks ar mūsdienu kultūras un citas informācijas bāzi. Ja ieliks mūsdienu jaundzimušo mednieku-vācēju ģimenē, viņš būs šis sabiedrības pārstāvis, ticēs, ka dabas parādībām ir kāds pārdabisks cēlonis u.c. mītiem. Nekad nav noticis nekāds kvalitatīvs intelekta lēciens šīs sugas robežās - tikai daudz inkrementālu uzlabojumu, mantotu un vēlāk pārtaisītu tūkstošu tūkstošos paaudžu gaitā.

Atbildēt

Maniaks

17.06.2017. 19:22

»

A.P.

Žel,ka nokavēju pilnmēnesi, tad komentaru būtu vairak un raksts butu garāks


Neintresē pilnīgi, skatertju droška! Vemekļi.

Atbildēt

Viktors

17.06.2017. 15:44

Enciklopēdija varētu tikt veltīta Špenglera grāmatas lielajai jubilejai pēc gada, vai ne?

Atbildēt

CenzejaisMapizsānzs- Monokakis

17.06.2017. 15:04

»

Maniaks

izèd ateju, idiot, skatjertju dorśka


Mu.,?! Nav du. Oma kai vajdzetu loogiku starp rīmēm pasalabot, lai duoma zīmes no atejas neklibo?!

Atbildēt

Re kā

17.06.2017. 09:36

Etniskā renesanse
XXI gs. globālo sociālo problēmu analītiķi saskata etnisko renesansi – masu interesi par etnisko identitāti. Etniskā renesanse ir starptautiskā tendence. Iespējams, tā ir savdabīga pretreakcija globalizācijai, kas sevī ietver etnisko nivelēšanu. Cits iemesls – „baltās” rases izmiršana, kas arī var kāpināt interesi par etnosu/tautu kā izmiršanas novēršanas līdzekli, kolektīvi pievēršoties demogrāfiskā stāvokļa uzlabošanai. Vēl viens iemesls etniskai renesansei var būt neoliberālisma uzbrukums, akcentējot galēju individuālismu, kad indivīds tiek tik pamatīgi „individualizēts”, ka zaudē pamatus zem kājām un tauta/etnoss tiek izvēlēts kā aizsardzības līdzeklis. Tas saskan ar etnosa/tautas misiju kā psiholoģisko kopību, palīdzot cilvēkam 1) orientēties pasaulē un iegūt informāciju par pasauli, 2) saņemt dzīves vērtības un 3) vispār aizsargāt cilvēku sociāli un fiziski. Etniskai renesansei acīmredzot var būt tikai paliatīvs vēriens, – etniskā renesanse var būt tikai daļējs risinājums, pagaidu līdzeklis. Nākas stipri šaubīties, vai demogrāfiskā pāreja var tikt pārvarēta, ierobežota ar etniskās renesanses projektu. Tāpat nākas šaubīties par etniskās renesanses spēju uzvarēt neoliberālisma enerģijas galveno dzinēju alkātību un egoismu. Neoliberālisms cilvēkos strauji iznīdē taisnīguma, patiesības, līdzcietības un īstenības dziļas izpratnes spēju, talantu. Pat vēlēšanos dzīvot „ar galvu”. Empātija kā fundamentāla nacionālā iezīme strauji izzūd neoliberālisma morālajā atmosfērā. Cilvēkos izzūd spēja un vēlēšanās iedziļināties citu cilvēku pārdzīvojumos, problēmās. Cilvēks nevar paļauties uz citu cilvēku atbalsta. Praktiski tas nozīmē, ka nevar paļauties uz etnosa/tautas atbalstu. Etniskā renesanse netiek galā ar tādām problēmām kā attiecīgās tautas morāli psiholoģiskie arhetipi personīgās labklājības, bagātības vairošanas, egoistisko impulsu jomā. Etniskā renesanse nevar pilnā mērā atdzīvināt kolektīvisma instinktus – kolektīvisma kā dzīves jēgas izpratni. Kolektīvisma instinktu apklusina egoistiskais instinkts.

Atbildēt

Cenzitais Muzpisànc- Mainikaks

16.06.2017. 23:16

»

Maniaks

Gribu jums sacît - draudzèjieties vismaz ar gramatiku ja ar logiku nekas nesanàk


Tis lobi, tai turpinit!

Atbildēt

Maniaks

16.06.2017. 22:40

»

Cenzetaizs Mazspisànzs- Manikakmonokaks

Izteikti slima latvieśu degeneràta murgi, kuros nepàrprotami kaut kam redzams gals


Gribu jums sacît - draudzèjieties vismaz ar gramatiku ja ar logiku nekas nesanàk..

Atbildēt

Paldies

16.06.2017. 20:51

»

re, kur ir

tipiskākais deģenerāts, kuram līdz Ontūna Mazpisāna intelektam tālāk, kā cūkai līdz hadronu paātrinātājam


Ontûnam Mazpisànam par epopeju dzejà Mułku zeme, XXI g. s. pirmo dału.

Atbildēt

Vadims

16.06.2017. 20:37

»

Moyartr

Rakstiet, turpiniet rakstīt, lūdzu


Lûdzu, lûdzu pasniedzèj, pasniedziet man mèteli, ja reiz stràdàjat akadèmijas garderobè!

Atbildēt

re, kur ir

16.06.2017. 19:57

»

Cenzetaizs Mazspisànzs- Manikakmonokaks

Izteikti slima latvieśu degeneràta murgi, kuros nepàrprotami kaut kam redzams gals


tipiskākais deģenerāts, kuram līdz Ontūna Mazpisāna intelektam tālāk, kā cūkai līdz hadronu paātrinātājam
trollis pat latviešu valodu nespēj bez kropļojumiem lietot

Atbildēt

Moyartr

16.06.2017. 19:17

Rakstiet, turpiniet rakstīt, lūdzu!
Es lasu, kaut arī komentēju maz, ir interesanti, ļoti noderīgas atziņas.

Atbildēt

S.S.

16.06.2017. 19:16

Vai tas utīm var garšot?

Atbildēt

Kaspars K.

16.06.2017. 19:11

»

A.P.

Mūsdienās Rietumu civilizācijas bojāejas laikmetā spilgti izpaužās diahronijas trūkums; proti, loģiski secīgas virzības trūkums, kad parādības un procesi savā vēsturiskajā virzībā pakāpeniski sasniedz jaunu kvalitatīvu un kvantitatīvu līmeni. Teiksim, pret cilvēces evolūciju ir pamats izturēties kā ...


Vai ir vērts, pasniedzēj, rakstīt komentārus, ja te pēdējā laikā vairs nav komentāri šajā portālā, kā tas bija agrāk. Tagad te ārdās kaut kāds trollis ar dzīvnieka smadzenēm. Nesaprotu, varbūt labāk likvidēt komentārus, jo kāds labums no tāda lopiskuma, kas tagad ir pie visiem rakstiem.

Atbildēt

Cenzetaizs Mazspisànzs- Manikakmonokaks

16.06.2017. 17:50

Izteikti slima latvieśu degeneràta murgi, kuros nepàrprotami kaut kam redzams gals.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Maskēt kopējo atbildību

FotoAizvakar Ministru kabinets vienojās, ka par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro apmērā. Lai šīs izmaiņas varētu stāties spēkā, Saeimai jāapstiprina grozījumi COVID-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Likumprojekts skatīšanai Saeimā tika virzīts steidzamības kārtā, un par tā nodošanu komisijām nobalsojām šorīt. Līdz šim visi ar pandēmijas ierobežošanu saistītie priekšlikumi Saeimā tika izskatīti patiešām steidzamības kārtā — tajā pašā dienā, apzinoties, ka runa ir par sabiedrības veselību un kavēšanās šeit neder.
Lasīt visu...

21

Kurš pēdējais izslēgs gaismu nelielajās pašvaldībās?

FotoRudens tradicionāli ir laiks, kad zemnieka sētā apcirkņi tiek pildīti ar vasaras sezonā sarūpēto. Ja gads ir bijis labs, tad saimnieks uz gaidāmo ziemu raugās ar zināmu optimismu, ja slikts – savelk jostu ciešāk. Pavisam sliktā jākar zobi vadzī. Savukārt pašvaldībām lapkritis ir laiks, kad jāatsāk ikgadējā cīkstēšanās par tām atvēlēto finansējumu.
Lasīt visu...

12

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

FotoKoronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti visās jomās, kas nevis iepazīstina sabiedrību ar dažādiem viedokļiem un cenšas paskaidrot, ap ko tad īsti diskusijas griežas, bet izmanto situāciju savu reitingu un popularitātes celšanai. Tā vien šķiet, ka rajonā līderu pozīcijās izvirzījies jauns sabiedriskās domas “ganītājs”. Aldis Gobzems pēdējo nedēļu laikā “spridzina” ar turbo jaudu. Viņš ne vien aicina ignorēt drošības pasākumus COVID-19 ierobežošanai, bet arī mudina lūgties.
Lasīt visu...

12

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

FotoUz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis (baņķieris). Burvis bija vienīgais, kas prata radīt naudu no gaisa, viņš to radīja, lai aizdotu tiem Valdniekiem, kas Burvi spēja pārliecināt, ka viņi spēs naudu ar procentiem atdot noteiktā laikā. Tā Burvis izgudroja naudu, pār kuru valdīja Valdnieki, savstarpēji norēķinoties ar citiem Valdniekiem.
Lasīt visu...

21

Signāls

FotoVai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes. Bailes tikt izsēdinātiem no transporta, bailes tikt administratīvi sodītiem. Tās ir bailes no varas.
Lasīt visu...

21

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

FotoReāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem simptomiem vai komplikācijām. Manā paziņu lokā viena persona ir mirusi, viena atrodas karantīnā. Tā nav nekāda izklaide izslimot šo “zarazu”.
Lasīt visu...

21

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

FotoŠogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu ar invaliditāti tiesībām”, un 5 gadi, kopš Labklājības ministrija īsteno Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansētu projektu deinstucionalizācijas (DI) jomā. Un kāpēc par šo nozīmīgo tēmu runāju tieši tagad, jo 10. oktobrī visā pasaulē tika atzīmēta Pasaules Garīgās veselības diena.
Lasīt visu...

12

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

FotoTātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt, kurus ne. Bet cik daudz ir to pasaules valstu, kuras būtu tik ļoti okupantu pārpildītas kā Latvija? Lūk, tas ir jautājums.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

Viena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību...

Foto

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es...

Foto

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

Kaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie...

Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...

Foto

Kam kalpo Latvijas žurnālistikas vaļi?

Es gaidīju pirmdienu. Man no prāta neiziet skaitlis 200. Līdzīgi kā Berlīnē “30 tūkstoši” un Roberta Kenedija Jr. publicētie foto, kurus...

Foto

Cerams, šī vēstule par iespējamiem nodarījumiem autoriem nonāks pie adresāta: atklāta vēstule Latvijas Republikas kultūras ministram

Rakstu Jums kā vienkāršam cilvēkam, negribu vērsties pie amatpersonas uzslāņojumiem....

Foto

Viendzimumu attiecību regulējums – postmodernās un vecās Eiropas sadursme

Ceturtdien LTV raidījumā "Šodienas jautājums" tika apspriesta klasisko un viendzimuma partnerattiecību problemātika. Politiķu un žurnālistes diskusijā parādījās...

Foto

Prātojums par uzvaru cīņā pret noziedzību un netīrību

Regresīvos vecos laikos bija tāds populārs jociņš par kādas vārdā nesauktas kopienas pārstāvi, kurš mēģinājis atradināt savu ķēvi...

Foto

Vakcinēšanās - glābiņš vai spriedums?

Šī gada 1.oktobrī stājies spēkā 29.septembrī pieņemts lēmums, kurš attiecas uz lielu sabiedrības daļu, bet perspektīvā - uz mums visiem. Lēmums...

Foto

Par maratonu un Covid19

Godātie Veselības ministrijas, SPKC, Rīgas domes, Rīgas satiksmes, AirBaltic un lidostas Rīga darbinieki! Mediķiem un transporta darbiniekiem šis ir bijis īsts baigais gads. Visu cieņu “frontlainiešiem” un...

Foto

Citu valstu mediji pārņem Latvijas informatīvo telpu

Bez atbilstoša valsts atbalsta komercmedijiem vietējā satura ražošanai 2021.gadā Latvijas informatīvo telpu pārņems Krievijas politiskajām interesēm atbilstošs saturs. Citu...

Foto

Atklātā vēstule par Zemgales vienīgā atkritumu apsaimniekošanas poligona “Brakšķi” saglabāšanu tautsaimniecības interesēs

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas...

Foto

Makrona nepārliecinošā spēle ar Krieviju: ieradies nomierināt Baltiju, viņš to it nemaz neizdarīja

“Ceļš uz elli ir bruģēts ar labiem nodomiem” — šis britu sakāmvārds nāca...

Foto

Atkritumu poligoni kā nacionālās drošības jautājums, jeb Kāpēc likvidēt Zemgales vienīgo atkritumu apsaimniekošanas poligonu ir riskanti

Ir publiskots VARAM sagatavotais informatīvais ziņojums “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas...

Foto

Tiesiskums ieviests, tagad mūs interesē lielveikali

Lai veicinātu plašāku Latvijas izcelsmes produkcijas īpatsvaru mazumtirdzniecības lielveikalu ķēdēs, Jauno konservatīvo Saeimas deputāti šodien tikās ar "Maxima Latvija" pārstāvjiem....

Foto

Vai tiešām iemeslu pietrūkst, lai izietu ielās?

Ir daļa cilvēku, kuri joprojām nesaprot, kas ir iemesls, lai 10.oktobrī izietu ielās. Nesaprot, jo ir pierasts neko nedarīt...

Foto

Saucēja balss tuksnesī

Žurnālista Bojāra raidījumā “Aizliegtais paņemiens” par Jencīša draudzi “Kristus pasaule” parādīja, cik viegli cilvēki ir psiholoģiski manipulējami, pakļaujami. Un šī nav vienīgā sekta,...

Foto

Farss ar baltkrievu IT kompāniju „uzņemšanu”

"Kapitālā remonta" sakarā pirmais mani tā pamatīgi sasmīdināja premjers KK. Viņš bija "norijis" LIAA jaunā vadoņa naivi izmesto "ēsmu" par...

Foto

Ja jums gadījumā bija kādas šaubas, Latvijas finanšu sistēmas sakārtošana ir bijusi veiksmīga

Es pievienojos šodienas konferences vienai no galvenajām tēzēm, ka banku kā finanšu institūciju...

Foto

Putina vakcīna ir instruments sabiedrības iegrožošanai

Koronavīrusa (Covid-19, C-19 – sauciet, kā gribas) pandēmija pasaulē cilvēkus ir padarījusi ļoti uzmanīgus, pat nedaudz bailīgus. Ikdienas dzīve, kādu...

Foto

Reira autoratlīdzību ierosinājumi faktiski ir kaitniecība pret grāmatniecības nozari, valodu un kultūru

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija Finanšu ministrijas piedāvātos ierosinājumus izmaiņām autoratlīdzību aplikšanai ar nodokļiem uzskata par...

Foto

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

Vēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video,...

Foto

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

Vērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no...

Foto

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

Šodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju...

Foto

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

Saistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot...

Foto

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

Augsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu...

Foto

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

Matemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni....

Foto

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

Latvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder...

Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...