Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Cīņa vēl nav galā

Lotārs Stūre
02.11.2012.
Komentāri (21)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vai 20 gadi nebūtu par daudz, lai beidzot pienāktu Taisnības stunda tiem, kas Latvijas vārdu vienmēr turējuši savā sirdī?

Tie arvien tiek nīsti un pazemoti, kaut būtu pelnījuši savas tautas pateicību un cieņu. Cik ilgi var klauvēt pie aizvērtām durvīm, ja esi nīsts pat savā tēvu zemē? Bet, ja āži vai kangari ir par dārznieku, tad visu ko var sagaidīt.

Šī būs kārtējā klauvēšana pie varas kungu durvīm, kam ideāls nav latvju tauta un Latvija, bet saliekta mugura svešu kungu priekšā. Atklāta vēstule Saeimas deputātam.

Augsti godātais Judina kungs, atvainojos, ka Jūs traucēju, jo nezinu, pie kura cita lai griežos pēc padoma un palīdzības, jo esmu sen visas iestādes izstaigājis, no TSDC līdz ST un Valsts prezidentam.

Mans traucēšanas iemesls ir pēc 16.oktobra Krustpunktiem un 21.oktobra Nekā personīga pārraides, kur Jūs solījāt palīdzēt atjaunot taisnību politiski represētiem brīvības cīnītājiem. Paldies par šo vēlmi, cerot, ka tiks kas īstenots, lai varas kungu nīstiem Latvijas patriotiem reiz būtu Taisnības stunda.

Par taisnības atjaunošanu cīnos vairāk nekā 20 gadus, bet visur sastopos ar naidīgu 4.maija režīma ierēdņu varzu, kur izjūtu naidu un nevis pretimnākšanu tiem, kas, riskējot ar ģimenes laimi un pat dzīvību, ir ziedojušies tēvzemei, lai to atbrīvotu no okupācijas jūga.

Pēdējo reizi februārī es visiem Saeimas deputātiem (izņemot SC) un Valsts prezidentam nosūtīju lūgumu virzīt Saeimā čekas maisu atvēršanu, lai politiski represētie brīvības cīnītāji varētu piekļūt savam čekas lietām un atmaskot čekas spiegus - stukačus. Bet deputāti, uzspļaujot likumdošanai par atbildes sniegšanu, 30 dienu laikā nav atbildējuši. Nožēlojama visatļautība un likuma mīdīšana kājām, no Saeimas, kura pati izdod likumus... Bet prezidenta kanceleja pat savā lieluma mānijā iesniegumu nenodod Bērziņam, tā pārkāpjot manas tiesības griezties valsts iestādēs un saņemt atbildi.

Griežos pie Jums ar lūgumu izskaidrot, vai pretošanās kustību dalībnieku čekas lietas, kuri bez ieročiem cīnījas pret okupācijas varu, ka manējā ir Latvijā??? Vai TSDC apzināti melo, ka tās neesot Latvijā??? Tāpat TSDC atsakās pat atklāt elektroniskajā datu bāzē esošos čekas spiegus, kas daudzus gadus izspiegojuši mūsu ģimeni. Cik ilgi notiks čekas privileģēšana un brīvības cīnītāju diskriminācija un nīšana?

Es nemaz nezināju, ka ir speciāla Nacionālās pretošanās kustības dalībnieka apliecība. Man kā nacionālam disidentam, kas cīnījies tikai par Latviju, ir politiski represētā apliecība s. Kur un kā jakārto, lai es un sieva dabūtu Nacionālās pretošanās kustības dalībnieka apliecību?

Jau 17 gadu vecumā Ventspils pusē izgatavoju un izplatīju proklamācijas, tā nokļūstot čekā. Tad daudzu gadu garumā mūsu atteikšanās no PSRS pilsonības ar 2 reižu pasu sūtīšanu uz PSRS Augstākās Padomes prezidiju (man ir pasta dokumenti). 1981. gada 6.-9. jūlijam mana lieta Augstākajā tiesā bija politisks farss.

No 9 apsūdzības punktiem bija prasība izvest PSRS karaspēku no Afganistānas un Baltijas un rīkot tur brīvas vēlēšanas. Anulēt 1939.gada PSRS un Vācijas reiha draudzības līguma slepeno protokolu. Izbeigt latviešu valodas diskrimināciju, jo pārkrievošana notikusi tik tālu, ka 10 gadus latvieši pat nevar nopirkt latviešu ābeci. Kuriozi, ka man bija Izglītības ministrijas atbilde, ka 10 gadus veikalos nav ābeces, bet tik un tā par to tiku tiesāts.

Neticami,ka čeka savā visatļautībā mūsu zīdaiņiem spieda mācīt svešo krievu valodu un izsmēja Dievu mūsu bezloga istabā. Tika pārkāpti daudzi Konstitūcijas panti, un mātei 1.grupas invalīdei, pastāvīgi aizturēja pensiju, pat 9 mēnešus, viņai nedeva pierakstu, nebija derīga pase, un tādējādi viņa nevarēja oficiāli piedalīties teātrī -vēlēšanas (viņa gan nebūtu balsojusi, ja arī būtu atļauts ) Un daudz kas cits, kas citiem liksies fantāzija vai pasakas, bet mums reāla dzīves īstenība. Tas viss minēts ari tiesas farsā un saziņas līdzekļos

Par visām pieminētajām lietām tika pastāvīgi stāstīts Radio Brīvā Eiropa, arī laikrakstos Austrālijas latvietis un Latvija (VFR) tika ievietoti mani raksti pret okupācijas režīmu un visas iepriekš pieminētās lietas (man ir avīžu kopijas ). Par manu nacionālo stāju un pretpadomju propagandu sadzīvē ir minēts čekas stukaču elektroniskos. Man ir kopijas, un kopijas ir TSDC.

Tāpat patstāvīgi cīnījos pret pārkrievošanu, un man ir atbildes no iestādēm, kur daudz reiz tas tika novērsts. Neticami, bet novērsa. (Man ir šīs vēstules .) Savu tautību LATVIETIS es uzskatu par lielāko pagodinājumu un svētumu.

Nepiedalījāmies okupācijas režīma vēlēšanās, sestdienas talkās, demonstrācijās un atsacījāmies maksāt okupācijas monstram Uzvaras parkā. Tikos ar nacionāli domājošiem tautiešiem. Gatavojos demonstrēt Jūrmalas-Šatravkas konferencē un centāmies rast kontaktus ar jaundibināto Helsinki 86, kas neizdevās. Mums tika atņemtas vergu pases un 1986. gadā pašus pirmos iztrieca no okupētās dzimtenes.

Par gandrīz tām pašām apsūdzībām, kas bija Ģerdertam Melngailim un Pēterim Lazdam, mēs netikām ievietoti trako mājā, kaut man ar sievu tas tika atkārtoti piedraudēts. Pirms tiesas 1981.gadā, izejot psihisko pārbaudi Rīgā, Kalēju ielā, mani atzina par tiesājamu – veselu, pieskaitāmu.

Kopsavilkumā:

- Kad beidzot represētie brīvības cīnītāji varēs piekļūt savām čekas lietām?.

- Kad mums atļaus atmaskot čekas spiegus un izbeigs čekistu privileģēšanu?

- Kur un kādi dokumenti jāiesniedz, lai dabūtu Nacionālās pretošanās dalībnieka apliecību?

Lūdzu Jūs kā juristu izskaidrot, kāda atšķirība ir gestapo, SS, SD un VDK - čekai???

Gestapo, SS un SD tika tiesāti kā noziedznieki, tiem aizliedza ieņemt amatus valsts pārvaldē. Bet nagu maucēji - čeka tiek dievināta, privileģēta un sargāta, un tiek slēpta viņu pagātne, kas slacīta latviešu asinīm. Čekisti ir kļuvuši par miljonāriem, veicot futbola, gāzes, hokeja, zemes spekulācijas, un varas kungi viņus sargā, ka neliešiem pat nedrīkst neuzpūst elpu. Vai Jums liekas, ka tas ir normāli, ka tiek dievināti Latvijas bendes - VDK, bet nīsti un pazemoti brīvības cīnītāji?

Godātais Judina kungs, es ceru uz Jūsu palīdzību un izsmeļošo atbildi, ko garantē Latvijas likumdošana.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

FotoLatvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas augstskolu starptautiskās konkurētspējas stiprināšanu, nodrošinot Latvijas studentiem iespēju studēt augstākā līmenī pašu mājās, pievienojas viedoklim, ka ir nepieciešams izveidot jaunu sistēmu un likumu par augstskolu darbību. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

FotoAtsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas projekti rodas bez akumulācijas – attiecīgā jaunā fenomena elementu pakāpeniskas uzkrāšanās, savākšanās. 
Lasīt visu...

6

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

FotoŠādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts. Aizliegts arī rakstīt par viņu okupācijas laika "varoņdarbiem". Ne internetā, ne masu medijos nav iespējams atrast neko par viņu līdzdalību cilvēku vajāšanās. Un ne jau tāpēc, ka viņi tajās nepiedalījās. Viņi piedalījās - tikai visu kategoriski noliedz, un masu mediji paklausīgi klusē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...