Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Apsveicam mūsu valsts svētkos

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

brīvais radikālis

10.02.2019. 21:10

»

Parex

Valsts ir dir ...ā ar savu politiku un zagšanu, bet vienreiz putēs spalvas šiem "varenajiem" bezdieviem, visaptvero'\siem zagļie un dīkdieņeim, kuri par neko nedarīšanu saņem tūkstošus algās un prēmijās, zog kur vien var. Pat baznīcā, kurai vairs nav naudas. Ha, ha, mēs izgrābām no pensiju fonda miljardu...


"...Pensijas salīdzinošajai vērtībai vēl samazinoties, sabiedrība varētu pārstāt samierināties ar pensionāru zemajiem ienākumiem un pieprasīt politikas pārmaiņas..."

Neviens te neko nepieprasīs. Krievi taču nāk!

Atbildēt

uks

24.01.2019. 13:26

pensiju fondus vajag atdot atpakal valsts kasei kä tas bija agräk, tad nebus tädi zaudejumikä taad, piesaistot tos pie pasauls akciju tirgiem!!! un tas dod pienesumu ne tikai pensionäriem,bet sildis latvijas ekonomiku!

Atbildēt

Spoks

23.01.2019. 20:47

Kā var būt laba pensiju sistēma, kas balstīta uz sociālās apdrošināšanas iemaksām,ja valsti joprojām aplokšņu algās saņem ap 40% un vairāk, un cik redzams, tad tas turpināsies vēl ilgi.Tādu sistēmu Latvijai ar Zviedrijas starpniecību uzspieda Pasaules banka.Daļa no Austrumeiropas valstīm, kam arī tika uzspiesta tāda sistēma, jau sen ir atteikušies no tās. Latvija, kā jau "muļķu zeme" turas pie tik atpalikušas pensiju sistēmas, kas nekādi nav piemērota valstij, kas ir ļoti atpalikusi no ES vidējā līmeņa, kur vidējā alga gadā pieaug par 12% (pie oficiālās inflācijas 3%).un, iepriekšējos gados uzkrātie 2.līmeņa ieguldījumi strauji zaudē savu pirktspēju(apmēram 8 gados pusi no savas vērtības. Ne velti Polija, ungārija u.c. Austrumeiropas valstis ir atteikušās šobrīd no 2.līmeņa pensijas, uzskatot to par ekonomiski neizdevīgu sistēmu, kamēr algas netuvosies ES vidējam līmenim un algu pieaugums gadā nepārsniegs inflācijas skaitli. Igaunijā un Lietuvā pāriet uz pensiju sistēmu, kas balstās uz nostrādāto gadu skaita, ne iemaksu algām. 2.līmeņa iemaksas tikai nedaudz iespaido 1.līmenī aprēķinātās pensijas.Kāpēc tāda izvēle. Tāpēc, kā jau rakstā tika skaidrots, ka Latvijas sistēma atražo nabagus, bet pārmērīgi liels nabadzīgo iedzīvotāju skaits rada problēmas valsts politiskajai stabilitātei, un kopumā arī valsts drošībai.To uzskatāmi parādīja 13.saeimas vēlēšanas, kad pensionāri vairs neatbalstīja savā vairākumā valdošās partijas, bet balsoja par, viņuprāt, glābējiem- mesijām

Atbildēt

vecais nīgrais onkulis

22.01.2019. 14:28

Diemžēl latvijas demogrāfiskā situācija nav diezko iepricinoša.
Tāpēc piedāvāju savu futūristisko prognozi. Uz 2050. gadu ap 50% no Latvijas iedzīvotājiem būs nelatvieši. Iespējams, ka latviešu valoda vēl arvien būs oficiālā valsts valoda, bet kā paralēlā darba valoda tiks lietota arī krievu (ar ukraiņu akcentu). Un tieši šī iemesla dēļ iebraucēji nebūs impēriski noskaņoti. Bet tas vienalga ir labāk, nekā arābu.

Atbildēt

Marikai

20.01.2019. 12:39

Man šķiet, ka Marika vienkārši ir pārpratusi Labklājības ministrijas teikto, jo viņa gribēja, lai ministrija nokārto viņai pensiju bez pašas ierašanās. Tomēr daudzas lietas, kas saistītas ar naudām ir jākārto fiziski esot klāt un nevis pa gabalu.

Atbildēt

nu nu

19.01.2019. 14:25

Un kā tad Vaira Vīķe Freiberga dzīvo Latvijā un saņem Kanādas PILNU pensiju ( bez nodokļu atvikšanas!) Kaut kas neklapē jūsu stāstītajā.

Atbildēt

nevajag jaukt

19.01.2019. 13:34

Starp citu, valstis ir pastāvējušas gadsimtiem ilgi, bet pensija ir izgudrota tikai 20 gadsimtā. Pensija tika radīta pēc sieviešu tiesību paplašināšanas.

Atbildēt

nu nu

19.01.2019. 13:31

»

Marika

Es jau minēju atslēgas vārdus: ja dzīvo Latvijā !!! Es pat nākotnē neplānoju pārvākties, no totāls beztiesiskums...


Ja dzīvo Vācijā, bet esi strādājis kādus gadus Nīderlandē vai Beļģijā vai Francijā, tad par tiem pienākas pensija, lai arī dzīvo Vacijā. Pensiju maksā par nostrādāto laiku un nevis par atrašanos vai neatrašanos valstī. Tas, ko jums ir pateikusi Labklājības ministrija ir meli un pret likumu.

Atbildēt

vispār atbilde

19.01.2019. 11:52

»

atbilde vispār

tātad Tavs ieteikums ir pārvaldniekiem neiekasēt vai samazināt komisijas par pensiju pārvaldīšanu gados, kid kā pagājušo gadu pasaules finanšu tirgi bija ar - zīmi...


ir vienkārša, tādā gadījuma valsts jēga ir zudusi un katrs rūpējas tikai par savi kā nu prot. Tiem kuriem pieder resursi un izejvielas ir paēduši un apsargāti, augļotājiem bez naudas vēl pieder faktiski visas zelta rezerves un labi algoti rīkļu griezēji tā visa sargāšanai. Nu bet pārējie kas saukti par gojām, lai plēšas savā starpā, jo sajauktās rases un tautības noved pie neizbēgamiem konfliktiem, tā pakāpeniski cits citu iznīcinot. Būs panākta tā saucamo liekēžu masas dabiska samazināšanās līdz minimumam kā paredzēts cionas protokolos, turklāt vēl nepārtraukti gūstot peļņu no tiem.

Atbildēt

Žulis

19.01.2019. 07:15

»

Marika

Es jau minēju atslēgas vārdus: ja dzīvo Latvijā !!! Es pat nākotnē neplānoju pārvākties, no totāls beztiesiskums...


Pilnīgi Jums piekrītu. Tie, kuri sagrābuši varu Latvijā ir zaudējuši jebkādu mēra sajūtu tautas aplaupīšanā. Pa šiem gadiem tas viņiem ir spīdoši izdevies. Un "apetīte rodas ēdot". Šai pārkrāsotajai komunistu, čekistu varzai un viņu pēctečiem Latvija ir tikai viņu varā nonākusi teritorija, kurā dzīvojošie aborigēni ir brīvi izmantojami personīgās iedzīvošanās nolūkā. (Tāda jau ir tā globālās filo-Z-ofijas pamatdoma attiecībā uz visām valstīm.) Ja vietējie aborigēni iznīkst, viņi zin, ka globālā Eiropas vara viņiem piegādās citus aborigēnus no Āfrikas.

Atbildēt

Marika

19.01.2019. 02:07

»

nu nu

Nu kur tādas blēņas var rakstīt! par Latvijā nostrādātiem gadiem attiecīgi pienākas Latvijas pensija. UN starp citu, ASV pensiju Latvija neapliek ar nodokļiem, ja cilvēks dzīvo Latvijā. VVF Amerikas pensija ir bez nodokļiem! No katras valsts, kurā strādāts, pienākas attiecīga pensija...


Es jau minēju atslēgas vārdus: ja dzīvo Latvijā !!! Es pat nākotnē neplānoju pārvākties, no totāls beztiesiskums.
Es nedzīvoju LV. Man pat biļete turp atpakaļ uz Latviju izmaksās tik cik iespējamā Latvijas pensija par diviem gadiem, nerunājot par mēnešiem uzturēšanos hoteļos un uzturu, kamēr tie papīri tiek kārtoti.
Bet uz kādu normatīvu bāzes ir izstrādāts pensiju likums, ja cilvēkam mainot dzīves vietu, tas zaudē tiesības pieteikties uz pensiju par nostrādātajiem gadiem. Nevienā valstī tā nelaupa.
Es sazinājos (email) ar Labklājības ministriju un man melns uz balta atbildēja, ka es nedrīkstu pieteikties pensijai no citas valsts. Kaut nostrādātie gadi ir Latvijā.
Tā pat vairs nav mafioza sistēma, bet lielceļa laupīšana.

Atbildēt

vispār

18.01.2019. 23:53

»

atbilde vispār

tātad Tavs ieteikums ir pārvaldniekiem neiekasēt vai samazināt komisijas par pensiju pārvaldīšanu gados, kid kā pagājušo gadu pasaules finanšu tirgi bija ar - zīmi...


Arī krītošā tirgū var pelnīt. Turklāt galīgi nav saprotams kā var pamanīties ciest zaudējumus konservatīvie plāni, kas pēc definīcijas iegulda stabilos, drošos vērtspapīros, kas parasti ir valsts vai uzņēmumu parādzīmes vai obligācijas.

Atbildēt

atbilde vispār

18.01.2019. 21:28

»

vispār

Es nevienā vārdā neteicu, ka pārvaldītājam būtu jāstrādā bez maksas, bet norādīju uz to, ka banka ieguldot savu naudu, gūst milzu peļņu, bet apsaimniekojot pensiju fondus iebrauc tikpat lielos mīnusos


tātad Tavs ieteikums ir pārvaldniekiem neiekasēt vai samazināt komisijas par pensiju pārvaldīšanu gados, kid kā pagājušo gadu pasaules finanšu tirgi bija ar - zīmi?
(utopija)

banka gūst peļņu jo riskē tādos projektos, kuros nav atļauts investēt pensive naudu. rodas jautājums, vai tiešām tā ir banku vaina?

nemēģinu aizstāvēt bankas, bet likt aizdomāties, ka tikai pašiem iedziļinoties pensiju sistēmā un sekot līdzi tirgus tendencēm, varēs saprast, ka ne jau Valses nodrošinās pensiju, bet pašiem jākrāj.

Diemžēl lielai daļai nav ko uzkrāt un tiem, kam ir tie nekrāj.

Par top5% neiet runa, tiem viss būs ok...

Atbildēt

CD

18.01.2019. 21:21

Baņķieri vienkārši uzliek mums , paši zināt ko.
Un sēž drošībā ,vismaz viņi paši tā domā ....

Atbildēt

vispār

18.01.2019. 20:09

»

atbilde vispār

acīmredzami, ka Tu neizproti kā strādā 2. pensiju līmenis Latvijā...


Es nevienā vārdā neteicu, ka pārvaldītājam būtu jāstrādā bez maksas, bet norādīju uz to, ka banka ieguldot savu naudu, gūst milzu peļņu, bet apsaimniekojot pensiju fondus iebrauc tikpat lielos mīnusos.

Atbildēt

nu nu

18.01.2019. 19:23

»

Marika

Es esmu nostrādājusi citā valstī ~ 12 g. Pienāk priekšl. pensionēšanās vecums un man ir iespēja saņemt laulātā pabalstu + savu pensiju - tas ir ja es vispār nekad te nebūtu strādājusi, tā būtu puse no vīra pensijas, bet tā kā esmu tomēr, tad tikai daļa. Kopējā summa man būs 800 $. Kopš vīrs aizgāja ...


Nu kur tādas blēņas var rakstīt! par Latvijā nostrādātiem gadiem attiecīgi pienākas Latvijas pensija. UN starp citu, ASV pensiju Latvija neapliek ar nodokļiem, ja cilvēks dzīvo Latvijā. VVF Amerikas pensija ir bez nodokļiem! No katras valsts, kurā strādāts, pienākas attiecīga pensija.

Atbildēt

Marika

18.01.2019. 18:35

»

nu nu

Eiropā nevar saņemt 2 pensijas. Jāizvēlas viena - sava vai mirušā vīra. VĀcijā, piemēram, atraitne saņem 60 % no vīra pensijas. Kurā tādā valstī var saņemt 2 pensijas, tas man liekas pilnīgas muļķības


Eiropā varbūt arī nevar, bet ASV var.
It is possible for the survivor to collect 100 percent of her deceased husband's Social Security benefits upon his death, but this does not always take place. ... After the first spouse dies, the survivor can then collect 100 percent of the deceased spouse's benefit as long as she is also at full retirement age.Jun 11, 2013
https://money.cnn.com/retirement/guide/retirementliving_socialsecurity.moneymag/index2.htm

Atbildēt

daudz burtu

18.01.2019. 18:31

»

xx

Vēl info


vai, paldies par linku! Tiešām uzskatāmi parādīts.

Atbildēt

viedoklis

18.01.2019. 16:47

Autoriem nevajag dirst! Pilnīgs vienvirziena me;u raksts. Šveicē ir maz iedzīvotāju, Igaunijā, arī Jaunzēlandē utt. Un visi dzīvo labi. Vienkārši tur vara nezog , bet domā par savu valsti un tās attīstību! Tik daudz naudas Latvija ir saņēmusi no ES. kur tā nauda ir ieguldīta? Tikai dažu kabatās, lai radītu ātro miljonāru slāni! Nekad nebūs naudas pensijām un nekam, kamēr vara zags un tiesu sistēma to atbalstīs.

Atbildēt

nu nu

18.01.2019. 16:38

»

Marika

Es esmu nostrādājusi citā valstī ~ 12 g. Pienāk priekšl. pensionēšanās vecums un man ir iespēja saņemt laulātā pabalstu + savu pensiju - tas ir ja es vispār nekad te nebūtu strādājusi, tā būtu puse no vīra pensijas, bet tā kā esmu tomēr, tad tikai daļa. Kopējā summa man būs 800 $. Kopš vīrs aizgāja ...


Eiropā nevar saņemt 2 pensijas. Jāizvēlas viena - sava vai mirušā vīra. VĀcijā, piemēram, atraitne saņem 60 % no vīra pensijas. Kurā tādā valstī var saņemt 2 pensijas, tas man liekas pilnīgas muļķības.

Atbildēt

reptilis

18.01.2019. 16:20

»

Žulis

Kārtējais cilvēkus maldinošais raksts, kur it kā tiek uzskaitīti fakti, tikai netiek uzskaitīti VISI fakti. Piemēram, braši tiek sumināts pensiju 2.līmenis, kas "nākotnes pensionāriem veidos arvien lielāku daļu" Taču tiek noklusēts ka, piemēram, 2018.gadā Banku pārvaldītie pensiju plāni strādāja ar ...


Tieši tā!Es te pakaulausījos vienu interesantu viedokli ,kurš izsskaidro mūsdienu ""ekonomistu""...""banķieru"" un viņu apkalpojošā personāla (žurnālistu...sabiedrisko organizāciju...u.t.t.) tieksmi uz migrantu ievešanu. Izrādās pašreizējā finansu sistēma,kā visas finanšu piramīdas ,ir izslāpušas pēc jauniem dalībniekiem un ,ja nav iedzīvotāju pieauguma tā pārstāj darboties!

Atbildēt

Vo

18.01.2019. 11:21

»

Žulis

Kārtējais cilvēkus maldinošais raksts, kur it kā tiek uzskaitīti fakti, tikai netiek uzskaitīti VISI fakti. Piemēram, braši tiek sumināts pensiju 2.līmenis, kas "nākotnes pensionāriem veidos arvien lielāku daļu" Taču tiek noklusēts ka, piemēram, 2018.gadā Banku pārvaldītie pensiju plāni strādāja ar ...


Tātad, komisijas naudās apsaimniekotāji paņem 42 miljonus gadā? Es domāju, ka, ja valsts nodibinātu tādu pensiju apsaimniekotāju kantori, kuram gadā piešķirtu tikai divus miljonus, tad arī varētu desmit speciālistiem maksāt 100 tūkstošus gadā katram un par otru miljonu algot palīgpersonālu, segt telpu īri, datortehnikas uzturēšanu un visu pārējo. Vairāk par desmit cilvēkiem, kuri prot savu lietu, tur nav ko darīt. Un veseli 40 miljoni tad pensiju fondā ietaupītos.

Atbildēt

tentiņš

18.01.2019. 09:34

»

autoriem

Ziniet ko, lielā raksta rakstītāji, ka Latvijā vispār nav vērts strādāt, jo pensijas nebūs! Ja pašlaik par 35 darba gadiem valsts darbā bez neviena pārtraukuma var saņemt ap 100 eu pensiju, tad strādāt vispār nav vērts! Jo pensiju aprēķins ir negodīguma kalngals! Jo pensijas summu rēķina no 1992 - 1996...


Jā,bet autori jau raizējas par sevi.Nezinu kādēļ, bet mūsu sabiedrība nedzīvo šodien. Tā ir aizrāvusies ar pagātnes glorificēšanu, piemiņas un atceres dienu svinēšanu, kā arī ar jau gandrīz patoloģisku pēcnācēju pielūgsmi. Šodienas cilvēks ar savām konkrētām vajadzībām nevienu neinteresē vai tas būtu students, strādājošs vai pensionārs. Sarp citu, pagājušā gadsmimta sākumā Latvijas brīvvalstī pensiju nebija. Un tas tik tiešām brīdina, jo tā ir attieksme....

Atbildēt

atbilde vispār

18.01.2019. 08:38

»

vispār

Runa nav tik daudz par komisijām cik par to, ka PILNĪGI VISI otrā līmeņa pensiju plāni ir strādājuši ar ZAUDĒJUMIEM. Turklāt zaudējumi ir laikā, kad tos pārvaldošās bankas strādā ar rekordpeļņu


acīmredzami, ka Tu neizproti kā strādā 2. pensiju līmenis Latvijā!
Pēc Tevis teiktā izklausās, ka Tu gribi, lai kāds bezmaksas Tavā vietā pārvalda Tavu nākotnes pensiju.
Un starpcitu, ja iedzīvotāju skaits samazinās, tad komisijām nav pamata samazināties, ne jau tāpēc, ka bankas gribētu uzvārīties, bet, lai nomaksātu algu pārvaldniekam. Un ticiet man, bezmaksas pārvaldnieks uztaisīs lielākus sūdus.

Zem rozā brillēm dzīvo un domā, ka komisija pārvaldniekam pienākas tikai, ja ir peļņa...

Šeit drīzāk vietā būtu retorisks jautājums:
Vai Latvijas iedzīvotājiem ir nepieciešami ārvalstu pāŗvaldītāj pensiju plāniem (skandināvu un ārzemju bankas)
Protams, ka kapitālisti teiks, ka brīvajā tirgū ir jābūt konkurencei, kas bija pozitīvi ar Indexo (nekādā gadījumā nereklamēju)
Bet vai nebūtu forši, ka ir latviešu banka/pāŗvaldītājs un visu pensijas komisiju kas ir gan peļņas gan zaudējumu gadā patur valstī un, ja tā būtu kompetenta un godīga valsts uzraudzībā, tad katru gadu simtiem miljonu paliktu LV ...
bet te jau saodīs pēc padomju laikiem, tāpēc bāleliņš ir labāk nabagais bagāto sabiedrībā nekā bagāts savā valstī un savā sabiedrība...

Atbildēt

lauķis

18.01.2019. 08:26

»

Komentārs

1) Par banku 2. pensiju plāna komisijām - izvēlies tādu apsaimniekotāju, kam zemāka komisija. Tā ir vairāk tautas vaina, ka neizglītojās un neinteresējās. Gribētu redzēt kā vidējais latvietis ieguldītu 6% no mēnešalgas (pēc latviešu principa dari pats, būtu vēl lielākas komisijas...


Bankas vai augļotāju sistēmas finansu diktāts?
Iedzīvotāju skaita tendences pilnībā atkarīgas no biedru partijnieku rīcības.Pat pie zīlnieces nav jāiet lai saprastu ka notiek plānveidīga teritorija attīrīšana no cilvēkiem.

Atbildēt

vispār

18.01.2019. 07:30

»

Komentārs

1) Par banku 2. pensiju plāna komisijām - izvēlies tādu apsaimniekotāju, kam zemāka komisija. Tā ir vairāk tautas vaina, ka neizglītojās un neinteresējās. Gribētu redzēt kā vidējais latvietis ieguldītu 6% no mēnešalgas (pēc latviešu principa dari pats, būtu vēl lielākas komisijas...


Runa nav tik daudz par komisijām cik par to, ka PILNĪGI VISI otrā līmeņa pensiju plāni ir strādājuši ar ZAUDĒJUMIEM. Turklāt zaudējumi ir laikā, kad tos pārvaldošās bankas strādā ar rekordpeļņu!

Atbildēt

to komentārs

18.01.2019. 06:41

»

Komentārs

1) Par banku 2. pensiju plāna komisijām - izvēlies tādu apsaimniekotāju, kam zemāka komisija. Tā ir vairāk tautas vaina, ka neizglītojās un neinteresējās. Gribētu redzēt kā vidējais latvietis ieguldītu 6% no mēnešalgas (pēc latviešu principa dari pats, būtu vēl lielākas komisijas...


Jā, tā jau jūs esiet pieraduši - kaut ko pamuldēt un beigās paziņot, ka tas mazais cilvēks pats ir pie visa vainīgs, jo nav pietiekami izglītots, pietiekami gudrs lai izdarītu pareizo izvēli... Savai pensijai nav izvēlējies pareizos apsaimniekotājus, savai elektrībai nav izvēlējies pareizos elektrības tirgotājus, savai gāzei nav izvēlējies pareizos gāzes tirgotājus, bet vēlēšanās nav nobalsojis par pareizajiem deputātu kandidātiem.
BET, VAI TAD MUMS IR IZVĒLE? Izvēle ir tad, kad tu vari izvēlēties starp labo un ļauno, nevis starp ļaunumiem meklēt to "mazāko ļaunumu". Kādreiz bankas par tajās noguldīto naudu maksāja noguldītājiem procentus, jo šī nauda tika laista apgrozībā un bankas no tā guva peļņu (aizdevuma procenti). Tagad nez kādēļ ir tieši otrādi - noguldītājiem ir jāmaksā bankai par "kontu apkalpošanu", bet pensiju fonda gadījumā tā sauktā komisijas nauda. Gan jau ar laiku izdomāsiet vēl kādu iemeslu papildus samaksas iekasēšanai. Un visam tam, protams, var piemeklēt vajadzīgos "attaisnojumus un pamatojumus" ko tad karināt ļautiņiem uz ausīm.

Atbildēt

Komentāram

17.01.2019. 23:07

»

Komentārs

1) Par banku 2. pensiju plāna komisijām - izvēlies tādu apsaimniekotāju, kam zemāka komisija. Tā ir vairāk tautas vaina, ka neizglītojās un neinteresējās. Gribētu redzēt kā vidējais latvietis ieguldītu 6% no mēnešalgas (pēc latviešu principa dari pats, būtu vēl lielākas komisijas...


Pamatiedzīvotāju un kolonistu attiecība te jau tagad ir 50% pret 50% tās ir nelikvidētās okupācijas sekas, vai vēl ir vēlme te ievest ienaidniekus.
Sanāk ka latvieši esam visbīstamākā tauta, ja jau visos laikos mūs grib vēl un vēl atšķaidīt ar svešajiem.

Atbildēt

Komentārs

17.01.2019. 22:51

»

Žulis

Kārtējais cilvēkus maldinošais raksts, kur it kā tiek uzskaitīti fakti, tikai netiek uzskaitīti VISI fakti. Piemēram, braši tiek sumināts pensiju 2.līmenis, kas "nākotnes pensionāriem veidos arvien lielāku daļu" Taču tiek noklusēts ka, piemēram, 2018.gadā Banku pārvaldītie pensiju plāni strādāja ar ...


1) Par banku 2. pensiju plāna komisijām - izvēlies tādu apsaimniekotāju, kam zemāka komisija. Tā ir vairāk tautas vaina, ka neizglītojās un neinteresējās. Gribētu redzēt kā vidējais latvietis ieguldītu 6% no mēnešalgas (pēc latviešu principa dari pats, būtu vēl lielākas komisijas)

2) Iedzīvotāju skaita tendences grūti paredzēt, bet cerēt uz cilvēku pieplūdumu būtu naivi, jo arī esam pret imigrāciju (domājot cilvēkus ārpus ES)
Skumīgākais sanāk tā, lai būtu lielāka pensija "latviešiem" vajag vairāk iebraucējus un beigās, ja valstī ir 50% latvieši un 50% iebraucēji, vai tādu mēs gribam Latviju? kāda partita pie varas noteikti to negribētu, bet tāda valses kā singapūra gan pieņem cilvēkus un dzīves līmenis kāpj

Atbildēt

Parex

17.01.2019. 22:44

Valsts ir dir ...ā ar savu politiku un zagšanu, bet vienreiz putēs spalvas šiem "varenajiem" bezdieviem, visaptvero'\siem zagļie un dīkdieņeim, kuri par neko nedarīšanu saņem tūkstošus algās un prēmijās, zog kur vien var. Pat baznīcā, kurai vairs nav naudas. Ha, ha, mēs izgrābām no pensiju fonda miljardu un sveiks lai dzīvo goidmanis un šlakteris un VDK. Mēs jau miljonus sagrābām bankās no 2. pensiju līmeņa un ha, ha, ejiet bezd ...t. Mēs grābām, grābsim, kauciet cik gribiet.Kur paveries, jums plēša adu pār acīm veikalā, aptiekā, par dzīvokli un gaidiet gadus, kad tiksiet pie ārsta. Ja sauksiet ātros, dabūsiet pa mizu ar vismaz 50 EUR. Ši nav organizēta izlaupīšana, bet haotiski izveidojusies bezoizmēra bezatbildība visos valsts līmeņu nemenklatūras atzaros un kukuļošana. Pamēģini pīkstēt, tevi tūlīt saspiedīs kā noķertu uti. Latvija ir zemākas toiesības kā vergam. Tu nevien'\a varas atzarā nedabūsi aizstāvību. AMEN!.

Atbildēt

Žulis

17.01.2019. 22:13

Kārtējais cilvēkus maldinošais raksts, kur it kā tiek uzskaitīti fakti, tikai netiek uzskaitīti VISI fakti. Piemēram, braši tiek sumināts pensiju 2.līmenis, kas "nākotnes pensionāriem veidos arvien lielāku daļu" Taču tiek noklusēts ka, piemēram, 2018.gadā Banku pārvaldītie pensiju plāni strādāja ar mīnusiem un sociālā nodokļa maksātāju uzkrātais pensiju kapitāls samazinājās par vairāk nekā 100 miljoniem eiro. Toties pensiju fondu apsaimniekotāji gan no tā necieta. Viņi par savām "pūlēm" nekautrējas iekasēt pieklājīgas summas (Pat 2% no kapitāla) 2016.gadā pensiju plānu pārvaldniekiem aizgāja 39 miljoni eiro, 2017.gadā 42 miljoni. Piecpadsmit gadu laikā viņi saņēmuši 250 miljonus eiro. Cik "ilgspējīga" gan var būt šāda pensiju sistēma?!!
Un šo parazītu pārstāvji šajā rakstā nekautrējas rakstīt ka "no pensiju samazināšanās.... var glābt tikai lielākas iemaksas pensiju kapitālā vai lielāks strādājošo skaits." Citiem vārdiem sakot - dodiet tik mums miljonus, jo vairāk būs miljonu, jo vairāk naudiņas arī priekš jums pēc mūsu "apsaimniekošanas" paliks pāri. Tikai atbildību gan no mums nekādu neprasiet. Atbildības vietā mēs jums priekšā ceļam "bāzes scenāriju un prognozes" līdz 2080 gadam. Ar to jums ir jāsamierinās.

Atbildēt

2x2 2

17.01.2019. 21:51

Ja viss turpināsies vecajās sliedēs, tad garantēta pensija būs tiem, kuri piedalījušies Latvijas iznīcināšanā. Un vai kāds var nosaukt kaut vienu iemeslu, lai maksātu nodokļus valstij naidīgam režīmam. Kopš 40.gada okupācijas bija neliels izņēmuma periods, tas bija starp 90 un 92 gadu.

Atbildēt

Marika

17.01.2019. 18:58

Es esmu nostrādājusi citā valstī ~ 12 g. Pienāk priekšl. pensionēšanās vecums un man ir iespēja saņemt laulātā pabalstu + savu pensiju - tas ir ja es vispār nekad te nebūtu strādājusi, tā būtu puse no vīra pensijas, bet tā kā esmu tomēr, tad tikai daļa. Kopējā summa man būs 800 $. Kopš vīrs aizgāja pensijā, vairs neesmu strādājusi, jo ar vīra pens. pilnīgi pietiek. Tagad vēl klāt būs 800. Kā arī ja viens no lauleņiem nomirst, otrs saņem abas pensijas līdz mūža beigām. Latvijā emu nostrādājusi 27 g. vienā no dienestiem, kur iespējams iet pensijā priekšlaikus, ja strādā nepārtraukti. Mana kolēģe nupat pensionējās, saņem 800 eiro, bet viņa arī rukāja kā zirgs, es sevi tā nenodzinu un pieņemu, ka ja paliktu LV, mana pensija būtu ļoti maza. Bet tagad iznāk, ka esmu uzdāvinājusi Latvijai savu pensiju, jo likumi ir sarakstīti tā, ka man nav uz to tiesību, ja pametu valsti. (lai pieteiktos pensijai, man jādzīvo Latvijā vismaz uz to laiku, kamēr turpinās komunikācija ar mani, bet ja es dzīvoju citā valstī man pat nav tiesību uz savu nopelnīto pensiju !!!!!

Atbildēt

vx

17.01.2019. 18:14

Paziņojums visiem - ja Latvijā pensija nebūs ap 1000 eiro - TAD TE NEVIENS NEPALIKS ! Jums tas beidzot pieleks, tukspauri ekonomisti un deputāti ???

Atbildēt

autoriem

17.01.2019. 18:02

Ziniet ko, lielā raksta rakstītāji, ka Latvijā vispār nav vērts strādāt, jo pensijas nebūs! Ja pašlaik par 35 darba gadiem valsts darbā bez neviena pārtraukuma var saņemt ap 100 eu pensiju, tad strādāt vispār nav vērts! Jo pensiju aprēķins ir negodīguma kalngals! Jo pensijas summu rēķina no 1992 - 1996. gadam, kad bija ļoti mazas algas. Kāpēc rēķina no tiem gadiem? Lai pensijas būtu ļoti mazas! Valdība ar šo ir krimināla, jo paši sev uztaisa milzu pensijas, kādas nav pat Eiropā! Par to jāraksta, nevis jāfantazē 50 gadi uz priekšu! Jau tagad nav pensiju!

Atbildēt

Raksts par tēmu

17.01.2019. 17:35

kā būtu, ja būtu....

Pilnīgi droši ir tikai tas, ka situācija nepaliks tāda kā ir šobrīd.
Tikko nevarēs savākt plānotos nodokļus, budžetā nebūs naudas, tā tiks pieņemti lēmumi par pensiju samazināšanu.
Tas ir daudz drošāk paredzams par iedzīvotāju skaitu vai pensionāru pret strādājošo skaita attiecību 2080 gadā.
Kārtējas recesijas laiks ir pienācis, ja ne šogad tad 2020 gadā.
2009 gada valdības lēmumi ir lielisks piemērs tam, ka uzticēties valdības iepriekš dotajiem solījumiem ir muļķīgi.

Atbildēt

xx

17.01.2019. 16:38

Vēl info:

countrymeters.info/en/Latvia

Atbildēt

daudz burtu

17.01.2019. 15:51

Ieliku Plus, jo vienkārši ir izklāstīti fakti. Pret faktiem iebilst nav jēgas, vienkārši ir interesanti izlasīt (kad būs vairāk laika). Tāpēc centos ar plusiņu atsvērt mīnusiņus.
Būtu interesanti divos vārdos izlasīt, cik, kāds ir tas teorētiskais aprēķinātais skaitlis (un, jā, daudzi nemaz nesasniedz pensionēšanās vecumu. Ne vien apstākļi, smagais darbs vai sistēma tur vainīga, bet arī daba pret vienu ir dāsna, pret citu nežēlīga.). Cilvēks strādājot cer uz kādu brīdi (vēlam pēc iespēja ilgu), kad ar sapelnīto pensiju baudīs dzīvi (cerams, ka neslimojot). Tad nu attiecībā uz Latviju - kāds ir tas teorētiskais aprēķinātais gadu un mēnešu daudzums, kuru (vidēji aprēķinot) pavadīs "bez rūpēm par darbu" cilvēks, kas tuvākajos gados sasniedz 65 g. slieksni? (Gan jau ka ir dokumentos tabulās kādās, bet meklēšanai vajadzīgs laiks. Autori jau zinātu atbildi 1 minūtes laikā kur meklēt.).

Atbildēt

lauķis

17.01.2019. 15:50

»

Udox

Tie ir Latvijas bankas ekonomisti? Nopietni? Kaut kāds bērnudārza līmenis


Tie ir globālās augļotājsistēmas patašori.
Latvijai nav ne savu banku ne savas monitāras sistēmas ne savas valsts.

Atbildēt

Udox

17.01.2019. 15:44

Tie ir Latvijas bankas ekonomisti? Nopietni? Kaut kāds bērnudārza līmenis.

Atbildēt

kode

17.01.2019. 15:37

Nav ziāms, kas notiks 2030.gadā, autori prātuļo par 2080.
Var ievest cilvēkus, ieviest tehnoloģijas utt

Atbildēt

jā, otro līmeni

17.01.2019. 14:55

pārvalda č...........viņi nespēj !!!!!!!!!!!!!
nezagt, esiet saprotoši, humāni, iejūtīgi u.t.t.

Atbildēt

glupiķi, krieveļi

17.01.2019. 14:53

nu rimstiet...............

Atbildēt

A.P.

17.01.2019. 14:17

Bet vai kungi ņem vērā kriminālā kapitālisma turpināšanos ar visiem tā morālajiem, sociālajiem, ekonomiskajiem atribūtiem? Vai kungi ņem vērā latviešu parvēniju-kriminālo oligarhu sociālā darvinisma izpausmes? Vai kungi ņem vērā zagšanas gēna stabilitāti un masveidību vietējās etniskās populācijas genofondā? Vai kungi ņem vērā "6.oktobra paaudzes" nākšanu pie latviešu tautas pārvaldīšanas? Vai kungi ņem vērā "6.oktobra paaudzes" fundamentālo antropoloģisko nevērtību? Vai kungi ņem vērā, ka "6.oktobra paaudzei" visvairāk piestāv tādi epiteti kā dauni, idioti, pederasti, šarlatāni, gobzemblēži? Vai kungi apzinās, ka viņiem neviens neticēs, jo viņi nāk no valsts varas inteliģences staļļa un turklāt vēl tāda staļļa, kuru joprojām formāli vada planetāra mēroga finansu noziedznieks? Vai kungi ir tik dumji, ka nespēja saprast klusēšanas nepieciešamību, jo "valsts banka" asociējas ar noziegumu brīvību, nacionālo nodevību?

Atbildēt

ddt

17.01.2019. 14:14

Bezjēdzīgs savārstījums.Realitāte ir tāda, ka pat pēc oficiālajiem datiem banku kretīni 2018.gadā ir padirsuši 10% no pensiju 2. līmeņa iemaksām un par to saņems n-tos ļimonus par apkalpošanu.Pat gadu uz priekšu neko nevar zināt, bet te plānprātiņi sapņo par 2080. gadu!!!!!!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

FotoCitur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku savienības "iespējamu nelikumīgu finansēšanu”.
Lasīt visu...

18

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

FotoPadsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz. Tomēr gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka. Neba nu žurnālists pats iedomājās. Kuram šķiet, ka tiem, kas var glābt veselību un pat dzīvības ikvienam no mums (tai skaitā arī ikvienai no 100 "gudrajām galvām"), nevajadzētu nodrošināt jau apsolīto? Jo šis jau nav stāsts par to, ko dara un kā ārstē kāds konkrēts ārsts, bet gan pretsitiens tam, par ko Dr. Aizsilniece cīnās visu mediķu vārdā. Un tas ir nožēlojami.
Lasīt visu...

21

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

FotoNav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras” dalībniekiem, jumtotājiem un labuma guvējiem nāksies atbildēt. Visiem, izņemot vienu - galveno beneficieri, smagos noziegumos apsūdzēto Lembergu.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

Foto1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad, kad pieņems 2020.gada budžetu, būs skaidrs, kādā veidā (!?) padomniekus meklēs. Tāpat būs skaidrāk definētas arī darbības jomas (!?), kurās padomnieki strādās," pastāstīja Teikmanis."
Lasīt visu...

6

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

FotoKaravadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt tikpat tālu.
Lasīt visu...

21

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

FotoJau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka un viņa “brigādes” dzīres LU varēs turpināties. Lai arī pēdējā laikā LU aktualitātes ir pazudušas no sabiedrības dienaskārtības, pašā Universitātē notiek čakla rosīšanās.
Lasīt visu...

21

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

FotoCeturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju. Šie protesti skaidri rāda, kādas sekas ir nepamatotiem un bezatbildīgiem politiķu lēmumiem, kuri ir aizrāvušies ar populistiskiem saukļiem un sola pienest uz paplātes visu visiem uz brokastlaiku.
Lasīt visu...

21

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

FotoReti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā daļa, un atļaušos sacīt, ka sabiedriskie mediji vēl atrodas gluži labā situācijā, jo viņi vienmēr var aiziet pie valdības un, apelējot uz savu ārkārtīgi lielo nozīmīgumu nacionālajā drošībā, pieprasīt no valsts budžeta papildu naudu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...