Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mārtiņa Bunkus mātei ir bijis pamats panākt, ka viņš par savu darbību nonāk cietumā, - tas nepārprotami izriet no noslepkavotā maksātnespējas administratora ģimenes slepeni ierakstītajām sarunām, kas publiskotas Lato Lapsas jaunajā grāmatā „Hiēnu banda”.

Grāmatā, kas nule nonākusi grāmatnīcu plauktos, līdz ar citiem šokējošiem dokumentiem, kas rāda, kā Bunkus ģimenē pēc Mārtiņa Bunkus nāves ir notikusi gandrīz vai asiņaina mantas un naudas dalīšana, ir publicēti arī divi iesniegumi, kuros nogalinātā tēvs Ojārs Bunkus policijā, prokuratūrā un Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā vērsies saistībā ar savas bijušās sievas, Mārtiņa Bunkus mātes Daces Bunkusas rīcību un izteiktajiem brutālajiem draudiem.

Cita starpā šajā iesniegumā ir minēts arī šāds paslepus ierakstīts „ģimenes” sarunu fragments: „47.54 – a tu (Dace) uzrakstīji to, ka tu gribēji cietumā ielikt divus dēlus, to tu uzrakstīji?... tu (Ojār) idiot, tu idiot, zini, es (Dace) viņu (Mārtiņu) būtu ielikusi cietumā, es sargāju viņu, viņu vajadzēja sodīt, viņš šodien nebūtu nošauts... 48.15 – sodīt vajag, ieliekot dēlu cietumā, vot... tu saproti, tu saproti, tu saproti, man viņu (Mārtiņu) vajadzēja pasargāt, jo tas bija ģenerālmēģinājums... 57.35 – paklausies tu, (Ojār) pretekli, tu vācies projām... 57.44 – nu palien dirsā viņam (Ojāram), palien viņam dirsā... 58.00 – tāpēc, ka vajag vienu, vajag vienu balsi, te nebūs balsis, mīļie...”

No šī Daces Bunkusas izteikuma nepārprotami izriet – savam dēlam vēl dzīvam esot, viņa ir bijusi informēta par tādām viņa noziedzīgām darbībām, kuru dēļ Mārtiņam Bunkum būtu bijusi vieta cietumā un viņas spēkos būtu bijis viņam šo vietu sagādāt. „Hiēnu bandas” autors Lato Lapsa šai sakarā grāmatā raksta:

„Lai ko Kaspars un Kristaps Bunkus pēc brāļa noslepkavošanas publikai arī stāstītu par viņa un arī savu kristālskaidro šķīstību likuma priekšā, ierakstītās sarunas mums pavēsta kaut ko pavisam citu. “A tu uzrakstīji to, ka tu gribēji cietumā ielikt divus dēlus, to tu uzrakstīji?” – pat Latvijā tāpat vien bez pamata ielikt cietumā ir diezgan sarežģīti, kaut nebūt ne neiespējami...

No sarunām ir vairāk nekā skaidrs, ka ģimenes locekļiem, vismaz mātei, jau nu noteikti ir bijis pietiekami labi zināms, ar ko tieši nodarbojas Mārtiņš Bunkus un cik likumīgi tas ir. “Tu idiot, tu idiot, zini, es viņu būtu ielikusi cietumā, es sargāju viņu, viņu vajadzēja sodīt...” – grūti atrast šiem vārdiem kādu citu izskaidrojumu. Un vēl: “Šeit bija viens vilcējs, tā biju es (Dace), pēc tam vilcējs... viens vilcējs ir nošauts, otrs vilcējs tūlīt aizies nošautam līdz...”

Grāmatas „Hiēnu banda” autors arī pašai Dacei Bunkusai ir uzdevis jautājumu: „Lūdzu, paskaidrojiet – kāpēc Mārtiņu Bunku “vajadzēja sodīt” un par ko tieši? Kādā tieši veidā, ar kādu tieši pamatojumu Jums bija iespēja “ielikt viņu cietumā”?” Taču vienīgā atbilde, ko sniegusi Dace Bunkusa, ir bijusi: „Nepatiesa ziņa, sagrozīta, izrauta no konteksta.”

Tieši tāpat, ar vārdiem „no konteksta sagrozīta, nepatiesa” Dace Bunkusa ir artbildējusi uz jautājumu: „Jūsu sarunā ar bijušo vīru Ojāru Bunku 2018. gada 8. augustā viņš ir izteicies šādi: “A tu uzrakstīji to, ka tu gribēji cietumā ielikt divus dēlus, to tu uzrakstīji?” Kā Jūs skaidrojat šo izteikumu? Par ko tieši Jūs vēlējāties “ielikt cietumā” divus dēlus? Par kuriem diviem dēliem ir runa? Kāpēc Jūsu nodoms neīstenojās?”

Novērtē šo rakstu:

159
17

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi