Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vēlos informēt par, iespējams, prettiesisku rīcību, ko savā darbībā ir pieļāvusi SIA "Rīgas ūdens" (turpmāk – RŪ) vadība un amatpersonas, kas veica darbinieka atlases procesu amatam “Drošības pārvaldnieks SIA "Rīgas ūdens" Iekšējās drošības daļā” un noslēdza darba līgumu ar atlasi izturējušo, iespējams, “visatbilstošāko” pretendentu.

Vismaz tiesiskā uzņēmumā, KAS TURKLĀT SAVĀ DARBĪBĀ BALSTĀS UZ TIESLIETU MINISTRIJAS IZSTRĀDĀTO KORPORATĪVĀS PĀRVALDĪBAS KODEKSU, un atklātā, godīgā konkursā parasti tā notiek, ka darba līgums tiek slēgts ar darbinieku, kurš ir atzīts par atbilstošāko konkrētajam amatam izvirzītajām prasībām. Taču – vai šāds tāds princips ir saistošs SIA “Rīgas ūdens” vadībai? Jāpavērtē.

Saskaņā ar manā rīcībā esošo informāciju kā atbilstošākais kandidāts uz minēto amatu “Drošības pārvaldnieks Iekšējās drošības daļā” kopš jūnija sākuma ir pieņemts kādreizējais Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks, kādreizējais Krišjāņa Kariņa valdības iekšlietu ministrs (laikā no 26.05.2022.-14.12.2022.) Kristaps Eklons, kurš plašāk zināms nu jau kā kustības “Par” (kura, kā saka, šobrīd ir “pie varas” Rīgas domē jeb ietilpst Rīgas domes koalīcijā) politiskais dalībnieks. Viss jau būtu labi, ja būtu šis patiesi būtu atbilstošākais kandidāts uz šo vakanci.

Ņemot vērā to, ka K.Eklona CV ir publiski pieejams internetā (ieskatam pievienoju hipersaiti: https://www.mk.gov.lv/lv/darbinieks/kristaps-eklons), varam pavērtēt, cik atbilstoša ir bijusi K.Eklona kandidatūra uz šim amatam konkursā izvirzītajām prasībām. Ak, jā, amata konkursa sludinājums  vairs nav publiski pieejams www.cv.lv (pieļauju, ka var izprasīt no arhīva), bet man par laimi ir saglabāti šī amata konkursa sludinājuma printscreen.

Tātad: iziesim cauri būtiskākajām RŪ prasībām salīdzinājumā ar K.Eklona CV pieejamo informāciju.

RŪ prasība (kas formulēta ar tekstu “SAGAIDĀM, KA TEV IR”):

Info no K.Eklona CV

Komentārs

Augstākā izglītība, vēlams organizāciju drošības jomā

1993 – 1997 - Maskavas Ugunsdrošības akadēmija, augstākā ugunsdrošības inženiera izglītība, tehnisko zinātņu maģistra grāds

Skaidrs, ka šī izglītība noteikti NAV organizāciju drošības jomā.

Taču, tā kā RŪ pārvaldībā ir kritiskās infrastruktūras objekti, vai ir adekvāti, ka šādā amatā tiek pieņemts kandidāts, kas izglītību ir ieguvis Krievijā?  Turklāt – no kura normatīvā akta izriet tas, ka RŪ ir tiesīgs pieņemt darbā cilvēkus, kam nav LR akreditētā augstskolā iegūta augstākā izglītība? Jeb izglītība, kas iegūta Krievijā, nu jau pielīdzināma LR iegūtajai izglītībai?

Drošības jomas profesionāla darba pieredze valsts un pašvaldību institūcijās vai dažādu nozaru kapitālsabiedrībās vai drošības nozares kapitālsabiedrībā vismaz 5 gadi

1992 –  1995 - Ugunsdrošības tehniskā skola, pasniedzējs

1995 – 2022 VUGD dažādos komandiera/priekšnieka/ vietnieka amatos

2022-2022 iekšlietu ministrs

Šai drošības jomas pieredzes prasībai, lasot gramatiski izvirzītās prasības konstrukciju, ir 3 daļas:

1)      Pieredze valsts un pašvaldību institūcijās,

vai

2)      Pieredze dažādu nozaru kapitālsabiedrībās,

vai

3)      Pieredze drošības nozares kapitālsabiedrībā.

No K.Eklona CV skaidri redzams, ka laikā līdz 2022.gada decembrim viņa pieredze šai prasībai neatbilst. Varbūt laikā no 01.01.2023.līdz šim brīdim viņš kaut kur kādā kapitālsabiedrībā par šiem jautājumiem ir strādājis, bet tie noteikti nebūs “vismaz 5 gadi”.

BET ŠĪ IR OBLIGĀTĀ (NEVIS VĒLAMĀ) PRASĪBA!!!

Pieredze vadošā amatā drošības nodrošināšanas jomā vismaz 3 gadi

1992 –  1995 - Ugunsdrošības tehniskā skola, pasniedzējs

1995 – 2022 VUGD dažādos komandiera/priekšnieka/ vietnieka amatos

2022-2022 iekšlietu ministrs

ŠEIT varētu pievilkt VUGD dienesta gadus, jo ugunsdrošības joma tomēr ir drošības joma. Tiesa – vai ir stratēģiski atbildīgi uzņēmuma (kura sastāvā, atgādinu, ir kritiskās infrastruktūras objekti) iekšējās drošības jomas pārraudzību nodot bijušajam ilggadējam VUGD darbiniekam, tas jau jāvērtē RŪ padomei un kapitāldaļu turētājam.

Pieredze, kas balstīta zināšanās par personas datu un valsts noslēpuma un klasificētās informācijas aizsardzības jomu

CV informācija, kas apliecinātu K.Eklona pieredzi darbā ar personas datiem, valsts noslēpumu un klasificētās informācijas aizsardzību nav

Šī vispār ir ļoti interesanta prasība. Man patiesi interesanti, vai RŪ paši saprot, kā definējuši šo prasību?

Neviens no K.Eklona publiski pieejamā CV ierakstiem neliecina, ka viņam būtu jebkāda pieredze, kas balstīta zināšanās par personas datu un valsts noslēpuma un klasificētās informācijas aizsardzības jomu.

Šajā pašā RŪ sludinājumā norādīts, kādu amata pienākumu izpilde tiks sagaidīta no šī visatbilstošākā darbinieka. Man jautājums – kā RŪ iedomājas, ka K.Eklons spēs izpildīt visus tos amata pienākumus, kas viņam jāveic, ja viņa līdzšinējā pieredze neliecina, ka viņam būtu izpratne par uzņēmuma iekšējās drošības pārvaldības jomu? Vai arī RŪ ir pilnīgi vienalga, kā Eklons pilda šos pienākumus? Vai varbūt K.Eklona noalgošana darbā bija politiskais norādījums no Rīgas domes vadības? Tā neviļus gribas domāt, jo tā jau tikai nejauša sakritība, ka K.Eklons savulaik bija politiski sasaistījies ar Rīgas domē šobrīd pie varas esošo „Attīstībai/Par”.

SIA "Rīgas ūdens" ir Rīgas valstspilsētas pašvaldībai piederošs uzņēmums. 100% kapitāla daļu turētājs ir Rīgas valstspilsētas pašvaldība. Tātad  uz RŪ attiecas publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likums.

RŪ ir izstrādājusi un apstiprinājusi savu Personāla atalgojuma un atlases politiku, kuras 46.punktā noteikts, ka “pamatkritēriji, izvēloties darbiniekus atbilstoši amata profila prasībām, ir profesionalitāte (izglītība, darba pieredze, rekomendācijas) un motivācija”.  Vai šis 46.punkts nebija saistošs, atlasot Kristapu Eklonu? Vai K.Eklona profesionālās atbilstības vērtēšana nebija nepieciešama, jo K.Eklonam bija/ir atbilstoša politiskā piederībā pie atbilstošas politiskās partijas, kas šobrīd ir pie varas Rīgas domē?

Vai K.Eklona pieņemšanā darbā RŪ nav saskatāmas politiskās partijas „Attīstībai/Par”, iespējams, nelikumīgas finansēšanas pazīmes?

Saskaņā ar Komerclikumu kapitālsabiedrības valde nes atbildību par kapitālsabiedrības finanšu līdzekļu atbilstoši izlietojumu! Vai par finanšu līdzekļu atbilstošu izlietojumu var uzskatīt algas maksāšanu, iespējams, fiktīvi organizētā amata konkursā izvēlētam darbiniekam, kas, kā izskatās no publiski pieejamas informācijas, šķiet ir profesionāli neatbilstošs vismaz vairākām RŪ amata prasībām, bet pēc politiskās piederības atbilstošs darbinieks?

Šķiet, ka būtu nepieciešams veikt pārbaudi un pārliecināties, vai tiešām uz šo amatu nebija pieteikušies citi, reāli atbilstoši pretendenti, kuri tika noraidīti, jo vajadzēja taču nodrošināt darbu K.Eklonam.. Un tāpat, iespējams, būtu nepieciešams izvērtēt RŪ valdes un darbinieku atbildību, kas veica K.Eklona atbilstības amata konkursā noteiktajām prasībām vērtēšanu!

Novērtē šo rakstu:

47
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi