Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pašreizējais režīms ar militārpersonu obligāto potēšanu panācis, ka strauji sarucis gribētāju skaits kļūt par algotņiem, ziedojot veselību un, iespējams, dzīvību uz farmācijas karteļu altāra. Izrādās, ka brīvprātīgo, kas par sīknaudu trauktos karot zem svešiem karogiem, nemaz nav tik daudz. Īpaši, ja pretinieks nevis rīko “bruņinieku turnīrus”, bet nolīdzina zemi ar raķetēm, bumbām un artilēriju.

Līdztekus pašmājās likt galvu uz ežiņas par svešķermeņiem, “cienījamiem cilvēkiem” un varmākām, kas ne sevišķi atšķiras no dēmonizētā naidnieka, vēlas retais. Turklāt “reņģēdājiem” nav noslēpums, ka, sākoties karam, visi cīņā saucēji aizjozīs uz rietiem, bet “kaujas gaiļu” ievārītā putra būs jāizstrebj vienkāršajai tautai.

Tādēļ varneši, uzskatot Latvijas pilsoņus par saviem dzimtcilvēkiem, nolēmuši pakāpeniski 5 gadu laikā ieviest obligāto dienestu, kā tas bija padomjlaikā un pašreiz Krievijā. Sākumposms plānots no 2023. gada, kad dienēt vēl varēs pieteikties brīvprātīgi. Vēlāk vīriešiem vecumā no 18 līdz 27 gadiem dienests būs obligāts. Aizsardzības ministrija neizslēdz, ka dienēšana varētu būt obligāta arī jaunietēm. Jauniešus 18 gadu vecumā, kas vēl mācās, dienestā iesauks pēc izglītības iestādes absolvēšanas.

Būs iespējams izvēlēties 4 veidu karaklausību: 11 mēnešus Valsts aizsardzības dienestā, 5 gadu līgumu ar Zemessardzi (20 dienas gadā), vada komandiera kursus augstskolā, kā arī alternatīvo dienestu Iekšlietu, Veselības vai Labklājības ministrijas pakļautībā (lasi – “strojbatu”). Interesanti, kā šāda mūža daļas nosperšana tiks nokristīta tautā. Ja Padomijā dienestu sauca par “iešanu krievos”, tad kurp tagad jaunā paaudze dosies – “jeņķos” vai “natās”. Varbūt “sodomītos”, jo izrūnītās varavīksnes karogs jau kļuvis par vienu no NATO standartiem. Traģiskākais, ka iesauktos jauniešus piespiedu kārtā nopotēs, tādējādi īstenojot cilvēces izdeldētāju plānus Dievzemē.

Dienestniekiem atšķirībā no algotņiem varēs maksāt grašus – iecerēti 400€ mēnesī, ēdināšana un dzīvošana kazarmās. Iesauktajiem būšot brīvlaiks mēneša garumā un varbūt arī iespēja pavadīt nedēļas nogali mājās. Piecgadē plānots sagatavot “lielgabalu gaļai” 50 000 cilvēkus. “Ja mums būs šāds militārais spēks, nekāds negaidīts uzbrukums Latvijai nedraudēs, mēs varēsim dzīvot mierīgi,” murgo aizsardzības ministrs Pabriks, domājot, ka ļautiņi neko nezina par moderno karu.

Pabriks ar totalitāra režīma funkcionāram raksturīgu domāšanu demonstrē tiesisko nihilismu, paziņojot: “(..) ja cilvēks nav lojāls, viņam nebūs vietas armijā.” Jēdziena “nelojāls” LR normatīvajos aktos pagaidām nav, taču LPSR 2.0 tā jau ir normā. Ļaudis smej: “Negribi dienēt un aizsargāt neliešu pakaļas, strādā pie imidža – kļūsti nelojāls!”

Sarūgtināšu tos, kas naivi cer šādi izsprukt no iesaukuma. Visticamāk, ka “nelojālajiem” iešķiebs alternatīvo dienestu (lasi – vergu darbu), kurš būs garāks par karaklausību armijā. Manuprāt, Pabriks tomēr papriekš domā krievus, kas diez vai karos pret etnisko dzimteni, taču arī latviešu, kam esošā vara nav pa prātam, ir gana. Vadīkļiem patiešām ir jāuztraucas – pret ko galu galā tiks pavērsti ieroči.

Par to, kāds sods gaida “neapzinīgos” pilsoņus par izvairīšanos no iesaukuma, karakungi vēl funktierē. Aizmukt uz pelnīšanu vai dzīvošanu ārzemēs neizdosies. Ķerstīs arī ārvalstīs mītošos pilsoņus. Par to, ka “civilizētās pasaules” partnervalstis izdos latviešu “dezertierus”, šaubu nav.

Visbeidzot, lai kliķes plāni piepildītos, valdošajām partijām vispirms ir jānotur vara. Tāpēc no Saeimas vēlēšanām rudenī ir atkarīgs, vai latvju jaunatnei būs jāziedo dzīves posms, “ejot jeņķos”, vai tomēr valsts drošības nostiprināšanai ir citi – daudz jēdzīgāki ceļi, kas neparedz obligātu nopotēšanu un bezjēdzīgi izšķiestu laiku.

Manuprāt, izbeidzot mākslīgu sabiedrības skaldīšanu un ceļot godā patriotismu, kas neietver klanīšanos svešzemniekiem, Latvijas ļaužu monolītums tikai nostiprinātos. Tad arī varēsim runāt par militārās mācības atjaunošanu mācību iestādēs un citiem pasākumiem, kas “atsistu” vēlmi Dievzemītes kārotājiem šeit aplauzt zobus.

Avoti:

https://nra.lv/latvija/385759-aizsardzibas-dienesta-iesauks-ari-arvalstis-mitosos-pilsonus-dienests-varetu-but-obligats-ari-sievietem.htm

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/latvija-rosina-pakapeniski-ieviest-obligatu-valsts-aizsardzibas-dienestu.a464191/

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/pabriks-par-obligato-dienestu-nelojaliem-ierocus-nedosim.a464629/

Novērtē šo rakstu:

122
29

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi