Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Ex-serzants>urciks

10.04.2012. 11:51

Par represeto skaitu, man likās, ka raksta dotā tabula runā parliecinosi (augstakie komandieri), ja tomer ne, tad izlasiet manu komentu 11:23

Atbildēt

Ex-seržants>urciks

10.04.2012. 11:45

Oficialo argumentāciju nav jamekle, ta ir apsūdzībās- arvalstu spiegi un sazverestības dalībnieki ar mērķi gazt padomjuvaru, par ko Millers gardi pasmējas (ir versija ka kompromatu uz Tuhačevski piespeleja Abvers).
Par patiesiem cēloņiem var tikai spreist pieņēmumu līmenī un viens notiem ir noradūīts rakstā.

Atbildēt

urciks

10.04.2012. 11:40

Ne jau lauztās ribās ir būtība. Būtība ir citur kāpēc (saskaņā ar autora publicēto info), tomēr bija diezgan liels skaits represijām nepakļauto armijas komandieru? Kur ir atšķirība starp šiem un represētajiem? Jāatrod Staļina argumentācija, nevis jāapkopo radinieku atmiņas, jo tās nekādi nevar liecināt par Staļina rīcības motivāciju. Pat represēto atmiņas var nebūt pietiekami informātīvas.

Atbildēt

Ex-seržants>zihers

10.04.2012. 11:30

Autors fanoja par Ledlauzi līdz brīdim, kad izlasīja viņa gara darbu "Очищение: Зачем Сталин обезглавил свою армию?" Tas lika paskatīties kritiskak ari uz citam lietām

Atbildēt

Ex-serzants>urcikam

10.04.2012. 11:26

OK, atvainojos par toni. Attiecība par Gorbatova padomjlaika memuariem tie tika izdoti Gorbačova atkušņa laikā. Labi pieņemim , ka meli.
Tuvinieku atmiņas par saulzat ribam un viltus nošaušanu- emocionali izdomajumi. Tad kam atliek ticet- NKVD izmekletaju liecībām, kas labpratīgi pastāstīs kā tika iegūtas "atzīšanas" ?

Atbildēt

zihers

10.04.2012. 11:20

No raksta skaidrs ir tikai tas, ka autoram nav pieņemamas Suvorova/Rezina atziņas 2.pasaules kara sakarā. Domāju, tāds arī mērķis, jo kādreiz var atslepenot Krievijas arhīvu materiālus un ko tad? Tiesāsim "uzvarētājus"? Izrādīsies, kodollielvalsts ideoloģijas pamatā ir meli un noziegumi.

Atbildēt

urciks>autoram

10.04.2012. 11:10

Vai pats autors pats visus šos memuārus ir izlasījis? Ja padomju laikos tapuši memuāri, tad tiem ir kā minimums pašcenzūra virsū. Radinieku atmiņas? Esi reāls...kur esi redzējis, ka radinieki raksta kaut ko objektīvu par saviem tuviniekiem? UN kā gan radinieki var spriest par to ko, kāds īsti ir piedzīvojis? Ja jau notikumos ierautais ir ticis vai nu nošauts, vai nav vēlējies runāt par to, vai (visticamākais) ir parakstījies par klusēšanu, labi apzinoties, ka runāšanas gadījumā arī radinieki netiks saudzēti...Tā ka šīm radinieku atmiņām nav gandrīz nekādas faktoloģiskās vērtības...Tikai emocionālā.
Ja jau raksts ir publiski pieejams, tad nu es tomēr atļaušos to komentēt.
Nav īsti saprotama autora emocionālā reakcija uz komentāriem.

Atbildēt

Ex -serzants>kl

10.04.2012. 11:06

Rakststs nepretendē uz zinatnisku, tas tiesa. Tomer ludzu precizēt "kvalitāte zem katras kritikas". Ja spesiet pamatot, pateišu paldies, ja nē, tad...

Atbildēt

kl

10.04.2012. 11:01

Acīmredzot tēma aktuāla. Vajag darboties specializētos saitos - www.vesture.lv. Bet tur nav atkal plaša tautas pieeja un nav ko cerēt
uz rezonansi. Vienīgi nevaram no populārzinātniska raksta prasīt zinātnisku pieeju. Bet šim 3. jau nu gan kvalitāte zem katras kritikas.
Bet, ka plaši komentētais Nobela laureāta Gintera Grasa dzejolis ar Izraēlas kritiku, pieļauj mums saprotamu acīmredzamu propogandisku kļūdu (te nu gan zīdi, gan Krievija pūš vienā stabulē), neredz neviens ne profesionāls, ne pašdarbniecisks vēsturnieks un nenorāda uz to, ko var redzēt Vikipēdijā - Nobeļa laureāts tika iesaukts un dienēja (tā pat kā latviešu leģionāri) ne vispārējā SS, bet 17 gadu vecumā no darba dienesta nokļuva ieroču SS tanku divōizijā.

Atbildēt

urciks

10.04.2012. 11:01

Tāpat arī nevajag aizmirst, ka augstākajā padomijas vadībā pastāvēja divi politiski konkurējoši grupējumi, kuri veidojās uz Pilsoņu kara jātnieku 1. un 2. armiju bāzēm. Vienā armijā dienējušie pret otrā armijā dienējušajiem. Iespējams, ka Staļina tīrīsanas šīm konkurences cīņām pielika punktu.

Atbildēt

kl

10.04.2012. 11:00

Acīmredzot tēma aktuāla. Vajag darboties specializētos saitos - www.vesture.lv. Bet tur nav atkal plaša tautas pieeja un nav ko cerēt
uz rezonansi. Vienīgi nevaram no populārzinātniska raksta prasīt zinātnisku pieeju. Bet šim 3. jau nu gan kvalitāte zem katras kritikas.
Bet, ka plaši komentētais Nobela laureāta Gintera Grasa dzejolis ar Izraēlas kritiku, pieļauj mums saprotamu acīmredzamu propogandisku kļūdu (te nu gan zīdi, gan Krievija pūš vienā stabulē), neredz neviens ne profesionāls, ne pašdarbniecisks vēsturnieks un nenorāda uz to, ko var redzēt Vikipēdijā - Nobeļa laureāts tika iesaukts un dienēja (tā pat kā latviešu leģionāri) ne vispārējā SS, bet 17 gadu vecumā no darba dienesta nokļuva ieroču SS tanku divōizijā.

Atbildēt

Ex-srzants>urciks

10.04.2012. 10:58

Un kur ,pēc Tavam domām, rakstā ir atsauces uz "tendenciozu daiļliteratūru" ? Varbūt tie ir Gorbatova memuari, jeb Rokosovska tuvinieku atmiņas- http://ria.ru/ocherki/20110421/366842355.html
Filtrē ko raksti, jeb labak vispar neraksti.

Atbildēt

urciks>autoram

10.04.2012. 10:36

Ja Staļins to pats zināja, tad tas ir atrodams...tikai ne jau tendenciozā daiļliteratūrā.
Otra lieta - jaapzinās, ka visas padomijas elektrifikācija, kolektivizācija, industrializācija, bruņojuma izstrādnes un attiecigu ražotņu izveide, kadru tīrīšanas, izpletņlēcēju un aviātoru masveida pulcinji, dzelzsceļu būve Rietumu virzienā, mmasveida propoganda, sadarbība ar Vāciju līdz pat pirmajām Tēvijas kara dienām, uzbrukumi Polijai, Baltijai, Somijai....Nav nejauši, savstarpēji nesaistīti notikumi, bet gan mērķtiecīgas, secīgas darbības ar vienu konkrētu mērķi....

Atbildēt

Ex-seržants>staļinistiem, suvorovistiem

10.04.2012. 10:23

Rakstā pieminēju, ka nav verts uzskaitīt visus verdiktus jautajumā par to, kā armijas tīrīšana ietekmēja turmpako notikumu gaitu. Acīmredzot tomer vajadzēja pierakstīt sešas lapas, lai ļauziem būtu skaidrība. Lūk ko saka maršals Vasiļevskis- cilvis ko Jūsu elks Suvorovs savā gramatā "Uzvaras ēna"(Тень победы)slavina ka talantīgu karavadoni:
"Bez 1937 gada,iespējams, karš 1941 gadā vispar nebūtu sācies. Tam , ka Hitlers izlēma sākt karu, liela nozīme bija militaro kadru sagrāves izvertējums,kas bija noticis pie mums. Ko tur vispar runāt, kad 39 gadā man nācas piedalīties komisijā pie Ļeņingradas kara apgabala nodošanas Mereckovam, bija vesela rinda ar divīzijām, kuras komandēja kapteiņi, tāpēc, ka visi, kas augstaki pakāpē bija arestēti" (Коммунист. 1988. №. 9. С. 88.). Šeit var izlasīt šaubīgie- http://militera.lib.ru/research/cheryshev_ns/pre.html
Nu ko, pietiks? Ja tomer ne, tad sorry, laikam būšu ieklīdis nepareizā vietnē.

Atbildēt

Ex-serzants>urciks

10.04.2012. 09:49

Precīzu atbildi kapēc notika armijas tīrīšana zina tikai Staļins pats. Tapēc ari neko neapgalvoju, bet rakstu "Pastāv uzskats, ka..."

Atbildēt

urciks

10.04.2012. 09:40

Ja autors dēvē šos pieminētos padomju karavadoņus (Tuhačevskis, Blihers utt)par drosmīgiem pilsoņu kara varoņiem, tad droši vien būtu jauki iepazīstināt lasītājus ar viņu biogrāfijām, it īpaši ar viņu gaitām Pilsoņu kara laikā. Jo iespējams, ka tieši tur slēpjas viņu likvidēšanas atbildes.
Tā arī nav no šī raksta skaidrs kāpēc Staļins uzsāka šo tīrīšanas akciju. Ne jau tāpēc, lai likvidētu kādu Pilsoņu kara varoni.
Tāpat arī nav skaidrs kāpēc Hitlers uzbruka Padomju Savienībai. Vai maz bija iespējas neuzbrukt?
Zūd pārliecība ka autoram intresētu patiesība, drīzāk gan rodas sajūta ka tiek aktīvi aizstāvēts jau gatavs viedoklis. Jā tā, tad kāpēc tērēt laiku un darbu - pietiek ievietot linkus no krievu internetā atrodamajām grāmatām paŗ šo tēmu...To tur ir vesela jūra.

Atbildēt

treknis

10.04.2012. 08:01

Esmu vīlies !Pirmais "gabals" likās cerīgs , bet tā versija ar maršalu tīrīšanu - pat Rezuns , gan savu iemeslu dēļ , uzskata ,ka ne pēc apjoma /desmiti tūkstoši / ne pēc kvalitātes /poļitruki un dzērāji, trockisti un nodevēji / diža nelaime armija netika nodarīta.
Toties karam sākoties , fatālas piektās kolonnas nebija /izņemot Pavlovu/.
Palasaties Bagramjana "Tā sākās karš"-viens vienīgs murgs ,ne frontes vadīšana.

Atbildēt

Ex-seržants

10.04.2012. 06:57

Vienmēr tik ļoti acīgā "apņirdzēja" sirdsdraudzenīte un tas, kas slēpjas aiz šī nika, ir kautrīgi paklusējusi par subjekta ar niku Edge pausto atziņu, ka Katiņā noslepkavotie poļu virsnieki bija penījuši lodi pakausī (Edge 23.03.2012. 00:49) , jo redz necīnījās pret Sarkano armiju."Lietpratējs" Edge nesaprot, ka regularai armijai ir nepieciešama apgāde un pēc krievu iebrukuma, poļu valdība , saprotot bezcerīgo situaciju, izdeva rīkojumu atkāpties uz Rumāniju. Tam sekoja NKVD un Gestapo kopīgas "tīrīšanas" akcijas verstas pret poļu patriotiem. Par citām "lietpratēja"" šeit sarakstītām glupībam neizversīšos, laika trūkuma dēļ.
Toties, kad Ex- seržants nosauc staļinistus par "grāvju racejiem", tad gan seko sašutums lieliem burtiem.
Nu tad lūk,nākamreiz, kad tads Edge vai cits staļinists paziņos, ka 40 gada deportācijas Latvijā bija nepieciešamas, lai atbrīvotos no padomju varas ienaidniekiem, tad poļi kautrīgi paklusēs vai pateks, ka jāmāk ieklausīties citu viedoklī.

Atbildēt

Ex-serzants >RD

10.04.2012. 02:09

apgūsti praksi, kad nākas samierināties ar to, ka ir viedokļi, kas atšķiras no tavējā ...
----------------------
Vai Staļinisma slavināšanu, ar ko šeit nodarbojas atklati subjekts ar niku Edge un netieši arī citi (Suvorovs ir pats īstakais neo staļinists) Jūs saucat par viedokļa izpaušanu? Nu tad varbūt pamēģiniet paslavunat Hitleru, jeb tomēr pabail? LV ir aizliegta padomju simbolika, vai Staļins nav šīs simbolikas pretīgāka izpausme ?Nebrīnīšos, ja pie šadas pieejas LV staļinistu relatīvi ir daudz vairāk nekā Krievijā.

Atbildēt

KGB

[R] 09.04.2012. 23:51

Labs raksts. Es te neņemšos kā te skatos vēstures eksperti koriģē kas ir kas. Neiegrimstot detaļās, pa lielam jau lieta skaidra. Bija kā bija. Nekas jau Krievijā nav mainījies. Tikai krievu tupums var sacensties ar latvieša naivumu, jo nozombētie zina vienu vēsturi, kur nebija veselajam saprātam atvēlēta lapaspuse. Akli laiza pēcpisi NKVD, gan Maskavā, gan Rīgā.

Atbildēt

Edge

09.04.2012. 22:54

Barbarossa> Vēl neatspoguļo,iespējams, pašreizējie 'ex-seržanta' raksti ir tāda kā 'iesildīšanās' - auditorijas zondēšana.
Vajag, vajag pievērsties notikumiem Latvijā - protams, kopējā 2.Pasaules kara notikumu kontekstā.
- – Kāpēc tad Munteru publiski attēlo kā latviešu tautas nodevēju un krievu (padomju) spiegu?–
''Tas nāk no vācu laikiem. Vācu galvenā propagandas tēze latviešu tautai bija: jūs nodeva pašu valstsvīri, atdeva krievu rokās, jums vajadzēja cīnīties kopā ar mums pret krieviem, bet viņi, jūsu valstsvīri, to negribēja! ''
Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis, bijušais Vēstures institūta direktors, habilitēts vēstures doktors, profesors Indulis Ronis.
Ko saka izraidīts akadēmiķis
http://blogs.krustaskola.lv/2009/07/09/ko-saka-izraidits-akademikis/

Atbildēt

Barbarosa to Edge

09.04.2012. 20:30

Labprāt noskaidroto,tikai lūdzu ņemt vērā ka ex-seržants ar šo stāstu arī īpaši neatspoguļo notikumus Latvijā.

Atbildēt

Edge

09.04.2012. 19:24

Barbarossa> - noskaidrosim notikušo Latvijā, tad ķersimies pie Polijas?
-''(..)"Partija un tauta vienoti!", "Sarkanā armija tevi sargās". Tā bija rakstīts gandrīz uz katra stūra. Publika lasot grima šaubās. No nepabeigtā Grobiņas lidlauka gaisā trauca lidmašīnas. Rūkoņa dienu un nakti. Karakuģi no kanāla izbrauca, enkurojās reidā, skraidīja ap jūras vārtiem ātrlaivas. Zvejniekus vairs nelaida jūrā. Lai tvarsta mailītes ostā. Makšķerniekiem neļāva doties uz mola. Ampelēšanās ar slepenību kļuva makten traka. Tramvaja galapietura vairs nebija Kalpaka tilts, bet gan Ziemeļu kapi. Dokumentu pārbaude ik uz soļa. Ja izgāji vakarstundā liedagā, tevi tvēra aiz čupras: "Labuk, ko tur tālumā lūrē?"

Uz jumtiem rosījās celtnieki. Būvēja platformas, kur uzstādīt puškas. Pavisam spocīga šķita tā jaunbūve virs Karostas ūdens torņa. Tie, kas radio klausījās, pilnīgi šokā. No Karalaučiem skaidri mūsu mēlē: "Galējiet, latvieši, nost savus poļitrukus. Pārnāciet mūsu pusē. Dosim jums brīvību, turklāt vēl labi paēst."
'Kara sākums' Rihards Rubīns

http://www.kurzemes-vards.lv/lv/laikraksts/numuri/2001/06/21/?page=2&q=rihards+rub%C4%ABns+kara+s%C4%81kums&start=&end=&p=2

Atbildēt

Barbarosa Padomijas stilā

09.04.2012. 19:06

Iesaku noskatīties poļu filmu 1920 Bitwa Warszawska. Tas, ko Vācijā gribēja ar Barbarossu,Padomju Krievija mēģināja jau 1920.gadā.

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenīte

09.04.2012. 15:51

*************************************
Ex-serzants
09.04.2012. 09:24
Visiem grāvračiem...(..)...
************************************
... OOOOOOO !!!! -"grāvrači" tas ir jaunievedums "seržanta" argumentu zelta fondā ...:D:D:D:D:D ...

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenīte

09.04.2012. 15:47

>> EX- SERŽANTS
*******************************
Ex-serzants
09.04.2012. 12:17
Nu ko ...(..)... portāla kvalitate zūd pateicoties Delfu komentetajiem,kas šo portalu apsēdusu un no kuriem viens nav sapratis par ko runa, bet otrs lasa izlaizot rindinas. Būs jamet miers.
*******************************
...ej nu ej !!! - nemet tik viegli plinti krūmos... apgūsti praksi, kad nākas samierināties ar to, ka ir viedokļi, kas atšķiras no tavējā ...un mācies uzņemt vienā mierā to, ka tevi apsmej ...es tak neuztraucos ne par mana nika kārotājas izteikumiem ...vai par tavu man adresēto "vecmeita", "plānā galdiņa urbējs", "aprobežotā" utml., utt. ...

Atbildēt

Edge

09.04.2012. 15:37

Tiem, kas grib domāt - tiem vajadzēs savu paša 'pelēko vielu' savā galviņā pakustināt - un ceļu pretīm patiesības noskaidrošanai uzsākt.
Redz, mūsu pašu leģendārā ''lauzēja'' Kalniete jau kustību sākusi: 'Kalniete ievēlēta par Eiropas vēstures skolotāju asociācijas atbalsta fonda prezidenti'. http://www.diena.lv/latvija/zinas/kalniete-ieveleta-par-eiropas-vestures-skolotaju-asociacijas-atbalsta-fonda-prezidenti-13940887

Atbildēt

Kamielis

09.04.2012. 15:00

"Bet nebija jau viss tik traki..." Labākais citāts no raksta, ak jā vēl arī nobeigums :...ka pašam nācās uzaugt padomijā un ir priekšstats par to, kā iedarbojas smadzeņu non-stop skalošana...

Bet tiem, kas grib domāt - iesaku A.Ņikonova "Бей первым", tiem kas grib patiesību - griezties pie Putina.

Atbildēt

kā bija patiesībā, nezinam, bija murgs

09.04.2012. 14:53

ālējās garīgi slims cilvēks, bet viņš bija izdevīgs Rietrumiem, jo tos neapdraudēja. Kad Krievija sāk žvadzināt bruņas pret ASV židiem, izsist naudu, retorika mainījās.

Atbildēt

pareizticīgo katoļu

09.04.2012. 14:48

garīgais seminārs čekas līdera ģimnāzija, citas izglītības jau nebija, dīvaini , vai ne?

Atbildēt

Edge

09.04.2012. 12:17

ex-seržants> - Saprātīgs lēmums, piekritu 'nacistam', kurš, iespējams, beidzot apjēdzis jefreitora Ādolfa kļūdas - un Staļina veiksmes iemeslus:
'Кадры решают всё!'
Из речи генерального секретаря ВКЛ(б) И. В. Сталина (1878—1953)..с которой он выступил 4 мая 1935 г. в Кремлевском дворце перед выпускниками военных академий. Там же он произнес другую свою известною фразу: Самый ценный капитал — это люди.
Иносказательно о роли «человеческого фактора» в каком-либо деле.
- ''Сталин действительно придавал кадровому вопросу первостепенное значение, действительно много думал над тем, кого на какой пост поставить и кого куда переместить. Но критика эта — выше всякой похвалы. Главное, а может быть, и единственное, чем Сталин должен был заниматься, — это подбор и расстановка кадров. Если на высших государственных постах стоят знающие и делающие свое дело люди, если на них в трудный час можно положиться, значит, вождю больше и беспокоиться не о чем.''
http://militera.lib.ru/research/suvorov5/08.html

Atbildēt

Mark Manteufel

09.04.2012. 11:54

Pamatjautājums-Kādus teorētiskus darbus ir uzrakstījuši "tīrīšanas" laikā arestētiem un noslepkavotie karavadoņi un kādas atziņas tie atstājuši par militāro zinātni, kas joprojām ir pielietojamas vai ir iegājušas militārās zinātnes attīstības vēsturē?

Jāatgādina,ka vēsturi raksta uzvarētāji!!!

Ex-seržants mēģina pierādīt-ja nebūtu "tīrīšanas", nebūtu BARBAROSSAS. Vācijai nebūtu iemesla izraisīt II Pasaules kara, iebrukt Krievijā.Ja būtu dzīvs Bļuhers-Blihers, Alksnis, Vācietis, Tuhačevskis, Eidemanis u.c.,tad būtu ...

Atbildēt

Ex-serzants

09.04.2012. 11:17

Nu ko, daļeji varpiekrist nazim, ka portāla kvalitate zūd pateicoties Delfu komentetajiem,kas šo portalu apsēdusu un no kuriem viens nav sapratis par ko runa, bet otrs lasa izlaizot rindinas. Būs jamet miers.

Atbildēt

Edge

09.04.2012. 11:15

tumsais> - Tas u.c. ''murgi'' oriģinālvalodā izlasāmi V.Suvorova-Rezuna grāmatās. Mūsu feldmaršals 'ex-seržats' vienkārši metodi 'izgriez-ielīmē' pielieto - tikai atsauces neliek. Nasing spešal....
- ''СТАЛИН ДЕЙСТВИТЕЛЬНО ОЧИЩАЛ ВЫСШИЕ ЭШЕЛОНЫ ВЛАСТИ ОТ ОПЬЯНЕННЫХ КРОВЬЮ БЕЗУМЦЕВ.''
http://militera.lib.ru/research/suvorov4/11.html

- 'Gribi dzīvot mierā - gatavojies karam' - un Staļins tiešām gatavojās, atšķirībā no dulburiem Čemberlena un Daladjē vai paranoiķa Ādolfa. Ne bez pamata V.Suvorovs-Rezuns arī V.Čērčilu atziņas savās grāmatas publicējis:
''Большим счастьем для России было то, что в годы тяжелых испытаний ее возглавлял такой гений и непоколебимый полководец, как Иосиф Сталин. Сталин был человеком необыкновенной энергии, эрудиции и несгибаемой воли, резким, жестким, беспощадным как в деле, так и в беседе, которому даже я, воспитанный в британском парламенте, не мог ничего противопоставить.'' У. Черчилль
http://militera.lib.ru/research/suvorov4/09.html

Atbildēt

tumsais

09.04.2012. 10:47

....Nu, un beidzot seko rezumē: „Lūk, jums arī iemesls armijas attīrīšanai 1937 gadā: Staļins gatavojās karam ar Vāciju. Tāpēc Staļinam jāatbrīvojas no pašiem asiņainākajiem bendēm....murgi, līdz šim šos rakstus varēja lasīt, kā diezgan objektīvus, bet šis rezumē ir garām.

Atbildēt

nazis

09.04.2012. 10:41

Var redzeet, ka autors ir daudz lasiijis un kautko meegjina saprast tajaa melu guuzmaa.
Tomeer tik brutaala oponentu noalamaashana par Suvorova viedoklja pienjemshanu neko labu neliecina. Turklaat atsauces uz Suvorovu tiek dotas izrautas no konteksta, turpretii visiem saviem avotiem ir iedevis atsauci (paarsavaraa pats uz sevi vai uz tikpat apshaubaamiem avotiem kaa Suvorovs).
Kopumaa kaarteejo reizi 2 preteejas versijas. Parastais cilveeks, bez pieejas slepenajiem arhiiviem un speejaam tos lietot, nevar ticeet ne vienai versijai (Suvorovam), ne otrai (anoniimajam autoram).
Tieshi taapat kaa ar 9/11 - arii tur figuree 2 pamatversijas, kur taisniiba ir abiem, ej nu saproti.
Suvorovam par labu runaa arii tas, ka vinjsh speeja sarakstiit graamatu par apskataamo teemu, bet shis autors tikai 3 skrandas visai apshaubaamaa portaalaa. Diletantiski, kolega!

Atbildēt

Ex-serzants

09.04.2012. 08:24

Visiem grāvračiem un pārējiem , kam "nav saprotams message"-
http://www.youtube.com/watch?v=J9GB2Lrwil0

Atbildēt

Ex-serzants>09.04.2012. 08:29

09.04.2012. 08:13


"Savukārt jūsu raksta mesage galīgi nav saprotama.."
-------------------------
Ir jau ir Tev viss saprotams, ja jau pat "Ledlauzi" esi spējis apgūt. Be ja tomēr nav, tad grāvi rakt var ieteikt Tev.

Atbildēt

to Ex-Serzant

09.04.2012. 07:29

Palasiet Suvorova grāmatu "Ledlauzis" tur pirms ievada ir citēts V.Bukovskis . Iesaku izlasīt to pirmsievadu ....
Nezinu cik patiesības ir Suvorova grāmatās, bet tos faktus uz kuriem viņš balsta savu teoriju un nostāju praktiski ir neiespējami atspēkot , ja kaut mazliet ir loģiskā domāšana.
Savukārt jūsu raksta mesage galīgi nav saprotama , vienīgais ko var saprast no jūsu sarakstītās vārdu caurejas ir tas , ka visi neko nesaprot un ir klauni , jo nezina patiesību atšķirībā no jums ! Kā arī nav saprotams uz kuriem avotiem jūs balstat "savu" viedokli...
Labāk ņem lāpstu rokās un ej grāvjus roc, domāju ka tas jums labāk padosies.

Atbildēt

Ex-serzants>Edge

08.04.2012. 23:49

Skaties, gnīda, ka tu pats nedabū smieties par saviem komentiem.

Edge
23.03.2012. 00:49
Autors> Edge
21.03.2012. 20:54
--------------------
Es Tev varetu pastāstīt vēl daudz ko, bet portala resursa nepietiks, tāpēc aprobežojos ar vienu teikumu(uzmanīgāk lasi)-
Poļu virsnieki noteikti netiktu noslaktēti ,.....
===================================================
Felmaršala Beka cienīga atbilde - nav brīnums, ka vairāk kā 10 000 poļu virsnieku nekrita kaujā pret Sarkano armiju, bet gūstā padevās - lodi pakausī saņēma.

Atbildēt

Ex-serzants>Mark Manteufel

08.04.2012. 23:40

Labprāt atsauktos uz LV vēsturnieku darbiem par konkreto tēmu, ja tadi realī eksistētu.
Special for you- nakošajā rakstā atsuksos uz Vērmahta ģenerāļiem , kas stāsta, kā krievi kara gaitā iemācijās karot. Bet vispār izskatas, ka šet apgrozās publika. kas tic vairak tiem, kuri spriez par notikumiem sēžot pie rakstāmgalda, ka te viens izteicās-"izveido mozaīku no atsevišķim gabaliņiem" un tas ne kas ka tie gabalini ir otršķirīgas nozīmes tipa vagoni ar kartēm vai zābakiem, galvenais ka atbilst publikas vēlmei.

Atbildēt

Ex -serzants >šakālim

08.04.2012. 23:28

Uztver to kā atslodzi no tā ko pieminēji. Ja kas, tad šodienas politiķus aizmirsīs pēc gadiem 10. Bet manis apskatīta perioda notikumus un pesonības atcerēsies vēl pēc 100 gadiem. Jo tās bija PERSONĪBAS.
Bet ja Tu domā, ka sliktāk vairs nevar būt, tad noskaties šo-
http://www.youtube.com/watch?v=uQIX2hMKr4M&feature=related

Atbildēt

Mark Manteufel to obzis

08.04.2012. 22:46

Kur tad kara laikā uzradās tie spējīgie karavadoņi? Tas pats Žukovs un co jau vien tur bija.
Tā ir daļa no atbildes un patiesības.Noskaidro,kā Tuhačevska biedrs apspieda zemnieku sacelšanos Krievijā!Skarbāk bija, nekā Pētera Pirmā un Pugačova sacelšanās laikā.

Atbildēt

Edge

08.04.2012. 22:41

Siinis> - ....jo šeit ir Latvijā....Šeitan vienmēr ies ''jautri'': publicista Riharda Rubīna bērnības atmiņas:
' Nogurušais leģionārs uzsāka grēksūdzi:
"Mēsli visapkārt - visi ienaidnieki. Gan sarkanie, gan zilipelēkie... Kurelis, maita, padevās fričiem bez viena šāviena - glāba savu ādu. Vai tā mēs atdosim Latvijai brīvību? Rubenis gāja līdz galam, un esmu gatavs skūpstīt viņa zābakus... Bataljons saruka. Daudzi "piemeta pēdu", saprata - neveiksies. Labi, ja palikām puse. No Abavas mežiem pārgājām uz Zlēkām. Vietējie saņēma ļoti sirsnīgi. Dzīvojam tā, it kā kara nemaz nebūtu... Atlīda "Sarkanās bultas" fufaiknieki, Staļina pakalpiņi. Strikti pateicām - nav pa ceļam. Pirms dažām dienām vācieši mūs aplenca. Skaidrs - gals klāt. Jaunais komandieris Briedis ieteica dalīties mazās grupās un laisties lapās... Mēs ar Andreju uz Sisi. Brūte šo gaidot. Gājām, gājām - dubļi, dzīvā elle. Pēkšņi Anrejs krita gar zemi. Vācu lodes nepaņēma. Dievs pažēloja. Neapraku - pietrūka spēka. Palika ceļa malā, meža vidū, debesīs skatoties, par līgavu domājot..."
Atmiņu refleksijas
http://www.kurzemes-vards.lv/lv/laikraksts/numuri/1999/03/08/?page=2&q=rihards+rub%C4%ABns+kara+s%C4%81kums&start=&end=&p=8

Atbildēt

Siinis

08.04.2012. 22:27

Un kā tad šodien ir? Vai tad kas ir savādāk? Varbūt plebeji neirst tik daudz, jo tie jau ir paverdzināti kredītu jūgā, bet "augšas"tāpat tiek mainītas, pateicoties vēl augstākām personā.
Protams, tas notiek daudz humānāk, bet ideja jau nemainās.

Un jautrākais vēl tikai priekšā.

Atbildēt

Anonīmais Šakālis

08.04.2012. 22:25

Kā jau kārtīgam konspirāciju teoriju mīļotājam, gribas uzreiz teikt — šinī rakstā nav neviena kārtīga konspirāciju teorija! Nu bet ja rakstā nav, varbūt pats raksts ir vienas pamatīgas konspirācijas sastāvdaļa?

Es teiktu, ka valdība palūgusi ex-seržantam, lai liek tautai cepties par pagājušā gadsimta vēsturi. Lai tauta neredz un nedomā, kā zviedru bankas putina ārā uzņēmumus, kā ierēdņi ņem kukuļus, kā KNAB plāno kratīt žurnālistu dzīvokļus, kā tauta emigrē, lai nemirtu badā!

Atbildēt

Edge

08.04.2012. 22:06

fx > Feldmaršals 'ex-seržants' līdz V.Suvorova-Rezuna grāmatām 'Очищение: Зачем Сталин обезглавил свою армию?' http://militera.lib.ru/research/suvorov4/index.html
un 'Самоубийство: Зачем Гитлер напал на Советский Союз?'
http://militera.lib.ru/research/suvorov5/index.html
vēl nv ticis. Kad izlasīs, pārlasīs un 33 pārdomās, - tad par saviem šodienas sacerējumiem pasmiesies!
Smieties ir veselīgi!

Atbildēt

Edge

08.04.2012. 22:01

4 февраля 1931 г,Иосиф Сталин:
''Мы отстали от передовых стран на 50-100 лет. Мы должны пробежать это расстояние в десять лет. Либо мы сделаем это, либо нас сомнут.''

О ЗАДАЧАХ ХОЗЯЙСТВЕННИКОВ
Речь на первой Всесоюзной конференции работников социалистической промышленности
http://www.hrono.info/libris/stalin/13-18.phpAtbildēt

fx

08.04.2012. 20:45

Interesanti, ja jau, autoraprāt, kara sākumā krievi tika močīti sortīrā tikai dēļ tā, ka visa spējīgā armijas vadība bija apšauta, kādēļ tad viņi spēja savākties un aiziet līdz Berlīnei? Kur tad kara laikā uzradās tie spējīgie karavadoņi? Tas pats Žukovs un co jau vien tur bija. Bet raksta stiliņš ieturēts, ja kāds raksta ko citu (Suvorovs-Rezuns), tad tie ir "murgi", un jābrīnās, ka tiem ir tik daudz sekotāju. Fakts, ka autors ir uzaudzis padomijā, pat nebija īpaši jāuzsver.

Atbildēt

obzis > manteifelim

08.04.2012. 20:30

Varbūt īsi apgaismosiet - kā tad patiesībā bija?

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kā prokurore Dace Lapinska “noved” nevainīgu cilvēku līdz nāvei

FotoProkurores Daces Lapinskas rīcības dēļ esmu zaudējusi veselību un gandrīz arī dzīvību, ko apstiprina ne mani tukši vārdi, bet medicīnas dokumenti. Lai nepieļautu, ka prokurorei Lapinskai izdodas mani nonāvēt un līdzīgi rīkoties arī ar citiem cilvēkiem, vēršos atkārtoti pie ģenerālprokurora Jura Stukāna ar vēstuli par prokurores Lapinskas rīcību pret manu veselību un dzīvību, spīdzināšanu, psiholoģisko teroru un ārstu iebiedēšanu.
Lasīt visu...

21

Turcija

FotoAgrāk bija saprotamāk un vieglāk. Ja negribēji aizskart kāda jūtas vai kādu pazemot, atlika nerunāt par to, kas šo kādu var aizskart vai tam būt pazemojošs. Bija zināms, ka, sievietei dzirdot, jāfiltrē lamuvārdi, jāizvēlas frāzes. Bija zināms, ka sieviete šī vārda pilnā nozīmē neuzturēsies kompānijā, kurā runā rupjības, kurā sarunājas tetovēti, neskūti un noplīsuši vīrieši.
Lasīt visu...

21

Putina kliķei nekas nav svēts, tā savu ambīciju vārdā piesmej arī ticīgos

FotoŠībrīža Krievijas centieni atsevišķos gadījumos piesegties ar reliģiju vai reliģiju piesaistīt propagandas aparātam ir sasnieguši savā ziņā jau pašu augstāko pakāpi. Tas, ka Krievijas Konstitūcijas 14.pantā pēc būtības ierakstīts, ka reliģija ir nošķirta no valsts1, neko nenozīmē. Jo Krievijas priekštecei – PSRS arī bija visprogresīvākā konstitūcija, tikai deklaratīva.
Lasīt visu...

21

Maskas ir efektīvas, un arī bērni saslimst ar COVID-19

FotoMēs, Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valdes locekļi (www.lazariga.lv), aicinām un lūdzam Latvijas iedzīvotājus sekot secinājumiem un ieteikumiem, kas izriet no zinātnes pētījumiem par COVID-19 izplatību, par to, kādi faktori to pastiprina vai ierobežo.
Lasīt visu...

21

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

FotoVēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču nevieni krājumi nav bezgalīgi, un arī lielums “tik daudz” agrāk vai vēlāk izsīks (vai tiks izpļeckāts, kas Latvijas gadījumā ir ticamāk).
Lasīt visu...

21

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

FotoTikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par nesen atvērto Krievijas bruņoto spēku katedrāli (BS Katedrāle). Šis raksts no Eiropas vērtību virsotnes ar mājieniem un ļoti tiešiem secinājumiem liek lasītājam saprast, ka BS Katedrāle nav demokrātiska, nav taisnīga un tīri cilvēciski ir viltīga un zemiska.
Lasīt visu...

21

Van Gog, noliec pindzeles un ej strādāt?

FotoDaudzi impresionisma aizsācēji nevarēja nopelnīt, un, pēc mūsu finanšu ministra Reira ieteiktā, mums varbūt nebūtu impresionisma un citu ģēniju, bet būtu kādi ierindas darbinieki vai pašnāvnieki.
Lasīt visu...

21

Ministru prezidentam es ieteiktu uzlikt respiratoru arī tad, kad ļoti gribas izlikties par mediķi un izteikties

FotoEs labprāt nēsāju masku slimnīcā un intensīvās terapijas nodaļā vai operāciju zālē bez maskas neietu. Man nav grūti uzlikt masku arī veikalā un vilcienā, bet neredzu jēgu, jo no vīrusa maska nesargā gandrīz nemaz.
Lasīt visu...

21

Par pulksteņa grozīšanu

FotoReizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons, kurš aizrāvās ar vaboļu un insektu kolekcionēšanu. Hudzonam ļoti gribējās, lai pēc darba viņam atliek vairāk dienasgaismas stundu savam hobijam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

Lai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums...

Foto

Vilks vai lācis? Jeb maskas - sociālā kontrole?

Iedomāsimies, ir jauks pavasara rīts, jūs esat pārvācies jaunā dzīvoklī un, mīkstās čībās sēžot jaunajā dīvānā, glaudāt savu...

Foto

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

Šoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas...

Foto

Par tomiem lūšiem un citiem alkoholiķiem – baznīcas vajātājiem

Nesen zināmās aprindās pazīstamās cehs.lv radošais direktors Toms Lūsis atbilstoši savai „humora” izjūtai „izjokoja” baznīcas darbību ierobežojumu laikā, kas...

Foto

Maskēt kopējo atbildību

Aizvakar Ministru kabinets vienojās, ka par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro apmērā. Lai šīs izmaiņas...

Foto

Kurš pēdējais izslēgs gaismu nelielajās pašvaldībās?

Rudens tradicionāli ir laiks, kad zemnieka sētā apcirkņi tiek pildīti ar vasaras sezonā sarūpēto. Ja gads ir bijis labs, tad...

Foto

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

Koronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti...

Foto

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

Uz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis...

Foto

Signāls

Vai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes....

Foto

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

Reāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem...

Foto

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

Šogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu...

Foto

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

Tātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt,...

Foto

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

Viena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību...

Foto

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es...

Foto

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

Kaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie...

Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...