Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šaubīgos apstākļos Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimīcas valdes priekšsēdētāja amatā pirms pieciem gadiem ieceltais automehāniķis Imants Paeglītis nu pamet šo posteni un 102 000 eiro lielo gada atalgojumu. Pietiek šodien publicē I. Paeglīša atvadu vēstuli, kurā, protams, nav minēti īstie iemesli, kuru dēļ tiek atstāts šis amats (tekstā saglabāta oriģinālrakstība).

Cienījamie kolēģi!

Laiks “skrien” diemžēl ļoti ātri (sevišķi pēdējie 2 gadi). Pēc 5 mēnešiem apritēs 5 gadi kopš sāku pildīt lielākās Latvijas slimnīcas valdes priekšsēdētāja amatu. Tas bija līdz šim lielākais manas profesionālās karjeras izaicinājums. Tagad to saucu par “mūsu slimnīcu”.

Tāpēc vasaras sākumā mūsu slimnīcas padome mani lūdza savlaicīgi informēt par to, vai es plānoju pretendēt uz līguma termiņa pagarinājumu nākamajiem pieciem gadiem.

Pārdomām, padarītā izvērtējumam un lēmuma pieņemšanai bija aptuveni mēnesis laika.

Šie 4,5 gadi mūsu slimnīcai ir bijuši ļoti dinamiski, izaicinājumiem un arī pārmaiņām bagāti. Ja šo aizvadīto posmu tēlaini aprakstītu sporta terminoloģijā, tad man nāk prātā liellaivu sacensības (laikam tādas disciplīnas šobrīd nav), kas norisinās veselības aprūpes okeānā, kur Austrumu slimnīcas komandu pārstāv 5 dažāda izmēra liellvaivas. Kad nonācu šīs komandas vadībā laivas bija ar aplauztiem airiem un dažāda lieluma sūcēm korpusos. Komanda zināja, ka ir jāairē uz priekšu, taču nezināja tā īsti, kurā virzienā, jo pārējās komandas jau bija nozudušas aiz horizonta.

Šo gadu laikā, šķiet, ir izdevies ne tikai nomainīt salūzušos airus un salāpīt sūces, bet arī ļoti straujā gaitā iet uz priekšu. Arī mūsu komandas atsevišķās liellaivas ir izdevies sasaistīt kopā ar drošām un ciešām tauvām. Tāpēc tagad jau jebkurš airu vēziens kādā no laivām veicina kustību uz priekšu visai komandai. Pateicoties komandas kopējam darbam un straujai gaitai, esam ne tikai panākuši pārējos, bet pat dažus apsteiguši.

Tomēr komandas īpašnieki (kas ir visa sabiedrība) vēlas, lai mēs ne tikai stabilā ātrumā ietu uz priekšu, bet arī pietuvotos līderiem, kas kuģo ar citu valstu karogiem. Tāpēc, analizējot mūsu spējas sasniegt šo mērķi, es apzinos, ka mūsu komandas vadībā esmu ieguldījis visas savas prasmes un zināšanas, bet, lai palielinātu mūsu liellaivu ātrumu, ir nepieciešamas tādas prasmes, resursi un spējas, kas man šobrīd nepiemīt. Protams, es varētu mēģināt tās apgūt, taču tam būs nepieciešams pārāk liels laiks, ko mēs šobrīd nevaram atļauties.

Tāpēc, lai arī tas nebija viegli, jo šajā saspringtajā 4,5 gadu posmā jūs visi esat kļuvuši man cilvēcīgi ļoti tuvi - gluži kā ģimene, kurai esmu cieši pieķēries un nesavtīgi veltījis lielāko aizvadītā laika daļu, atņemot to pats savai ģimenei, esmu pieņēmis lēmumu, ka ir nepieciešama komandas vadītāja maiņa.

Ir tāds teiciens: ”Nebaidieties kaut ko mainīt savā dzīvē, ja sirds un dvēsele to vēlas. Citādi būs jādzīvo, mainot gan dvēseli, gan sirdi... “ To noteikti es negribētu piedzīvot un nez vai no jums kāds man to novēlētu!

Līdz ar to es nepretendēšu uz līguma termiņa pagarināšanu uz nākošajiem 5 gadiem. Mans darba līgums beigsies 2023.gada 7.janvārī.

Par šo lēmumu esmu informējis gan slimnīcas padomi, gan arī Veselības ministrijas vadību, tāpēc jau visdrīzākajā laikā padome uzsāks pretendentu atlases procedūru. Esmu pārliecināts, ka pašreizējā padome konkursa kārtībā izvēlēsies kompetentāko un piemērotāko no visiem kandidātiem slimnīcas valdes priekšsēdētāja amatam. No savas puses esmu gatavs aktīvi piedalīties šajā procesā, ja man tiks dota šāda iespēja.Lai vai kā, līdz nākošā gada janvārim ir vēl atlikuši 5 mēneši, kas diemžēl nesolās būt viegli, ņemot vērā visu apkārt notiekošo. Bet, zinot mūsu komandas spējas, mēs vēl veiksim būtiskus izrāvienus veselības aprūpes okeānā.

Novērtē šo rakstu:

49
86

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi