Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Jānis K.

04.09.2019. 09:58

Pilnīgi nav saprotams, kāpēc detaļās iztirzājot augstskolu autonomijas vairāk kā 100 gadu vēsturi, ne ar vienu vārdu netiek analizēts pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas 1995.g. pieņemtais Augstskolu likums? Vai tad tas nebija jādara, kaut vai tādēļ lai pamatotu 2005.g. grozījumus?

Atbildēt

Dažas piezīmes

25.08.2019. 05:00

Pirms brīvvalsts perioda no 1862.gada kā augstskola Rīgā darbojās Rīgas politehnikums. Augstskolas kvalitāti raksturoja Nobeļa laureātu skaits un pasaulē straujākā Latvijas teritorijas attīstība 20.gs. sākumā. Dibinot LVU nebija šaubu par augstskolas kvalitātes līmeni. Pašlaik Latvija ES ir ar vienu no zemākiem IKP uz iedzīvotāju. Reitingos LVU atpaliek no citām Baltijas augstskolāmun pat RTU. Autore ir pildījusu IZM valsts sekretāra amatu un varēja tieši ietekmēt augstskolu, t.sk. LVU līmeņa celšanos gan virzot augstskolu politikas izstrādi, gan uzraugot tās ieviešanu.

Atbildēt

aivarsz

24.08.2019. 12:27

LU ar visiem saviem "aizstāvjiem" nonākusi nAPSMIEKLA LĪMENĪ!!! Kaut vai ar to 'BĒRNUDĀRZA APLIKĀCIJU SPĒLI"- "bērniņi paņemiet aplikāciju ar zilo krāsu un bultu un pielieciet to pie kādas no sarkano krāsu taisnstuŗiem,vienalga kuriem-tas būtību nemaina... galvenais ,lai KRĀSAS būtu pareizi nolasītas -kas ZILS un kas SARKANS"-man to redzot tādasasociācijas ,ka LU IR BĒRNUDĀRZS !

Atbildēt

mja

24.08.2019. 07:46

autonomija nenodrošina negodīgumu

Atbildēt

lauķis

21.08.2019. 16:16

»

Laikam sapratu

Apziņa, kuras pašam nav


Katrs spriež pēc savas attīstības stadijas.Dažs labs pat nezina kas ir apziņa.

Atbildēt

Okšķeris

21.08.2019. 15:33

No Stikla kalna: " Jautājums ir šāds: „Vai postcilvēkiem būs sava zinātne?”. Atbilde ir šāda: „Nevis būs, bet jau ir sava zinātne! Uz Latvijas postcilvēku grandiozo kontingentu tas attiecās pilnā mērā.” Citāts: „„Punctum” ir interneta žurnāls, kas veltīts literatūras un filosofijas aktualitātēm, vēsturei un savstarpējam dialogam. Kopš savas darbības sākuma – 2014. gada pavasara – žurnālā publicēti aptuveni 300 teksti, kurus veidojuši virkne pašmāju rakstnieku, kritiķu, tulkotāju, filosofu un citu humanitāro zinātņu pētnieku. „Punctum” aktīvi un analītiski sekojis līdzi literatūras un filosofijas notikumiem, kļūstot par kvalitatīvāko šo nozaru informācijas avotu interneta vidē. Tāpat žurnāls pievērsis uzmanību arī norisēm mākslā un sabiedrībā”. Postcilvēku klātbūtni nav grūti konstatēt. Piemēram, šajā gadījumā pietiek ar to, ka interneta žurnāla autori nezina, ka filosofija nav zinātne un nav arī humanitārā zinātne („filosofu un citu humanitāro zinātņu pētnieku”). Postcilvēku portretā noteikti ietilpst arī slimīga pašpārliecinātība („kļūstot par kvalitatīvāko šo nozaru informācijas avotu interneta vidē”).

Atbildēt

Laikam sapratu

21.08.2019. 15:29

»

lauķis

Apziņa


Apziņa, kuras pašam nav.

Atbildēt

lauķis

21.08.2019. 14:43

»

Kas ir baznīca?

Un kam tā


Apziņa.

Atbildēt

Malacis

21.08.2019. 13:06

»

Arturs Priedītis

Kristīne ir malacis: "Ja Latvijas Universitātes rektora Ernesta Felsberga vadītai 1. Saeimas izglītības komisijai bija nepieciešami vien divarpus mēneši intensīva darba, lai sasniegtu tam laikam progresīvāko un Latvijas valstij atbilstošāko risinājumu, tad kopš “Latvijas Universitātes neatkarības” atzīšanas...


tu mani iepriecini, varbūt pat varēsi laizīt kādu slikti izlaizītu LU podu, piemēram, pēc izcila promocijas darba autora, profesora un korespondētājlocekļa. Tomēr centies, viena diena jau būs garām un tikai ~10 murgaini komentāri. Laizīt LU podus JKP nelaiž kuru katru trako.

Atbildēt

Malacis

21.08.2019. 10:56

»

Arturs Priedītis

Gudri cilvēki brīvības kategoriju neskata bez atbildības kategorijas, jo brīvība bez atbildības ir kaut kas nenormāls, odiozs, amorāls, haotisks, despotisks, anahronisks, anarhisks u.tml. Tas attiecas arī uz akadēmisko brīvību un universitātes suverenitāti. Domāju, ka nav nekādas izredzes sagaidīt no...


Izmanto manu ieteikumu - būs tev vien jāatliek LU podu laizīšana vienu nedēļu. Nepārdzīvo, izmanto laiku, murgo ar iedvesmu, Raiņa un Samsona gara pavadīts savās domās un varbūt pēc nākamās nedēļas otrdienas tiksi pie LU podu laizīšanas. Tikai atceries, nebūs tev trekni podi.

Atbildēt

varbūt

21.08.2019. 05:39

»

x

Paldies,labs atskats Latvijas Augstskolas autonomijas vēsturei.Jatceras ,ka šie autonomijas principi attiecas arī uz ctām augstskolām,RMI ,tagad RSU ,jo tas ir "meitasuzņēmums" šai Latvijas augstskolai.RTU ,kuram arī pēctecība u.c. Protams padomnieku konventu dimensijai ir jāļauj attīstīties.iespējams...


būtu labāk, ja vietējie bāleliņi līdz šim nesataisītu mēslus... Nelāgi izskatās BBrokas darbošanās un naudas saņemšana vairākās vietās. Un kā līdz šim bankas iegāza noguldītājus, tas pats Parex, kad izveidoja Citadeli, ko pārņēma ārzemnieki, tagad darbojas normāli.

Atbildēt

bortā

21.08.2019. 01:27

Biedrene tā arī nav sapratusi, ka no sarakstīto burtu daudzuma neviens neko vairāk neapjēgs un mūsdienās tas viss ir par tālu un senu. Nu kam JKP proletārietim un plintnieces kaut ko vēstures būtu jāzina? Te tikai aprobežotība un intelekta trūkums ļauj nonākt par deputātiem un ministriem. Nez kāds ir sporogainītes IQ, ja tā te tik sirsnīgi var LU jautājumā brāļoties ar tādiem kā auziņš vai borzovs, bet ar skolām ar īpašajiem tukšpaurīšiem Par to partejiskā pārliecība kā bomis

Atbildēt

x

21.08.2019. 00:43

Paldies,labs atskats Latvijas Augstskolas autonomijas vēsturei.Jatceras ,ka šie autonomijas principi attiecas arī uz ctām augstskolām,RMI ,tagad RSU ,jo tas ir "meitasuzņēmums" šai Latvijas augstskolai.RTU ,kuram arī pēctecība u.c. Protams padomnieku konventu dimensijai ir jāļauj attīstīties.iespējams kas labs sanāks.Taču ,ceru ,ka daudzi sapratīs ,ka šādas politizētas padomes ir ļoti riskants pasākums.Bet šajā gadījumā -nāvējošs.LZA prezidents sabiedrības uzmanību vērš uz JKP kā partijas virzību totalitārisma virzienā un ciešo kontekstu ar tās sponsoru gribu.Kas ir sponsors ?Runā, itkā Meroni,nezinu.Bet Meroni taču ir klasisks starpnieka piemērs, tas ,kas aizsedz patieso labuma guvēju.Viņš var pat nezināt kas tas ir.Ja skatās no citas puses,tad ieinteresētā puse sevi neslēpj-ārvalstu investoru padome ir tā organizācija ,kura reprezentē to gribu,kurā mūsu valdība ieklausās ar izcilu dzirdi.Gan valsts ,gan ministru prezidents izrāda vislielāko pretimnākšanu ārvalstu investoriem.Pat nezinu,vēl kura valdība tik ļoti centusies palīdzēt investoriem.Pat gribētos ,lai vairāk ieklausās vietējos.Bet ne tur tā bēda. Un bēda ir liela.Šobrīd vietējiem uzņēmējiem,pašvaldībām ir milzīgas problēmas iegūt kredītus bankās,bet noteiktām ārvalstu struktūrām ir zaļā gaisma.Un tas notiek uz intensīva Latvijas banku likvidācijas fona.Un tas rada jautājumu :kā griba un plāns ir šādas politikas realizācija?Vai ārvalstu investoru padome ir satriekta par šādu virzību vai atbalsta to? Tālāk.Ja JKP sponsoru un partijas vadības (Bordāna) griba ir redzama procesos ap Olainfarm pārņemšanu un specifisko vadību,tāpat tajā ,kā tiek mēģināts pārņemt LU un vēlāk citas augstskolas, tad ir jautājums -vai tā ir ārvalstu investoru padomes griba jeb tā ir klaji pretēja tās gribai? Jo rodas satriecoši secinājumi.No kura laika starptautiskais bizness publiski atbalsta reiderisma sērgu?Šī infekcija apdraud arī starptautiskos uzņēmumus-pavērtējiet situāciju Krievijā-vai tur var normāli investēt pārliecībā, ka tavu biznesu neatņems?Parasti ,tādus uzņēmumus ,kas nes peļnu kā Olainfarm ,tomēr cenšas pārņemt nevis novest līdz likvidācijai.Parasti uzņēmumi cenšas nodrošināties ar darba resursiem reģionos ,kuros investē.Jo ir investori,kuriem ir nepieciešams kvalitatīvs darbaspēks ar īpašibām un prasmēm,kas atbilst augstām prasībām.Pašreizējā politika ir likvidēt šādu kadru sagatavošanas iespēju.Tām frāzēm par reformām augstākajā izglītībā nav jāmaldina klausītāji,tamdēļ jau juristi pelna daudz naudas,jo prot maldināt un runāt frāzes.Jautājums ir tāds.Latvijas valdība ir ļoti atsaucīga pret investoriem.viņa tiem cenšas izkalpoties.Bet pašreizējā ārvalstu investoru padomes griba ir pretēja reālajām investoru vajadzībām.Tā ved destruktīvā virzienā,tur ,kur tiks apdraudētas ne tikai peļņa ,bet pašas investīcijas.Protams ir ļoti šaura investoru grupa,kura taisa biznesu tad ,kad ielās līst asinis.Tad ,kad daudzi bankrotē,zaudē investīcijas.
Un jautājums ir par valdības stabilitāti.Vai mums ir pārliecība ,ka krītot šai valdībai , izdosies izveidot derīgu, darbaspējīgu valdību?Jo mums ir tāda bezkompromisa tiesiskuma tendence.Teiksim tā Bordāna kunga politiskā līnija ir tāda kā ir,bet ir JKP vadītājs ,un partijas harizmātiskajam līderim ir dominējoša ietekme partijas politikas virzībā.Partijas biedri viņu ciena un mīl.

Atbildēt

raitus

20.08.2019. 23:00

universitātes padevušās mantkārības ligai, kurās vadību interesē tikai nauda, bet nevienam nav daļas par vienkāršajiem pasniedzējiem un studentiem un vismazāk kādu interesē kvalitāte. Ja LU studenti var pateikt, ka labi, ka neesam reitingā, tad mums mazākas prasības , tad kur nu vēl zemāk krist. Diemžēl struktūrfondi tiek izlaupīti ar dārgajām būvēm... droši vien ir iesaistītas augstas personas augstos partiju amatos, jo neviens nekad par to sodu nesaņem. Bet pasniedzēji grimst nabadzībā un studenti tumsonībā

Atbildēt

ui

20.08.2019. 22:57

šiem laikam bija uzdots izvilkt vajadzīgo personu kartītes no maisiem, bet laikam tas neizdevās...tagad atliek tikai gudri runāt

Atbildēt

Ja jau grib tādu autonomiju,

20.08.2019. 20:44

tad lai neparzitē uz nodoklu maksātāju rēķina. Augskolu beigušo ieguldījums Latvijas valsts izaugsmē ir apšaubāms un relatīvs. Faktiski redzam, ka augstskolas turpina padomju laiku ideoloģiju - kalpot svešām varām, kuras nerealizē latviešu tautas intereses un tiesības.

Atbildēt

lauķis

20.08.2019. 20:43

Vai mēs paspēsim vēl uzcelt baznīcu ceļā uz mājām?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kam ir izdevīgi popularizēt tautu izšķīšanu "kausējamā katlā"

FotoTautas brīvība ir atkarīga no nacionālās identitātes spēka. Identitāte ir vērtību sistēma. No vērtībām izriet griba un rīcība - nepakļauties apspiestībai, cīnīties, upurēties.
Lasīt visu...

15

Aizbraukt uz vietu ar skaistu skatu un izslāpušām acīm divatā skatīties uz klienta alkohola pudeli...

FotoPēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistikas 2019. gadā vadītāji alkohola reibumā izraisīja 173 ceļu satiksmes negadījumus (CSNg) ar cietušajiem, 14 CSNg ar bojā gājušajiem un 232 CSNg ar ievainotajiem. Pēc Eiropas Komisijas statistikas 2018. gadā Latvija pēc ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita bija trešā valsts ES pēc Rumānijas un Bulgārijas.
Lasīt visu...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanās ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ko balsot vēlēšanās?

Vatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums...

Foto

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens...

Foto

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

Esam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību...

Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...