Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Mēs nezinām, kur ir tavs dators!”, „Jautājumus iesniedz rakstveidā!”, „Savas personiskās mantas varēsi saņemt pēc mēneša!”, „Ko tu šeit dari? Tu šeit nestrādā!” – kā rāda Pietiek rīcībā nonākuši dokumenti, ar šādu attieksmi jebkurā mirklī var saskarties jebkurš pašlaik faktiski pilnīgā koncerna Vitol pārstāvju kontrolē nonākušā AS Ventspils nafta koncerna darbinieks.

„Gadījumā, ja tu mani nedzirdēji, tu esi nekavējoties atlaista. Tava pēdējā laika uzvedība ir pilnīgi nepieņemama. Lūdzu, atbrīvo savu darbavietu līdz dienas beigām,” – šādu Ventspils naftas valdes priekšsēdētāja Saimona Bodija elektroniskā pasta vēstuli, kas ir Pietiek rīcībā, saņēmusi kāda no uzņēmuma darbiniecēm.

Savukārt cita darbiniece – nu jau bijusī Ventspils naftas biroja administratore Laila Rozentāle -, ņemot vērā jau atlaisto kolēģu pieredzi, uz savu oficiālo atlaišanu līdzi paņēmusi zvērinātu tiesu izpildītāju Juri Vildauu: pateicoties viņa fiksētajam, uzņēmumā praktizētās atlaišanas manieres ir precīzi dokumentētas.

No Pietiek rīcībā esošā tiesu izpildītāja sastādītā akta izriet, ka Rozentāles prombūtnes laikā (esot bērna kopšanas atvaļinājumā un slimojot) viņas darbavieta ir fiziski likvidēta, turklāt tā, ka nevienam vadības pārstāvim neesot ne jausmas, kur palicis pat viņas dators un personiskās lietas.

„Tās pašlaik nav,” – šādu Ventspils naftas juristes Solvitas Masules atbildi Rozentāle, ierodoties savā darba vietā tiesu izpildītāja pavadībā, saņēmusi uz jautājumu, vai var iepazīties ar savas personīgās lietas materiāliem. „Tā nav tava darīšana. Nezinu, kur pašlaik ir tavs dators, tas tiks noskaidrots,” – bijusi atbilde uz jautājumu, kurš veicis Rozentāles darba vietas pārvietošanu, vai par to ir sastādīts akts un kur ir viņas dators.

Savukārt uz darbinieces lūgumu atgūt viņas darbavietā bijušās personiskās mantas un naudu Ventspils naftas juriste Masule sniegusi atbildi, ka viņa tās varēs saņemt tikai pēc mēneša – savā oficiāli pēdējā darba dienā.

Tiesu izpildītājs fiksējis arī Ventspils naftas valdes priekšsēdētāja Bodija un Rozentāles īso sarunu vēl pirms juristes parādīšanās: „Saimons Bodijs: Ko tu šeit dari (angliski)? Laila Rozentāle: Es šeit strādāju. Saimons Bodijs: Tu šeit nestrādā (angliski).”

Pati Rozentāle šos notikumus, kas datēti ar šā gada janvāri, nekomentē, un arī Ventspils naftas preses sekretāre Zane Bojāre atteicās sniegt jebkādus uzņēmuma un koncerna Vitol pārstāvju komentārus par Rozentāles atlaišanas iemesliem un apstākļiem.

Tāpat Ventspils nafta un Vitol atteicās atbildēt arī uz jautājumu, vai minētās darbinieces atlaišanas forma atbilst Ventspils naftas un Vitol korporatīvajai kultūrai un vai līdzīgā veidā tiek pārtrauktas darba attiecības arī ar citiem Ventspils naftas darbiniekiem - Latvijas iedzīvotājiem.

Tikmēr no Pietiek rīcībā esošajiem dokumentiem izriet, ka Ventspils naftas darbinieki formāli lielākoties tiek atlaisti sakarā ar „darbinieku skaita samazināšanu organizatoriska un saimnieciska rakstura pasākumu veikšanas rezultātā”.

Pietiek aptaujātie juristi, kas bijuši iesaistīti Ventspils naftas iepriekš atlaisto darbinieku tiesiskajā aizstāvībā, norāda: patiesībā jau uzņēmuma darbinieki varot būt pateicīgi Bodijam, kurš ar savu rīcību, bez kādām ceremonijām un tieši paziņojot pašmāju darbiniekiem par viņu atlaišanu „vienkārši tāpēc, ka tāpēc”, viņiem padarot maksimāli vienkāršu kompensāciju piedzīšanu.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Mārtiņš Bondars = politiskā prostitūta?

FotoStarp citu, to pirmais pateica Artuss Kaimiņš. Un pēc šī raksta izlasīšanas dīvainā kārtā šādam apgalvojumam varētu piekrist pat premjers Krišjānis Kariņš. Un Raimonds Pauls jau noteikti. Jo ļoti iespējams, ka zināmā mērā par Maestro un tūkstošiem citu Krājbankas noguldītāju apmuļķošanu saņemtā asinsnauda palīdz nodrošināt Bondaru pārim ierasto spožo un padārgo dzīves stilu. Citi iespējamie scenāriji, kā Latvijas liberālās politikas “spīdeklis” Mārtiņš Bondars un viņa daiļā kundze Ieva gūst ienākumus, ir pāris krimināllietu ierosināšanas vērti.
Lasīt visu...

18

Grāmatas nav nekāds alkohols, lai tām samazinātu nodokli

FotoFinanšu ministrija kompetences ietvaros ir izskatījusi Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas 2019.gada 12.jūnija vēstuli, kurā atkārtoti tiek lūgts atbalstīt samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk - PVN) likmes noteikšanu jebkura formāta grāmatām ne lielāku par 5 procentiem, un sniedz šādu informāciju.
Lasīt visu...

21

Juceklis sabiedriskajos medijos

FotoPirms nedēļas Latvijas radio Ziņu dienests izteica neuzticību radio valdei un pieprasīja tās atkāpšanos vai atbrīvošanu. Šo paziņojumu atbalstīja vairums Ziņu dienesta darbinieku. Žurnālisti uzskata, ka strādā vismaz ceturto daļu virs noteiktās slodzes un nesaņem adekvātu atalgojumu par padarīto darbu.
Lasīt visu...

21

Par "Mīļumu" Gobzemu, dubulttiesnesi un citiem interesantajiem ļaudīm: kas patiesībā redzams attēlos

FotoFotogrāfijas no ministriju un tās padotībā esošo iestāžu saviesīgajiem sarīkojumiem ir patiešām interesants izpētes objekts. Nepiekrītu, ka konkrētajā gadījumā fotogrāfijām pievērsta uzmanība tāpēc, ka ir zaudēts tiesas process, jo šādā gadījumā slimnieks noteikti padalās ar savu diagnozi. Diagnozes nav, bet ir tikai stāsts par "interesanto". Piekrītu, ka fotogrāfijas gaismā izcēlusī persona nav sistēmas cilvēks, citādi raksts būtu daudz sulīgāks un saturētu daudz interesantāku informāciju.
Lasīt visu...

21

Aicinājums iedzīvotājiem, kuri dzīvo auto-moto trašu un šautuvju tuvumā

FotoIesākšu šoreiz savu rakstu ar Satversmes tiesas priekšsēdētājas, profesores Inetas Ziemeles uzrunā teikto Latvijas tiesnešu konferencē 2018.gada 7.septembrī: ”...Latvijas ilgtspējīgai attīstībai ir svarīga katra valsts iedzīvotāja vēlme būt šajā sabiedrībā, dzīvot, pilnveidoties un meklēt aizsardzību nepieciešamības gadījumā...”
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 1. Pašapmāna ideoloģija par cilvēku

FotoRietumu civilizācijā eksistē pašapmāna ideoloģija par cilvēku. Tai ir milzīgs spēks. Tā pastāv daudzus gadsimtus un acīmredzot pastāvēs arī turpmāk nenosakāmi ilgu laiku. Šī ideoloģija radās pēc Romas impērijas sabrukuma. Aizvadītajos gadsimtos tai ir bijuši dažādi panākumi. Taču vislielākie panākumi sākās XX gadsimtā, kad Rietumu sabiedrība kļuva masu sabiedrība. 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pūce un meža kapitālvērtība

Koku ciršanas noteikumu grozījumi, kas ļautu cirst tievākus kokus, nereti tiek attaisnoti ar to, ka tie ļautu palielināt mežu kapitālvērtību. Šoreiz gribu...

Foto

Korupcijai nav vietas ne Latvijā, ne Rīgā, ne manā darbā un dzīvē

Iepriekšējās diennaktis man pagāja satraukumiem pilnas, arī plašsaziņas līdzekļos parādījusies informācija - jāsaka, ka...

Foto

Jauniešiem, kuri gatavojas dienestam bruņotajos spēkos

Pienāks laiks, kad tieši jums būs jākļūst par pagastu, rajonu un pilsētu vadītājiem. Starp jums būs arī kāds, kuram būs...

Foto

Skaistas runas par solidaritāti no rīta, sirsnīgs rokasspiediens lielzaglim Šķēlem vakarā

Tā bija gandrīz vai sirdi plosoša aina – pirmdienas vakarā sociālajos tīklos vērot, kā pirmie...

Foto

Sākušies Levita laiki Rīgas pilī

Stājoties prezidenta amatā, Egils Levits ir devis svinīgo solījumu un saņēmis Rīgas pils atslēgas no bijušā prezidenta Raimonda Vējoņa. Levits ir...

Foto

Latvijas tauta tiek aicināta veltīt savas pūles Tēvzemei un Brīvībai: runa pie Brīvības pieminekļa

Mīļie Latvijas cilvēki! Divi vārdi, divi lietvārdi – Tēvzemei un Brīvībai. Tās...

Foto

Mazliet par “influenceriem” un “viedokļu līderiem”. Un sirdsinteliģences piemēru

Reizēm par to aizdomājos, jo dažreiz esmu dzirdējis, ka mani nodēvē par “viedokļu līderi” - kas ir...

Foto

Kad mums būs “Latvia first”?

Latvijas ārpolitika nespēj atbrīvoties no valdošo politiķu mānijas izkalpoties citu valstu vajadzībām vai kaprīzēm – mūsu pašu nacionālās intereses atstumjot malā...

Foto

Nepieļausim, lai ar „Daugavpils satiksmi” atkārtojas „Rīgas satiksmes” scenārijs

Vēlos vērst uzmanību uz notikumiem, kas šobrīd norisinās Daugavpilī saistībā ar šī gada 19. jūlijā Daugavpils mēra...

Foto

Rūgtā paaudžu teorija

Paaudžu teoriju var uzskatīt par Rietumu civilizācijas norieta sastāvdaļu. Ja nebūtu civilizācijas norieta, ko spilgti iezīmē paaudžu vēsturiskās virzības negatīvā trajektorija, tad, visticamākais,...

Foto

Mums melots desmit gadus no vietas, laiks sākt prasīt atbildību

Desmit gadus no vietas visai Latvijas sabiedrībai ticis melots par patiesā labuma guvējiem Ventspilī. Tagad, kad...

Foto

Prātojums par viršiem

Sazvērestības teoriju virpinātājiem gards kumosiņš. Jaunākā intriga īsajā versijā būtu šāda: "Attīstībai/Par!" kombinatori palaida tautās likumprojektu par 40 miljonu izmaksāšanu draudzīgām biedrībām, lai...

Foto

Publiski izteikts viedoklis ir melns traips manai reputācijai, kas mani turpmāk pavadīs visur un vienmēr

Šodien esmu vērsies Valsts policijā pret Unu Rozenbaumu par neslavas celšanu....

Foto

“Saskaņa” grib kļūt par zemūdeni

Runājot par partiju “Saskaņa”, pirmais salīdzinājums, kas nāk prātā, ir – tā uzvedas kā kārtīga māksliniece un ir paņēmusi garu pauzi....

Foto

Levits inaugurācijas pasākumu iecerējis kā vecpuišu un vecmeitu ballīti

Pagājušajā nedēļā saņēmu uzaicinājumu uz sarīkojumu par godu Egila Levita inaugurācijai. Liels bija man izbrīns, ka tas...

Foto

Prokurors pieprasa tiesvedību bez advokāta

Šī gada 25.jūnijā Lemberga tiesvedības procesā mans vienīgais un pastāvīgais tiesas advokāts Raimonds Krastiņš nosūtīja Rīgas apgabaltiesai negaidītu paziņojumu, ka veselības...

Foto

Cilvēciskuma amputēšana un postcilvēka instinkta aktivizēšana “Lampas” tumsā

Par “Lampu” nav jēgas gari un plaši rakstīt. “Lampas” misija pilnā mērā ir adekvāta vispārējam pagrimumam gan visā...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 5. Masu komunikācijas jānusisms

Tautas pēdējā fāzē līksmo dekadence – cilvēku darbības, uzvedības un komunikācijas pagrimums. Dekadences pamatpazīmēs stabilu vietu ieņem masu komunikācijas...

Foto

Gurķi

Šis raksts ir domāts tiem, kas saprot lasīto un izdara pareizus secinājumus. Tie, kam viss ir skaidrs, zināms, un arī tiem, kas ir patiesība pēdējā instancē,...

Foto

Juku laiki Rīgas domē

Jāņi nosvinēti, un ir pietiekami daudz laika atkal pievērsties politiskajiem šoviem. Saeimas deputāti izbauda godīgi nopelnītās brīvdienas un arvien retāk parādās televīzijā...

Foto

Uzspēlēsim konkursu

Maija beigās Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar Nacionālās mākslas atbalsta fondu  izsludināja pilna apjoma lugu ideju “makšķerēšanas” konkursu, vēloties teātra repertuārā iekļaut jaunākos Latvijas autoru...