Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī gada 27. septembra “Nakts ziņās” “LTV1” par mani, Aivaru Lembergu, Jūs apgalvojāt, ka es esmu notiesāta un sankcionēta persona. Ar šādu apgalvojumu Jūs kā valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, apzināti izplatāt viltus ziņas jeb feikus.

Pirmkārt, es neesmu notiesāta persona, jo atbilstoši starptautiskajām cilvēktiesībām, kuras izpildās atbilstoši Latvijas Satversmes 89.pantam, “valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijā saistošiem starptautiskajiem līgumiem”. Latvija ir atzinusi starptautiskās cilvēktiesības, tai skaitā nevainīguma prezumpciju turklāt to ievērot pieprasa Eiropas Savienības direktīva.

Jūs, Siliņas kundze, neesat lasījusi pat tādu dokumentu kā Satversmi, tai skaitā tās 92. punktu, kurā teikts: „Ikviens uzskatāms par nevainīgu, iekams viņa vaina nav atzīta saskaņā ar likumu.” Es neesmu atzīts par vainīgu saskaņā ar likumu, jo, lai arī no 40 apsūdzības epizodēm 31 epizodē es esmu attaisnots, bet 9 epizodēs notiesāts, šis spriedums nav stājies likumīgā spēkā.

Protams, valdības vadītājs var nezināt ne starptautiskās cilvēktiesības, ne Latvijas nacionālās cilvēktiesības un brīvības, jo šīs zināšanas viņš nav apguvis. Tomēr es lūdzu Jūs, Siliņas kundze, iepazīties ar Latvijai saistošām starptautiskajām cilvēktiesībām un Satversmes 8. nodaļu “Cilvēka pamattiesības”. Par rezultātu ludzu mani informēt.

Otrkārt, es neesmu sankcionēta persona, jo es atbilstoši Latvijas Republikas likumiem neesmu pakļauts starptautiskajām sankcijām, piemēram, ANO vai Eiropas Savienības. Bet, ja kāda valsts, piemēram, Malta, Turcija, Kipra, Ēģipte, ASV pakļauj mani nacionālām sankcijām, tad šīs sankcijas darbojas attiecīgi šo valstu teritorijā.

Man nav ziņu, ka Latvija nav suverēna valsts ar savu Satversmi, valsts prezidentu, parlamentu un valdību. No Jūsu apgalvojuma izriet, ka Jūs vadāt nevis suverēnu, neatkarīgu, demokrātisku valsti, bet gan koloniju un esat nevis valdības vadītāja, bet gan gubematore, kuru ieceļ metropole.

Lūdzu Jūs, Siliņas kundze, gan, kad Jūs vadāt valdību, gan, kad Jūs nevadāt valdību, nediskreditēt Latviju, nepropagandēt, ka Latvija ir kolonija, kuras valdības vadītāju ieceļ metropole.

* partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs un Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes deputāts

Novērtē šo rakstu:

247
43

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi