Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Atbilde Kasīklim par 9. maiju

Pietiek lasītājs
10.05.2021.
Komentāri (73)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Cienījamais Kasīklis kārtējo reizi nolēma parādīt, ka viņš ir gudrāks par visiem citiem, un padalījās ar virkni savu uzskatu par 9. maija svinēšanu Latvijā.

Pirms ķerties pie Kasīkļa teksta izskatīšanas, ir vērts pievērst uzmanību laikam, kuru viņš izvēlējās, lai to  uzrakstītu, - burtiski divas dienas pirms svētkiem jeb laikā, kad portala lasītāji, kuri svin 9. maiju, atrodas pirmssvētku noskaņā. Bet diez vai Kasīkļa tekstu var nosaukt par patīkamu pārsteigumu, jo tas ir piepildīts ar kritiku un kopumā par pasākumu nerunā labvēlīgi.

Viņš varēja pagaidīt, kamēr cilvēki nosvinēs savus svētkus, un pēc tam padalīties ar savām domām par šo tēmu neatkarīgi no tā, kādas tās ir. Bet nē. Kasīklis uzskatīja par savu pienākumu tieši pirms svētkiem pasniegt krievu lasītājiem "dāvanu", lai acīmredzami sniegtu savu ieguldījumu gan svētku, gan svinētāju nomelnošanā.

Attiecībā uz tekstu - tas ir piepildīts ar Kasīkļa personīgajiem uzskatiem un "avotiem", kurus pārbaudīt nav iespējams, tāpēc komentēt tekstu kopumā nav jēgas. Piemēram, viens no avotiem, kuru autors izmantoja, ir “vairums vēsturnieku”.

Tomēr tekstā, kaut arī nedaudz, ir arī informācija par ļoti specifiskiem faktiem un notikumiem - dienu, kad krievi svin Uzvaras dienu, un oranži melnajām lentītēm.

1945.gada 7. maijā ģenerālpulkvedis Alfrēds Jodls (...) parakstīja Vācijas bezierunu kapitulāciju Sabiedrotajiem, kas stājās spēkā 8. maija vakarā. (...) Kremlis Reimsā parakstīto kapitulācijas aktu noraidīja (...). Vairums vēsturnieku atzīst, ka PSRS līdera Josifa Staļina neapmierinātība ar Reimsā parakstīto līgumu bija saistīta ar viņa vēlmi nacionālsociālistiskās Vācijas bezierunu kapitulāciju padarīt par PSRS uzvaras triumfu(...).

Sarkanās armijas ģenerālštāba priekšnieks Aleksejs Antonovs pauda bažas SHAEF (Sabiedroto ekspedīcijas spēku augstākais štābs), ka sakarā ar notiekošajām cīņām austrumos starp Vāciju un Padomju Savienību Reimsas kapitulācija 7. maijā izskatījās kā kaut kada atsevišķa kapitulācija. Citiem vārdiem sakot, nacisti 7. maijā ar vienu roku parakstīja kapitulāciju Eiropai un ar otru roku tajā pašā  7. maijā cīnījās ar krieviem austrumu frontēs.

Padomju armijas pavēlniecība vēlējās, lai Berlīnē tiktu parakstīts militārās padošanās akts ar noteiktiem papildinājumiem un pārmaiņām. Berlīnes 8. maija dokumentā bija dažas būtiskas izmaiņas salīdzinājumā ar dokumentu, kuru parakstīja dienu agrāk Reimsā.

Kurās frontēs 1945. gada 7. maijā vācieši cīnījās ar PSRS laikā, kad kapitulācija tika parakstīta ar citām Eiropas valstīm, Kasīklis var uzzināt no tā paša “vairuma vēsturnieku”, uz ko viņš atsaucas savā tekstā.

Sanāk, ka 9.maijs ir datums, kurā atkārtoti tika parakstīts kapitulācijas akts, kas jau iepriekš parakstīts un izpildīts.

Nē. Vēlreiz atkārtoju, ka 7. maijā ar Eiropu parakstītā kapitulācija Padomju Savienībai nebija simtprocentīga de facto kapitulācija. Nacisti oficiāli pārtrauca cīņu ar Padomju Savienību tikai pēc papildu dokumentu parakstīšanas 8.maijā, kuri stājās spēkā 9. maijā. Tas viss izskaidro faktu, kāpēc uzvaras dienu Krievijā atzīmē 9. maijā.

Nu labi, sanāk, ka tiek atzīmēts datums, kuram faktiski nav nekādas vēsturiskās vērtības, ja neskaita ambīciju apmierināšanu, jo, kā nofiksējām, faktiskā kapitulācija tika parakstīta 7.maijā.

Tāpat kā ragana, kas atkārto burvestību, Kasīklis turpina atkārtot, ka faktiskā kapitulācija PSRS tika parakstīta 7. maijā. Rodas iespaids, ka Kasīklis netic saviem vārdiem un tos vairākkārt atkārto, mēģinot pats sevi pārliecināt. Acīmredzot tā ir tāda veida hipnoterapija.

Tālāk daži vārdi par Kasīkļa komentāru attiecībā uz oranži melno lentīti.

Oranži melnās lentītes dizains nāk no Svētā Jura ordeņa, kas bija cariskās Krievijas impērijas augstākais militārais apbalvojums. (...) Protams, ka nevar nepieminēt, ka PSRS 1943.gadā izveidoja Slavas ordeni, kura ordeņu lentai bija zināmas līdzības ar Georga (Jura) lentīti, bet izteikti Georga lentītes nēsāja tie, kuri cīnījās pret PSRS. (...) Līdz ar to, lai cik ironiski nebūtu, mūsdienās ar Georga lentītēm rotājās tie, pret kuriem kā pirms, tā arī Otrajā pasaules kara cīnījās reālie šo lentīšu nēsātāji.

Šeit Kasīklis domā kā skolnieks, kurš ir pieradis mācīties faktus no Vikipēdijas un ziņu rakstu virsrakstiem. Šajā rindkopā autors mēģina mums paskaidrot, ka, ja dažu objektu krāsas sakrīt, tas nozīmē, ka šie objekti ir absolūti identiski.

Ja Kasīklis iedziļinātos materiālā nedaudz vairāk, viņš zinātu, ka oranži melnais krāsu salikums bija daļa no ne tikai Georga lentes un Slavas ordeņa, kā viņš apliecina savā tekstā.  Tā bija arī daudzu citu apbalvojumu un simboliku daļa kā impērijas, tā arī padomju armijas laikā. Oranži melnā krāsa tika izmantota 1) medaļā par uzvaru pār Vāciju, 2) medaļā par Berlīnes ieņemšanu, 3) flotes karogā (Georga lente), 4) medaļā par drosmi, 5) Georga krustā, 6) Slavas ordenī. Kopumā impērijas / padomju armijas laikā oranži melni simboli bija vismaz sešiem apbalvojumiem, nevis diviem, kā apgalvo Kasīklis.

Ņemot vērā, ka oranži melnos simbolus armija atkārtoti izmantoja gan impērijas, gan padomju laikos, var secināt, ka starp impērijas un padomju apbalvojumiem ar oranži melno simboliku saistības nav.

Krievu militārajos apbalvojumos šīm divām krasām bija ļoti specifiska nozīme - oranžs simbolizēja uguns krāsu, bet melns - šaujampulvera dūmu krāsu. Tas izskaidro faktu, ka oranži melno simboliku daudzas reizes izmantoja gan impērijas armija, gan padomju vara.

Bet visi šie fakti Kasīklim, protams, ir ārkārtīgi neērti. Viņa versija par lentītēm balstās uz izolētu skatu, kas ir ērts tikai manipulatīvu tekstu radīšanai. Viņam ir izdevīgi radīt nepatiesu priekšstatu, ka padomju armija nav izveidojusi pati savas balvas un medaļas, bet kopējusi cara laika simbolus.

Vēl viens apstāklis, kas apstiprina, ka padomju armija nekad dzīvē nebūtu izmantojusi oranži melnus  simbolus, kas saistīti ar Svēto Georgu, ir fakts, ka PSRS bija ateistiska valsts. Kāpēc valstij, kas oficiāli noliedza Dieva esamību, būtu jākopē simbolika, kas saistīta ar pareizticīgo svēto?

Kasīkļa tekstā nav atbildes ne uz šo, ne uz daudziem citiem jautājumiem. Bet tajā ir daudz melu un manipulāciju, kuru mērķis ir pazemot gan svētkus, gan cilvēkus, kuri tos svin.

Novērtē šo rakstu:

52
26

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Viss sākās ar Šleseru!

FotoTvnet var lasīt Re:Baltica sagatavotu propagandas rakstu, kurā skaidri tiek pateikts, ka Latvijā baznīcas nedrīkst aizstāvēt kristīgās vērtības! Esmu pārsteigts, ar kādu naidu pret Baznīcām, pret kristīgām vērtībām un cilvēkiem, kuriem kristīgās vērtības ir svarīgas, vēršas Re:Baltica!
Lasīt visu...

18

Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Aivars Ozoliņš grauj Latvijas informācijas telpas kvalitāti

FotoPašlaik – Lielās dezinformācijas laikmetā – viens no svarīgiem uzdevumiem visiem, kuri darbojas informatīvajā telpā, ir neizplatīt nepatiesu informāciju, pašiem neradīt nepatiesu informāciju un neizplatīt citu radītās “feika” ziņas.
Lasīt visu...

21

Nākotnes vīzija par neiespējamo... (Turpinājums rakstam „Cilvēks tomēr nav saprātīga būtne”)

FotoNesen par to runāju un pat rakstīju. Šo var uzskatīt gan par turpinājumu jau teiktajam, gan kā papildinājumu iepriekš publiskotai versijai, kurā paudu savu domu gājienu par kovidu un ne tikai.
Lasīt visu...

21

Ceļā uz ļaužu ganāmpulku

FotoSākotnēji biju iecerējis rakstu ar konkrētām personālijām un pierādījumu bāzi zem katras tēzes, taču tad uzaustu milzu palagu. Turklāt  patiesība ir acu priekšā, bet oficiozu apmātajiem vienalga klapes uz acīm. Tāpēc nolēmu uzrakstīt konspektīvu izklāstu par pasaules aizkulišu pavēlnieku nolūkiem atiestatīt civilizāciju. Uzsveru, ka VISS materiālā minētais lokāli JAU NOTIEK, bet starptautiskajā mērogā ir realizācijas stadijā vai tuvu finišam.
Lasīt visu...

12

Vīlands piedāvā neētisku lobismu?

FotoRalfs Vīlands neapšaubāmi ir viens no sabiedrisko attiecību jeb tā dēvētās PR nozares dinozauriem, pamatlicējiem Latvijā. Neapšaubāmi ļoti ietekmīgs.
Lasīt visu...

21

Cilvēks tomēr nav saprātīga būtne

FotoTaisnība ir apgalvojumam, ka cilvēks ir divkājains primāts, kurš ietilpst zīdītāju klasē, bet par saprātu zinātnieki vēl strīdas. Es neesmu nedz biologs, nedz kādas citas zinātnes pārstāvis, esmu vidējais latvietis ar formālu padomju vidusskolas izglītību. Vidējais divkājainais primāts. Tā arī vērtējiet šo rakstiņu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Īpatnais pasažieru pārvadājumu iepirkums KNAB neinteresē

Labdien, vērsos KNAB ar iesniegumu sakarā ar NRA publikāciju, no kuras izriet, ka oligarhi dabūjuši valsts dotācijas pasažieru pārvadājumiem 500...

Foto

Dažas piezīmes uz vēlēšanu biļetena malām

1. Grand Prix par pašvaldību vēlēšanu komentāru es piešķirtu Gatim Eglītim. Ja ir kas tāds, kas var patikt JKP, tad...

Foto

Pirms bijušā kolaboranta, tagadējā politologa Skudras intervēšanas pārliecinieties, vai viņš nav paspējis piedzerties

Šajos laikos par politologu sauktā, okupācijas laikos par Komunistiskās partijas Centrālās komitejas Propagandas...

Foto

Absolūta saskarsmes impotence

Te mazs secinājums, izrietošs no vērojumiem. Pirms nedēļas ievietoju savā sejasgrāmatas profilā "pašiņu" ar atkailinātu plecu, kam pielipināta izdruka, kas apliecina "Teātra Vēstneša"...

Foto

Mīļā miera labad

Bieži no patriotiskām aprindām, īpaši tiem patriotiem, kuri dzīvo devīžu un dogmu varā, dzirdu, ka Latvijā ir jārunā tikai latviski, ka vienmēr un...

Foto

Jaunā iekšlietu ministre – sodīta par pretkorupcijas likumdošanas pārkāpumu, prioritātes nav saistītas ar iekšlietu nozares problemātiku

Valdība ir pārskatījusi ministru portfeļu sadalījumu, mainot par nozari atbildīgos...

Foto

Interesantas lietas Ventspilī gaidāmo pašvaldības vēlēšanu sakarā

Manās rokās patrāpījās laikraksta “Latvijas Avīze” šā gada 25. maija numurs, kur Māras Libekas rakstā “Gatavojas Ventspils “atbrīvošanai”” lasu,...

Foto

Kā nav kauna kandidēt uz domi un turklāt vēl Ventspilī: kandidāta atbildes uz jautājumiem

Katram, kurš sadomā kandidēt uz Ventspils domi, jānonāk starp Skillu un Haribdu:...

Foto

Demokrātijas caurais jumts

Mēdz teikt, ka kompromiss ir labs lietussargs, bet slikts jumts. Saeimas pieņemtais risinājums Varakļānu piederības jautājumā ļaus kaut kā, formāli saglābt situāciju pašvaldību...

Foto

Ar ko Garkalnes novada domes deputāts Mārtiņš Bērziņš atšķiras no bijušā domes priekšsēdētāja Mārtiņa Gunāra Bauzes-Krastiņa

Ja Garkalnes kritušais „karalis” Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš kampj un...

Foto

Kāpēc jūs man neticat, ka vakcinācija nav obligāta, tā ir brīvprātīga un neierobežo mūsu tiesības un brīvības

Covid-19 cilvēkus nešķiro - slimo visdažādākie cilvēki neatkarīgi no vecuma,...

Foto

Paldies, ka esam gatavi iestāties par tiesībām domāt arī ar savu galvu

Paldies Matīsam Kaļānam par iniciatīvu un visiem pārējiem par to, ka esam gatavi iestāties...

Foto

Uz vēlēšanām jāiet!

Mazais vēlētāju skaits iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās liecina par nepatiku pret esošo varu un sabiedrības neprasmi reizi četros gados lietderīgāk izlietot savu instrumentu –...

Foto

Jāmaina nevis citas valsts karogi, bet kas cits

Visi ir pieauguši cilvēki. Gribi - vakcinējies, gribi - nē. Svarīgāk ir - vajag atcelt ierobežojumus, un katrs...

Foto

Jānis Reirs ir sliktāks par izbijušu čekistu

Ja jūs jautātu - kāpēc esmu sācis tik ļoti neuzticēties "Vienotības" kartelim? Tāpēc, ka viņi ar Krišjāni Kariņu priekšgalā,...