Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Asins upes

Leonards Inkins
23.07.2021.
Komentāri (37)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kāpēc tu domā, ka sludina tikai Dievs? Velns arī sludina, un viņam ir bezgala daudz izpalīdzīgu apustuļu, kuri neatlaidīgi popularizē sātanismu. Velnam arī ir daudz sātanisku apustuļu un brīvprātīgo palīgu, kuri par kalpošanu tam neprasa samaksu, tie pat ir gatavi piemaksāt, lai izplatītu ierēkšanas un ļaunuma vēsti.

Nodevēja, nelieša vieta tukša nemēdz būt, šī vakance vienmēr tiks aizpildīta, un uz to ir gana liels konkurss. Tukšums tai ir nedabisks. Nodevēju vakancei vienmēr gribētāju ir vairāk, nekā ir piedāvājums. Šis ir nerakstīts likums, kurš nekad netiek pārkāpts.

Vai esi lasījis Mario Pjūzo «Krusttēvu»? Grāmatā ir kāda epizode, kur kāds bagāts un varens cilvēks, kurš darbojas filmu industrijā, naktī pamostoties savā gultā, atrod mīļotā zirga galvu... Ko rakstnieks ar to vēlējās pateikt?

Manuprāt, to, ka mēs varam būt neietekmējami, vareni, iedomīgi un bravūrīgi līdz brīdim, kamēr kāds mums nepievērš īpašu vērību un uzmanību. Tai brīdī mums nākas – un esam pat spiesti – atzīt, ka Pasaule tomēr ir iekārtota citādi, nekā mums likās līdz šim, un ka mēs tur esam tikai niecīgs puteklītis, kuru dzenā valdošie vēji.

Ja vien kādam tas būs patiesi nepieciešams, tad pēkšņi nekāda sludinātā brīvība uz mums neattieksies. Ja tikai kādam vējam būs nepieciešams, nebūs arī mūsu vai kāda cita, un tu kā zivtiņa bez ūdens bezspēcīgi plātīsi muti un dvesīsi – nu, kā tā var, kas to būtu domājis...

Domā par to un apzinies to laikus, nevis tad, kad situācija jau būs bezcerīga, nenovēršama un nelabojama.

Gals

Pirmais bauslis, kuru mācu bērniem, ir – dari, ko darīdams, bet apdomā galu.

Jēzus Kristus atnākdams necentās pārveidot Pasauli, tas ir, politisko iekārtu un pastāvošos likumus. Viņš tikai pavēra iespēju tiem, kas vēlējās mainīties un izteica vēlmi, vēlējās atgriezties Tēva namā.

Viņš atnāca tad, kad verdzība bija ar likumu ne tikai atļauta, bet valsts iekārta to pat paredzēja kā daudzas citas, mūsuprāt, šodienai neatbilstošas, netaisnības.

Nekur, nekad un ne ar vienu zilbi viņš pret to nav iebildis. Viņš neiebilda un nenoliedza arī nedemokrātisko valstu iekārtu. Toties Viņš teica: «Es esmu pasaules gaisma; kas seko Man, tas patiesi nestaigās tumsībā, bet tam būs dzīvības gaisma.» Jņ 8:12

Patiesā cilvēces un cilvēku problēma nav likumos, valstu iekārtās un valdībās. Arī valdniekos ne. Problēma ir cilvēku dvēselēs, tās ir ļaunas, un cilvēkam ar ļaunu dvēseli Tēva nama durvis ir ciet.

Viņš arī pateica, kā šo problēmu var risināt: Piemēru esmu jums devis, lai jūs darītu, kā Es jums esmu darījis. Viņš apustuļiem teica: ejiet un sludiniet! Jo Viņš zināja, ka vispirms ir vārds, bet izteiktam vārdam mēdz būt sekas un domām ar’.

Citi sludinātāji

Nav cita mehānisma, nav cita risinājuma. Baznīca, un ne tikai, sludina jau divus tūkstošus gadu, bet kāds ir rezultāts? Tikai dažus ir sasniedzis Jēzus Kristus piemērs un sludinātais vārds. Vairums tomēr izvēlas klausīt citus sludinātājus un sekot citam piemēram.

Mainot valdības, nevar mainīt cilvēka dvēseles, tieksmes un vēlmes. Apvienojot valstis kādā valstu savienībā, arī nevar mainīt cilvēka dvēseles stāvokli.

Strēlnieki, brīvības cīnītāji, latviešu leģionāri, pretošanās kustības dalībnieki, nacionālie partizāni mums piemēru ir devuši, bet vai mēs tam sekojam? Nē, mēs sekojam citiem, daudz pievilcīgākajiem piemēriem.

Ir bijuši cilvēces vēsturē tādi gadījumi, kad cilvēkus nevis pārliecināja un veicināja sekot Jēzus Kristus piemēram, bet piespieda ārišķībās kļūt citādiem. Tam dažreiz ir pat pozitīvs rezultāts. Pamēģini kādu laiku izlikties par klibu un pēc gada vairs nepratīsi pārvietoties neklibojot. Muskuļu stāvokļa un darbības atmiņa būs iegaumējusi kustību algoritmu.

Patiešām, – ir bijuši mēģinājumi ar valsts mehānisma palīdzību iedibināt labu un laimīgu dzīvošanu. Bet ar ko šie īslaicīgie mēģinājumi, uzlabojumi un it kā veselīgas pārmaiņas beidzās? Ar lieliem asiņu plūdiem, ar daudzām nāvēm, un pēc tā tautām un valstīm gadu desmitiem bija jāatkopjas. Tas pierāda, ka šādi nevar atrisināt un mainīt to, kas sakņojas cilvēka dvēselē.

Viena pagale nedeg

Dievs cilvēkam ir iedevis sarežģītu ķermeni, – jo vairāk cilvēks to iepazīst, jo spēcīgāk pārliecinās, ka tajā ir tik daudz nezināmā, ka tiek radītas jaunas zinātnes un nozares, lai mēģinātu to aptvert. Bet ir taču zināms, ka cilvēks nespēj nedz izprast, nedz aptvert Dieva domas un prātu. Tāpēc ar laiku kļūst grūti pašas jaunradītās medicīnas jomas pārzināt, kur nu vēl to, ar ko tās nodarbojas.

Tomēr nav cita varianta un iedarbīgākas metodes par sludināšanu. Cik tā ir efektīva, ir atkarīgs ne tikai no tehniskām iespējām un no sludinātāja prāta spējām, kā arī mēles veiklības, bet arī no klausītāja. Viena pagale nedeg, – lai degtu, nepieciešamas vismaz divas.

Kas un kā šim pretojas? Cilvēkam ir grūti saprast un ielāgot vienkāršas lietas, tāpēc tas visu cenšas sarežģīt, lai būtu saprotamāk.

Kas ir valsts? Teiksi, tā ir valsts konstitūcija, kurai pakārtoti valsts likumi, un dažādas represīvās iestādes uzrauga, lai viss minētais tiktu pildīts.

Tā nav. Patiesība ir citādāka, nesaprotamāka un neierastāka. Kopš bērnības mums šo domu uzspiež, un, kad pienāk laiks objektīvi un patiesi vērtēt, mēs apmaldāmies šajos nepatiesajos, naivajos un bērnišķīgajos priekšstatos.

Daudzu darbību rezultātā, daudzu mijiedarbību rezultātā veidojas pašpietiekamas sistēmas, kuras darbojas, mutē, pilnveidojas un pielāgojas. Tās ietekmē, arī dominē, neatkarīgi no tā, kādi uzvārdi ir šīs sistēmas sastāvā. Uzvārdus varat mainīt, cilvēkus var mainīt, bet tā nevar mainīt sistēmu. Sistēma pati izstrādā imunitāti pret daudzām to apdraudošām lietām, prot aizsargāties, uzbrukt un pakļaut.

Piemēram – birokrātija. Nav galvenā birokrāta, nav pakļautības hierarhijas, nav plāna, nav konstitūcijas, nav policijas, bet tā veiksmīgi dzīvo gadsimtiem un eksistēs arī turpmāk.

Nav tāda kabineta, kur pie birokrātijas var aiziet un pateikt tai, ko par to domā, nosodīt, mainīt vadību un piespiest uzvesties citādi. Nav tādas varas, kas to spēj, tāpēc birokrātija pakļauj jebkuru varu.

Arī valstij nav adreses, konkrētu kabinetu, kur pie tās var atnākt un pateikt visu, ko tu par to domā. Tas ir kā kalnos sarunāties ar atbalsi. Ja skaļāk pakliegt, pat atskan kāda nesaprotama atbilde.

Neieciklējies uzvārdos un tajā, kurš to lika darīt, kas to izdarīja... Tas ir strupceļš un ceļš uz nekurieni. Nav svarīgi, kurš lika un kurš darīja. Svarīgi ir apzināties, ka vienmēr atradīsies kāds, kuram tas būs jādara, un vienmēr atradīsies kāds, kurš to izdarīs. Ja pastāv iespēja, ka tas var notikt, tad tā jau ir garantija tam, ka notiks. Ja ir kas nepiesiets, to noteikti kāds iekāros un aiznesīs.

Sistēma

To dara sistēma, kurā darbojas daudz smilšu graudiņu, piemēram, čekas vadītājs. Var teikt, jā, tas to dara. Samaini kādu čekas vadītāju pret citu. Nu būs cits uzvārds, viņam būs cits vecums, pat dzimums var būt cits, bet vai būtība mainīsies? Vai no tā čeka vairs nebūs čeka?

Gadījās, ka čekas bendi pašu nošāva čekas kazemātos. Jā, mainījās bendes uzvārds, bet nez kāpēc šī sistēma turpināja nogalināt.

Beidz ieciklēties – kurš, kad, cikos un ar ko? Saproti taču, ka ir izveidojusies pašpietiekama sistēma, kura pati sevi sargā un aizstāv. Ja čekas gadījumā kādi cilvēki vispirms lēma šādu represīvo iestādi izveidot, tad birokrātijas sistēma, zagļu sistēma, modes industrija un citas veidojas it kā nejauši. Bet, kad ir izveidojušās, tad prot par sevi pastāvēt.

Vienmēr ir kāds aizmetnis, vienmēr ir kāda upe, kura sākas ar sīku strautiņu. Bet vēlāk šim strautiņam pievienojas citi mazie strautiņi atkarībā no zemes virsmas slīpuma un gravitācijas, bet ne tāpēc, ka kādi tajā virzienā upes pagriezuši.

Nē, vienkārši ir tāds slīpums, un, ja cilvēks savā dabā, savā dvēselē ir ļauns, spējīgs darīt ļaunas lietas, tad šāds cilvēks ar tādu dvēseles noskaņojumu jau arī ir tas slīpums, kas virza mazos strautiņus lielā asiņu upē. Tas pārvērš mazos strautiņus lielās asiņu upēs.  

https://www.youtube.com/watch?v=VKUkrN2igds

Novērtē šo rakstu:

27
13

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Levita levitācijas par dezinformāciju un medijpratību no ANO tribīnes

FotoLielu prieku un lepnumu varam sirdī just, ka mūsu Latvijas Republikas valsts prezidents Egils Levits ir teicis runu no augstās Apvienoto Nāciju tribīnes. Tas labi! Lai slava valsts prezidentam! Taču kaut kas tā īsti tomēr ar šo runu nav kārtībā. Kam ir domāts šis vēstījums, ko prezidents gribēja teikt?
Lasīt visu...

12

Latvijas atbilde uz dezinformācijas izplatīšanas mēģinājumiem ir darbs pie augstākas sabiedrības noturības

FotoSavas uzrunas sākumā vēlos apsveikt Maldīvijas ārlietu ministru Abdulu Šahida kungu ar iecelšanu ANO Ģenerālās asamblejas 76. sesijas priekšsēdētāja amatā. Varu jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies sesijas norisē.
Lasīt visu...

21

Vai “būvnieku karteli” nomainīs “ierēdņu kartelis”?

FotoKonkurences padome skaļi pateica to, par ko citi paklusēja, – ka būvniecībā “karalis ir kails”. Protams, objektu pasūtītāji un viņu draugi politiskajās aprindās to līdz šim nebija ne redzējuši, ne dzirdējuši, ne nojautuši. Bet tagad nu gan ar visu “bezkompromisa tiesiskuma koalīcijas” jaudu tiks aizdarītas sūces! Būvniecību sakārtos ar tādu pašu entuziasmu, kā iepriekš izremontēja banku sektoru – viss tīrs, kaut arī apkārtnē zāle vairs neaug…
Lasīt visu...

18

Pēc iespējas ierobežojiet nevakcinēto personu socializēšanos, citādi mūsu biznesam gals klāt!

FotoLatvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA), kas apvieno vairāk nekā 200 sektora vadošos uzņēmumus, augsti vērtē nozarei sniegto atbalstu, lai pārvarētu smagāko krīzi!
Lasīt visu...

21

Šlesera uzdevums ir spēlēt vāju un haotisku opozīciju, izskatīties impotenti

FotoLai kā es vēlētos iesmiet par Šlesera “ultimāta” iesniegšanas pasākumu, ir arī daži nopietni secinājumi.
Lasīt visu...

21

Valsts sabiedrisko attiecību mazspēja un katastrofa

FotoSakarā ar zemiem Latvijas vakcinācijas skaitļiem un attiecīgu risku, ka atkal būs ierobežojumi un ka mācības atkal notiks attālināti uc, atļaušos izteikt arī savas neprofesionālas pārdomas.
Lasīt visu...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

Ja esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu,...

Foto

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

Svētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils...

Foto

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

Covid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi...

Foto

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

Katru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt...

Foto

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

Domas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces...

Foto

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130...

Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...