Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.

Biedrība “Nacionāldemokrāti” skaidri nosoda krievu okupantu uzbrukumu un ir kopā ar drosmīgo ukraiņu tautu, kura nepagurusi cīnās pret ļaunuma impēriju.

Latvijas premjerministre Evika Siliņa norādījusi, ka “stingri nosodām Krievijas noziedzīgos raķešu uzbrukumus Ukrainas mierīgajiem iedzīvotājiem. Pirmdien bombardēta pat bērnu slimnīca. Šī ir ļauna un gļēvulīga taktika, lai iebiedētu demokrātisko pasauli pirms NATO samita. Latvija ir kopā ar Ukrainu”.

Latvija ir kopā Ukrainu – nudien, taču kopš esošās JV, ZZS un PRO valdības nākšanas pie varas pagājušā gada 15. septembrī ir radusies sajūta, ka visvairāk Ukrainai palīdz privātpersonas ar saviem ziedojumiem, došanos tviterkonvojā, karojot Ukrainas Ārzemju leģionā. Kā palīdz Latvijas valsts un valdība?

Joprojām notiek regulāra (katru dienu vismaz 2 reizes) autobusu kustība uz krieviju un tās satelītvalsti, kaismīgu atbalstītāju Baltkrieviju. Joprojām turpinās mangāna rūdas tranzīts. Pavisam legāli turpinās “krievu mūzikas vakari”, nav slēgtas krieviju atbalstošas organizācijas un politiskās partijas. Joprojām latviešiem jāpacieš naids par to, ka viņi savā valstī Latvijā runā latviski; ukraiņiem – par to, ka ir ukraiņi. Skolēniem vecajās “mazākumtautību” skolās, kurās it kā mācības notiek latviešu valodā, joprojām ir ļoti sarežģīti pat sasveicināties latviski.

Nav pabeigta Latvijas-Baltkrievijas un Latvijas-krievijas robežas izbūve. Grebņevas un Terehovas robežšķērsošanas punktos ir kilometriem garas kravas automašīnu rindas uz krieviju – bizness turpinās. Dronu koalīcijā, kuru vada Latvija, mūsu pienesums diemžēl ir smieklīgs – viena palete, ko pasniedz kā lielu sasniegumu.

Cik ļoti Latvija ir kopā ar Ukrainu īstā rīcībā, nevis tukšos vārdos?

Stāstīt par to, ka atbalstām Ukrainu, ir skaisti. Nosodīt Orbānu par tikšanos ar Putinu ir labi – arī viņš ir atbildīgs par to, ko krievu okupanti katru dienu dara Ukrainā.

Taču arī Latvijas valdība ar Eviku Siliņu priekšgalā ir atbildīga par notiekošo – arī par 8. jūlijā notikušo raķešu triecienu un daudzajām izdzisušajām ukraiņu bērnu dzīvībām. Kamēr turpināsies autobusu satiksme, ekonomiskās, kultūras u.c. veida attiecības ar krieviju, tikmēr visas valdības pārstāvju līdzjūtības ir tukša un plika liekulība.

Lai palīdzētu šajā triecienā cietušajiem, aicinām ziedot: 

https://www.ziedot.lv/okhmatdyt-bernu-slimnicai-kijiva-5088/ziedotaji

Novērtē šo rakstu:

53
34

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi