Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Biedri Staļin, laiks tikt galā ar tautas ienaidniekiem!

Šis Solovjovs brunčos ir Latvijas radio galvenā redaktore, kas aicina beidzot tikt galā ar “ķengu portāliem”, kuri, lūk, atļaujoties diskreditēt augstākās amatpersonas, izmeklētājus un prokurorus.

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valdošā koalīcija atstāja amatā partijas “Progresīvie” deleģētu satiksmes ministru Kasparu Briškenu, pēkšņi pārtraucot Saeimas debates, kas vairāk attiecās uz visu “Jaunās Vienotības” izveidoto Evikas Siliņas valdību nekā uz vienu ministru.

Ap K. Briškena spēju vai nespēju pildīt satiksmes ministra pienākumus savijušos jautājumu nozīmi var raksturot ar Apvienotā saraksta deputāta Didža Šmita vārdiem pēdējā brīdī, pirms Saeimas priekšsēdētāja no Zaļo un Zemnieku savienības Daiga Mieriņa debates slēdza un izziņoja balsošanu ar iepriekš zināmu rezultātu: par neuzticības izteikšanu K. Briškenam 39 deputāti un pret - 49 deputāti.

Pirms tam D. Šmits bija teicis tā, ka ar tiem jautājumiem, kādi tika uzdoti K. Briškenam, “premjerministram būtu no rīta jāceļas un vakarā jāiet gulēt, ja mēs apzināmies, kādā ģeopolitiskajā situācijā esam nonākuši. Arī tādā var izdzīvot un dzīvot pat ļoti labi, ja saprot un sāk rīkoties. Un lielākā problēma nav K. Briškena spēja vai nespēja vadīt ministriju.

Problēma ir tā, ka es neesmu dzirdējis nevienu teikumu, ko par šiem jautājumiem domā Ministru kabineta vadītāja. K. Briškens ir tikai viena indikācija. Neieinteresētība un tukšmuldēšana veido ļoti bīstamu Molotova kokteili, kas viegli uzliesmo un ilgi deg”.

No vienas puses, parastais opozīcijas stils vainot pozīciju visos pasaules grēkos. No otras puses, pārmetumi bija pietiekami konkrēti un vairākos gadījumos bija palikuši neatspēkoti K. Briškena runā no Saeimas tribīnes.

“Rail Baltica” aprij naudu un grēkāžus

Ja izlaižam tīri politisku retoriku, tad paliekam pie jautājumiem, kur valdība šovasar ņems 200 miljonus eiro, lai kārtējo reizi izpirktu valsts uzņēmumu “airBaltic” no parādu bedres jeb, tehniski sakot, atpirktu uzņēmuma emitētās obligācijas, kad tām pienāks dzēšanas brīdis. Uz to debatēs norādīja bijušais satiksmes ministrs, tagad partijas “Latvija pirmajā vietā” līderis Ainārs Šlesers. Simti miljonu eiro Latvijas mērogā ir daudz, bet tālāk runa ir par miljardiem, kas jāiegulda jau sāktajā dzelzceļa līnijas “Rail Baltica” būvē.

Saeimas debatēs tika atgādināts, ka līnijas būvniecība tika apstiprināta ar 1,98 miljardu eiro tāmi, būvniecība sākta it kā par 4,5 miljardiem, tagad nonākusi līdz atzītām 8,5 miljardu izmaksām ar paredzējumiem par 15 miljardiem eiro līdz būvniecības beigām, ja tās pienāks, kad pienāks, un atkarībā no tā, ko galu galā sauks par “Rail Baltica”.

Pieļaujot šādas izmaksu transformācijas kopumā, arī jebkāda izmaksu konkretizācija būvniecības turpinājumam pārskatāmā nākotnē ir ļoti nosacīta, bet tomēr varētu rēķināt, ka E. Siliņas valdībai, ja tāda pastāvēs līdz termiņam, kādu tai atvēl Satversme, būs jāatrod par diviem miljardiem eiro vairāk, nekā Eiropas Savienība un Latvija būvei vismaz teorētiski rezervējusi.

Vai E. Siliņas un K. Briškena tandēms spēs pārliecināt ES iestādes piešķirt Latvijai šādu naudu papildus jau ieplānotajai gan "Rail Baltica", gan tām palīdzības programmām, bez kādām vismaz valsts pārvaldes aparāts savu pastāvēšanu vairs nespēj iedomāties? Labi, ja tā tas notiktu. Ja kļūs redzams, ka tā nenotiks, tad visticamāk, ka valdošā koalīcija pati pataisīs K. Briškenu par grēkāzi un padzīs. Ar šādiem apsvērumiem A. Šlesers pamatoja savu personisko lēmumu nebalsot par neuzticības izteikšanu K. Briškenam pretēji opozīcijas partiju stilam apvienoties pret valdošo koalīciju.

Opozīcijas un koalīcijas rotaļas

K. Briškena gadījumā opozīcijai vispār bija grūtības uzstāties vienotā frontē, jo iemeslu savstarpējiem pārmetumiem netrūka. Par opozīcijas galveno runasvīru deleģētais Nacionālās apvienības (NA) deputāts Jānis Vitenbergs kā K. Briškena tiešais priekštecis satiksmes ministra amatā būtu atzīstams par viskompetentāko, kam jāpārzina viss no satiksmes ministra atkarīgais, bet viņu kopējais priekštecis A. Šlesers nekavējās atgādināt NA līdzdalību iepriekšējās valdībās, kuru neizdarību vai pat ļaunprātīgu darbību rezultāts ir tagadējā situācija ar “Rail Baltica”, “airBaltic”, pasažieru pārvadājumiem un pastu arī.

Saeimas ilgdzīvotājs, nupat atkal atpartijiskotais (reizes 3-4 padzītais no partijas, no kuras Saeimā ievēlēts, uz partiju, no kuras viņu ievēlēs) Aleksandrs Kiršteins par bēdu stāsta sākumu nosauca 2011. gadu, kura notikumi deva iespēju K. Briškenam parādīties uz politiskās skatuves, bet kas esot bijis “pagrieziena punkts, pēc kura sākās sabrukums”. Ļoti tieša saistība tik tiešām pastāv starp 2011. gadu un tagadējo “Škodas” brāķa vilcienu saņemšanu, kas uz citu problēmu fona ir ne galvenā, bet tomēr K. Briškena un arī valdības problēma.

Lai gan J. Vitenbergs nenonāca Saeimā un tālāk valdībā no NA, klāt viņš tur bija un pārgāja uz NA, redzot to, kā, A. Šlesera vārdiem runājot, arī ar NA atbalstu “Jurašs ar Bordānu un knabistiem Satiksmes ministrijā iznīcināja nozari. Četrus gadus jūs čakarējāt ostas - un ar ko tas beidzās? Nekādas ostu reformas taču nebūs”.

Par “knabismu” Satiksmes ministrijā A. Šlesers paskaidroja, “ka bija tāds ministrs Tālis Linkaits, kurš varēja virzīt jautājumus tikai tad, ja to sankcionāja Juraša knabists, kurš bija viņa [Linkaita] padomnieks (visās tikšanās sēdēja blakus)”. No Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja - KNAB politisko karjeru izveidojušais Juris Jurašs tagad diskvalificēts gan politiski līdz ar Konservatīvās partijas izgāšanos 14. Saeimas vēlēšanās, gan juridiski, tiesājot viņu par plašākai publikai nesaprotamiem pārkāpumiem specdienestu subordinācijā.

Par Konservatīvās partijas gribas pildītāju Satiksmes ministrijā izraudzītais Tālis Linkaits vakar tika piesaukts tik bieži, līdz deputāti sāka ironizēt paši par sevi, ka vairs nesaprot, vai demisijas pieprasījums atteicas uz K. Briškenu, vai uz T. Linkaitu. Viņa atstātā bēdu leja Satiksmes ministrijā un nozarē tikusi apspriesta Krišjāņa Kariņa otrās valdības laikā, par ko Apvienotā saraksta pārstāvis Edgars Tavars vakar liecināja, ka K. Kariņš uzdevis viņam jautājumu: “Kā tev, Edgar, šķiet, vai Linkaits bija muļķis vai zaglis?”

Šādu atklāsmi var saprast kā opozicionāra labvēlību premjeru K. Kariņa un E. Siliņas partijai jeb tieši viņiem personīgi, jo te atgādinājums, ka K. Kariņš tika padarīts par premjeru no partijas ar tobrīd vismazāko deputātu skaitu Saeimā un tātad koalīcijā tieši tāpēc, lai būtu spiests piekrist lielas Saeimas deputātu frakcijas ieguvušo partiju mahinācijām.

Briškens spējīgs atbildēt uz jebkuru jautājumu

Deputāti atklāsmes pastiprināja ticamību K. Briškena teiktajam no Saeimas tribīnes, ka viņš zinājis, kādus pienākumus uzņemas. Zinājis, “ka dzelzceļam ir milzīgs finanšu caurums kā rūgta pēcgarša daudzu gadu atkarībai no Krievijas kravām”, zinājis “par ilgstošu politisko nolaidību “Rail Baltica” sakarā", zinājis “par Linkaita parakstītajiem valstij ārkārtīgi neizdevīgajiem līgumiem ar autobusu pārvadātājiem". Zinājis, ka J. Vitenbergs situācijas labošanai neko nav izdarījis, bet viņš uzņēmies izdarīt. Tajā skaitā “meklēsim jaunas angliski runājošas kravas [jā, burtisks citāts], lai savienotu Rietumeiropu, Ziemeļeiropu, Ziemeļameriku ar Kaspijas reģionu, Kaukāza reģionu, Centrālo Āziju un Tālajiem Austrumiem”. “Kā jūs aizbrauksiet uz Kaukāzu? Vai ar “airBaltic”?“ painteresējās A. Šlesers.

Pēc balsojuma par atstāšanu amatā “Neatkarīgā” jautāja K. Briškenam, ko vēl bez pietiekama deputātu skaita attiecīgajam balsojumam E. Siliņas valdība gatava dot Saeimas sēdē uzskaitīto problēmu atrisināšanai. Atbilde bija vispārīgā formā, ka viņš varot sastrādāties ar jebkuru tagadējo ministru, tajā skaitā ar finanšu ministru.

Tagad neesot tā, kā bijis, ka par “Rail Baltica” izmaksu kāpumu Finanšu ministrija varēja oficiāli neko nezināt. Tiekot gatavots jauns “Rail Baltica”’ būves pārvaldības likums, kurā dažādu valsts iestāžu saistības tikšot nostiprinātas. Visi lūgumraksti ES naudas saņemšanai gan no transporta infrastruktūras, gan no militārās infrastruktūras attīstības fondiem esot iesniegti.

Novērtē šo rakstu:

41
2

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

12

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

FotoPirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību izrādījās negaidīti auglīga. Tiesa, nedaudz īpatnējā veidā. Tā ārkārtīgi tieši un nesaudzīgi atsedza tās problēmas sabiedriskajos medijos, kuras līdz šim bija sekmīgi apslēptas.
Lasīt visu...

21

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

Foto“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem asu kritiku, ka nevar brīvi turpināt, krievināt Latvijas mediju vidi. Šo pozīciju atbalstījusi arī Latvijas televīzija un virkne “pilnīgi neatkarīgo un analītisko” žurnālistu.
Lasīt visu...

12

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

FotoPirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs varas atzari: likumdevējs, izpildvara un tiesu vara. Tā kā mūsu Satversme neskata medijus kā ceturto varu, tad žurnālistiem un mediju redaktoriem nevajadzētu izturēties tā, it kā viņi oficiāli valdītu, vēl vairāk – ka neviens nedrīkstētu viņus kritizēt par sliktu darbu, piemēram, par pārāk vienpusēju un tendenciozu nostāju notikumu, procesu un personu atainojumā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...

Foto

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

Latvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu....

Foto

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās...

Foto

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

Nesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir...

Foto

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

Kļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko...

Foto

Pēc kulturālas spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

Valdība 19. marta sēdē...

Foto

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

Šī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa...

Foto

Uzmācīgie IRši

Pagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”...

Foto

Tas, ka cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

Pazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara...

Foto

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem?

Ļoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā,...

Foto

Krūšturis, spiegi un ietekmes aģenti

Kārtīgam padomju produktam ir pazīstamas anekdotes par padomju spiegu Štirlicu, kuru, pastaigājoties pa bulvāri Unter Den Linden zem Berlīnes liepām, nodod pie krūts...

Foto

Sistēmiskā "pareizuma" vieta atbrīvojas

Pēdējo mēnešu mediju refleksijas uz notikumiem politikā veido dīvainu dežavū sajūtu. Lai kā negribētos būt klišejiski banālam, jāteic, ka vēsturei ir cikliskuma...

Foto

Partnerības regulējums stāsies spēkā, tad arī korupcija noteikti mazināsies

Šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību...

Foto

Man izteiktās apsūdzības piesegšanā ir meli

Patiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi –...

Foto

Tā nauda pati iekrita aploksnēs, un tā nebija mūsu nauda, un par aploksnēm mēs neko nezinām, un mūsu darbinieki bija priecīgi saņemt tik mazas algas, kā oficiāli deklarēts!

Reaģējot uz partijas Vienotība biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, Vienotība uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret...

Foto

Aicinu Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā,...

Foto

Krievijas apdraudējuma veidi Latvijai 2024. gadā

Pēdējā laikā saasinājusies diskusija par to, kādi militāri riski pastāv vai nepastāv Latvijai. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir izplatījuši paziņojumu,...

Foto

„Sabiedriskā” medija paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas...

Foto

Vai Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās izraisīs būtiskas pārmaiņas sabiedrisko mediju politikā?

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās norādīja uz divām lietām. Pirmā –...

Foto

„Rail Baltica” projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās

Rail Baltica projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās. Vispirms izveidojam tematisko komisiju, kur gudri parunāt un pašausmināties....

Foto

Es atkāpjos principu dēļ

Šodien, 2024. gada 5. martā esmu iesniegusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Saskaņā ar...

Foto

Nacionālā apvienība rosina attaisnoto izdevumu slieksni palielināt līdz 1000 eiro

Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro...

Foto

Mūsu modeļa krīze

20.gadsimtā pasaule pārdzīvoja vairākas modeļu krīzes – 1917.gada revolūcija bija konservatīvisma krīze (turklāt ne tikai Krievijā), Lielā depresija bija liberālisma krīze, Aukstā kara beigas...

Foto

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

Uzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā...

Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Latvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova,...

Foto

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās...

Foto

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

Drīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad,...

Foto

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo...