Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ventspils brīvostas valdē ir apturēta Ls 94 031 vērta reklāmas līguma slēgšana ar Ventspils mēram Aivaram Lembergam lojālo laikrakstu Ventas Balss. Pret to ministra  Edmunda Sprūdža (ZRPuzdevumā ir iebildis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvis brīvostā Vilis Avotiņš, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija.

Nespēdama panākt koalīcijas partnera Vienotības piekrišanu līdzšinējo brīvostu valžu locekļu nomaiņai, Zatlera Reformu partija (ZRP) sākusi izmantot citu taktiku - pieprasīt detalizētu informāciju no esošajiem ministriju pārstāvjiem, pār kuru darbību tai ir politiska ietekme, un laužot līdzšinējo lēmumu pieņemšanas praksi. Šādi nule apturēti divi saimnieciski apšaubāmi lēmumi - Rīgas brīvostā par 166 hektāru brīvostas zemes iznomāšanu ar brīvostas pārvaldnieku Leonīdu Loginovu cieši saistītai firmai un Ventspils brīvostā reklāmas līguma slēgšanas apturēšana ar Lembergam lojālo laikrakstu.

Spriežot pēc Ventas Balss mājaslapā pārpublicētās laikraksta regulārās rubrikas "Brīvostas ziņas", tajā bieži lasāms Lemberga viedoklis un aplūkojami Ventspils mēra foto. Tas un slepenība, kādā tiek lemts par Ventspils brīvostas līdzekļu novirzīšanu laikrakstam, liek uzdot jautājumu par mēram nekritiskas attieksmes pirkšanu avīzes slejās.

SIA Ventas Balss īpašnieks Mihails Soifers Pietiek noraidīja runas par laikraksta īpašo labvēlību Lembergam, kas tiek stimulēta ar šādu reklāmas līgumu palīdzību. "Man neviens nav pat šokolādi uzdāvinājis!" paziņoja Soifers. Ventas Balss īpašnieks arī apgalvoja, ka par reklāmas līgumu nav bijis informēts un uz viņa kopējo pērn nomaksāto nodokļu fona, kas esot aptuveni 800 000 eiro, šī summa neesot ievērības cienīga.

Saskaņā ar Lursoft datubāzē pieejamajiem SIA Ventas Balss pēdējo gadu finanšu pārskatiem, uzņēmuma ieņēmumi no sludinājumiem un reklāmas 2010. gadā bija 277 699 lati, bet 2009. gadā - 272 159 lati. Tādējādi cerētais 94 031 lata līgums ar Ventspils brīvostas pārvaldi SIA Ventas Balss kasē ienestu vairāk nekā trešdaļu reklāmas ieņēmumu.

Pamatojums, ar kādu Ventspils brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis janvārī virzījis brīvostas valdē lēmumu par Ls 94 031 vērta reklāmas līguma slēgšanu ar SIA Ventas Balss, balstās Lemberga vadītās Ventspils domes pasūtītā socioloģiskā pētījumā, ko veikusi SKDS. Tajā, aptaujājot ventspilniekus, secināts, ka 43,1% iedzīvotāju nav varējuši sniegt atbildi par Ventspils brīvostas darba novērtējumu. Tādēļ piedāvāts slēgt reklāmas līgumu, "lai neieinteresēto iedzīvotāju daļa nākotnē nenovirzītos uz negatīvo pusi, būtu nepieciešami turpināt aktīvus pasākumus sabiedrības informēšanaā un ieinteresēšanā par brīvostas darbību". 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (ZRPPietiek apstiprināja, ka viņam ir bijušas iebildes pret Ventspils brīvostas mārketinga budžeta palielināšanu, atvēlot 94 000 latu reklāmai vietējā laikrakstā. "Ir pamatotas šaubas, vai šis ir profesionāls mārketinga resursu izlietojums un vai nebūtu daudz būtiskāka reklāma, piemēram, ārvalstu medijos, kas ostas uzņēmējiem piesaistītu jaunas kravas vai jaunus investorus piestātņu apkalpošanai. Otrs - pati iepirkuma procedūra, kas faktiski nepastāv. Pēc manā rīcībā esošās informācijas, Ventspils brīvostas valde vienkārši lemj par šādu līgumu un nav noskaidrotas alternatīvas, dota iespēja eventuālajiem konkurentiem piedāvāt savus risinājumus mārketinga mērķu sasniegšanai. Līdz ar to nav iespējams pārliecināties, ka tieši šis līgums ir Ventspils brīvostas mērķu sasniegšanai izdevīgākais risinājums," norāda ministrs.

To, ka Ventspils brīvostas pārvalde, slēdzot līgumus par reklāmas pakalpojumiem, nav organizējusi iepirkumu procedūras, tā neievērojot likumā noteikto vienlīdzības un atklātības principu pakalpojuma sniedzēju izvēlē, savā revīzijā 2011. gada novembrī atklāja arī Valsts kontrole.

Ventspils brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis Pietiek atteicās komentēt konkrētus brīvostas lēmumus vai tās dienaskārtībā esošus lēmumus, jo komerciālā rakstura dēļ šai informācijai noteikts ierobežotas pieejamības statuss. Sarmulis vienīgi atzina, ka iebildes pret reklāmas līguma slēgšanu esot izskanējušas un izlemts, ka brīvosta pie šā jautājuma atgriezīsies, jau lemjot par iepirkuma procedūras sākšanu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cita vienotā Krievija

FotoEsmu sapratis, ka pietiek.com lasa arī daudzi krievu tautības cilvēki, kas dzīvo Latvijā, jo tiek publicēti raksti arī par Krieviju. Domāju, ka latviešiem ir svarīgi zināt, ka jaunā paaudze Krievijas iedzīvotāju ir gatavi pārmaiņām, viņi grib liberālas pārmaiņas, tas varētu būt beigu sākums Putina režīmam. Tādēļ domāju, ka skaidri domas izteicis Krievijas laikraksta Novaya Gazeta redaktors Kirils Martinovs. Ja portāla politika ļauj, tad nopublicejiet manu tulkojumu. 
Lasīt visu...

18

Brīdis, kad liela daļa rīdzinieku pārtiek no pabalstiem, nudien nav piemērots domes vadības algu celšanai

FotoSavu pilnvaru 100 dienas Rīgas domes koalīcija atzīmēja, paaugstinot sev algas un ieviešot virkni jaunu apmaksātu amatu. Domes priekšsēdētāja, viņa trīs vietnieku, astoņu komiteju priekšsēdētāju un to vietnieku algu paaugstināšanai un jaunu algu ieviešanai šogad koalīcija dāsni atvēlēja aptuveni 160 000 eiro. Lai kaut minimāli palielinātu bērnudārzu darbinieku atalgojumu, izveidojot fondu, ar kuru pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji varētu rīkoties, tāpat kā tas notiek skolās, būtu nepieciešams nedaudz vairāk par 200 000 eiro. Taču šo priekšlikumu šīs domes vadība un koalīcija neuzskatīja par lietderīgu un neatbalstīja.
Lasīt visu...

12

Ko ASV Demokrātu uzvara nesīs Latvijai?

FotoĀrkārtas paziņojums! Pasaules masu informācijas līdzekļi ziņo, ka priekšlaicīgi, nepilnu 79 gadu vecumā, nenākot pie samaņas, par ASV prezidentu kļuvis Džo Baidens! Ne Ukrainas korupcijas skandāls, aizdomas par tirgošanos ar ietekmi, ne arī Hantera Baidena tieksme dokumentēt video sarunas ar mazgadīgajām, paralēli lietojot smagās narkotikas, neko nemainīja vēlēšanu rezultātos, jo svarīgi ir tikai tas, kurš skaita balsis, kontrolē presi un tiesas.
Lasīt visu...

12

Strīķis no “lietu kārtotāju” trijotnes sapsihojies par Magoņa lietas spriedumu – kādi varētu būt patiesie iemesli?

FotoBijušais Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieks Maigurs Strīķis no bēdīgi slavenās Strīķa-Juraša-Sparāna “lietu kārtotāju” trijotnes feisbukā ir pamatīgi sapsihojies par spriedumu bijušā Latvijas dzelzceļa prezidenta Uģa Magoņa lietā, kuru tiesai nācās attaisnot Strīķa „kolēģa” Jura Juraša nelikumīgi savākto pierādījumu dēļ. Domāju, daudziem būs interesanti palasīties šīs ekspresīvās pārdomas un padomāt par to patiesajiem iemesliem.
Lasīt visu...

21

Uzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras...

FotoUzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras. Tas nabags, kuram jāšaujas, spiests noņemties ar to, kurš jāizņem no cilpas... Tādu aprakstu man prezentēja grāmatai, kuru uzreiz ļoti, ļoti gribas izdot, bet tas nav iespējams grāmatu klātienes tirdzniecības aizlieguma dēļ. Tā nu tika pieņemts lēmums cīnīties par grāmatu tiesībām un vērsties Latvijas Republikas SATVERSMES tiesā.
Lasīt visu...

21

Uzcepsim masu psihozi un piedāvāsim pēc tam izeju

FotoPieņemsim, ka mums ienāktu prātā aizvākt palielu baru cilvēku no redzesloka – tīri teorētiski. Protams, ka tāda rīcība ir kapitāli nepieņemama un nosodāma, bet varbūt, varbūt pieņemsim, ka mēs būtu kaut kāda reliģiska rakstura sekta, kurai ir gan pietiekami līdzekļu un sakaru, lai tādu lietu paveiktu, jo mūsu „Dievs”, sauksim to par „svētais lāpnesis”, to pieprasa un tādam „cēlam mērķim” mūsu iestādes būtu jau savus divsimt gadus strādājušas.
Lasīt visu...

21

Dzīves jēga

FotoPēteris un Jānis gāja uz Templi ap lūgšanas stundu, tas ir, devīto. Tanī brīdī nesa kādu vīru, kas bija tizls no mātes miesām, to ik dienas nolika pie Tempļa durvīm, sauktām par Krāšņajām, lai viņš lūgtu dāvanas no tiem, kas gāja Templī. Redzēdams Pēteri un Jāni, kas gribēja ieiet Templī, viņš lūdza kādu dāvanu. Bet Pēteris ar Jāni, to cieši uzlūkodami, teica: «Skaties uz mums.» Tas pievērsās viņiem, cerēdams kaut ko no viņiem saņemt. Apustuļu darbi, 3. nodaļa 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Covidiotisms vai dezinformācija par Ķīnas vīrusa Anglijas celmu

Šonedēļ klajā nāca LETAs ziņa par Ķīnas vīrusa Anglijas celma izplatību Latvijā. Tajā trūka būtiskas informācijas: jaunā celma slimnieku inficēšanās apstākļi....

Foto

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

Liegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs,...

Foto

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

Ilzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz...

Foto

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

Atsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par...

Foto

Egils Borats

Acīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt...

Foto

Alda Gobzema rekviēms

Tuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie...

Foto

Mieru, tikai mieru

Šie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik...

Foto

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

Tā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties...

Foto

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

Kopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību...

Foto

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

Kad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz...

Foto

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

Nozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību...

Foto

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

Cik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:...

Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...