Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tieši ar šādu vēsturiski drūmu citātu varam šobrīd raksturot Latvijas politiskās varas darbību. Visu mūsu acu priekšā tiek brutālā veidā sabotētas Latvijas valsts aizsardzības spējas, un es tūlīt pamatošu, kā tas notiek.

Pirmdien (22.01.2024) sagaidījām ilgi gaidīto aizsardzības ministra paziņojumu par izstāšanos vai neizstāšanos no Otavas konvencijas, kas aizliedz izmantot nevadāmās kājnieku mīnas. Pirmajā brīdī šis paziņojums šokēja, bet pēc tam, nedaudz visu pārdomājot, sapratu, ka šokam nav pamata, viss notika tā, kā tam bija jānotiek.

Sākumā nedaudz par to, kāpēc šis paziņojums bija šokējošs. Atbilde ir ļoti vienkārša. Tāpēc, ka militārās aprindās visi zina, ka kājnieku mīnas (tajā skaitā arī nevadāmās) ir vienkāršākais, lētākais un efektīvākais veids, lai kavētu ienaidnieka iekļūšanu  mūsu valstī.

Karš Ukrainā tam ir uzskatāms piemērs. Tieši mīnas bija vienas no efektīvākajiem veidiem, kas kavēja Ukrainas karavīru kustību uz priekšu pagājušā gada kaujās. Un nav NEVIENA loģiska un saprotama argumenta, kāpēc Latvijas valsts politiskā elite pieņēma lēmumu, kas aizliedz Latvijas armijai izmantot šo spēju.

Skaidrs, ka nevadāmās mīnas nav vienīgais pretmobilitātes līdzeklis, bet kombinācijā ar daudziem citiem tas ir ļoti efektīvs līdzeklis. Vēl jo vairāk apstākļos, kad Latvijai ir neskaitāmas reizes mazāka uguns jauda, ar ko atturēt ienaidnieku (… krievu okupantus), šīm mīnām ir vēl lielāka vērtība.

Ko izdarīja aizsardzības ministra izstrādājums Sprūds? Viņš politiska spiediena rezultātā piespieda Nacionālo bruņoto spēku vājo komandieri Kalniņu nākt klājā ar ļoti šķidru un pilnīgi neprofesionālu paziņojumu, uz kā pamata Sprūds varēja paziņot savu lēmumu par neizstāšanos no Otavas konvencijas.

Un tagad par to, kāpēc mani tomēr nepārsteidza Sprūda paziņojums. Tāpēc, ka viņš pārstāv politisku spēku, kura viens no galvenajiem uzdevumiem ir graut Latvijas aizsardzības spējas. Visi Sprūda izteikumi gan par karu Ukrainā, gan par attiecību veidošanu ar krieviju jau daudzu gadu garumā ietver slēptus Putina krievu pasaules vēstījumus.

Tieši Progresīvie pretojās valsts aizsardzības mācības ieviešanai skolās, kā arī pretojās valsts aizsardzības dienesta izveidei. Tieši Progresīvie vienmēr ir uzsvēruši, ka nevajag paaugstināt valsts aizsardzības izdevumus. Nokļūstot aizsardzības ministra postenī, Sprūds slēptā veidā sabotē Latvijas aizsardzība spējas.

Ceru, ka vēl atceramies bijušā aizsardzības valsts sekretāra Jāņa Garisona interviju pēc aiziešanas no amata. Viņš norādīja, ka Latvijai ir nepieciešams izstāties no Otavas konvencijas un pašai iepirkt vai ražot nevadāmās kājnieku mīnas. Tagad redzam, ka tas bija viens no iemesliem, kāpēc Garisonam nācās pamest šo posteni, jo Sprūda plāni ir pavisam citi.

Tāpat ceru, ka atceramies, kāpēc Sprūds līdz pēdējam kavēja valsts aizsardzības kapitālsabiedrības nodibināšanu, kas ļautu Latvijas valstij pašai ražot to, ko tai vajag. Jau atkal – Garisons intervijā bija norādījis, ka visā Eiropā nenormāli lēni pieaug militārās ražošanas jaudas, bet karš ir mums tepat aiz durvīm. Redzam, ka Sprūds vēlas kavēt un visādos veidos bremzēt Latvijas valsts kapitālsabiedrības attīstību. Kam tas ir izdevīgi? Ne jau nu Latvijas valstij.

Un vēl pāris vārdu par NBS komandieri Kalniņu. Viņš arvien vairāk sāk atgādināt ģenerāli Balodi, kurš līdzās Ulmanim nodeva Latvijas valsti un izdarīja visu, lai 1940. gadā krievu tanki brīvi ieripotu Latvijā. Tiem, kuri nezina, - pret ģenerāli Balodi krievi nekādas represijas neveica, un viņš vēl daudzus gadus brīvi un laimīgi nodzīvoja okupētajā Latvijā.

Šībrīža apstākļos mēs nevar atļauties vēl vienu ģenerāli Balodi (Kalniņu), kurš lokās mūsu korumpētās un nodevīgās politiskās elites priekšā. Mums ir vajadzīgs tāds armijas komandieris, kurš nav devis zvērestu padomju sarkanajai armijai un kura lēmumi un lojalitāte Latvijas valstij ir stipri apšaubāmi. Atcerēsimies, ka Kalniņš līdz pēdējam spurojās pretī valsts aizsardzības dienesta ieviešanai. Vai mēs varam uzticēties šādam armijas komandierim? 

Tagad parunāsim mazliet par Baltijas aizsardzības līnijas izveidošanu. Pirmkārt, kāpēc šis jautājums tikai tagad tiek kustināts? Krievijas nodomi jau bija skaidri, 2014. gadā tika veikts iebrukums Krimā. Tagad pēkšņi NBS un Latvijas valsts vara ir pamodusies! Nu labi, lai arī stipri par vēlu, bet nu tomēr, nedaudz mums vēl laika ir, ja labi ātri strādājam, tad kaut ko varam izdarīt.

Bet tagad tā rūpīgi padomājiet, - kas tad būs tie darītāji un aizsardzības līnijas būvētāji?  Kurš mums būvēja un vēl joprojām būvē to nožēlojamo drāšu žogu uz Baltkrievijas robežas?  Tie ir Evika Siliņa ar Rihardu Kozlovski. Visa Vecrīga zina, kā Evika Siliņa izlobēja pasūtījumus uz austrumu robežas. Tāpat visa Vecrīga zina, ka Siliņa ar Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra Dmitrija Trofimova rokām „sakārtoja” daudzus jo daudzus austrumu robežas biznesa projektus. Šeit ir arī atbilde, kāpēc korumpants Trofimovs kā sēž, tā sēž Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra postenī. Un viņu ne kādas Valsts kontroles netraucē, ne pasūtīti „žurnālistu” pētījumi apgrūtina viņa nožēlojamo eksistenci.

Un, kā runā Vecrīgas kafejnīcās, tad tas arī bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc Garisonu izmeta no valsts sekretāra amata. „Jaunās vienotības” un „Progresīvo” sponsori vēlas tā labi iegrābties Baltijas aizsardzības līnijas būvniecības projektos, jo tur būs LIELA nauda. Un tieši tāpēc par Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru jāieliek kāds Trofimovam līdzīgais, kurš ar izpratni izturēsies pret „Progresīvo” un „Jaunās vienotības” būvnieku lūgumiem. Mēs taču zinām, kā progresīvais „top menedžeris” Briškens būvē „Rail Baltica”. Apmēram tāpat tiks apgūts Baltijas aizsardzības līnijas projekts. Tieši tā, kā Kremlim būs izdevīgi! 

Kā vienmēr, bet it īpaši šobrīd arī Latvijas ārlietu dienests paklusām turpina sabotēt Latvijas valsts drošības intereses. Pirmkārt, „tautā mīlētā” prezidenta Rinkēviča vadībā Latvijas valsts ar ārlietu resora rokām salaida iekšā veselu baru krievu žurnālistu/spiegu. Tur diemžēl vairs neko nevar izdarīt, un postu no tā vēl tikai jutīsim.

Un tagad mazliet par aktuāliem jautājumiem. Visiem ir skaidrs, ka šobrīd ir ļoti svarīgi, lai Ukraina turpinātu saņemt no ASV bruņojumu, jo bez tā būs ļoti grūti pretoties krievu armijai,  lai arī cik s...dīgu to nemālētu NAFO cīkstoņi sociālajos medijos. Pateicoties kremļa aģentiem republikāņu partijā, šobrīd šīs ieroču piegādes nenotiek, un tas būtiski ietekmē Ukrainas kaujas spējas.

Populārais militārais analītiķis Jurijs Švecs pirms dažām dienām stāstīja, ka pavisam nesen ASV bija ieradusies diplomātu grupa no Francijas, Spānijas, Čehijas un Lietuvas. Šī diplomātu grupa ļoti nopietni runājusi gan ar republikāņu, gan ar demokrātu partijas vadošajiem pārstāvjiem un ļoti nopietnā līmenī lobēja ieroču piegādes Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Kā savā video blogā norādīja Švecs, tad eiropieši ļoti skaidri un gaiši ASV partneriem pateikuši: ja tūlīt pat netiks Ukrainai piegādāti ieroči, tad neceriet, ka mēs (eiropieši) jums (ASV) palīdzēsim konfliktā ar Ķīnu (ar tiem pašiem, ar kuriem kremlins šlesers taisās tirgoties).

Kā runā aizkulisēs, tad šo vēstījumu ASV pārstāvji uztvēruši ļoti nopietni, jo visi, kam ir galva uz pleciem, ļoti labi saprot, ka nākamais lielais militārais konflikts būs starp ASV un Ķīnu. Šajā situācijā mēs redzam, cik aktīvi strādā mūsu kaimiņu lietuviešu diplomāti un reāli kaut ko dara, lai palīdzētu sakaut krieviju. Bet ko mūsu bāleliņi… Vai Jūs esat dzirdējuši, ka Latvijas tā saucamais ārlietu resors kaut ko tamlīdzīgu darītu?  Ne nieka!

Latvijas ārlietu resors ir iesprindzis par nabaga krievu žurnālistiem un sīriešu „inženieriem, juristiem, ārstiem”, kuri katru dienu joprojām šturmē Latvijas-Baltkrievijas robežu. Netīrā Edgara Rinkēviča izauklētais un joprojām vadītais ārlietu resors nedara pilnīgi neko, lai kaut kādā veidā palīdzētu sakaut krievu okupantu ordas Ukrainā. Mēs pat nespējam saņemties un beidzot izbeigt pavisam  krievu asiņaino graudu importu caur mūsu valsti. Nožēlojami!!! 

Un nobeigumā daži vārdi par mūsu valdības un valsts varas liekulību attiecībā uz Ukrainas valsts varas atbalstu karā pret krieviju. Pavisam nesen pie mums bija atbraucis Ukrainas prezidents Zelenskis, un mūsu korumpētie vadoņi Siliņa, Rinkēvičs ar putām uz lūpām stāstīja, kā mēs atbalstām Ukrainas tautu cīņā pret orkiem. Nu, kā un cik ļoti mēs atbalstām?

Brīdī, kad Zelenskis bija pametis Latvijas teritoriju, Siliņa iznāca visas Latvijas tautas priekšā un paziņoja, ka Latvija nepārstās caur savām ostām (kuras pieder Šleseram un citiem krievu pakalpiņiem) vest krievu (asiņaino) labību, jo, redz, tā mēs zaudēsim daudz naudas un tas būs kaitējums valsts budžetā, un arī Āfrikā inženieriem nebūs, ko ēst. Lūk, tik vienkārši. Tāda ir Latvijas valsts politiķu morāle – nopērkama apmēram par 100 miljoniem krievu naudiņu.

Šis bija klasisks piemērs, kā strādā Latvijas šībrīža vara – runā to, ko publika grib dzirdēt, bet dara pilnīgi kaut ko citu. Un te nu mēs redzam, kā var apčakarēt Latvijas lētticīgo sabiedrību. Atliek Siliņai uztaisīt „ģimeniski siltu” ziemassvētku foto vai Rinkēvičam uztaisīt vizīti „pie tautas Latgalē”, un tauta ir laimīga. Bet tad, kad jāpieņem lēmumi, kas reāli kaitētu krievijai un tās pakalpiņiem Latvijā, tad viss notiek ierastajās „nauda nesmird” sliedēs. Redzam, ka tajā brīdī, kad Siliņai bija jāvirza lēmums, kas kaitētu viņas  prokremliskās sirdsdraudznes un vīna dzeršanas partneres Ineses Šleseres ģimenes interesēm, tad Ukrainas tautas un arī Latvijas tautas drošības intereses ir pie vienas vietas. 

Nobeigumā. Aicinu parakstīties par izstāšanos no Otavas konvencijas, jo korumpētajiem politiķiem un visādiem mūsdienu ģenerāļiem Leonīdiem Baložiem jāsaprot, ka Latvijas tauta nepieciešamības gadījumā ir spējīga pašorganizēties un ne tikai aktīvi pieprasīt konkrētu rīcību, bet tā pati rīkosies, uzspļaujot kaut kādām tur konvencijām, jo uz okupantiem neattiecas cilvēktiesības! Ukrainas tauta pierādīja, ka, neskatoties uz politiķu korumpētību, nekompetenci un nevarību, tā pati paveica lielas lietas.

Izskatās, ka arī latviešu tautai ir pienācis laiks runāt un ķerties pie lietas!

Novērtē šo rakstu:

105
56

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi