Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pavisam tuvākajā nākotnē politiskie kioski, kurus šobrīd dibina politiskie šarlatāni, var sākt kļūt par daļu no lielākām politiskajām partijām un potenciāli sākt veidot valdību. To apzinoties, man reizēm ir nedaudz bail, ka viens no šiem potenciālajiem valdības veidošanas pretendentiem ir Aldis Gobzems. Paskaidrošu – kāpēc.

Pirms dažām dienām Aldis uzrakstīja Facebook ierakstu par diviem kungiem ar uzvārdu Binde, kuru vēlāk izdzēsa. Uzreiz pēc dzēstā ieraksta Aldis uzrakstīja vēl vienu ierakstu, kurā paziņoja, ka pirmajā, dzēstajā ierakstā bija kļūda. Šeit ir īss kopsavilkums par to, kā Aldis šo kļūdu izskaidro:

- Izdzēstajā ierakstā tika pieļauta rupja kļūda.

- Alda sociālo tīklu pārvaldību veic administratori, kurus šajā gadījumā Aldis nevarēja/nevēlējās pārbaudīt, un šī iemesla dēļ radās kļūda.

- Dzēsto ierakstu ar kļūdainu informāciju Aldis personīgi nepublicēja, un kļūdainais ieraksts ar Aldi netika saskaņots.

- Kļūda patiesībā bija nevis kļūda, bet sabotāža. To izdarīja nevis viens cilvēks, bet vairāki, un viņi visi  ir nodevēji.

- Nodevēji, kuri veica sabotāžu, no darba tika atlaisti.

Es personīgi neesmu pārliecināts, ka Alda izklāsts par esošās situācijas apstākļiem ir 100% precīzs. Bet neviens viņu aiz mēles neraustīja, un tāpēc, balstoties uz viņa paša skaidrojuma, izdarīsim dažus absolūti acīmredzamus secinājumus.

1. Aldis ir mikromenedžeris, un viņam visos procesos ir jāpiedalās personīgi. Reiz viņš nolēma nepārbaudīt tekstu, ko viņam bija sastādījuši administratori, un uzreiz notika sabotāža.

2. Uzmetējiem ir ļoti viegli un ērti strādāt Alda organizācijā, jo nav efektīvu darba kvalitātes kontroles mehānismu.

3. Aldis sāk pārāk daudz laika tērēt muļķībām un pārāk maz laika reālam darbam. Kļūdas tekstā Aldis nav paspējis pārbaudīt, tostarp tāpēc, ka viņš gatavoja taju zupu ar garnelēm, veikalā pielaikoja kārtējo mēteli un pētīja savus muskuļus spogulī.

4. Aldis personīgi nav gatavs uzņemties atbildību par saviem, tai skaitā sociālajos tīklos publicētajiem vārdiem. Ja Alda vārdos ir kļūda vai meli, tad vainīgs būs nevis viņš, bet gan tīklu administrators. Tas viss liek domāt, ka Aldis nav efektīvs vadītājs un nespēj vadīt pat tik primitīvu kolektīvu kā vairāku sociālo tīklu administratoru komandu. Ņemot to vērā, nav īsti skaidrs, kā viņš taisās vadīt 14 ministrus un viņu kabinetus.

5. Aldim nav intuīcijas cilvēku izvēlē. Viņam izdevās uzticēt sava svarīgākā komunikācijas resursa pārvaldību nevis vienam, bet vairākiem nodevējiem (vai labākajā gadījumā amatieriem).

6. Par politiskās darbības sabotēšanu un nodevību Aldis atlaišanu uzskatīja par vissaprātīgāko sodu. Visus pārējos nodevējus, kuri nākotnē varētu mēģināt iedragāt Alda darbu, viņš arī vienkārši atlaidīs un necentīsies šos cilvēkus saukt pie citas atbildības.

7. Diemžēl netiek ziņots, vai Alda organizācijā bez atlaistajiem palikuši vēl citi nodevēji. Tāpat netiek ziņots, vai tiks veikti darbi, lai novērtētu zaudējumus, ko atlaistie nodevēji varētu būt nodarījuši ar savām citām darbībām. Acīmredzot visas šīs lietas Aldi neinteresē.

Tagad uz mirklīti pamēģiniet iedomāties, kādas sekas visas šīs lietas atstātu uz valsti, ja runa nebūtu par kļūdu Facebookā, bet gan par valstiski svarīgu jautajumu. Vēlreiz pārlasiet šo sarakstu un pamēģiniet iedomāties, kāda būtu mūsu valsts, ja Aldis Gobzems būtu tās premjers.

Nē, pats par sevi saprotams, ka mūsu valstī ir cilvēki, kas guļ un sapņo, lai Aldis kļūst par premjeru vai vismaz par ministriņu. Šie cilvēki, redzot, cik daudz sekotāju nāk uz Alda mītiņiem, metas ceļos un, cik spēka, sāk lūgt Dievu, lai protestētāju skaits tikai augtu un lai Aldis jau pavisam tuvākajā laikā sagrābtu sev vēlamo varu. 

Es runāju nevis par izdomātiem nodevējiem, bet gan par reāliem  kuri, kamēr premjers Aldis brauks ar riteni un rakstīs motivācijas mantras Facebookā, izlaupīs mūsu jau tā nabadzīgās valsts paliekas.  

https://www.facebook.com/100000681382984/posts/4915147191851278/?d=n

Novērtē šo rakstu:

88
81

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Varbūt jūs satrauc rēķinu katastrofa, bet prezidents Saeimā iesniegs grozījumus Partiju finansēšanas likumā

Foto17. janvārī valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar tieslietu ministru Jāni Bordānu, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāju Juri Jurašu, Saeimas Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas priekšsēdētāju Inesi Lībiņu-Egneri un Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētāju Andreju Judinu, lai izvērtētu 2021. gadā paveikto un pārrunātu plānotos darbus tieslietu jomā 2022. gadā.
Lasīt visu...

3

Ko gribam, to darām, kad vajadzēs informēt Finanšu ministriju, tad arī informēsim, bet sabiedrībai gar to vispār nav daļas

FotoLai nodrošinātu efektīvu valsts pārvaldes funkciju īstenošanu, pilnveidotu ierēdņu profesionālo kompetenci, valsts pārvaldē ir iedibināta ierēdņu pārcelšana jeb rotācija. Rotācija ir būtisks civildienesta izveides elements, un pārcelšana citā amatā valsts pārvaldē ir izplatīta prakse visā pasaulē, lai efektīvi veiktu valsts uzdevumu izpildi sabiedrības labā, elastīgi izmantojot civildienesta resursus pārvaldes iekšienē.
Lasīt visu...

21

Viedais Anonymous

FotoVispirms pateicos portālam PIETIEK par iespēju paust savu viedokli daudzos aktuālos jautājumos. Katra interneta vietne darbojas pēc saviem ieskatiem. Tā, piemēram, te komentāros ikviens var parakstīt savu tekstiņu ar jebkādu segvārdu. Troļļi izmanto šo iespēju, parakstot savus izteikumus ar populāru personu vārdiem vai literārajiem pseidonīmiem.
Lasīt visu...

21

“Zemcilvēkiem” šopinga nebūs!

FotoVietējie tirāniņi nolēmuši aizliegt tirdzniecības vietām samazināt publiski pieejamo platību darbam “sarkanajā režīmā”. Tirgotāji centās saglabāt peļņu, vienlaikus paliekot cilvēcīgi pret visiem klientiem. Tādējādi kupči pārkāpa valstī iedibināto segregāciju, ļaujot arī “zemcilvēkiem” baudīt šopinga prieciņu.
Lasīt visu...

21

Ar interesi gaidu, kad tad Šlesers beidzot sāks priekšvēlēšanu kampaņu!

FotoPretēji daudziem citiem mana prognoze ir tāda, ka Aināram Šleseram ir izredzes vēlēšanās. Tik tāds sīkums — ja viņš beidzot sāks savu kampaņu.
Lasīt visu...

21

10 padomi, kā nepārvarēt krīzi

Foto1. Vienmēr paturēt prātā divas sava laika nozīmīgu politiķu sentences: “Naudas ir tik daudz, kā vēl nekad nav bijis” (A.K. Kariņš) Tāpēc - pirkt! Visu un daudz! Nesertificētas sejas maskas, 4 miljonus vakcīnu - paliks pāri, atdosim Āfrikai. Nedrošus testus par 15 miljoniem. Salātu receptes par pusmiljonu... Un, kad par to vajadzēs atdot parādus, tad jau spēkā būs cita devīze: “Pēc mums kaut vai grēku plūdi!” (Ludviķis XV). 
Lasīt visu...

21

Modelēšana – “KO DARĪT?”

FotoNesen vairāki opozīcijas partiju pārstāvji un aktīvisti tikās, lai koordinētu savu pretdarbību huntai. Bija pārstāvētas partijas “Latvijā pirmā vietā”, “Likums un kārtība”, “Stabilitātei” un “Tautas kalpi”. Dialogs beidzot ir sācies, un, iespējams, organizāciju loks paplašināsies. Tā kā es neesmu “pirdis dīvānā” un tikai driķējis rakstus, lai gan vārdam ir liels spēks, bet arī piedalījies vairākos pasākumos pret pašreizējo varu, atļaušos izteikt savas domas un dot dažus padomus.
Lasīt visu...

21

Atlīdzība par tautas izdeldēšanu

FotoČinavnieki bāž roku tautas kabatā un nebaidās apdedzināties. Kariņa valdība dāsni atalgo sevi par iedzīvotāju spaidu potēšanu un atstāšanu bez darba, par tūkstošiem salauztu likteņu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Smēķēšanas lobists Reirs kā viens no Covid-19 nāves veicinātājiem

Brīdī, kad tapa šis raksts, Covid-19 globāli bija prasījis 5,478 miljonus dzīvību. Katru gadu pasaulē smēķēšanas dēļ...

Foto

Daudzlīmeņu segregācija Latvijā

Es uzskatu nepotēto diskrimināciju par segregāciju, jo pēc potes cilvēks atpakaļ izmainīties vairs nevar. Tātad atšķirība starp injicētajiem un neinjicētajiem ir nevis uzskatos...

Foto

Ko pašreizējie „lēmumi” liecina par to pieņēmēju prāta stāvokli?

Saeima kārtējo reizi atbalsta kārtējos pasākumus "ar mērķi apturēt straujo Covid-19 izplatību". Tikmēr PVO prognozē, ka dažu...

Foto

Bezroku antiutopija

Lai novērstu kleptomānijas epidēmiju, Pasaules Veselības organizācija (PVO), izpētot islāma valstu pieredzi, nolemj turpmāk visiem cilvēkiem noteikt obligātu vienas rokas amputāciju. Vietā tiks piedāvātas...

Foto

„Zombo-kaste”, „zombo-internets” un „modrā acs”

Eksistē jēdziens „zombējošā kaste” – daudzi tā sauc televizoru. Ceru, ka nav jāpaskaidro, kāpēc radies šāds nosaukums, jo visi esam ar...

Foto

Zahejs

Garīgās dzīves avots ir Dievs, un tam ir tiešs sakars ar cilvēka dvēseli. Evaņģēlijā ir stāstīts par kādu maza auguma cilvēku, kuru daudzi tolaik ienīda....

Foto

Vara un tauta – kā sadzīvosim jaunajā gadā?

Gadumijas TV uzrunas ir tāds savdabīgs politisks žanrs. Reti kurš cilvēks atceras to saturu (nu, protams, ar dažiem...

Foto

Ārkārtas situācija ir piesegs “izšķērdības ballītei”

Saeimas “Saskaņas” frakcija neatbalsta ārkārtējās situācijas pagarināšanu, kā to plāno noteikt Ministru kabinets, un Saeimas sēdē balsos pret šādu risinājumu....

Foto

Hunta cīnās ar dabu

Pērtiķu sugas “neko neredzu, neko nedzirdu, neko nesaku” bariņš paliek aizvien mazāks. Cilvēki visu redz, dzird un muti ciet netur. Patiesība lien laukā kā...

Foto

Hunta apjāj ganāmpulku

Nepotētos hunta sen uzskata par “zemcilvēkiem”. Vairs netiek slēpts, ka veselie pilsoņi jāiznīdē. Labklājības ministrijas variants – ar ekonomiskām represijām neļaut pārziemot. Ja...

Foto

Par rakstu "Gadumijā deltu mijot pret omikronu"

Labdien, godājamais Māri Uļģi! Es ar interesi izlasīju Jūsu rakstu ”Gadumijā deltu mijot pret omikronu”. Tajā bija interesanti fakti...

Foto

Cik lielisks ir viss, ko mēs darām un nedarām

Godājamie rīdzinieki! Šajā Vecgada vakarā atceros kādu sarunu vienā no Rīgas skolām, kurā biju ieradies, lai sveiktu...

Foto

Ironisks pārskats par Jaungada uzrunām

1. Neatceros, vai klausījos Godmaņa, Birkava, Gaiļa uzrunas, tiesa, toreiz migla izklīda, rozā brilles jau krita nost, taču cerība vēl nebija...

Foto

Pasaule ir tumsā un alkst gaismas

Kad Gaisma atnāca, Pasaule apžilba un novērsās. Tomēr dzīvot tumsā izrādījās labāk un pierastāk. Kopš tiem laikiem Pasaulē valda apjukums...

Foto

Dzīvnieku ferma pašmājās

Orvela “Dzīvnieku ferma” ir klāt. Hunta tautu uzskata pat ne par dzimtcilvēkiem, bet par saviem mājdzīvniekiem, kas jādresē. Sliktie “suņi”, kas izsprukuši gan...