Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Viens no Nacionālās apvienības līderiem Imants Parādnieks „uzķēries” uz, visticamākais, politisko konkurentu piespēlētas priekšvēlēšanu provokācijas, ielaižoties divdomīgā e-pasta sarakstē ar cilvēku, kurš uzdevies par skandalozo trimdas latvieti Aivaru Sluci, bet izrādījies viltvārdis. Parādnieks, kurš par šo faktu jau vērsies Drošības policijā, savos e-pastos apmainījies neglaimojošiem viedokļiem par saviem politiskajiem sabiedrotajiem un apspriedis 40 000 latu ziedojuma saņemšanu no Sluča. Politiķis pieļauj, ka aiz provokācijas stāvot ar kādu politisko spēku saistīta sabiedrisko attiecību kompānija un tās mērķis – sēt kašķi starp Nacionālās apvienības līderiem, kā arī apgrūtināt tās sadarbību ar Pilsoniskās savienības flangu Vienotībā. 

Spriežot pēc apjomīgās e-pasta sarakstes, kura ir Pietiek rīcībā, cilvēks, kurš uzdevies par Sluci, vairākās augustā nosūtītās vēstulēs Parādniekam glaimo, viņu dēvēdams par „spēcīgāko, atbildīgāko un konkurētspējīgāko latvieti starp nacionālā bloka līderiem Latvijā”.

Parādnieks atzīst, ka pašlaik, pārlasot savu saraksti ar viltus Sluci, viņam „paliek neērti”, bet tobrīd viņš nepietiekami iedziļinājies un lietojis vieglprātīgus izteicienus. Parādnieks apgalvo, ka pirmais, ko izdarījis, kad telefonsarunā ar Sluci noskaidrojis, ka sarakstījies ar viltvārdi, - šīs vēstules parādījis savam kolēģim Nacionālajā apvienībā Raivim Dzintaram. Tieši par viņu Parādnieks ar viltus Sluci apmainījies divdomīgiem spriedumiem. „Manējie saprot,” to, ka Nacionālās apvienības iekšienē šai provokācijai nav izdevies sēt kašķi, apgalvo Parādnieks.

Spriežot pēc vēstuļu satura un politiskā konteksta, provokācijas, uz kuras Parādnieks uzķēries, mērķis varētu būt saķildot savā starpā Nacionālās apvienības līderus, kā arī apgrūtināt iespējamu tuvināšanos ar Pilsonisko savienību. Parādnieks ar viltus Sluci iesaistījies Pilsoniskajai savienībai neglaimojošos vērtējumos. Mērķis šādas sarakstes publiskošanai īsi pirms ārkārtas vēlēšanām varētu būt apgrūtināt Vienotības nacionāli noskaņotā flanga bloķēšanos ar Nacionālo apvienību pēc vēlēšanām. Neoficiāli politikas kuluāros tiek modelēta situācija, ka daļa Vienotības, no kuras saraksta 11. Saeimā pārsvarā varētu tikt ievēlēti Pilsoniskās savienības pārstāvji,  pretēji politiķiem, kas cēlušies no Jaunā laika, varētu bloķēties ar Nacionālo apvienību, nepieļaujot, ka tiek izveidota valdība no Vienotības, Zatlera reformu partijas un Saskaņas centra.

Pietiek rīcībā esošā 5. augusta e-pastā Parādnieks uz savas firmas e-pastu [email protected] saņēmis vēstuli no viltus Sluča, kurā tas pauž gatavību ziedot 40 000 latu nacionāli noskaņotam politiskajam spēkam, kurā saskatot vislielāko potenciālu, proti, Visu Latvijai. „Visus ar naudas līdzekļu lietderīgu sadali saistītos jautājumus es vēlos uzticēt Tev. Cik nu es necenstos, es nekādīgi nespēju saskatīt Raivī [Dzintarā] īstā līdera un prasmīgā tautsaimnieka īpašības. Drīzāk pat redzu cilvēku, kas nākotnē ātri vien varētu kļūt par VL nodevēju, galvenais, lai kāds par to labi samaksātu,” Parādniekam raksta viltus Slucis.

Parādnieks atbild, ka „par piedāvājumu esmu milzum pateicīgs, tas nāk ļoti nozīmīgā un izšķirošā brīdī”, un provizoriski min, ka viņa personiskajai kampaņai Zemgalē būtu nepieciešami vismaz 9 000 latu. Dažas dienas vēlāk citā vēstulē Parādnieks viltus Slucim žēlojas, ka tēvzemieši, kuri necer iekļūt 11. Saeimā, diez vai ziedošot kādus līdzekļus Nacionālās apvienības kopējai kampaņai, bet no deputātu kandidātiem vairāk par 200 latiem diez vai izdošoties „izvilkt”. Sluča piedāvātais ziedojums divreiz pārsniedz summu, kādu fiziskajai personai atļauts gada laikā ziedot kādam politiskajam spēkam.

Pietiek Parādnieks apgalvo, ka nav apsvēris partijām noteikto finanšu ierobežojumu pārkāpšanu, - viņš vienā no vēstulēm cilvēkam, kuru uzskatījis par Sluci, uz to norādījis un pieņēmis, ka pusi no šīs naudas visticamāk ziedos ārzemju latvieša dzīvesbiedre. „Par finansējumu, ko esat gatavs atveltīt – mana pārliecība, ka pareizākais atbalsta sadalījums būtu 10 cilvēku individuālai kampaņai ziedot pa 4 000 Ls katram. Tas pilnībā atbilst arī Jūsu uzstādījumam – nodrošināt ierindas biedru atbalstu, lai nedomātu, ka „...partijas valdošā kliķe vienkārši ņirgājas par savu labāko biedru spējām, kamēr paši augšā saliek sev pilnas kabatas ar pāri palikušo naudu. Jo tā tas vienmēr un visur notiek!” Kā pats sacījāt mēs „...esam citādāka partija, un neiesim pa to pašu ceļu, ko gāja TB/LNNK un pašlaik iet PS.”,” vēstulē viltus Slucim raksta Parādnieks. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja datubāze rāda, ka Slucis 16, augustā Visu Latvijai noziedojis 9 810 latus.

Sarakstē ar Parādnieku Nacionālās apvienības tuvākos ideoloģiskos domubiedrus Pilsonisko savienību viltus Slucis dēvē par „žurkām”, kas „ir palikušas par korumpētām valsts nodevējām, kas, tiecoties pie labi apmaksātajiem amatiem, esot aizmirsušas mūsu galveno valsts vērtību - latviešus - savus vēlētājus, kas joprojām dzīvo neziņā par rītdienu”. Tēvzemiešus, ar kuriem Parādnieka pārstāvētā Visu Latvijai apvienojusies Nacionālajā apvienībā, viltus Slucis dēvē par „TB/LNNK cūkām”. Šī apvienošanās graujot Visu Latvijai gaišā tēla reputāciju jauniešu acīs. Parādnieks, neslēpdams, ka ir ieinteresēts Sluča piesolītajos 40 000 latu, neiebilst viņa vērtējumam.

„Atzīšos godīgi - labākajā gadījumā jau pēc pāris mēnešiem es vēlos Tevi redzēt kādā no ministru amatiem. Ar laiku Tev būtu obligāti jāpaliek par VL vienīgo līderi, tādējādi „gāžot” potenciāli nedrošo Raivi [Dzintaru],” vienā no vēstulēm Parādniekam glaimo viltus Slucis. Parādnieks uz šiem komplimentiem atbild diplomātiski, bet atstāj iespaidu, ka neiebilst, ka tiek izcelts uz Raivja Dzintara fona. „Par Raivi – viņš ir mans draugs un vistuvākais sabiedrotais, jā ir arī man dažas bažas, tomēr es cenšos situāciju virzīt atbilstošā gultnē. Šobrīd izdodas ;) Esmu pārliecināts, ka Raivim ir milzīgs potenciāls un darīšu visu kas manos spēkos lai šis potenciāls rezultētos Latviešu lietas pilnīgā uzvarā,” atbildē viltus Slucim raksta Parādnieks.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Suverenitātes portrets pakta jubilejas sakarā

Foto2019.gada 23.augustā paiet 80 gadi kopš Vācijas un Padomju Savienības līguma noslēgšanas. Tas bija triviāls līgums par neuzbrukšanu. Līgumu parasti dēvē par Molotova-Ribentropa paktu. Līdz 1939.gada 23. augustam cilvēce pazina daudzus paktus, kā dēvē starptautiskos līgumus. Arī Latvijas Republika savas pastāvēšanas laikā ir bijusi līdzautore daudziem paktiem. Droši var teikt, ka neviens no tiem nekad nav ieguvis sabiedrības plašāku ievērību. Ne reti par paktiem sabiedrība netiek detalizēti informēta. Paktu producēšana ietilpst diplomātisko attiecību segmentā un ārlietu ministrijas rūpēs.
Lasīt visu...

21

Sabiedrībai jau tagad ir iespējams saņemt no iestādes informāciju par ielūgto personu sarakstiem uz valstiski nozīmīgiem notikumiem

FotoRakstam „Nodokļu maksātājiem nav jāzina, kādi cilvēki par nodokļu maksātāju naudu tiek uz sarīkojumiem, kas tiek finansēti no nodokļu maksātāju naudas” lūdzam pievienot Kultūras ministrijas (KM) viedokli, kas ir šāds – jau spēkā esošie normatīvie akti nosaka kārtību, kādā regulējams jautājums par ielūgumu izsniegšanu uz nozīmīgiem kultūras pasākumiem:
Lasīt visu...

21

Kā pārvarēt lielo masu mediju krīzi

FotoPašlaik ne tikai Latvijā, bet daudzās valstīs tiek celta trauksme par lielo masu mediju krīzi. Informācijas apmaiņa starp cilvēkiem pamazām pārceļas uz sociālo portālu vidi, un lielo masu mediju loma kļūst aizvien maznozīmīgāka. Risinājums - ieguldīt masu medijos aizvien lielākas finanses, manuprāt, neko nemainīs. Nauda vienkārši tiks sabērta tukšā mucā.
Lasīt visu...

21

Augstskolas autonomijas anatomija: brīvā Latvijā brīva Universitāte

FotoLatvijas kā nacionālas valsts ar parlamentāru valsts iekārtu pamatus veido Vilhelma fon Humbolta idejas par zinātnes un izglītības vienotību un izglītības kā personas un tātad arī valsts veidotāju.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

Latvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

Atsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas...

Foto

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

Šādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts....

Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...