Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Viens no Nacionālās apvienības līderiem Imants Parādnieks „uzķēries” uz, visticamākais, politisko konkurentu piespēlētas priekšvēlēšanu provokācijas, ielaižoties divdomīgā e-pasta sarakstē ar cilvēku, kurš uzdevies par skandalozo trimdas latvieti Aivaru Sluci, bet izrādījies viltvārdis. Parādnieks, kurš par šo faktu jau vērsies Drošības policijā, savos e-pastos apmainījies neglaimojošiem viedokļiem par saviem politiskajiem sabiedrotajiem un apspriedis 40 000 latu ziedojuma saņemšanu no Sluča. Politiķis pieļauj, ka aiz provokācijas stāvot ar kādu politisko spēku saistīta sabiedrisko attiecību kompānija un tās mērķis – sēt kašķi starp Nacionālās apvienības līderiem, kā arī apgrūtināt tās sadarbību ar Pilsoniskās savienības flangu Vienotībā. 

Spriežot pēc apjomīgās e-pasta sarakstes, kura ir Pietiek rīcībā, cilvēks, kurš uzdevies par Sluci, vairākās augustā nosūtītās vēstulēs Parādniekam glaimo, viņu dēvēdams par „spēcīgāko, atbildīgāko un konkurētspējīgāko latvieti starp nacionālā bloka līderiem Latvijā”.

Parādnieks atzīst, ka pašlaik, pārlasot savu saraksti ar viltus Sluci, viņam „paliek neērti”, bet tobrīd viņš nepietiekami iedziļinājies un lietojis vieglprātīgus izteicienus. Parādnieks apgalvo, ka pirmais, ko izdarījis, kad telefonsarunā ar Sluci noskaidrojis, ka sarakstījies ar viltvārdi, - šīs vēstules parādījis savam kolēģim Nacionālajā apvienībā Raivim Dzintaram. Tieši par viņu Parādnieks ar viltus Sluci apmainījies divdomīgiem spriedumiem. „Manējie saprot,” to, ka Nacionālās apvienības iekšienē šai provokācijai nav izdevies sēt kašķi, apgalvo Parādnieks.

Spriežot pēc vēstuļu satura un politiskā konteksta, provokācijas, uz kuras Parādnieks uzķēries, mērķis varētu būt saķildot savā starpā Nacionālās apvienības līderus, kā arī apgrūtināt iespējamu tuvināšanos ar Pilsonisko savienību. Parādnieks ar viltus Sluci iesaistījies Pilsoniskajai savienībai neglaimojošos vērtējumos. Mērķis šādas sarakstes publiskošanai īsi pirms ārkārtas vēlēšanām varētu būt apgrūtināt Vienotības nacionāli noskaņotā flanga bloķēšanos ar Nacionālo apvienību pēc vēlēšanām. Neoficiāli politikas kuluāros tiek modelēta situācija, ka daļa Vienotības, no kuras saraksta 11. Saeimā pārsvarā varētu tikt ievēlēti Pilsoniskās savienības pārstāvji,  pretēji politiķiem, kas cēlušies no Jaunā laika, varētu bloķēties ar Nacionālo apvienību, nepieļaujot, ka tiek izveidota valdība no Vienotības, Zatlera reformu partijas un Saskaņas centra.

Pietiek rīcībā esošā 5. augusta e-pastā Parādnieks uz savas firmas e-pastu [email protected] saņēmis vēstuli no viltus Sluča, kurā tas pauž gatavību ziedot 40 000 latu nacionāli noskaņotam politiskajam spēkam, kurā saskatot vislielāko potenciālu, proti, Visu Latvijai. „Visus ar naudas līdzekļu lietderīgu sadali saistītos jautājumus es vēlos uzticēt Tev. Cik nu es necenstos, es nekādīgi nespēju saskatīt Raivī [Dzintarā] īstā līdera un prasmīgā tautsaimnieka īpašības. Drīzāk pat redzu cilvēku, kas nākotnē ātri vien varētu kļūt par VL nodevēju, galvenais, lai kāds par to labi samaksātu,” Parādniekam raksta viltus Slucis.

Parādnieks atbild, ka „par piedāvājumu esmu milzum pateicīgs, tas nāk ļoti nozīmīgā un izšķirošā brīdī”, un provizoriski min, ka viņa personiskajai kampaņai Zemgalē būtu nepieciešami vismaz 9 000 latu. Dažas dienas vēlāk citā vēstulē Parādnieks viltus Slucim žēlojas, ka tēvzemieši, kuri necer iekļūt 11. Saeimā, diez vai ziedošot kādus līdzekļus Nacionālās apvienības kopējai kampaņai, bet no deputātu kandidātiem vairāk par 200 latiem diez vai izdošoties „izvilkt”. Sluča piedāvātais ziedojums divreiz pārsniedz summu, kādu fiziskajai personai atļauts gada laikā ziedot kādam politiskajam spēkam.

Pietiek Parādnieks apgalvo, ka nav apsvēris partijām noteikto finanšu ierobežojumu pārkāpšanu, - viņš vienā no vēstulēm cilvēkam, kuru uzskatījis par Sluci, uz to norādījis un pieņēmis, ka pusi no šīs naudas visticamāk ziedos ārzemju latvieša dzīvesbiedre. „Par finansējumu, ko esat gatavs atveltīt – mana pārliecība, ka pareizākais atbalsta sadalījums būtu 10 cilvēku individuālai kampaņai ziedot pa 4 000 Ls katram. Tas pilnībā atbilst arī Jūsu uzstādījumam – nodrošināt ierindas biedru atbalstu, lai nedomātu, ka „...partijas valdošā kliķe vienkārši ņirgājas par savu labāko biedru spējām, kamēr paši augšā saliek sev pilnas kabatas ar pāri palikušo naudu. Jo tā tas vienmēr un visur notiek!” Kā pats sacījāt mēs „...esam citādāka partija, un neiesim pa to pašu ceļu, ko gāja TB/LNNK un pašlaik iet PS.”,” vēstulē viltus Slucim raksta Parādnieks. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja datubāze rāda, ka Slucis 16, augustā Visu Latvijai noziedojis 9 810 latus.

Sarakstē ar Parādnieku Nacionālās apvienības tuvākos ideoloģiskos domubiedrus Pilsonisko savienību viltus Slucis dēvē par „žurkām”, kas „ir palikušas par korumpētām valsts nodevējām, kas, tiecoties pie labi apmaksātajiem amatiem, esot aizmirsušas mūsu galveno valsts vērtību - latviešus - savus vēlētājus, kas joprojām dzīvo neziņā par rītdienu”. Tēvzemiešus, ar kuriem Parādnieka pārstāvētā Visu Latvijai apvienojusies Nacionālajā apvienībā, viltus Slucis dēvē par „TB/LNNK cūkām”. Šī apvienošanās graujot Visu Latvijai gaišā tēla reputāciju jauniešu acīs. Parādnieks, neslēpdams, ka ir ieinteresēts Sluča piesolītajos 40 000 latu, neiebilst viņa vērtējumam.

„Atzīšos godīgi - labākajā gadījumā jau pēc pāris mēnešiem es vēlos Tevi redzēt kādā no ministru amatiem. Ar laiku Tev būtu obligāti jāpaliek par VL vienīgo līderi, tādējādi „gāžot” potenciāli nedrošo Raivi [Dzintaru],” vienā no vēstulēm Parādniekam glaimo viltus Slucis. Parādnieks uz šiem komplimentiem atbild diplomātiski, bet atstāj iespaidu, ka neiebilst, ka tiek izcelts uz Raivja Dzintara fona. „Par Raivi – viņš ir mans draugs un vistuvākais sabiedrotais, jā ir arī man dažas bažas, tomēr es cenšos situāciju virzīt atbilstošā gultnē. Šobrīd izdodas ;) Esmu pārliecināts, ka Raivim ir milzīgs potenciāls un darīšu visu kas manos spēkos lai šis potenciāls rezultētos Latviešu lietas pilnīgā uzvarā,” atbildē viltus Slucim raksta Parādnieks.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

10

Blēžu un zagļu valsts

FotoRaksts „Kā zvejas privātfirmu – nodokļu “optimizētāju” - uz nodokļu maksātāju rēķina glāba Latvijas valsts ierēdniecība” ir smuks piemērs, lai saprastu, ka valsts ir saaugusi ar blēžiem, jeb, ja nu ir saaugusi, tad pareizi ir teikt – Blēžu valsts.
Lasīt visu...

21

„Anquis in herba” jeb Čūska zālē

FotoLaikā, kad visa pasaule, vairums valstu gatavojas pasargāt savus iedzīvotājus no iespējamas koronavīrusa izplatīšanās, Latvijas publiskā telpa un ļaužu prāti ir nodarbināti ar daudz svarīgākām lietām – kādas latviešu sievietes nedienām Dienvidāfrikā un Dānijā. Viņa atrodas Dānijas cietumā un gaida izdošanu uz DĀR, kur (pēc mediju sniegtās informācijas) veikusi VAIRĀKUS noziegumus, no kuriem visskaļākais ir bērna nolaupīšana, ko starptautiski apzīmē ar vārdu “kidnapping”. Jau sen citus viņas noziegumus neviens nepiemin. Ne medijos pieminēto dokumentu viltošanu, ne “citus” likumpārkāpumus. Ir palicis tikai “nu kā var māte nozagt SAVU bērnu?!
Lasīt visu...

21

9.maija svinības Maskavā kā līdzeklis Kremļa noziegumu leģitimācijai

FotoIesākumā precizēšu, ka runa šeit būs ne tik daudz par konkrētiem vēsturiskiem notikumiem, cik gan par šo notikumu izmantošanu sagrozītā veidā no Krievijas varas puses ar mērķi sasniegt savus ārpolitiskos un iekšpolitiskos mērķus tuvākajā un tālākajā nākotnē.
Lasīt visu...

21

Vairāk jautājumu nekā atbilžu...

FotoInteresanti, kurš tur bīda to Skultes LNG termināli. Ekonomikas ministra Nemiro draudziņš, kuru grib iestūķēt Latvenergo padomē kaut vai pa skursteni? Vai tomēr vecijaunā Vienotība? Vai NA? Vai JKP Eglītis ar Feldmanu? Varbūt visi kopā?
Lasīt visu...

21

Leksiskās debilitātes praktiķi

FotoLatvijā jau labu laiku ir tradīcija noskaidrot attiecīgā gada atraktīvākos (jocīgi piesaistošos) izteikumus. Ar to nodarbojas Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa. Tā izveido speciālu žūriju. Tai uztic akceptēt aizvadītā gada leksiski neveiksmīgākos risinājumus.
Lasīt visu...

21

Kāpēc FKTK atvainojās Maijai Treijai

FotoŠī gada 3. februārī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka FKTK atsauc savu 2019. gada. 29 aprīļa paziņojumu medijiem ar virsrakstu “FKTK no amata atstādina Atbilstības kontroles departamenta direktori  un izsaka nožēlu par goda un cieņas aizskārumu, kā arī iespējamo reputācijas kaitējumu, ko rīkojums ir radījis Maijai Treijai”.
Lasīt visu...

21

Ar atsevišķu tiesnešu atbalstu tiesu izpildītāji no iedzīvotājiem piedzen līdzekļus, kurus likums viņiem neliek maksāt

FotoParādījušies tiesu izpildītāji, kas atraduši jaunu, likumā neparedzētu veidu, kā no cilvēkiem, kas pabeiguši privātpersonas maksātnespējas procesu, piedzīt atlīdzību par piedziņas darbu. Neskaidru iemeslu dēļ daži tiesneši jaunatrasto paņēmienu atbalsta, atzīstot, ka tiesu izpildītāju darbs ir tikpat neaizskarams kā uzturlīdzekļi un sodi, radot bezprecedenta tendenci, kas pārkāpj iedzīvotāju tiesības.
Lasīt visu...

15

Lidostu un čemodānus es vairs neatceros, visi aicina mani par Rīgas mēru, bet es plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju

FotoPirmkārt, es uzskatu, ka esošā politiskā sistēma sevi ir izsmēlusi, tā ir bankrotējusi. Taču, lai piedalītos politiskajā procesā šobrīd, man būs nepieciešama partija. Tādēļ paziņoju, ka plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju.
Lasīt visu...

6

Divu gadu laikā Veselības ministrija nav ieviesusi nevienu no Valsts kontroles ieteikumiem, lai ģimenes ārsti būtu pieejamāki

FotoDivu gadu laikā, kopš klajā nāca Valsts kontroles revīzijas ziņojums par ambulatorās veselības aprūpes efektivitāti, nav izdevies ieviest nevienu no ieteikumiem, lai ģimenes ārstu loma veselības aprūpē daudz vairāk atbilstu pacienta interesēm un uzlabotos šo ārstu pieejamība.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā un risināšanā

Cienījamie laikabiedri! Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā...

Foto

Divi jautājumi Kristīnes Misānes izdošanas sakarā: vai tikai atbildes nebūs biedējošas ikvienam pilsonim?

Latvijā visaugstākajā līmenī pacelts jautājums par mūsu pilsones Kristīnes Misānes izdošanu no Dānijas...

Foto

Es redzēju, mīļais, tu šodien biji aizrāvies ar valstsgribu...

Nupat pieķēru sevi pie pavisam stulbas atziņas - pat iepriekšējie divi kretīni Bērziņš un Vējonis man nelikās...

Foto

Vai Ārstu biedrība kļuvusi par Veselības ministrijas suni?

Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijā notika Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sēde. Sēde bija iestudēta kā viena aktiera teātris. Režisore...

Foto

Kauns skatīties, kā daļa latviešu politiķu un ierēdņu nodur acis, mentāli savelkas čokuriņā un slīd zem galda

Šonedēļ „Attīstībai/Par” pakļāvās “Saskaņas” un lašoristu* spiedienam un uz...

Foto

Var noprast, ka Annai Jutai Maskavā pavadītais laiks nav pagājis pa tukšo

„Spēcīgs” vēstījums no savā laikā Maskavā, īpašā speciālā rajonā (augsta ranga kompartijas funkcionāru dzīvesvietā)...

Foto

Iesniegums Bordānam: nevajag aiztikt Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales robežas

Izlasījām, ka Varakļānu novada domei būs jānoskaidro savu iedzīvotāju viedoklis par palikšanu Vidzemē vai pievienošanos Latgalei....

Foto

“Nācijas tēvs” kā “nācijas tumsonis”

Nekas nemainās! Katra “nācijas tēva” (NT) publiskā uzstāšanās ir tumsonības apliecinājums. Izrādās, NT ir milzīgi robi izglītībā. Viņa zināšanas ir ļoti...

Foto

Skumji, ka pašreizējā bezoligarhu valdība tiek stutēta ar šī āksta un citu "kaimiņu" balsīm

Ir beidzot piepildījies Kaimiņa aktieriskais sapnis... viņš ir nokļuvis uz valsts lielākā...

Foto

Par “antisemītiskām cūkām” un poļu-čehu teritoriālo konfliktu

Savā nesenajā uzrunā Krievijas Aizsardzības ministrijas sanāksmē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies Otrā pasaules kara tēmai un, pieminēdams...

Foto

Lietuviešu uzņēmēji pret Latviju

Gribēju piemest savu pagali ažiotāžai ap VDD ēkas celtniecību bijušā velotreka vietā. Tad nu lūk, no vienas puses man izbrīnu raisa šiverīgu...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: janvāris

8.janvārī Rīgas lielākajos interneta medijos tika ievietota pēcpadomju gados tematiski klasiska un tāpēc emocionāli vienaldzīga informācija. Taču tai tomēr piemīt zināma atraktivitāte. Informācijā...

Foto

Kur Latvija?

Latvijai vairs nav nevienas no valsts pazīmēm, proti:...

Foto

Karaļa ēras beigas vai tomēr “Bauze uz pauzes”?

Otrdien Garkalnes novada iedzīvotājus sasniedza ziņa, ka Garkalnes Imperators ir atkāpies no amata, jo veselība vairs nav tā,...

Foto

Ornitologs Apinītis iestājas par skaidru dziesmu: nost ar šņabi un „cīgām”

Jūs jau būsiet pamanījuši, ka kādreizējais partijas „Latvijas ceļš” biedrs dakteris Pēteris Apinis, kurš tika...

Foto

Kas notiek ar Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadību?

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā arvien plašāk izskan ziņas par KPV LV ministru brīnumiem, vēlos informēt par kādu citu...

Foto

Nepieciešama jauna pieeja tam, kā Latvijas galvaspilsētā tiek risināti iedzīvotājiem būtiski jautājumi

Teikas apkaimes iedzīvotāji ir pauduši skaidru un nepārprotamu vēlmi bijušā velotreka “Marss” vietā redzēt...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 2. daļa. Vēl vakar sabiedrotie, bet šodien - nāvīgi ienaidnieki

Vācija nevarēja pabarot sevi. Valstij uzsākot Otro pasaules karu,...

Foto

No NT pūdernīcas. Padomiski formāli un iesaiste

Nevar būt nekādu šaubu! Mērķis ir skaidri redzams! NT (“nācijas tēvs”) vēlas latviešu inteliģenci uztaisīt par sapioseksuāļu inteliģenci. Atcerēsimies,...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 1. daļa. Kā sākās karš, jeb Molotova - Ribentropa pakts trīs dienu hronikā

Autortiesības uz šo “spārnoto” frāzi kļūdaini...

Foto

Ja mums nebūs jaunas ēkas par pārdesmit miljoniem eiro, kura stiprinās mūsu kapacitāti, mēs arī turpmāk nevarēsim notvert nevienu spiegu

Atbilstoši 2017. gadā pieņemtam valdības lēmumam...

Foto

Lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā

Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi likuma grozījumus, lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā. JKP atbalsta. A/Par neatbalsta. Vienotība un KPV vēl domā....

Foto

Mihoelss, ebreju antifašistu komiteja un “ārstu-indētāju” lieta

Pērnā gada nogalē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies vēsturei, necenzēti nolamājot pirmskara Polijas vēstnieku Vācijā par it kā...

Foto

Paveiktais veselības nozarē Artura Krišjāņa Kariņa valdības pirmajā gadā

Atbilstoši valdības deklarācijai: 1. Pieejamība. Ārstniecības personu darba samaksas pieaugums 2020. gadā. Panākts, ka 2020.gadā veselības nozares darbinieku...