Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Administratīvā tiesa, saņemot Pietiek pārstāvja pieteikumu, sākusi administratīvo lietu par Mārtiņa Gunāra Bauzes–Krastiņa (attēlā) vadītās Garkalnes novada domes nevēlēšanos atklāt apstākļus, kādos Bauzes-Krastiņa sievas māsasdēls Klāvs Zīberts iecelts par pašvaldības SIA Garkalnes inženiertīkli vadītāju un pat jaunā atbildīgā darbinieka iegūto izglītību.

Garkalnes novada domes priekšsēdētājs Bauze-Krastiņš jau iepriekš ir bijis zināms ar to, ka viņa radinieki viens pēc otra ieņem būtiskus un labi apmaksātus pašvaldības amatus.

Tā, piemēram, pašlaik domes preses sekretāra vietu ieņem domes priekšsēdētāja dēls Mārcis Bauze–Krastiņš, kurš šajā amatā aizvietojis savu māsu.

Nu radu saime Garkalnes novada pašvaldībā ir papildinājusies līdz ar Bauzes-Krastiņa sievas māsasdēla Zīberta kļūšanu par pašvaldības SIA Garkalnes inženiertīkli vadītāju.

Pirms šīs nozīmēšanas Zīberts novada domē strādājis par projektu vadītāja palīgu, bet tagad par nozīmīgā uzņēmuma vadītāju kļuvis 25 gadu vecumā, turklāt, iespējams, bez atbilstošas izglītības.

Zīberta Facebook profilā vēl nesen bija minēts, ka viņš veselus septiņus gadus - no 2005. līdz 2012. gadam studējis biznesa augstskolā Turība, bet nu iestājies Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā.

Taču pēc tam, kad interesi par Zīberta izglītību bija izrādījis portāls aprinkis.lv, no jaunā pašvaldības uzņēmuma vadītāja profila visa informācija saistībā ar viņa iegūto izglītību pazuda.

Pietiek jau informēja par Garkalnes novada domes priekšsēdētāja uzskatu, ko tas pauda, saņemot oficiālu informācijas pieprasījumu, - sabiedrībai neesot nekādas daļas par to, kādu izglītību ir vai nav ieguvis viņa sievas māsasdēls Zīberts. Turklāt arī Zīberta pienākumi jaunajā amatā nav skaidri noteikti.

Ņemot vērā Bauzes-Krastiņa iepriekš demonstrēto attieksmi uz nepatīkamiem jautājumiem, Pietiek pašvaldības vadītājam oficiālā iesniegumā bija uzdevis šādus jautājumus:

"1) kāds bija pilnais izvēles process, kura rezultātā par SIA Garkalnes inženiertīkli valdes locekli tika izvēlēts Klāvs Zīberts (procesa apraksta patiesumu aplieciniet ar attiecīgo lietvedības dokumentu kopijām)?

2) kas bija personas, kas izvēlējās minēto personu minētajam amatam (par katru personu miniet vārdu, uzvārdu, ieņemamo amatu)?

3) kādi bija kritēriji personas izvēlei minētajam amatam (miniet visus kritērijus un vērtējuma parametrus)?

4) kāda ir minētās personas izglītība un profesionālā pieredze, kas liek uzskatīt viņu par piemērotu minētajam amatam (atbildei pievienojiet pilnu minētās personas dzīvesgājuma aprakstu)?

5) kādi ir minētās personas pienākumi minētajā amatā (atbildei pievienojiet amata aprakstu)?"

Uz šiem jautājumiem Bauzes-Krastiņa sniegtās atbildes bija šādas:

"1. Klāvs Zīberts par pašvaldības SIA Garkalnes inženiertīkli valdes locekli ievēlēts ar Garkalnes novada Domes, kas Komerclikuma izpratnē, ir dalībnieku sapulce un kapitāldaļu turētājs, 27.09.2011 lēmumu, protokols Nr. 11, 18.§ „Par valdes locekļa maiņu pašvaldības SIA Garkalnes inženiertīkli, Komerclikuma 224.pantā noteiktajā kārtībā.

2. Garkalnes novada Domes deputāti pieņēma lēmumu par Klāva Zīberta ievēlēšanu par vienu no trijiem pašvaldības SIA Garkalnes inženiertīkli valdes locekļiem, koleģiāli balsojot.

3. Ievēlot Klāvu Zībertu par pašvaldības SIA Garkalnes inženiertīkli valdes locekli Garkalnes novada Domes deputāti ievēroja Komerclikuma 221.-224. pantos un likuma „Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām" 61.pantā noteikto kārtību un kritērijus.

4. Klāvam Zībertam ir „Par valsts un pašvaldību kapitala daļām un kapitālsabiedrībām" 61.pantā atbilstoša izglītība un pieredze. Tā kā dzīvesgājuma apraksts (CV) par personu satur informāciju, kas, saskaņā ar „Fizisko personu datu aizsardzības likuma" normām ir neizpaužama, Klāva Zīberta dzīvesgājuma apraksts Jums netiks izsūtīts.

5. LR spēkā esošie normatīvie akti neparedz amata apraksta izstrādāšanu vēlētām personām."

Šis nav pirmais gadījums, kad amatpersonas uzskata, ka tām ir tiesības neatklāt ziņas šo amatpersonu vadīto iestāžu darbinieku izglītību vai tās neesamību.

Kā zināms, pērn Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks bija spiests atvainoties par biroja rīcību, prettiesiski nesniedzot informāciju par tā darbinieku izglītību.

Saskaņā ar administratīvās tiesas nolēmumu nu skaidrojumi par tās nevēlēšanos atklāt pašvaldības uzņēmuma vadītā ieceltas personas izglītības līmeni tiesā jāsniedz Garkalnes pašvaldībai.

Foto no kasjauns.lv

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valsts

FotoBieži dzirdu, ka valstij vajag, valstij ir jādara, valstij ir jārūpējas, valstij ir jāievieš, jāveicina, man valsts neko nav devusi, man šī valsts nav vajadzīga utt.
Lasīt visu...

21

Atraktīvās politikas hronika: 7.februāris

Foto7.februārī Latvijā eksplodēja kolosāli atraktīvs notikumus. Noteikti vispievilcīgākais notikums latviešu tautas laimīgi aizvadītajā debilitātes laikmetā kopš 2018.gada 6.oktobra. Kolosāli atraktīvo notikumu drīkst uzskatīt par vietējā mēroga “9/11”. Arī 7. februārī sabruka dvīņu torņi. Sabruka leksiskie dvīņu torņi “Nācijas tēvs”/”Nācijas tumsonis” un to vietā tajā pašā dienā nācās nekavējoties uzbūvēt jaunu leksisko torni “Nācijas debilais tēvs” (NDT).
Lasīt visu...

21

Klimata modeļu realitāte - vai ticēsim skolu nebeigušam skuķim?

FotoGlobālo klimata "cīņu" rezultāts diemžēl var izrādīties - konkrēti papildu nodokļi arī Latvijā. Līdz ar to jautājums nav tīri akadēmisks.
Lasīt visu...

10

Blēžu un zagļu valsts

FotoRaksts „Kā zvejas privātfirmu – nodokļu “optimizētāju” - uz nodokļu maksātāju rēķina glāba Latvijas valsts ierēdniecība” ir smuks piemērs, lai saprastu, ka valsts ir saaugusi ar blēžiem, jeb, ja nu ir saaugusi, tad pareizi ir teikt – Blēžu valsts.
Lasīt visu...

21

„Anquis in herba” jeb Čūska zālē

FotoLaikā, kad visa pasaule, vairums valstu gatavojas pasargāt savus iedzīvotājus no iespējamas koronavīrusa izplatīšanās, Latvijas publiskā telpa un ļaužu prāti ir nodarbināti ar daudz svarīgākām lietām – kādas latviešu sievietes nedienām Dienvidāfrikā un Dānijā. Viņa atrodas Dānijas cietumā un gaida izdošanu uz DĀR, kur (pēc mediju sniegtās informācijas) veikusi VAIRĀKUS noziegumus, no kuriem visskaļākais ir bērna nolaupīšana, ko starptautiski apzīmē ar vārdu “kidnapping”. Jau sen citus viņas noziegumus neviens nepiemin. Ne medijos pieminēto dokumentu viltošanu, ne “citus” likumpārkāpumus. Ir palicis tikai “nu kā var māte nozagt SAVU bērnu?!
Lasīt visu...

21

9.maija svinības Maskavā kā līdzeklis Kremļa noziegumu leģitimācijai

FotoIesākumā precizēšu, ka runa šeit būs ne tik daudz par konkrētiem vēsturiskiem notikumiem, cik gan par šo notikumu izmantošanu sagrozītā veidā no Krievijas varas puses ar mērķi sasniegt savus ārpolitiskos un iekšpolitiskos mērķus tuvākajā un tālākajā nākotnē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vairāk jautājumu nekā atbilžu...

Interesanti, kurš tur bīda to Skultes LNG termināli. Ekonomikas ministra Nemiro draudziņš, kuru grib iestūķēt Latvenergo padomē kaut vai pa skursteni? Vai tomēr vecijaunā Vienotība? Vai NA?...

Foto

Leksiskās debilitātes praktiķi

Latvijā jau labu laiku ir tradīcija noskaidrot attiecīgā gada atraktīvākos (jocīgi piesaistošos) izteikumus. Ar to nodarbojas Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa....

Foto

Kāpēc FKTK atvainojās Maijai Treijai

Šī gada 3. februārī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka FKTK atsauc savu 2019. gada. 29...

Foto

Ar atsevišķu tiesnešu atbalstu tiesu izpildītāji no iedzīvotājiem piedzen līdzekļus, kurus likums viņiem neliek maksāt

Parādījušies tiesu izpildītāji, kas atraduši jaunu, likumā neparedzētu veidu, kā no...

Foto

Lidostu un čemodānus es vairs neatceros, visi aicina mani par Rīgas mēru, bet es plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju

Pirmkārt, es uzskatu, ka esošā politiskā...

Foto

Divu gadu laikā Veselības ministrija nav ieviesusi nevienu no Valsts kontroles ieteikumiem, lai ģimenes ārsti būtu pieejamāki

Divu gadu laikā, kopš klajā nāca Valsts kontroles revīzijas...

Foto

Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā un risināšanā

Cienījamie laikabiedri! Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā...

Foto

Divi jautājumi Kristīnes Misānes izdošanas sakarā: vai tikai atbildes nebūs biedējošas ikvienam pilsonim?

Latvijā visaugstākajā līmenī pacelts jautājums par mūsu pilsones Kristīnes Misānes izdošanu no Dānijas...

Foto

Es redzēju, mīļais, tu šodien biji aizrāvies ar valstsgribu...

Nupat pieķēru sevi pie pavisam stulbas atziņas - pat iepriekšējie divi kretīni Bērziņš un Vējonis man nelikās...

Foto

Vai Ārstu biedrība kļuvusi par Veselības ministrijas suni?

Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijā notika Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sēde. Sēde bija iestudēta kā viena aktiera teātris. Režisore...

Foto

Kauns skatīties, kā daļa latviešu politiķu un ierēdņu nodur acis, mentāli savelkas čokuriņā un slīd zem galda

Šonedēļ „Attīstībai/Par” pakļāvās “Saskaņas” un lašoristu* spiedienam un uz...

Foto

Var noprast, ka Annai Jutai Maskavā pavadītais laiks nav pagājis pa tukšo

„Spēcīgs” vēstījums no savā laikā Maskavā, īpašā speciālā rajonā (augsta ranga kompartijas funkcionāru dzīvesvietā)...

Foto

Iesniegums Bordānam: nevajag aiztikt Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales robežas

Izlasījām, ka Varakļānu novada domei būs jānoskaidro savu iedzīvotāju viedoklis par palikšanu Vidzemē vai pievienošanos Latgalei....

Foto

“Nācijas tēvs” kā “nācijas tumsonis”

Nekas nemainās! Katra “nācijas tēva” (NT) publiskā uzstāšanās ir tumsonības apliecinājums. Izrādās, NT ir milzīgi robi izglītībā. Viņa zināšanas ir ļoti...

Foto

Skumji, ka pašreizējā bezoligarhu valdība tiek stutēta ar šī āksta un citu "kaimiņu" balsīm

Ir beidzot piepildījies Kaimiņa aktieriskais sapnis... viņš ir nokļuvis uz valsts lielākā...

Foto

Par “antisemītiskām cūkām” un poļu-čehu teritoriālo konfliktu

Savā nesenajā uzrunā Krievijas Aizsardzības ministrijas sanāksmē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies Otrā pasaules kara tēmai un, pieminēdams...

Foto

Lietuviešu uzņēmēji pret Latviju

Gribēju piemest savu pagali ažiotāžai ap VDD ēkas celtniecību bijušā velotreka vietā. Tad nu lūk, no vienas puses man izbrīnu raisa šiverīgu...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: janvāris

8.janvārī Rīgas lielākajos interneta medijos tika ievietota pēcpadomju gados tematiski klasiska un tāpēc emocionāli vienaldzīga informācija. Taču tai tomēr piemīt zināma atraktivitāte. Informācijā...

Foto

Kur Latvija?

Latvijai vairs nav nevienas no valsts pazīmēm, proti:...

Foto

Karaļa ēras beigas vai tomēr “Bauze uz pauzes”?

Otrdien Garkalnes novada iedzīvotājus sasniedza ziņa, ka Garkalnes Imperators ir atkāpies no amata, jo veselība vairs nav tā,...

Foto

Ornitologs Apinītis iestājas par skaidru dziesmu: nost ar šņabi un „cīgām”

Jūs jau būsiet pamanījuši, ka kādreizējais partijas „Latvijas ceļš” biedrs dakteris Pēteris Apinis, kurš tika...

Foto

Kas notiek ar Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadību?

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā arvien plašāk izskan ziņas par KPV LV ministru brīnumiem, vēlos informēt par kādu citu...

Foto

Nepieciešama jauna pieeja tam, kā Latvijas galvaspilsētā tiek risināti iedzīvotājiem būtiski jautājumi

Teikas apkaimes iedzīvotāji ir pauduši skaidru un nepārprotamu vēlmi bijušā velotreka “Marss” vietā redzēt...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 2. daļa. Vēl vakar sabiedrotie, bet šodien - nāvīgi ienaidnieki

Vācija nevarēja pabarot sevi. Valstij uzsākot Otro pasaules karu,...

Foto

No NT pūdernīcas. Padomiski formāli un iesaiste

Nevar būt nekādu šaubu! Mērķis ir skaidri redzams! NT (“nācijas tēvs”) vēlas latviešu inteliģenci uztaisīt par sapioseksuāļu inteliģenci. Atcerēsimies,...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 1. daļa. Kā sākās karš, jeb Molotova - Ribentropa pakts trīs dienu hronikā

Autortiesības uz šo “spārnoto” frāzi kļūdaini...

Foto

Ja mums nebūs jaunas ēkas par pārdesmit miljoniem eiro, kura stiprinās mūsu kapacitāti, mēs arī turpmāk nevarēsim notvert nevienu spiegu

Atbilstoši 2017. gadā pieņemtam valdības lēmumam...

Foto

Lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā

Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi likuma grozījumus, lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā. JKP atbalsta. A/Par neatbalsta. Vienotība un KPV vēl domā....

Foto

Mihoelss, ebreju antifašistu komiteja un “ārstu-indētāju” lieta

Pērnā gada nogalē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies vēsturei, necenzēti nolamājot pirmskara Polijas vēstnieku Vācijā par it kā...

Foto

Paveiktais veselības nozarē Artura Krišjāņa Kariņa valdības pirmajā gadā

Atbilstoši valdības deklarācijai: 1. Pieejamība. Ārstniecības personu darba samaksas pieaugums 2020. gadā. Panākts, ka 2020.gadā veselības nozares darbinieku...