Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Administratīvā tiesa, saņemot Pietiek pārstāvja pieteikumu, sākusi administratīvo lietu par Mārtiņa Gunāra Bauzes–Krastiņa (attēlā) vadītās Garkalnes novada domes nevēlēšanos atklāt apstākļus, kādos Bauzes-Krastiņa sievas māsasdēls Klāvs Zīberts iecelts par pašvaldības SIA Garkalnes inženiertīkli vadītāju un pat jaunā atbildīgā darbinieka iegūto izglītību.

Garkalnes novada domes priekšsēdētājs Bauze-Krastiņš jau iepriekš ir bijis zināms ar to, ka viņa radinieki viens pēc otra ieņem būtiskus un labi apmaksātus pašvaldības amatus.

Tā, piemēram, pašlaik domes preses sekretāra vietu ieņem domes priekšsēdētāja dēls Mārcis Bauze–Krastiņš, kurš šajā amatā aizvietojis savu māsu.

Nu radu saime Garkalnes novada pašvaldībā ir papildinājusies līdz ar Bauzes-Krastiņa sievas māsasdēla Zīberta kļūšanu par pašvaldības SIA Garkalnes inženiertīkli vadītāju.

Pirms šīs nozīmēšanas Zīberts novada domē strādājis par projektu vadītāja palīgu, bet tagad par nozīmīgā uzņēmuma vadītāju kļuvis 25 gadu vecumā, turklāt, iespējams, bez atbilstošas izglītības.

Zīberta Facebook profilā vēl nesen bija minēts, ka viņš veselus septiņus gadus - no 2005. līdz 2012. gadam studējis biznesa augstskolā Turība, bet nu iestājies Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā.

Taču pēc tam, kad interesi par Zīberta izglītību bija izrādījis portāls aprinkis.lv, no jaunā pašvaldības uzņēmuma vadītāja profila visa informācija saistībā ar viņa iegūto izglītību pazuda.

Pietiek jau informēja par Garkalnes novada domes priekšsēdētāja uzskatu, ko tas pauda, saņemot oficiālu informācijas pieprasījumu, - sabiedrībai neesot nekādas daļas par to, kādu izglītību ir vai nav ieguvis viņa sievas māsasdēls Zīberts. Turklāt arī Zīberta pienākumi jaunajā amatā nav skaidri noteikti.

Ņemot vērā Bauzes-Krastiņa iepriekš demonstrēto attieksmi uz nepatīkamiem jautājumiem, Pietiek pašvaldības vadītājam oficiālā iesniegumā bija uzdevis šādus jautājumus:

"1) kāds bija pilnais izvēles process, kura rezultātā par SIA Garkalnes inženiertīkli valdes locekli tika izvēlēts Klāvs Zīberts (procesa apraksta patiesumu aplieciniet ar attiecīgo lietvedības dokumentu kopijām)?

2) kas bija personas, kas izvēlējās minēto personu minētajam amatam (par katru personu miniet vārdu, uzvārdu, ieņemamo amatu)?

3) kādi bija kritēriji personas izvēlei minētajam amatam (miniet visus kritērijus un vērtējuma parametrus)?

4) kāda ir minētās personas izglītība un profesionālā pieredze, kas liek uzskatīt viņu par piemērotu minētajam amatam (atbildei pievienojiet pilnu minētās personas dzīvesgājuma aprakstu)?

5) kādi ir minētās personas pienākumi minētajā amatā (atbildei pievienojiet amata aprakstu)?"

Uz šiem jautājumiem Bauzes-Krastiņa sniegtās atbildes bija šādas:

"1. Klāvs Zīberts par pašvaldības SIA Garkalnes inženiertīkli valdes locekli ievēlēts ar Garkalnes novada Domes, kas Komerclikuma izpratnē, ir dalībnieku sapulce un kapitāldaļu turētājs, 27.09.2011 lēmumu, protokols Nr. 11, 18.§ „Par valdes locekļa maiņu pašvaldības SIA Garkalnes inženiertīkli, Komerclikuma 224.pantā noteiktajā kārtībā.

2. Garkalnes novada Domes deputāti pieņēma lēmumu par Klāva Zīberta ievēlēšanu par vienu no trijiem pašvaldības SIA Garkalnes inženiertīkli valdes locekļiem, koleģiāli balsojot.

3. Ievēlot Klāvu Zībertu par pašvaldības SIA Garkalnes inženiertīkli valdes locekli Garkalnes novada Domes deputāti ievēroja Komerclikuma 221.-224. pantos un likuma „Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām" 61.pantā noteikto kārtību un kritērijus.

4. Klāvam Zībertam ir „Par valsts un pašvaldību kapitala daļām un kapitālsabiedrībām" 61.pantā atbilstoša izglītība un pieredze. Tā kā dzīvesgājuma apraksts (CV) par personu satur informāciju, kas, saskaņā ar „Fizisko personu datu aizsardzības likuma" normām ir neizpaužama, Klāva Zīberta dzīvesgājuma apraksts Jums netiks izsūtīts.

5. LR spēkā esošie normatīvie akti neparedz amata apraksta izstrādāšanu vēlētām personām."

Šis nav pirmais gadījums, kad amatpersonas uzskata, ka tām ir tiesības neatklāt ziņas šo amatpersonu vadīto iestāžu darbinieku izglītību vai tās neesamību.

Kā zināms, pērn Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks bija spiests atvainoties par biroja rīcību, prettiesiski nesniedzot informāciju par tā darbinieku izglītību.

Saskaņā ar administratīvās tiesas nolēmumu nu skaidrojumi par tās nevēlēšanos atklāt pašvaldības uzņēmuma vadītā ieceltas personas izglītības līmeni tiesā jāsniedz Garkalnes pašvaldībai.

Foto no kasjauns.lv

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

FotoLatvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas augstskolu starptautiskās konkurētspējas stiprināšanu, nodrošinot Latvijas studentiem iespēju studēt augstākā līmenī pašu mājās, pievienojas viedoklim, ka ir nepieciešams izveidot jaunu sistēmu un likumu par augstskolu darbību. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

FotoAtsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas projekti rodas bez akumulācijas – attiecīgā jaunā fenomena elementu pakāpeniskas uzkrāšanās, savākšanās. 
Lasīt visu...

6

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

FotoŠādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts. Aizliegts arī rakstīt par viņu okupācijas laika "varoņdarbiem". Ne internetā, ne masu medijos nav iespējams atrast neko par viņu līdzdalību cilvēku vajāšanās. Un ne jau tāpēc, ka viņi tajās nepiedalījās. Viņi piedalījās - tikai visu kategoriski noliedz, un masu mediji paklausīgi klusē.
Lasīt visu...

21

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

FotoPēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav māsu, kuras varētu dot ķīmijterapiju, te Daugavpilī aptrūkušies anesteziologi, un apstājusies plānveida palīdzība, joprojām nesarūk rindas valsts apmaksātiem izmeklējumiem un speciālistu konsultācijām, un problēmu virkne šķiet nebeidzama.
Lasīt visu...

21

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

FotoRīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē Oļegs Burovs no “Gods kalpot Rīgai” un “Latvijas attīstībai” frakcijas priekšsēdētājs Viesturs Zeps. Nedēļas beigās pēkšņi sarosījās vairāki Rīgas domē strādājošie politiķi.
Lasīt visu...

21

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

FotoPēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri ar stekiem sit un brutāli aiztur vienkāršus, miermīlīgus iedzīvotājus, kuri devušies uz kādu no publiskajām demonstrācijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...