Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ieslodzījuma vietu pārvalde ir parakstījusi līgumu ar SIA "Pillar Contractor" par Mācību centra būvniecību Olainē ieslodzījuma vietās nodarbinātajiem. Jaunā Mācību centra būvniecību plānots pabeigt 12 mēnešos.

Būvniecības līgumcena ir 6 364 029,82 euro bez PVN (7 700 476,08 euro ar PVN), no kuriem 85% jeb 5 409 425,35 euro bez PVN (6 545 404,67 euro ar PVN) ir Norvēģijas valdības jeb Norvēģijas grantu finansējums, bet 15 % jeb 954 604,47 euro bez PVN (1 155 071,41 euro ar PVN) ir valsts budžeta finansējums.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Dmitrijs Kaļins uzsver: “Efektīvu soda izpildes politiku var īstenot tikai kvalificēts un psiholoģiski noturīgs personāls. Personāla profesionālajai attīstībai ieslodzījuma vietu sistēmā pēdējos gados esam vērsuši pastiprinātu uzmanību, mērķtiecīgi plānojot gan mūsdienīgas un atbilstošas personāla mācību vides izveidi, gan arī atbilstoši pilnveidojot personāla mācību sistēmas saturu.”

(https://www.ievp.gov.lv/lv/jaunums/parakstits-ligums-par-macibu-centra-buvniecibu-ieslodzijuma-vietas-nodarbinatajiem)

Jāatzīst, ka augsti godātais D. Kaļina kungs maz ko sajēdz no ieslodzījuma vietu menedžmenta. Toties šim kungam ir pietiekami labas iemaņas būvniecībā un Eiropas līdzekļu apguvē.

Būdams Olaines cietuma priekšnieks, D. Kaļins ir uzsācis vairākus būvniecības projektus. Nokļūstot Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka amatā 2022. gada 3. maijā, D. Kaļins ir uzrādījis patiešām iespaidīgas būvnieka spējas.

Trīs dienas pēc tam, kad D. Kaļins stājās amatā, tika uzsākti vērienīgi nevajadzīgo būvju nojaukšanas darbi ieslodzījuma vietās ar paredzamo līgumcenu EUR 901 958. 

2022. gada jūlijā tika uzsākts iepirkums par ārējā nožogojuma izbūvi un uzstādīšanu Rīgas Centrālcietuma aizliegtajā teritorijā, paredzamā līgumcena EUR 362 610. 

Tieslietu ministrija aicināja no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt 654 000 eiro Rīgas Centrālcietuma žoga posma (306 metri) un Cēsu audzināšanas iestādes nepilngadīgajiem žoga posma (130 metri) nomaiņai. Metrs žoga izmaksāja 1500 eiro, kas ir nesamērīgi dārgi.

Līdz šim brīdim ieslodzītajiem nav nodrošinātas tiesības, kuras izriet no Satversmes tiesas sprieduma. kura nosprieda atzīt Latvijas Sodu izpildes kodeksa 50.pantu, ciktāl tajā paredzētajai atšķirīgajai attieksmei pret notiesātajiem vīriešiem nav objektīva un saprātīga pamata, par neatbilstošu LR Satversmes 91. pantam un spēkā neesošu no 2021. gada 1. maija. 

Līdz ar to rodas jautājums, kā personāla apmācība un/vai veco ēku demontāža novērsīs ilgstošos ieslodzīto un viņu tuvinieku tiesību aizskārumus?! 

Satversmes tiesas sprieduma izpilde neprasa pārlieku lielus līdzekļus. Ne tuvu tiem, kādi tiek atvēlēti žogu būvniecībai. Tomēr D. Kaļins labāk zina, kas ir nepieciešams veiksmīgai notiesāto resocializācijai. Ieslodzīto tiesību nodrošināšana nav primāra. Primāri ir būvēt jaunas ēkas un nojaukt vecās, jo tieši tās traucē nodrošināt ieslodzīto tiesības vismaz minimālajā apmērā. 

Joprojām ieslodzījuma vietās strādā personāls ar vidējo izglītību un tādi, kuriem latviešu valoda sagādā grūtības. Tomēr problēmas nebūt neslēpjas cietumu infrastruktūrā un moderna mācību centra neesamībā. Ieslodzījuma vietu pārvalde darbojas pietiekami sen, lai spētu nodrošināt ieslodzīto pamattiesību minimumu. Acīmredzot Eiropas līdzekļu apguve ir galvenais Ieslodzījuma vietu pārvaldes uzdevums visos laikos.

Novērtē šo rakstu:

42
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi