Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

garāmejot

18.11.2015. 06:06

Varbūt vienkārši aizliegt aizslēgt durvis un izmantot jebkādas paroles?

Atbildēt

jobnu†,

13.11.2015. 10:06

lasīt proti? Par†ijas Vieno†ība Saeimas depu†āts Andrejs Judins aizvadītajā nedēļā nespēja atbildēt ...

Atbildēt

haralds

13.11.2015. 10:01

»

Ash

"taču vienlaikus pauda pārliecību, ka valsts drošības dienesti noteikti neizmantošot šo Krimināllikuma pantu nepamatoti un neobjektīvi...


Iedodiet manai atslēdznieku un atslēgu glabātāju komandai savas dzīvokļa atslēgas ...

Atbildēt

haralds

13.11.2015. 10:00

par†iju apvienības "Vieno†ība" depu†āts klusē par savu paša "bīdīto" programmatūras kriminalizēšanu.
"ņem savu gultu un staigā!" vai "ņem tavu gultu un staigā!"!
neko sev tā par†iju apvienības "Vieno†ības" depu†āts! pēc ģīmja bildes un izdarībām izskatās pēc "Sovaku Cen†ra" depu†āta!

Atbildēt

Transporta rūķis

10.11.2015. 11:55

Judins bija normāls Krimināltiesību pasniedzējs. Taču patreiz iskatās pēc tāda noderīga idiota priekš varaskārām partijām.

Atbildēt

Ash

10.11.2015. 10:39

"taču vienlaikus pauda pārliecību, ka valsts drošības dienesti noteikti neizmantošot šo Krimināllikuma pantu nepamatoti un neobjektīvi."
Šī teikuma daļa un tajā ietvertā doma/pārliecība vienkārši iespārda.
Iedodiet man savas dzīvokļa atslēgas un pasakiet kur glabājat naudu un citas vērtīgas lietas, es tikai apskatīšos un neņmešu, nu goda vārds. (Ticēt teiktajam) :D
Pacik latvānija/pastalija ir cieša sekotāja visam ko dara un saka tā kunga un dieva - asv vārdā, tad paskatieties uz saimnieku, tur aiz okeāna jau sen darbojas 'Patriotic Act' kas labi un kārtīgi ir apcirpis "demokrātijas citadelē" dzīvojošo tiesības. Tagad ir nolemts, ka arī arī pakalpiņiem/vasaļiem, jādzīvo pēc tādas pašas kārtības, kāda valda kunga pusē.

Atbildēt

Janka

10.11.2015. 10:20

»

Ritvars

Judins ir ārkārtīgi bīstams subjekts. Viņam taču pieder arī apgalvojums, ka ja kāds ir Latvijas pilsonis, tad viņš ir arī latvietis. Kaut ko tādu var izdomēt tikai garīgi slims subjekts vai arī pšmāju "kurmis". Vēl jo vairāk parlamentā šādi tipi ir īpaši bīstami


Nu ātri cilvēks jāsūta ārstēties, šis nav pirmais smadzeņu darbības traucējumu uzplaiksnijums. Bijuši jau iepriekš, acīmredzot slimība sasinās. Vājprats ir tādu turet pie normatīvo aktu izstrādes.

Atbildēt

jenots

10.11.2015. 00:33

Vai tik šis kārtējais rakstelis nav iz sērijas - šorīt uzdevām jautājumus, līdz pusdienslaikam nepapulējās atbildēt...vai vai vai. Kūmiņš zin ko ēdis, ka tik ļoti uztraucas.

Atbildēt

Sava kabata

09.11.2015. 15:54

»

Loronzo

Policejiska valsts, ko tur piebilst. Vienīgi žēl, ka atklāti to neatzīstam...


Journalism is half information and half opinion. If you disagree with the opinion part you call it propaganda. If you agree you call it news.

Atbildēt

Normunds

09.11.2015. 10:29

»

:-(

Beidziet ēst vienu no godīgākajiem un kompetentākajiem deputātiem. Maz tādu Saeimā ir palicis...


Ka tik ne arī.
Kad deputātam portālā gudrasgalvas.lv prasīju kaut ko darīt, lai darba devēja nesamaksāto algu pielīdzinātu zagšanai, t.i., lai par to paredzētu kriminālatbildību, viņš tikai pasmējās.
Bet šajā gadījumā, pat tie likuma grozījumi, kas paredzēja iekļaut pretklausīšanās ierīces stratēģisko preču sarakstā ir klajš uzbrukums demokrātijai. Tagad šo sarakstu vēl grib papildināt. Patiesi, drīz specdienesti aizliegs slēgt durvis, lai netraucētu operatīvu iekļūšanu izspiegojamās personas dzīvoklī. Slēdzenes un atslēgas ielikt stratēģisko preču sarakstā, un lieta darīta.
Jautājums, vai valsts drīkst aizliegt mums sevi aizsargāt pret nelikumīgiem tīkojumiem, izmantojot dažādas drošības ierīces?
Manuprāt valstij nav nekādu tiesību aizliegt mums pasīvi aizsargāties. Par ierakstīšanas tehniku varētu būt jautājumi, bet par ierīcēm, kas aizsargā pret noklausīšanos un citiem privātās brīvības apdraudējumiem demokrātiska valsts nevar mums, Latvijas Republikas brīvajiem pilsoņiem, aizliegt aizsargāties, ja Latvijas Republika patiesi ir demokrātiska. Mani izbrīna žurnālistu pasivitāte šajā skandālā, kas apdraud demokrātiskas sabiedrības pamatus.

Atbildēt

Ritvars

09.11.2015. 09:19

Judins ir ārkārtīgi bīstams subjekts. Viņam taču pieder arī apgalvojums, ka ja kāds ir Latvijas pilsonis, tad viņš ir arī latvietis. Kaut ko tādu var izdomēt tikai garīgi slims subjekts vai arī pšmāju "kurmis". Vēl jo vairāk parlamentā šādi tipi ir īpaši bīstami.

Atbildēt

...

09.11.2015. 07:49

23 raženi jāsoda vienotības kontrolētie dienesti kurus vada zaķis āboltiņa par ielaušanos datoros gaitā ...


dตeตfตrตgตiตs

Atbildēt

...

09.11.2015. 07:49

2 raženi jāsoda vienotības kontrolētie dienesti kurus vada zaķis āboltiņa par ielaušanos datoros gaitā ...


dตeตfตrตgตiตs

Atbildēt

...

09.11.2015. 07:48

1 raženi jāsoda vienotības kontrolētie dienesti kurus vada zaķis āboltiņa par ielaušanos datoros gaitā ...


dตeตfตrตgตiตs

Atbildēt

...

09.11.2015. 07:48

»

Pīters

Nu sāk izskatīties, ka Vienotībai beigas. Žēl balsoju par šiem liberāļiem ļoti ilgi...


raženi jāsoda vienotības kontrolētie dienesti kurus vada zaķis āboltiņa par ielaušanos datoros gaitā ...


dตeตfตrตgตiตs

Atbildēt

haralds

09.11.2015. 07:14

»

Gods

Vai Judins rīkosies kā goda vīrs, ja atklāsies, ka specdienesti šo likumu izmantojuši tieši tā, kā viņš solīja, ka neizmantos


pa skuju taku aizejošās par†iju apvienības "Vieno†ība" (a ko man šķita, ka "Sovaku cen†ra"?) depu†āts Judins, ja atklāsies, ka specdienesti šo likumu izmanto tieši tā, kā viņš solīja, ka neizmantos, izrādīsies apkrāpnieks un lumudurātōrs vai naivs duraks esam.
vai varbūt klani uz to, ka goda vīrs, ja atklājās, ka maldinājis cilvēkus, ņem revolvāveri un nošaunās beigts?

Atbildēt

Yes

09.11.2015. 00:24

Šitais riebīgais kremļa trollis!

Atbildēt

Niknais

08.11.2015. 23:33

Acīmredzost Bils (Microsoft) bīda savas rebas caur vienotību.

Atbildēt

:-(

08.11.2015. 22:58

Beidziet ēst vienu no godīgākajiem un kompetentākajiem deputātiem. Maz tādu Saeimā ir palicis.
Latvijā diemžēl daudz potenciālu blēžu un noziedznieku, kas izmantos jebkuru iespēju, lai nepildītu likumus, apkrāptu valsti un apzagtu līdzcilvēkus.
Diemžē policijā arī savākušies ne tie labākie.

Atbildēt

08.11.2015. 22:24

Vai kāds jau nekūdija viņam aplauzt sprandu?

Atbildēt

Krievs

08.11.2015. 22:19

Единственный раз пожалел, что я не латыш - стыдно быть одной национальности с Иудиным.

Atbildēt

contra

08.11.2015. 21:02

Kad atnāks pakaļ Tev, tad vairs nebūs neviena, kas Tevi aizstāv!
No pasaran!
Fašismam nē!

Atbildēt

Pīters

08.11.2015. 20:41

Nu sāk izskatīties, ka Vienotībai beigas. Žēl balsoju par šiem liberāļiem ļoti ilgi.
1) Judins
2) Šaduriks ar savu mistisko solidaritātes (konfiskācijas) nodokli
3) Straujums - Matīss
utt
Būs jākļūst par Latviešu nacionālistu(gramatika gan klibo), par Nilurbanu balsot ļooooti negribās

Atbildēt

Gods

08.11.2015. 19:39

Vai Judins rīkosies kā goda vīrs, ja atklāsies, ka specdienesti šo likumu izmantojuši tieši tā, kā viņš solīja, ka neizmantos?

Atbildēt

fakts

08.11.2015. 19:30

Kremļa troļļi un rejošas lapsas jau latviešu valodu saprot tikai ar Google tulkotāja palīdzību!

"Par sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem vai to traucēšanai speciāli radītu vai pielāgotu iekārtu, ierīču vai instrumentu un to komponentu vai programmatūras aprites aizlieguma pārkāpšanu."

Acīmredzami, ka vārds 'programmatūras' tāpat kā vārds 'komponentu' attiecas uz sākumā minētajām iekārtām nevis jebkuru programmatūru.

Atbildēt

Guntix

08.11.2015. 18:30

Vemjotība ar saviem šakāļiem jau ir zaudējusi pēdējās saprāta paliekas. Gribu viņiem atgādināt, ja kāds no viņiem to nav ievērojis - KOMUNISTU un KGB laiki ir pagājuši.

Atbildēt

Z

08.11.2015. 17:57

"Grozījumi Krimināllikumā nav saistīti un neattiecas uz programmatūru, ko persona instalē savā datorā vai telefonā"

Viņš pats vispār saprot ko runā? Un priekš kam tad tāds pants, ja tas neattiecas uz programmatūru, ko persona instalē savā datorā vai telefonā. Uz ko tad tas pants attiecas? Tiesneši kam vajag interpretēs kā nu kurā gadījumā kam vajag. Banānija.

Atbildēt

sile

08.11.2015. 17:55

rudā krāsā man tā lika, citādi pārliks rindā uz pēdējo vietu...

Atbildēt

es

08.11.2015. 17:30

Viņš jau tikai ir izkārtne kādai interešu grupai un viņš nevar neko pateikt, jo viņš vienkārši neko nevar pateikt, jo ne viņš to izdomāja, ne viņš to ieviesīs - viņam kā banānijas deputātķelim vienkārši ir tas jāpabīda un viss....

Atbildēt

a ko tad vecais čekists varētu pateikt

08.11.2015. 17:26

Vai varbūt šo - Esmu politmafijas pakalpiņš un daru to ko man liek politmafija neaizdomājoties par sekām, jo man galvenais lai ļautu būt tuvumā silei ?

Atbildēt

Killer queen

08.11.2015. 17:02

»

Jack

Ko tu muldi, Lapsa? Viss taču ir izskaidrots: http://www.la.lv/andrejs-judins-kriminallikuma-grozijumi-godpratigo-lidzcilveku-intereses


Ar savu aprobežotību un tuvredzību nav jālielās, Jack!
"Grozījumi Krimināllikumā nav saistīti un neattiecas uz programmatūru, ko persona instalē savā datorā vai telefonā" - tā Judins, bet ne Judins tiesās un tas nebūs rakstīts likumā. Tādēļ viņa teiktajam un solītajam nav pilnīgi nekādas nozīmes. Pilnīgi nekādas! Atgādināšu tikai vienu Saeimas zooparka iemītnieka solījumu
https://www.youtube.com/watch?v=ZbLNwWRidis

Vai zini, ko ķužveidīgie un mežvietveidīgie dara ar jau esošo šī panta traktējumu. Ar viltu vai ielaušanos mājokļos panāk "stratēģisko preču" atrašanas iespēju, uztaisa kratīšanu un tu jau esi noziedznieks. Un neko nepierādīsi. Ja tur būs vēl vārds "programatūra", viņi to varēs darīt neatraujot pakaļu no ķebļa - ievietojot vajadzīgo programatūru attālināti upura datorā. Skan mazticami, bet realitāte ir tāda.

Atbildēt

haralds

08.11.2015. 16:59

»

Jack

Ko tu muldi, Lapsa? Viss taču ir izskaidrots: http://www.la.lv/andrejs-judins-kriminallikuma-grozijumi-godpratigo-lidzcilveku-intereses


pats ko muldi!, komuņizmu arī cēla godprātīgo līdzcilvēku interesēs un godprātīgo līdzcilvēku interesēs slepkavoja negodprātīgos līdzcilvēkus.
nū - vismaz tā apgavoja mai†as komunis†i un arī atradās duriki, kas tam ticēja. joprojām daži tādi Kapu†lerlandē vēl nav nosprāguši!

Atbildēt

haralds

08.11.2015. 16:45

сволочь's tas "Vieno†ības" depu†āts! tūlīt jau par†iju apvienība "Vieno†ība" aizies pa skuju taku, bet nē, vēl viņiem jāizpauž savs "ненависть ко всему роду человеческому"!

Atbildēt

Jack

08.11.2015. 16:13

Ko tu muldi, Lapsa? Viss taču ir izskaidrots: http://www.la.lv/andrejs-judins-kriminallikuma-grozijumi-godpratigo-lidzcilveku-intereses/

Atbildēt

Fergusonas melnais maidans

08.11.2015. 16:12

»

hm

ASV vēstniecībā būs saņēmis špikeri, kuram pielabojis stila kļūdas


asv paveida dermokratiju.

Atbildēt

!

08.11.2015. 16:12

judin aizver muti !

Atbildēt

hm

08.11.2015. 15:31

ASV vēstniecībā būs saņēmis špikeri, kuram pielabojis stila kļūdas.
Demokrātijas citadelē visvairāk ieslodzīto gan attiecībā uz noteiktu iedzīvotāju skaitu, gan absolūtos skaitļos (pārspēj Ķīnu!).
Mēs sliktāki? Mēs taču par demokrātiju!

Atbildēt

Loronzo

08.11.2015. 15:17

Policejiska valsts, ko tur piebilst. Vienīgi žēl, ka atklāti to neatzīstam.
Tikumības likums, šis savirknējums, krimināllsods par PSRS slavināšanu (mums kaimiņos krimināli soda, ja min nepareizo uzvarētāju 2. pasaules karā), tas viss diemžēl liecina, ka esam daudz tuvāki Krievijai, nevis Rietumu demokrātijām.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

FotoKaravadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt tikpat tālu.
Lasīt visu...

21

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

FotoJau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka un viņa “brigādes” dzīres LU varēs turpināties. Lai arī pēdējā laikā LU aktualitātes ir pazudušas no sabiedrības dienaskārtības, pašā Universitātē notiek čakla rosīšanās.
Lasīt visu...

21

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

FotoCeturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju. Šie protesti skaidri rāda, kādas sekas ir nepamatotiem un bezatbildīgiem politiķu lēmumiem, kuri ir aizrāvušies ar populistiskiem saukļiem un sola pienest uz paplātes visu visiem uz brokastlaiku.
Lasīt visu...

21

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

FotoReti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā daļa, un atļaušos sacīt, ka sabiedriskie mediji vēl atrodas gluži labā situācijā, jo viņi vienmēr var aiziet pie valdības un, apelējot uz savu ārkārtīgi lielo nozīmīgumu nacionālajā drošībā, pieprasīt no valsts budžeta papildu naudu.
Lasīt visu...

6

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

Foto2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas toreizējā ministra Edmunda Sprūdža izteikumiem LNT raidījuma “900 sekundes” diskusijā (16.10.2012.), kuras laikā toreizējais ministrs pauda pārliecību par manu atstādināšanu no Ventspils domes priekšsēdētāja amata, cita starpā sakot: „Jums ir jāsaņem [..] taisnīgs sods, zaglim, tāpat kā filmā, ir jāsēž cietumā”; „un tieši, pateicoties tai Jūsu nesodāmībai, kuru Jūs pērkat par publisku nodokļu maksātāju naudu, tajā skaitā par Ventspils iedzīvotāju naudu.”
Lasīt visu...

21

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

Foto1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests esošajā sastāvā.
Lasīt visu...

12

Unikālais izaicinājums

FotoVai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku izaicinājumu? Ja ne visā mūžā, tad tikai pēcpadomju gados. Ja ne no katra cilvēka, tad no valsts visaugstākās amatpersonas. Vai Latvijā ir kāds precedents fotogrāfijā fiksētajam izaicinājumam?
Lasīt visu...

3

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

FotoLatvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas tiesas izveide ir sasteigta, nav pietiekami izvērtēti visi ar to saistītie faktori, kā arī nav ņemtas vērā citas iespējas, kas lietu izskatīšanu padarītu efektīvāku.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...