Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) atzīst, ka tās apsaimniekošanā esošās mājas ir nožēlojamā stāvoklī un lēmumu pieņemšanas sistēma par remontdarbiem ir neefektīva, tomēr vienlaikus vaino pašus dzīvokļu īpašniekus, kas neesot pietiekami motivēti, lai pieņemtu kopības lēmumu par visas mājas remontdarbiem.

Pietiek jau informēja, ka RNP apsaimniekotā mājā Viestura ielā 24, Rīgā, siltā ūdens patēriņš pēkšņi maijā pieaudzis par 898%. Starpība starp dzīvokļu skaitītāju rādījumiem un kopējo skaitītāju bijusi gandrīz 600 kubikmetri, ko RNP pieprasa apmaksāt dzīvokļu iemītniekiem. Katram dzīvoklim likts samaksāt par 10 kubikmetriem vairāk nekā pēc dzīvokļa skaitītāja rādījuma. Iemesls ir iespaidīgā gandrīz 600 kubikmetru lielā atšķirība starp dzīvokļu skaitītāju rādījumiem un kopējo skaitītāju.  RNP iedzīvotājiem, kas sākuši interesēties par šo atšķirību iemesliem, paskaidrots, ka mājā bijusi avārija un veikts remonts.

RNP komentārā Pietiek atzīst, ka ir daudzus gadus akcentējis, - esošā lēmumu pieņemšanas sistēma par remontdarbiem ir neefektīva sākot no vienkāršiem lēmumiem par nepieciešamajiem remontdarbiem, beidzot ar būtiskiem jautājumiem par ēkas renovāciju. Arī ūdens starpību jautājums ir to jautājumu lokā, kas, neraugoties uz daudzkārtējām izmaiņām, nav atrisināta.

“Šajā situācijā starpība tiek aprēķināta, balstoties uz Ministru kabineta noteikumiem Nr. 524 “Kārtība, kādā nosaka, aprēķina un uzskaita katra dzīvojamās mājas īpašnieka maksājamo daļu par dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamajiem pakalpojumiem”. Ūdens patēriņa starpība veidojas no dzīvojamās mājas ūdens uzskaites mezglā uzstādītā komercuzskaites mēraparāta rādījuma un dzīvokļu īpašumos uzstādīto ūdens patēriņa skaitītāju rādījumu starpības.

Šīs starpības iemesli var būt dažādi – atšķirīgos datumos nolasīti un iesniegti skaitītāju rādījumi, uzrādīti mazāki patēriņi nekā patiesībā, neprecīzi, novecojuši ūdens patēriņa skaitītāji, noplūde u.c.,” skaidro RNP komunikācijas nodrošinājuma nodaļas vadītāja Una Grenevica.

Pēc viņas sniegtās informācijas, šajā gadījumā pēc klienta sūdzības par kondensātu uz logiem tika konstatēta avārija karstā ūdens guļvadā. “Nekavējoties tika organizēti nepieciešamie avārijas darbi. Papildus klients informēja, ka šāds siltums un mitrums no pagraba ir jau divas nedēļas, kas pēc konstatētās ūdens patēriņa starpības (609 m3) nozīmē, ka stundas laikā gruntī iztecējis ap 1,5 m3 karstā ūdens. Bojājums ir tik apjomīgs, lai šo divu nedēļu laikā iztecētu nepilna ¼ daļa Ķīpsalas baseina un izplūdušais ūdens akumulētos gruntī,” norāda RNP pārstāve.

Šī ēka nav vienīgā māja Rīgā, kurā ir novecojušas inženierkomunikācijas un attiecīgi ir sastādīts apjomīgs nepieciešamo un neatliekamo remontdarbu plāns, kam mājas iedzīvotāji diemžēl neuzkrāj finanšu līdzekļus pietiekamā apmērā, uzver U. Grenevica. Savā ikdienas darbā RNP sniedzot klientiem informāciju par māju renovācijas un tās līdzfinansējuma iespējām, ir pieejams arī ALTUM atbalsts remonta darbiem tieši daudzdzīvokļu mājām.

“Būtiski, lai dzīvokļu īpašnieki pieņemtu kopības lēmumu un dotu sev iespēju dzīvot komfortabli, patīkamā un drošā vidē, nevis saskartos ar šādām dārgām avārijas situācijām.  Ēkai pašreizējais uzkrājuma apmērs ir būtiski nepietiekams, tādēļ jau ilgus gadus nav iespējams veikt pārvaldnieka piedāvātos darbus.

Klientiem katru gadu tiek piedāvāti ēkai nepieciešami remontdarbi, to provizoriskās izmaksas un aktualizēts ēkas esošais uzkrājums. Šāds darbu plāns katram klientam vortālā tiek atjaunots ik gadu, taču diemžēl šis saraksts ir nevis saīsinājies, bet kļuvis apjomīgāks. Šajā gadījumā uzsvars ir uz inženiertehniskajiem remontdarbiem, jo labiekārtošana nav prioritāte pret aukstā ūdens cauruļvadu nomaiņu, kanalizācijas stāvvada nomaiņu vai piemēram starppaneļu šuvju hermetizāciju.

Apkures sistēmas renovācijas projekts remontdarbu plānā jau tika ievietots 2016.gadā kā darbs, ko nepieciešams veikt, taču dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums par tā realizāciju tā arī netika pieņemts, savukārt uzkrājums nav bijis pietiekams visu nepieciešamo darbu veikšanai.”

U. Grenevica arī neslēpj, ka moderno tehnoloģiju neizmantošana patērētā pakalpojuma uzskaitei šajā gadījumā arī ir ar negatīvu ietekmi, jo, uzstādot attālinātās nolasīšanas skaitītājus, automātiskā nolasīšana tiek uzstādīta arī komercuzskaites skaitītājam, ļaujot ātrāk identificēt problēmu.  

“Ņemot vērā, ka šī bojājuma rezultātā gruntī noplūdušais ūdens ir uzskaitīts un SIA “Rīgas ūdens” to ir iekļāvis ikmēneša rēķinā, esam jau vērsušies pie pakalpojuma sniedzēja ar prasību veikt nepieciešamo pārrēķinu, pamatojoties uz to, ka ūdens nav izvadīts kanalizācijā, bet gruntī, pēc kā ir jāseko pārrēķinam, lai rezultātā samazinātu klientu ikmēneša rēķinus. Atgādinām, ka pārvaldnieks veic tikai norēķinu funkciju - saņem rēķinu no pakalpojuma sniedzēja, piestāda to klientiem un pēc klientu saņemtajiem maksājumiem tos pilnā apjomā pārskaita pakalpojuma sniedzējam, negūstot nekādu peļņu.

Nākotnē plānots ieviest tiešos norēķinus par ūdeni, līdzīgi kā tas ir par gāzi un elektrību. Bet šāds lēmums ir likumdevēja atbildība. Jebkurā gadījumā, dzīvokļu īpašnieki var pieņemt kopības lēmumu par citādu ūdens patēriņa starpības maksas pārdali starp dzīvokļu īpašniekiem,” norāda RNP pārstāve.

Kā stāsta nama iedzīvotājs Eduards, viņš aprēķinājis, ka starpība, ko liek apmaksāt dzīvokļu iemītniekiem, atbilst trīs Ķīpsalas baseinu tilpumam, kas nozīmē,  ka siltā ūdens noplūde bijusi ilgstoši un lielā apjomā. Viņš ir neizpratnē, kādēļ RNP pieļāvis, ka karstais ūdens ilgstoši kaut kur noplūst, tādēļ ir painteresējies, cik bieži RNP apseko apsaimniekojamās mājas, uz ko saņēmis atbildi, ka tas tiek darīts regulāri.

Viņš pats secinājis, ka RNP apsaimniekojamos namus apsaimnieko, sēžot kabinetā, nevis klātienē, jo remontdarbi sākušies septiņas dienas pēc tam, kad tiek uzņemti dzīvokļu skaitītāju rādījumi. Acīmredzot tad RNP darbinieki konstatējuši milzīgo atšķirību un devušies namu apsaimniekot klātienē. Cik ilgi karstais ūdens gāzies no caurulēm, neviens nezina.

Eduards arī ir neizpratnē, pirmkārt, par to, kādēļ avārijas dēļ radušos ūdens zudumus liek apmaksāt dzīvokļu īpašniekiem un īrniekiem, otrkārt, par to, kā RNP sadalījis apmaksājamo summu. Pēc mājas iedzīvotāja teiktā, katram dzīvoklim uzlikts papildus apmaksāt desmit kubikmetrus karstā ūdens neatkarīgi no iedzīvotāju skaita, dzīvokļa platības un reālā karstā ūdens patēriņa.

Viņam pašam šajā mājā pastarpināti pieder divi dzīvokļi, par kuriem viņš maksā rēķinus, tādēļ zina, ka vienam 45 kvadrātmetrus lielajam dzīvoklim patēriņš ir četri kubikmetri mēnesī, bet otram, kas ir 65 kvadrātmetrus liels, - astoņi kubikmetri mēnesī. Abiem dzīvokļiem likts piemaksāt par desmit kubikmetriem karstā ūdens. Turklāt 60 dzīvokļu piecstāvu mājā ir arī nelieli dzīvokļi, kuros, piemēram, dzīvo viens pats pensionārs, kas mēnesī patērē knapi vienu kubikmetru karstā ūdens, bet tagad spiests vēl piemaksāt par desmit kubikmetriem.

Attēlā - RNP valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Novērtē šo rakstu:

30
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nevainīguma prezumpcija un apsūdzības publicitāte

FotoIr kāds parasts žurnālistu – politiķu dialogs, kurš visbiežāk atkārtojas medijos pirms parlamenta vai pašvaldību vēlēšanām. Uz žurnālistu jautājumu par kāda apsūdzībā iesaistītā kandidāta iespējamo likuma pārkāpumu saņemts gandrīz automātisks partijas biedra vai sabiedrotā enerģisks atbildes atteikums, šoreiz kā vairogu priekšā liekot nevis parasto "nav komentāru", bet daudz iespaidīgāku nevainīguma prezumpcijas argumentu.
Lasīt visu...

21

Bez Amerikas. Ai un vai!?

FotoStarptautiskās attiecības kļūst arvien samezglotākas un nervozākas. Taču vismaz mums, Latvijai un Baltijas valstīm, tajās ir iespējams izdzīvot pavisam vienkāršā, jau senāk lietotā un pietiekami efektīvā uzvedības modelī.
Lasīt visu...

12

Tēma par "viltus studentiem" ir spekulatīva!

Foto2. aprīlī raidījumā "Kas notiek Latvijā?" tika apspriests jautājums par trešo valstu pilsoņu klātbūtni Latvijas augstskolās un darba tirgū. Kā Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA) vēlamies reaģēt uz raidījumā izskanējušajiem apgalvojumiem, kas bieži vien balstījās uz vispārinājumiem, kuri, manipulējot ar nepilnīgiem vai kontekstā neizvērtētiem datiem, var radīt sabiedrībā maldīgu priekšstatu par Latvijas augstākās izglītības eksporta nozīmi un potenciālu, tostarp tieši par ISMA darbu.
Lasīt visu...

21

Valoda kā attieksme

FotoŠogad tikai 3., 6. un 9. klasēs vēl varēja īstenot mazākumtautību programmas. Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) mācību gada sešos mēnešos izvērtēja 72 izglītības iestādes, tostarp Ludzas novadā, un tikai trijās konstatēti atkārtoti būtiski trūkumi, bet 14 skolas nonākušas vērtētāju redzeslokā, jo to 9. klašu absolventiem, turpinot mācības profesionālajās skolās, radās problēmas nepietiekamo latviešu valodas zināšanu dēļ. Par šo un citām aktualitātēm lasiet šodienas laikrakstā.
Lasīt visu...

3

Vai tad jūs tiešām nejūtat, cik pasakainā drošībā ir mūsu valsts? Pateicoties mums!

FotoŠī gada 12. aprīlī Satversmes aizsardzības birojam (SAB) aprit 30 gadu. 1995. gada pavasarī ar Saeimas lēmumu izveidotā iestāde zināmā mērā simbolizē Latvijas atdzimšanas stāstu. Deviņdesmito gadu sākumā Latvijas ārpolitikas un aizsardzības politikas galvenais mērķis bija tiešā (Krievijas armijas izvešana no Latvijas, kas noslēdzās 1998. gadā) un netiešā veidā atbrīvoties no padomju okupācijas sekām, lai Latvijas reintegrācija Rietumu valstu kopienā kļūtu par realitāti. Pretējā gadījumā, PSRS mantiniecei Krievijai atgūstoties no ekonomiskā un politiskā kraha, Latvijas drošība atkal būtu apdraudēta.
Lasīt visu...

21

Latvijas sabiedrības būtisku daļu ir pārņēmusi kaut kāda totāla kognitīvā disonanse

FotoPavērojot publiskajā telpā notiekošās diskusijas, šķiet, ka Latvijas sabiedrības būtisku daļu ir pārņēmusi kaut kāda totāla KOGNITĪVĀ DISONANSE. Šis psiholoģiskais fenomens vērojams tad, kad cilvēka uzskati vai uzvedība nesaskan ar viņa iekšējām vēlmēm vai ticībām.
Lasīt visu...

18

Latviešiem – ka tik kapeiciņa, santīmiņš, centiņš

FotoLatvieši nav ne igauņi, kas aiztur krievu tankkuği, ne lietuvieši. Mums - ka tik kapeiciņa, santīmiņš, centiņš. Tikai bagāti kaut kā nepaliekam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi