Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Esmu valsts apmaksātās veselības aprūpes fans. Esmu pacietīgs un varu gaidīt pusgadu uz izmeklējumu vai vizīti pie ārsta un piecus gadus uz rehabilitāciju. 

Magnētiskās rezonanses radiologs izmeklējuma aprakstā ierakstīja ieteikumu saņemt vertebrologa konsultāciju. Valsts šādu speciālistu vispār neapmaksā. Ģimenes ārsts uzrakstīja nosūtījumu pie neiroķirurga. Nolēmu - tomēr labāk vertebrologs, ja jau reiz radiologs tā rekomendē. 

Privātā ārstniecības iestādē pie tāda varēja par 70 eiro tikt jau pēc nedēļas. Atlicināju no savas pensijas minēto summu, atsakoties no 2 maksas fizioterapijas nodarbībām, un devos pie vēlamā speciālista. 

Ierodoties, reģistratūrā paziņoja, ka būs jāuzgaida, jo dakteris pieņemšanu nokavējis par stundu, sēžot sastrēgumos. 

Redzot, ka pie durvīm gaida vēl trīs pacienti, pārēķināju, ka būs jāgaida aptuveni stundu. Liels bija mans pārsteigums, kad pacienti kabinetā tika iesaukti ik pēc piecām minūtēm. Padomāju, varbūt ļaudis uz kādu atkārtotu konsultāciju, kur viss skaidrs, tikai recepte jāizraksta. 

Jau pēc 20 minūtēm pienāca mana rinda. Vēl nepaguvis apsēsties pacienta krēslā, dzirdēju ārstu, veroties uz datora ekrāna redzamajā mana mugurkaula magnētiskās rezonanses attēlā, paziņojam, ka jātaisa operācija.

Atbildot uz maniem jautājumiem, īsumā izstāstījis, kā notiek operācija un kādi ir ierobežojumi pēc operācijas, viņš pajautāja, kādus medikamentus lietoju. Sāku saukt savu astoņu tablešu sarakstu, kad viņš pārtrauca, sakot - tikai pretsāpju. Uzzinājis, ka esmu izmēģinājis sešus dažādus ģimenes ārsta izrakstītos, bet neviens man nav palīdzējis, dakteris steigšus izrakstīja vēl vienu pretsāpju līdzekli, iedeva nosūtījumu uz operāciju un uz redzēšanos. 

Vizīte ilga septiņas minūtes.

Pēc tam pats ar mātes Googles palīdzību noskaidroju, kas tā īsti ir par operāciju, kādi riski utt. 

Tā kā man kabatā bija arī ģinenes ārsta nosūtījums pie neiroķirurga, nolēmu tomēr pagaidīt tos trīs mēnešus un saņemt otru viedokli par operācijas nepieciešamību. 

Šī vizīte par četriem eiro ilga 40 minūtes. Man gan jautāja par bērnībā pārslimotām masalām, gan lika novērtēt sāpju stiprumu desmit ballu sistēmā, gan raksturot, kad sāpes stiprākas, kad mazinās, lika gan pastaigāt, gan pieliekties utt., iztaustīja skriemeļus un tad ķērās ne tikai pie tiem medikamentiem, kurus lietoju pašlaik, bet par visu pēdējo gadu.

Šī ārsta verdikts bija - operācijai ir pārāk augsts risks tieši iepriekš lietoto medikamentu, kā arī citas blakusslimības dēļ. Un paziņoja verdiktu - speciālu fizioterapeita izstrādātu vingrojumu kompleksu katru dienu. 

Jau pēc divām nedēļām sāpes, kuras mocīja pusgadu, pazuda, bet, 3 dienas nepavingrojot, atgriezās kā likts. Ne operācija, ne pretsāpju līdzekļi, bet 20 minūšu rīta rosme, nebojājot citus orgānus, neliekot organismam pieņemt implantu un neliekot pārbaudīt, vai divu stundu narkoze ir manam organismam pa spēkam. 

Vai ir jēga iet pie maksas ārstiem? Desmit centi vai desmit eiro minūtē...

Novērtē šo rakstu:

225
7

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi