Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Nepieciešams finansiāls atbalsts augstākās komunistu un čekistu nomenklatūras sarakstu publiskošanai

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Divi miljoni latu ne tikai atklātai, bet arī slēptai politiskajai reklāmai Latvijas masu informācijas līdzekļos (gan latviešu, gan krievu), - šādu nepieciešamo finansējumu uzvarai 2009. gada pašvaldību vēlēšanās elektroniskā pasta sarakstē, ko publicējis portāls kompromat.lv, minējis Saskaņas centra pārstāvis Nils Ušakovs. Savukārt kopā vēlēšanu kampaņai esot nepieciešami deviņi miljoni dolāri, - summa, kas 14 reizes pārsniedz Saskaņas centra oficiāli deklarēto 2009. gada Eiroparlamenta un pašvaldību vēlēšanu kampaņai tērēto summu.

Kā rāda Ušakova no Saeimas elektroniskā pasta adreses citam Saeimas deputātam un Saskaņas centra līderim Jānim Urbanovičam 2008. gada 17. novembrī sūtītā vēstule ar nosaukumu „Analītiskā izziņa par Latvijas politiskās apvienības Saskaņas centrs perspektīvām”, „atbilstoši ekspertu aplēsēm” Saskaņas centrs 2006. gada priekšvēlēšanu kampaņai iztērējis apmēram 1,5 miljonus latu. Savukārt 2009. gada vēlēšanām esot nepieciešams trīs reizes lielāks finansējuma apjoms.

Ušakova sūtītajā vēstulē atzīts, ka 2009. gada vēlēšanās Saskaņas centram sekmīgiem rezultātiem vēlēšanās nepieciešami aptuveni 4,5 miljoni latu (9 miljoni dolāru), kas būtu jāsadala šādi:

„- 900 tūkst. latu – izdevumi krievu masu informācijas līdzekļiem, kā centrālajiem, tā arī reģionālajiem (tiešā reklāma, kā arī slēptā reklāma)

- 1,1 milj. latu – izdevumi latviešu masu informācijas līdzekļiem, kā centrālajiem, tā arī reģionālajiem (tiešā reklāma, kā arī slēptā reklāma)

- 1 milj. – izdevumi reklāmai Rīgā (ārējā reklāma, reklāmas akcijas, koncerti, atbilstošu pasākumu organizēšana)

- 700 tūkst. – izdevumi reklāmai septiņās lielākajās Latvijas pilsētās (ārējā reklāma, reklāmas akcijas, koncerti, atbilstošu pasākumu organizēšana)

- 400 tūkst. – izdevumi reklāmai nelielajās Latvijas pilsētās.

- 400 tūkst. – izdevumi Eiroparlamenta vēlēšanu kampaņai.”

Ušakova vēstulē arī īpaši norādīts, ka, „lai iegūtu pārliecinošu Saskaņas centra uzvaru, nepieciešams finansējums, kas trīs reizes pārsniedz izdevumus pagājušajām parlamenta vēlēšanām, - apmēram 9,0 miljoni dolāru. Ar šādu budžeta līmeni priekšvēlēšanu kampaņai Saskaņas centrs spēs ne tikai uzvarēt, bet arī pārvilkt savā pusē daudzus etniskos latviešus”.

Savukārt „krievvalodīgo politiķu parādīšanās pie varas Latvijā kļūs par nozīmīgu precedentu kā bijušās Padomju Savienības valstīm, tā arī Eiropas Savienībai. Tas arī kļūs par svarīgu soli, saglabājot un attīstot Krievu pasauli [Russkij mir] un uzlabojot tautiešu situāciju pasaulē”.

Neraugoties uz to, ka lielu daļu izvirzīto mērķu Saskaņas centrs vēlēšanās patiešām sasniedza, politiskās organizācijas oficiāli deklarētie skaitļi rāda, ka Ušakovam un Urbanovičam viss esot izdevies ar summām, kas vairāk nekā desmitkārt mazākas par šajā vēstulē kā reālas un nepieciešamas minētās. Tā paša Ušakova 2009. gada 3. jūlijā parakstītajā vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijā apgalvots, ka visi Saskaņas centra vēlēšanu izdevumi esot bijuši tikai 320 542 lati.

Savukārt 2007. gada 21. februārī atkal Ušakova parakstītajā Saskaņas centra ikgadējā finansiālās darbības deklarācijā apgalvots, ka visi organizācijas izdevumi 2006. gadā esot bijuši tikai 199 185 lati. Kā jau minēts, Ušakova elektroniskā pasta vēstulē viennozīmīgi skaidri apliecināts, ka patiesie izdevumi 2006. gada vēlēšanās bijuši 1,5 miljoni latu.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Dažas atziņas pēc NATO valstu un valdību vadītāju sanāksmes

Foto1. Lai gan tā bija spriedzes pilna, tomēr tālu no Pastardienas. 2. Tajā pieņemtie lēmumi objektīvi nostiprina NATO militārās spējas un atbilst mūsu drošības interesēm. 3. Sen nebiju redzējis tādu vienprātību saistībā ar draudu un risku vērtējumu, tostarp Krievijas rīcības kontekstā.
Lasīt visu...

21

Civilizācijas norieta enciklopēdija: mantojums

FotoĻoti izplatīts ir viedoklis par antīkās kultūras turpināšanos eiropeiskajā jeb Rietumu kultūrā. Par Rietumu kultūras sākotni un pamatu uzskata antīko kultūru. Tāds viedoklis dominē vispārējā izglītībā un sabiedrības masu apziņā.
Lasīt visu...

21

Vai TV3 politisko ziņu reportieris barojas no pirista Federa?

FotoVakar noskatījos visu televīziju sižetus par Reģionālās apvienības rīkoto preses konferenci par startu vēlēšanās. Sižeti kā jau sižeti - kas būs līderi, kāda programma, kā līdz šim veicies un kāds partijas reitings.
Lasīt visu...

13

Liksim svešus bērnus mierā

FotoIedomājieties - jūs pavadāt nedēļas nogali mājās ar ģimeni. Kamēr jūs esat virtuvē un gatavojat pusdienas, jūsu mājās kāds ielaužas un aizved prom jūsu bērnu. Kādu laiku šis "kāds" jūsu bērnu tur ieslodzījumā pie sevis, bet ar laiku bērns aug, kas, protams, rada problēmas - ēd vairāk, vajadzīgas jaunas drēbes utt. Tad nu nolaupītājs sameklē bērnunamu, kur jūsu bērnu izmitināt - lai atbildīgās iestādes par viņu rūpējas. Bet jūs par savu bērnu nekad vairs neko nedzirdat...
Lasīt visu...

12

Džungļu likumi

FotoLielākā cilvēku daļa, arī latviešu, dzīvo ilūziju varā. Bieži nākas dzirdēt sašutušas runas un pārmetumus par kādu politiķi – nu kā viņš tā drīkst, nu kā viņš tā var... Bet kāpēc lai viņš tā nedrīkstētu un nevarētu? Noziedznieki neveido noziedzīgas organizācijas, lai ievērotu likumus, politiķi neveido politiskas organizācijas un necīnās par varu, lai ievērotu likumus un partiju programmās rakstīto.
Lasīt visu...

22

Kāpēc es raudāju?

FotoEs esmu ļoti nemuzikāls cilvēks. Man ne tikai nav muzikālās dzirdes, man pat ir problēmas ar elementāra ritma sadzirdēšanu (pat valsī man ir problēmas, tam jābūt ļoti elementāram un izteiktam, lai es varētu izdejot visvienkāršāko viens, div’, trīs, viens, div’, trīs, bet par tādām lietām kā tango man pat nav, ko domāt). Man nepatīk arī pasākumi, kuros ir daudz cilvēku. Es varu izturēt, ja vajag, bet man nepatīk. Bet vēl vairāk man nepatīk un īpašas aizdomas raisa masu kultūras produkti. Ja kaut kas patīk visiem, es negribu pat uzzināt, kas tas ir.
Lasīt visu...

10

Esiet sveikti, Ziemas... nē, Dziesmusvētku dalībnieki

FotoSvētku dalībnieki! Šodien mēs svinam latviešu dziesmas un dejas svētkus! Es sveicu Vispārējo latviešu dziesmusvētku kopkori – mūsu tautas diženāko simbolu – stipru un varenu!
Lasīt visu...

21

Viss sākas galvā – gan attieksme, gan diskriminācija

FotoVēlos izteikt pārdomas par vienu tēmu, kura nav atrodama nevienas politiskās partijas līdz šim zināmajām priekšvēlēšanu programmām. Varbūt tāpēc, ka ilgus gadus šajā pasaules nostūrī gan padomijas laikos, gan arī neatkarības laikos tā bija un ir savā ziņā tabu. Līdzīgi kā ar karstu kartupeli - to paviļā, paviļā, bet baidās paņemt rokās, kur nu vēl par to runāt vai rakstīt. Lielākā daļa sabiedrības par to negrib runāt, rakstīt, kur nu vēl domāt. Kas to gribētu darīt? Tie ir cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem un viņu tuvinieki.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nosaukšu uzvārdus rīt

Godātā redakcija, steidzu paust savu atbalstu lieliskai iniciatīvai, kurai pievienojas jauni un veci. Es šeit domāju a. god. zv. adv. Gobzema kga pasākto...

Foto

Latvijas dilemma

2018.gada 24.maijā portālā „Delfi” publicēja Viļa Krištopana „versiju” ar nosaukumu „Izniekotās iespējas”. Tā ir laba publikācija. Šī „versija” tāpat kā jebkura versija aicina radoši...

Foto

Vēstule Romas pāvestam: lūdzam iniciēt starptautisku izmeklēšanu saistībā ar Latvijā katastrofiskos apmēros radīto nabadzību

Latvijas Katoļu baznīca un valsts augstākās amatpersonas ir aicinājuši Jūsu Svētību apmeklēt...

Foto

Putins jau rokas stiepiena attālumā no NATO Ahileja papēža

Tas ir tikai burtiski dažu mēnešu jautājums, kad Putina Krievija var satricināt NATO un visus 21. gadsimta...

Foto

Par Dziesmu svētkiem (raksts tapis pirms pieciem gadiem)

Deju svētku biļetes nopirku „no rokas” par 50 latiem gabalā. Labi, ka pirku laikus, pēdējā dienā cena uzkāpa...

Foto

Ko aizstāv Aldis Gobzems?

Pēdējo nedēļu laikā bijušais Maksātnespējas administrācijas direktors Aldis Gobzems ir nācis klajā ar virkni skaļiem paziņojumiem. Tiek izmantoti visi līdzekļi, lai, iespējams,...

Foto

Kāpēc es nekad nebalsošu par „Saskaņu”: privātas pārdomas vēlēšanu sakarā

Man tas vienmēr šķitis pašsaprotami. Taču pēdējo notikumu sakarā gribēju pateikt arī tādā melns uz balta...

Foto

Klusais centrs var gulēt mierīgi – ogle uzlabos jūsu kuņģa darbību

Gruzīniem esot desmitiem lielisku attaisnojumu gadījumam, ja šašliks nav izdevies gluži tik labs kā vajadzētu....

Foto

Stulbuma modernizācija

Principā nekas negaidīts nav noticis. Stulbeņi nekad brīvprātīgi nepadodas. Stulbums atrodas ambiciozuma virsotnē. Stulbums nepazīst paškritiku un piekāpību. Stulbeņu godkārību var apturēt, kā tautā...