Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais uzvar nepareizo. Bērnībā viņa aizstāvji bija vecāki, no kuriem bērns sagaidīja mīlestību un rūpes, pieaugušais cilvēks to pašu sagaida no varas. Tā rodas –ismi, kuros pareizais vienmēr uzvar nepareizo. Cīņas mērķis ir galīgā uzvara, kad pareizais ir uzvarējis visus pretiniekus. Diemžēl nevar būt tikai viens pareizais, jo uzvarot visus nepareizos, pazudīs arī pats pareizais. Tā pareizais rada nepareizos, lai mūžīgā cīņā pierādītu savu pareizību.

Vai būtu iespējama cita attīstības vide, kurā bērnībā labais vienmēr uzvarētu ļauno, bet, cilvēkam pieaugot, arvien nenozīmīgāka kļūtu atšķirība starp labo un ļauno? Lai pieaudzis cilvēks atbrīvotos no ļaunā, līdzīgi kā bērns atbrīvojas no uzskatiem par pasakainajiem briesmoņiem? Iespējams, uz šiem jautājumiem nevar tikt sniegtas atbildes, jo paši jautājumi šķiet bezjēdzīgi, taču pasakās iespējama attēlošana, nevis izskaidrošana.

Lai sāktos attīstība, ir jābūt kaut kādam pamatojumam, pateicoties kuram, kaut kas ir sācies. Konfliktam ir jābūt pietiekami nopietnam, lai tas turpinātos daudzu paaudžu garumā un kļūtu par neizsīkstošu attīstības degvielu. Par vienu no šādiem konfliktiem un tā turpmāko attīstību vēsta šī pasaka. Lieki teikt, ka visa pasaka ir izdomāta, un jebkura sakritība ar īstenību ir nejauša.

Pirms daudziem gadsimtiem nelielā apdzīvotā teritorijā dzīvojošie cilvēki uzskatīja, ka ar loģiskās domāšanas palīdzību var noteikt zināšanu pareizību. Taču tad viens gudrinieks pateica, ka viņš melo, un prasīja atbildi, - vai viņš tiešām melo, vai runā patiesību. Pirmajā mirklī uzdevums šķita viegls, un viens no gudrības mīlētājiem ātrumā pateica, ka viņš sākumā dos pareizo atbildi un tikai pēc tam nodosies ēšanas priekiem. Leģenda vēsta, ka karstgalvis bija spiests turēt savu vārdu un mirt bada nāvē. To redzot, kāds cits gudrības mīlētājs pateica, ka viņu varēs saukt par dzīvnieku mīlētāju, ja neizdosies atrisināt šo uzdevumu. Sapratis, cik neapdomīgu solījumu ir devis, viņš izmisumā metās no klints.

Šķita, ka apgalvojums par loģiskās domāšanas spēju noteikt zināšanu pareizību ir bijis kļūdains un konflikta iemesls ir zudis. Iespējams, daudzās apdzīvotās vietās tā arī notika, un tikai viena domāšanas veida attīstība tika pārtraukta, taču ne konkrētajā teritorijā. Gudrības mīlētāji apgalvoja, ka tomēr pastāv neapgāžamas taisnības, bet gudrinieki tam nepiekrita, paskaidrojot, kā ar loģikas palīdzību var pierādīt to, ka balts ir melns un otrādi. Tiesa, to viņi darīja tikai rakstiski un publiskās diskusijās ar gudrības mīlētājiem. Privātajās sarunās, par samaksu viņi mācīja, ka neapgāžamas taisnības tomēr pastāv un tiem, kas tās pārzina, pieder patiesās zināšanas. Abas konfliktējošās puses attīstīja loģisko domāšanu, izveidojot nākotnes sabiedrības aizmetņus.

Pieauga prasība pēc neapstrīdamas ticības, par kuru neviens nešaubītos. Tāda tika atrasta matemātikā vai, citiem vārdiem izsakoties, desmitnieka režģī. Ja ciparu vietā ievietotu vēlamās sabiedrības uzvedības noteikumus, tad šie noteikumi kļūtu tikpat ticami kā matemātisko darbību pareizība. Turklāt šajos noteikumos būtu tas pats izbrīns par pareizības iespējamību, kas desmitnieka režģa ietvaros. Loģiskā domāšana kā matemātikas izpausme tika ielikta ticības pamatā, bet zināšanu pareizība tika noteikta pamatotības, patiesuma un ticības vienotībā.

Jaunajai ticībai vislielākās briesmas draudēja no gudrinieku puses, jo pastāvēja iespēja, ka tie ar viņiem var izdarīt to pašu, ko ar gudrības mīlētājiem. Izprast ticības būtību bija gudrinieku spēkos. Ticībai vajadzēja uzticamus cīnītājus, un tos no citiem varēja atšķirt, uzdodot jautājumu par patiesību. Pareizās atbildes zinātājiem neko vairs nevajadzēja paskaidrot, tie zināja, kas jādara. Visiem pārējiem notikums tika attēlots kā stāsts, kurš sevī nesa gudrības mīlētāju un gudrinieku konflikta tradīcijas. Jaunā ticība no pārējām atšķīrās ar to, ka tā sevī nesa konkrēta domāšanas veida attīstību, turklāt neatbildētais jautājums par patiesību to padarīja aizsargāties spējīgu no ārējiem apdraudējumiem.

Ticības pamats un būtība bija ticība matemātikai, uzvedības noteikumi bija otršķirīgi. Daudzi cilvēki maldīgi uzskatīja, ka pildot uzvedības noteikumus viņi brīvi var nodarboties ar matemātiskiem pētījumiem, jo tiem nav saistības ar ticību. Liels bija viņu pārsteigums, ka pret matemātiskiem pētījumiem ticība vērsās vēl bargāk nekā pret uzvedības noteikumu pārkāpējiem. Ticības vietā arvien lielāku nozīmi sāka ieņemt zinātne, radot vēl vienu spēcīgu konfliktu un turpmākās attīstības stimulu.

No ticības zinātne mantoja desmitnieka režģi. Dabā koki neaug pirmajā līmenī desmit, otrajā – simts, trešajā – tūkstotis. Ar apgrieztās piramīdas metodi zinātne sāka pētīt dabu, tāpēc matemātiķiem bija nepieciešamas gan skaitīšanas, gan iztēles spējas. Tika atklāta arī cita matemātiskā ticība, kura sastāvēja no diviem skaitļiem. Tas liecināja par loģiskās domāšanas pāreju citā kvalitātē, pirms tika iegūta izpratne par zināšanu pareizību.

Fizikas nozare optika noskaidroja, ka cilvēkam pasaule būtu jāredz ar kājām gaisā, taču smadzenes neatkarīgi no cilvēka domāšanas to pielāgoja pastāvošai realitātei. Turklāt tas nenotika uzreiz, bet gan pēc ilgstošas informācijas vākšanas un apstrādes. Citā attīstības vidē tā būtu nozīmīga informācija, taču loģiskās domāšanas vidē tā īsti neiederējās. Cilvēka domāšana veidojās vēsturiskās attīstības procesā, un tā bija vairāk attīstīta par smadzeņu spēju uztvert realitāti, līdz ar to šai informācijai bija otršķirīga nozīme.

Ar līdzīgu problēmu zinātne saskārās, pētot gaismu. No tā fakta, vai gaisma tiek novērota, mainījās eksperimenta rezultāts. Fakta izskaidrošanu nevarēja ietekmēt smadzeņu spēja uztvert realitāti, jo tad būtu jāapšauba visa līdzšinējā zinātnes attīstība. Šo apgalvojumu apstiprināja arī no neliela masas daudzuma iegūtā milzīgā enerģija, kas bija līdzīga pašas masas un gaismas ātruma kvadrāta reizinājumam. Cilvēki ieguva jaunu pierādījumu zinātnes varenuma un attīstības pareizībai.

Attīstoties tehnoloģijām, kļuva iespējams risināt tādus uzdevumus, kuru risināšanas veids nesakrita ar vispārpieņemtajiem priekšstatiem par laiku un telpu. Cilvēki šīm zināšanām sāka tuvoties nevis no kultūras, bet gan no tehnoloģiskās attīstības puses.

Bērnudārza vecuma bērni uzdod daudz jautājumus pieaugušajiem, lai iegūtu informāciju par apkārtni. No pusaudžu vecuma cilvēkiem sāk parādīties spēja jautājumus uzdod sev pašiem, un pašiem uz tiem meklēt atbildes. Atbilžu meklēšana var notikt ideālajā garīgajā vidē, kurā abstraktās vērtības kļūst par realitāti. Tehnoloģiskās iespējas ļāva modelēt šo vidi, kurā informācijai vienlaikus var būt divas vērtības un izmantot to uzdevumu risināšanai.

Kad tehnoloģisko iespēju rezultāti nonāca pretrunā ar vispārpieņemtajiem uzskatiem par apkārtni, tad radās nepieciešamība no jauna aptvert un mēģināt attēlot ne tikai esošo stāvokli, bet visu attīstības procesu no pagātnes uz nākotni. Paplašināt to jautājumu loku, uz kuriem var sniegt atbildes kopējās ainas ietvaros.

Uzskatu par laika un telpas bezgalību noteica visa līdzšinējā vide, kurā attīstījās loģiskā domāšana. No nelielas apdzīvotas teritorijas līdz atskārsmei par dzīvībai piemērotās vides galīgumu. Kad uz zemeslodes vairs nebija ko iekarot, skatieni pievērsās debesīm. Vēl lielākai cilvēku izplatīšanās tieksmei traucēja milzīgie attālumi, tāpēc arvien vairāk cilvēki bija spiesti pieņemt uzskatus par laika un telpas galīgumu. Līdzšinējo attīstību sāka ierobežot fiziskā vide, un loģiskā domāšana vairs nespēja to pārvarēt. Draudēja ticības zudums ne tikai vienam domāšanas veidam, bet visai cilvēka domāšanai kopumā.

Sabiedrībā bija pieņemts, ka atsevišķi cilvēki izdara atklājumus un pēc tam izsaka dīvainus uzskatus. Sabiedrība pati zināja, kā pareizi izmantot atklājumus, bet ar dīvainībām samierinājās kā atkāpēm no normas. Atklājumi tika izdarīti vienā uzskatu sistēmā, bet izmantoti citā. Tika izteikts pieņēmums, ka smadzenes uztver realitāti un to salīdzina ar kādu noteiktu, jau smadzenēs esošu informāciju, lai atšķirības gadījumā domāšanai sniegtu informāciju par citu realitāti. Kā gadījumā ar pasauli, kura apgriezta ar kājām gaisā, vai pētot gaismas staru. Tas ir nepieciešams tāpēc, lai cilvēka attīstība sasniegtu to līmeni, kad viņš vairs neapdraudēs citus. Kļūs par kosmisku, nevis zemes vērtību.

Pasaka jau tāpēc arī ir pasaka, ka tā beidzas laimīgi. Bezgalībā var veikt bezgalīgi daudzus eksperimentus, lai iegūtu jaunas zināšanas, galīgumā katrs eksperiments var atstāt aiz sevis pēdas. Ir tik daudz neatbildētu jautājumu, uz kuriem varētu atbildēt nākamās paaudzes. Iespējams. Tas atkarīgs no pašiem cilvēkiem.

Novērtē šo rakstu:

9
12

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...