Sākums Kas mēs esam Kontaktinformācija Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma

Saistībā ar pašreizējā ekonomikas ministra Arta Kampara publiskajiem skaidrojumiem, no kuriem izriet, ka viņu pērn ar 35 tūkstošiem latu izglābušais anonīmais investors jau vairāk nekā septiņus mēnešus pētot ministra Tukuma uzņēmumu Firma Ronis, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veic pārbaudi un saistībā ar šo lietu pieprasījis papildu informāciju.

Kā uz Pietiek pārstāvja iesniegumu par šiem faktiem apliecinājis KNAB priekšnieka pienākumu izpildītājs Alvis Vilks (KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes atvaļinājuma laikā), birojs atbilstoši kompetencei veicot iesniegumā norādītās informācijas pārbaudi un pārbaudes veikšanai pieprasīta papildu informācija, kas vēl neesot saņemta.

Tiesa, ir aizdomas, ka šī pārbaude tāpat kā iepriekšējās nebeigsies ar kādiem konkrētiem rezultātiem: kā zināms, prokuratūra nevēlas iesaistīties Kampara darījumu izvērtēšanā, savukārt Valsts ieņēmumu dienests un KNAB tāpat kā Saeimas deputātes Silvas Bendrātes gadījumā vēlas faktus izvērtēt tikai pēc likuma burta un saviem tā noteiktajiem pienākumiem.

Tā KNAB priekšnieka vietnieks Vilks Pietiek skaidri apliecināja, ka birojs gatavojas izskatīt tikai un vienīgi „pārliecināties par ekonomikas ministra Arta Kampara darbības atbilstību likuma Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā normām”.

Pēc visa spriežot, KNAB pat negatavojas pārbaudīt faktus, no kuriem izriet, ka minētais Kampara deklarētais darījums, pēc visa spriežot, varētu būt bijis fiktīvs un veikts tikai tāpēc, lai politiķis grūtā brīdī tiktu pie viņam nepieciešamās summas.

Kā jau ziņots, Kamparu pērn reizē ar dzīvesbiedres it kā sakrātiem un nu viņam uzdāvinātiem 27 tūkstošiem latu no bankrota glāba un nemainīt ierasto dzīvesveidu ļāva arī 35 tūkstoši latu, ko viņš saskaņā ar paša skaidrojumu esot saņēmis no mistiska investora.

„Pašlaik esmu uzsācis uzņēmuma kapitāldaļu pārdošanas procesu, un, kā tas ir raksturīgi šāda veida darījumiem, kapitāla daļu potenciālais pircējs ir uzsācis due diligence procesu un, apstiprinot savu nolūku nopietnību, ir iemaksājis man drošības naudu,” – tā aprīļa sākumā Kampars rakstīja savā blogā, klāstot, kādā veidā viņš bez parādos un zaudējumos slīkstošā Roņa kapitāldaļu pārdošanas pērn ticis pie 35 tūkstošiem latu.

Lursoft datu bāze rāda, ka arī tagad Firmas Ronis vienīgais oficiālais īpašnieks ir Kampars, - tātad, neraugoties uz ministra apgalvojumiem par vēlmi pārdot uzņēmumu un anonīmā investora it kā esošo vēlmi to pirkt, tas joprojām nav noticis.

Savukārt tas nozīmē, ka, ja ticēt ministra apgalvojumiem, viņa firmas ar 269,6 tūkstošu latu lielo pagājušā gada apgrozījumu izpēte un audits ilgst jau vairāk nekā septiņus mēnešus, - vai arī audits beidzies un Kampara labvēlis savus 35 tūkstošus latu nav vēlējies ņemt atpakaļ, vai arī ministrs atradis vēl kādus jaunus papildienākumus, no kuriem savukārt atmaksāt šos 35 tūkstošus.

Ne ekonomikas ministra preses padomniece Elīna Bīviņa, ne pats Kampars joprojām nevēlas atbildēt uz vairākkārt uzdotiem jautājumiem – cik ilgi vēl turpināsies due diligence process uzņēmumā Firma Ronis un vai ekonomikas ministrs varētu minēt vēl kādu uzņēmumu ar 200 000 latu gada apgrozījumu, kurā due diligence process turpinātos vairāk nekā pusgadu.

Novērtē šo rakstu:

21
3

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kā KNAB Vilks trenējas jurista darbam

FotoKaut Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietnieks Alvis Vilks par gaidāmo aiziešanu no ilgus gadus ieņemtā posteņa izsakās miglaini un nenoteikti, sarakstē ar Pietiek viņš uzskatāmi parāda, cik nopietni gatavojas jurista darba peripetijām.
Lasīt visu...

6

Par patiesību un meliem – samelojas arī Nils Freivalds!

FotoPašreiz ir sacelta liela ažiotāža ap vilcienu iepirkumu, un katram no Latvijas iedzīvotājiem ir vienkārši dabiska vēlēšanās – tikt skaidrībā par notiekošo. Neviens no mums negribētu, lai gadījumā, ja Eiropas Komisija piemēro sankcijas, mēs - katrs iedzīvotājs - ziedotu 50 Ls zaudējumu segšanai tikai tādēļ, ka pāris personas nevar izpildīt pašsaprotamas lietas – noslēgt līgumu atbilstoši konkursa nolikumam! Tas, varbūt būtu pat mazākais, mums vienkārši gribas, lai nemelo, bet te tev nu bija...
Lasīt visu...

21

„Esmu strādājis ar ostās strādājošiem uzņēmumiem...”

FotoVakantajam Rīgas brīvostas valdes locekļa amatam, kas atbrīvojies līdz ar Rīgas domes deputāta Olafa Pulka (Vienotība) pilnvaru termiņa beigām, visticamākais, Reformu partija plāno virzīt mazpazīstamo uzņēmēju, Reformu partijas pārstāvi Matīsu Kaļānu, kas līdz šim medijos pieminēts tikai kā vēdisko zināšanu students un vecāku iniciatīvas grupas Nauda seko bērnam pārstāvis. Kaļāns Pietiek sniedz savu skaidrojumu gan par gūto izglītību, gan par to, kādā veidā un kas viņu varētu virzīt šim postenim.
Lasīt visu...

6

Griezt nedrīkst „uzraut”!

FotoIr, protams, gandarījums, ka valdība ir reaģējusi uz opozīcijas izteiktajiem aicinājumiem veikt darbaspēka nodokļu nastas samazināšanu, turklāt darīt to tā, lai nodokļu samazināšanas izmaiņas visvairāk nestu labumu strādājošām ģimenēm ar bērniem.
Lasīt visu...

Lursoft

Pietiek baumot

Berķa un Lemberga intereses esot lobējis arī tieslietu ministrs Bērziņš

FotoRīgas domes deputāts, tā sauktais partijas Vienotība „kasieris” Edgars Jaunups nav bijis vienīgais, kurš kā ietekmīga valdošās koalīcijas amatpersona sniedzis „palīdzīgu roku” pērnā gada beigās īstenotajam kārtējam apvērsumam miljonus vērtajā Ventspils tranzīta biznesā. Lai nodrošinātu ar partiju Vienotība netieši saistītā biedrības Latvijas attīstībai dibinātāja, Ventspils miljonāra Olafa Berķa kļūšanu par a/s Ventbunkers padomes priekšsēdētāju, pūles esot pielicis arī tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (Visu Latvijai/TB/LNNK). Pats gan viņš to noliedz.
Lasīt visu...

Pasaka, kas nav pasaka, jeb kā meklēja direktoru ekspertīžu centram

FotoLiekas, ka nekas nav vienkāršāk - pat Airbaltika Flikam ir atrasts aizvietotājs, kur nu vēl Hārona mūsdienu tēlam. Izrādās, ka situācija nav nemaz tik vienkārša, ja iejaucas nu ļoti lielas personīgās ambīcijas un izcili laba pazīšanās attiecīgajā ministrijā.
Lasīt visu...

Kas ir veikala „Depo” dubultais pseidoinvalīds?

Foto„Sestdienas Talkas dienā Berģos, pie Depo ieraudzīju šādu dubultinvalīdu. Mašīnai, lai noparkotos, ir nepieciešamas DIVAS invalīdu lielās vietas,” – šādi Pietiek informēja kāds lasītājs. Spriežot pēc visa, dubultais pseidoinvalīds Rīgā ieradies no Gulbenes.
Lasīt visu...

Skandalozais čečens Indorbajevs paklusām iestūrējis laulību ostā, iespējams, lai netiktu izraidīts no Latvijas

FotoKamēr Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturējis pazīstamo čečenu uzņēmēju Bislanu Abdulmuslimovu (agrāk Krūmiņu), viņa nedrauga, cita Latvijas čečenu uzņēmēja, gandrīz tikpat skandalozā Arbi Indorbajeva dzīvē atgadījies nesalīdzināmi priecīgāks notikums, - viņš nesen iestūrējis laulību ostā. Tiesa, pēc neoficiālām, bet drošām ziņām, uz šo soli uzņēmējs, kuram nav LR pilsonības, izšķīries, lai saglabātu pastāvīgās uzturēšanās atļauju Latvijā, turklāt ar laimīgo jaunlaulāto viņš reiz jau bijis precējies.
Lasīt visu...